Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ilu wierzących jest w Polsce
idiota napisał(a):Łosiowi się nie podoba,bo stawia go w nie najlepszym świetle.
Posłuchaj Idioty, on ma ciekawe projekcje. Tym razem jakiś problem z oświetleniem Oczko
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
Łosiu miły!

Jasię nie uważam za ateistę, więc mnie słowa Pilastra nie bolą, a Ciebie, jak widać po tym co piszesz tak...

Odpowiedz
idiota napisał(a):Łosiu miły!

Jasię nie uważam za ateistę, więc mnie słowa Pilastra nie bolą, a Ciebie, jak widać po tym co piszesz tak...
Wmawiaj sobie wmawiaj. Coraz lepiej Ci idzie. Widzę, że dostrzegasz w słowach coraz więcej i coraz bardziej tajemniczych rzeczy. Tylko w lustro żeś chyba dawno nie patrzył Uśmiech
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
Twierdzisz, że ja siebie uważam za ateistę?
Na jakiej podstawie, można wiedzieć?

Odpowiedz
idiota napisał(a):Twierdzisz, że ja siebie uważam za ateistę?
Na jakiej podstawie, można wiedzieć?
Co jeszcze wyczytałeś z mojej wypowiedzi? 1. Uważam, że Ty uważasz się za ateistą (co mi zresztą "zwisa" - nieprawda), 2. Jakieś słowa mogą mnie boleć (śmiech na sali - kolejne urojenia Idioty). Więc piszę. Wmawiaj sobie wmawiaj cokolwiek na mój temat, skoro Ci to pomaga Oczko

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
Nie wiem o czym piszesz, ale Ty chyba też nie za bardzo...

Odpowiedz
idiota napisał(a):Nie wiem o czym piszesz, ale Ty chyba też nie za bardzo...
Nie mierz innych swoją miarą.

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
pilaster napisał(a):Jeżeli w pierwszej połowie ubiegłego wieku ateizm miał Skłodowską, Zarankiewicza, Zonna, czy Korczaka, to obecnie, skoro niby jest powszechniejszy, tym bardziej powinien mieć takie osoby.

A tymczasem, przynajmniej w Polsce - nie ma
Ma.
Jako ateista deklaruje się np Łukasz Turski czy Jerzy Kowalski-Glikman, chyba że oni są tylko świeckimi humanisatami Oczko
Odpowiedz
A potrafi ktoś bez google'a wymienić jakiegoś znanego francuskiego ateistę urodzonego po II WŚ i nie będącego świeckim humanistą jak Janusz Korczak?Duży uśmiech
Bo ja bez bicia się przyznaję że nie potrafię...japońskich ateistów też nie kojarzę.Duży uśmiech

_______

Łukasz Turski raczej nie spełnia pilastrowej def "świec-humana".
Marcin Basiński
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Keep calm and blame Russia
Odpowiedz
Cytat:Łukasz Turski raczej nie spełnia pilastrowej def "świec-humana".
Niby tak, ale pilaster kilka razy już głosił tutaj, ze nie ma polskich ateistów i koniec, wiec pewnie będzie próbował coś wymyślić żeby nie uznać go ateistą Uśmiech
Odpowiedz
Marlow napisał(a):A potrafi ktoś bez google'a wymienić jakiegoś znanego francuskiego ateistę urodzonego po II WŚ i nie będącego świeckim humanistą jak Janusz Korczak?Duży uśmiech
Bo ja bez bicia się przyznaję że nie potrafię
Francuzi to zawsze kiepski przykład Duży uśmiech
Ostatnim obywatelem Francji wartym zapamiętania czy też wymienienia był pewien Marszałek Polski. Nieco później Marszałkiem był taki Rokossowski. Ponieważ jednak tych ludzi można ocenić również według płci (mężczyzna) czy koloru włosów (bruneci bądź szatyni) teza iż jakość Marszałków Polski z czasem spadała nie powinna być jako dogmat ogólnie przyjęta. Bo zawsze może znajdzie się ktoś dla kogo Rokossowski będzie bardziej wartościowy niż Foch.
Nie dajcie sobie wmówić mediom, że wsadzanie widelca do kontaktu jest niebezpieczne. Przecież z powodu grypy umiera znacznie więcej osób.  

Odpowiedz
Wulfen napisał(a):Ma.
Jako ateista deklaruje się np Łukasz Turski

Doprawdy? W którym miejscu?

Jakoś tak nie pasuje to do kogoś kto publikował w "Znaku", czy "Tygodniku Powszechnym" :p

Cytat:Jerzy Kowalski-Glikman

I znów, gdzie i kiedy się tak zdeklarował?
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
pilaster napisał(a):Doprawdy? W którym miejscu?

Jakoś tak nie pasuje to do kogoś kto publikował w "Znaku", czy "Tygodniku Powszechnym" :p

Lem też publikował w Tygodniku Powszechnym
Nie dajcie sobie wmówić mediom, że wsadzanie widelca do kontaktu jest niebezpieczne. Przecież z powodu grypy umiera znacznie więcej osób.  

Odpowiedz
pilaster napisał(a):Doprawdy? W którym miejscu?

Właśnie w Tyg. Powszechnym o tym było, po prostu odpowiedział zapytany wprost przez dziennikarza/dziennikarkę dodając przy tym, że się ze swoją niewiarą nie obnosi Oczko
Odpowiedz
pilaster napisał(a):I znów, gdzie i kiedy się tak zdeklarował?
W 2007 roku Język może przez ten czas zdążył się nawrócić ale nigdy o tym nic nie mówił Uśmiech

https://www.youtube.com/watch?v=zROFOIRqgqs

6:30 ja tak na prawdę będąc ateistą to trochę mi wstyd za to że tego typu książki powstają(bóg urojony)

11:32 przy całym moim ateizmie ja mam wrażenie nie możemy sobie pozwolić na to żeby do religii odnosić się z pewnym pobłażaniem czy brakiem szacunku

11:58 ja szczerze powiedziawszy po prostu tego sposobu takiego religijnego poznania świata nie rozumiem.

Cytat:Doprawdy? W którym miejscu?
Jakoś tak nie pasuje to do kogoś kto publikował w "Znaku", czy "Tygodniku Powszechnym" :razz:
[FONT=&quot]https://www.youtube.com/watch?v=GIiP2nCJIQQ
1:28:17 1:30:52

[/FONT]
Odpowiedz
Zatem po gigantycznym wysiłku udało się faktycznie znaleźć jednego wybitniejszego ateistę. A i to nie wiadomo czy jest on porównywalny z Zarankiewiczem, Kordylewskim, Steinheusem, czy Zonnem (indeksów Hirscha wtedy nie prowadzono) :roll: Bo ze Skłodowską to wiadomo, że nie.

Zatem owo "skrócenie ogona" jeszcze nie doszło do zera. W niczym nie zmienia to jednak konkluzji. :roll:

Edit: indeks Hirscha Łukasza Turskiego wynosi 18, co jest wynikiem przyzwoitym, ale nie powalającym. Są w Polsce naukowcy którzy mają indeksy powyżej 30. Zatem tym bardziej pilaster ma rację. Uśmiech
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
a tego drugiego dlaczego już nie uważasz za ateistę?
Odpowiedz
pilaster napisał(a):Nic podobnego. Przy założeniu że liczba milczących myślących ateistów jest proporcjonalnie taka sama jak liczba milczących durnych ateistów, otrzymujemy wynik nr 1 - skurczenie się liczby ateistów w Polsce

Przy założeniu, że myślący ateiści są proporcjonalnie bardziej milczący niż ateiści - durnie, otrzymujemy wynik nr 2 - zmiana charakteru rozkładu. Z jakiegoś powodu myślący ateiści nie chcą się do ateizmu przyznawać, a ateiści durnowaci nie mają takich oporów.

Brawo, robisz postępy. Jeszcze ze dwie wypowiedzi temu każdy kto nie deklarował się wszem i wobec, przy każdej okazji, jako ateista, ateistą nie był. A teraz już zauważyłeś, że są ateiści, którzy swojego ateizmu nie uważają za coś na tyle istotnego, żeby o tym gadać wszem i wobec, względnie ateiści "rzymskokatoliccy ". Co, jak już mówiłem, powoduje, że Twoja teza jako nieweryfikowalna jest o kant potłuc.

pilaster napisał(a):I jeszcze zaginiony cytat z Dawkinsa. W oryginale, żeby nie było na tłumacza:

Nie da się zatem zaprzeczyć, że Dawkins uważa, że nie można było być ateistą przed rokiem 1859 ( I could not imagine being an atheist at any
time before 1859)

Ech, już mówiłem, że interpretacja czegoś co nie jest cyferkami sprawia Ci trudności. Wytłuszczone zdanie oznacza, że Dawkins nie wyobrażałby sobie, żeby miał być ateistą przed 1859 r. - wyraźnie więc mówi o tym jak on by rozstrzygnął i podaje nawet powód dla którego on tak by rozstrzygnął. W niczym nie przeczy to temu co wcześniej pisałem. Szczególnie, że w cytacie, który podawał Dziad Dawkins wyraźnie wskazuje na istnienie dwóch możliwości... Z faktu, że ja nie wyobrażam sobie, żebym miał pić w trakcie porodów mojej żony, nie wynika, żebym uważał za niemożliwe dojście do wniosku (przez kogoś innego), że to jest dobry pomysł.

pilaster napisał(a):I feel more in common with the Reverend William Paley)

Ja - to jest kluczowe.

pilaster napisał(a):A co zostało wcześniej powiedziane? Że Łoś, czy socjopapa nie zgadzają się z faktami bo są one sprzeczne z wyznawanymi przez łosia i socjopapę dogmatami religijnymi?

Nie wiem czy Łoś ma jakieś dogmaty religijne poza socjalistycznymi i nie wnikam. Ja takowych nie mam, ale Ty najwyraźniej tak, skoro masz takie trudności, żeby wprost przyznać, że sam skutecznie zakwestionowałeś swoją tezę.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Socjopapa napisał(a):względnie ateiści "rzymskokatoliccy "
To jak kawaler który ma żonę. Język
"Aut viam, aut faciam". Hannibal
Odpowiedz
Cudzysłów umknął Twojej uwadze?
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości