Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O Dawkinsie źle i dobrze
Cytat:Dlatego, że jedna ze stron ma rację a druga jej nie ma.
Rację...
W polityce nie liczy się racja.
Za Izraelem trzeba stać,bo to straż przednia Europy i kiedy zginie tamy przciw pełnemu rozwinięciu skrzydeł przez jihadystów w Europie nie będzie.
A to może się okazać dla nas baaaaardzo niezdrowe*.

*Obcięcie głowy lub ukamienowanie nie są specjalnie korzystne dla zdrowia.

Odpowiedz
idiota napisał(a):Rację...
W polityce nie liczy się racja.
Za Izraelem trzeba stać,bo to straż przednia Europy i kiedy zginie tamy przciw pełnemu rozwinięciu skrzydeł przez jihadystów w Europie nie będzie.
A to może się okazać dla nas baaaaardzo niezdrowe*.

*Obcięcie głowy lub ukamienowanie nie są specjalnie korzystne dla zdrowia.
Żydki chcą, byśmy tak myśleli, i wiele niezbyt inteligentnych osób na to się nabiera. Ale tak naprawdę my nie potrzbujemy pomocy Izraela. To Zachód posiada potęgę militarną i zaplecze naukowo-przemysłowe, a nie kozojeby. Gdybyśmy chcieli, możemy rozegnać ich w 24 godziny, i to bez użycia atomu. Ale tu wtrąca się drugie oblicze żydowskiej propagandy ze swoją ,,tolerancją'', ,,walką z ksenofobią i nienawiścią'' itp. Wszystko po to, aby utrzymać istniejący stan schizofrenii społecznej, oczywiści z korzyścią dla Narodu Wybranego.
Odpowiedz
Polityka taka jest zresztą prowadzona od dawna, wszak dżihadyści też byli wspierani przez Zachód, kiedy trzeba go było bronić przed czerwoną zarazą w Afganistanie.
Odpowiedz
Cytat:To Zachód posiada potęgę militarną i zaplecze naukowe, a nie kozojeby.
Ale nie posiada woli walki.
Żydzi ją mają i mają potęgę militarną oraz naukową jaką daje im częściowa przynależność do Zachodu.
Cytat:Gdybyśmy chcieli, możemy rozegnać ich w 24 godziny,
Ale nie chcemy i nasi wspaniali przywódcy robią wszystko byśmy nie chcieli.
Żydowscy przywódcy robią zaś co mogą, by ich naród chciał.

Cytat:Ale tu wtrąca się drugie oblicze żydowskiej propagandy ze swoją ,,tolerancją'', ,,walką z ksenofobią i nienawiścią'' itp.
Gramsci był Żydem?

Odpowiedz
Izrael nie jest żadną strażą tylko krwiożercza pijawą, czyli pasożytem.
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
Bowiem?

Odpowiedz
Smok Eustachy napisał(a):Izrael nie jest żadną strażą tylko krwiożercza pijawą, czyli pasożytem.

A na czym to Izrael pasożytuje?

Ale jak widać na tym forum, stosunek do Izraela i jego polityki jest świetnym papierkiem lakmusowym wykrywającym lewiznę. :lol2:

Osoby o normalnym światopoglądzie mają na temat Izraela pogląd taki, czy owaki, ale zawsze zniuansowany. Lewactwo (patafil, smok eustachy) nienawidzi Izraela patologicznie, odruchowo i całkowicie :lol2:
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
pilaster napisał(a):A na czym to Izrael pasożytuje?
Mam wrażenie nieodparte, że niektórym ludziom mózgi wysysa.

Odpowiedz
lumberjack napisał(a):Izraelczycy z palestyńskich dzieci robią żywe tarcze i bombardują obiekty cywilne fosforem, Palestyńczycy organizują zamachy bombowe na obiekty cywilne, więc też mordują dzieci.

To nie do końca jest tak.
To sami hamasowcy ukrywają się, lub też ukrywają stanowiska rakiet pośród celów cywilnych. I to oni chronią się przede wszystkim za takimi żywymi tarczami. Fatah takiej taktyki już nie stosuje. Faktem jest, że Izraelczycy się nie cackają i wiedząc o tym, że są tam również cywile, atakują przy pomocy rownież pocisków zapalających, cluster-ów itd.
lumberjack napisał(a):Jak dla mnie oba państwa do zaorania.

Dlaczego od razu do zaorania?

Nie twierdzę, że Izrael w swoim postępowaniu do Palestyńczyków, to wzór cnot wszelakich, ale bez przesady, jest różnica pomiędzy Izraelem, a np Egiptem.

Smok Eustachy napisał(a):Izrael nie jest żadną strażą tylko krwiożercza pijawą, czyli pasożytem.

Temat jest o Dawkinsie, ale biorąc pod uwagę, kto go założył, to było do przewidzenia, że skończy się na takim a nie innym offie.

Jak rozumiem, pasożytnictwo Izraela to kwintesencja tzw judeorealizmu.
Nota bene ten sam judeo-realizm wobec państwa Izrael, tylko może inaczej sformułowany, można znaleźć zarówno u publicystów Nacjonalisty pl jak i Kampanii na rzecz solidarności z Palestyną czy nawet Krytyki Politycznej.

A jak wygląda Smokowy judeo-realizm w odniesieniu do tegoż artykułu?
Od jego opublikowania upłynęło już trochę czasu, a judeo-realiści nabrali wody w usta, tudzież aktywnie "wspierają" Kampanie na rzecz solidarności z Palestyną.

Kto wie, może jeszcze trochę zaczną cytować P.Smoleńskiego?:roll:
Marcin Basiński
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Keep calm and blame Russia
Odpowiedz
pilaster napisał(a):A na czym to Izrael pasożytuje?
Na USA
Odpowiedz
idiota napisał(a):Ale nie posiada woli walki.
Żydzi ją mają i mają potęgę militarną oraz naukową jaką daje im częściowa przynależność do Zachodu.
Ale nie chcemy i nasi wspaniali przywódcy robią wszystko byśmy nie chcieli.
Żydowscy przywódcy robią zaś co mogą, by ich naród chciał.
Bingo! To jest najważniejszy argument w rękach współczesnych antysemitów: hipokryzja żydłactwa. Lewackie ,,pomysły na społeczenstwo'' podsuwają gojom, natomiast sami trzymają się od tego z daleka. Europa ma być zalana przez kolorasów, a jak Izraelczycy reagują na imigrację? Ale ich własna propaganda rykoszetem uderza w nich samych również:

Wyobrażacie sobie przedwojennego warszawskiego Żyda beczącego na ulicy, bo goje mają inne zdanie w tematach historycznych? Duży uśmiech
idiota napisał(a):Gramsci był Żydem?
Nie był, ale i tak Żydzi byli i są nadreprezentowani we wszystkich lewackich i destrukcyjnych ideologiach, od Marksa począwszy, na Michniku skończywszy.

Marlow

A co w tym artykule Chodakiewicza jest? Ja widzę lewackie doktryny społeczne pożenione np. z archaicznymi pierdołami św. Augustyna i innymi ideami ,,kościoła postępowego''. Tolerować wszystkie żydowskie wymysły i żądania, promować multi-kulti, bo kościół jest ,,katolicki'', czyli ,,powszechny'', no i po raz kolejny debilne powoływanie się na Polskę jagiellońska, jakby jej wielonarodowość miała coś wspólnego z multikulturalizmem promowanym obecnie, czyli zalewaniem Europy przez miliony obcych rasowo i kulturowo imigrantów. Białe mniejszości prawosławne czy protestanckie były może taką samą mniejszością jak stada mudzynów prosto z drzewa?
Odpowiedz
Smok Eustachy napisał(a):Na USA

Doprawdy? a jakie są tego przejawy?
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
pilaster napisał(a):Oczywiście nie i nie ma tu żadnej symetrii. Muzułmanie żyjący w Izraelu cieszą się pełnią praw cywilnych, politycznych, obywatelskich, etc.. Natomiast żydzi w Autonomii mieszkać ..nie mogą. To teren całkowicie judenfrei Smutny

Jestem świadom różnic kulturowych, ale dla mnie ważne jest kto w jaki sposób bierze udział w konflikcie. Kto jakie metody stosuje.

Cytat:Dlatego, że jedna ze stron ma rację a druga jej nie ma.

Ale nie ma tutaj dwóch stron tylko trzy - proizraelska, propalestyńska i neutralna. Według mnie racja jest po stronie neutralnej.

Cytat:No i muszą się nieźle uwijać żeby się na tym terenie utrzymać. Ale dają sobie radę.

Owszem, dają sobie radę, ale mniej by się męczyli wybierając wygodniejszą lokalizację dla swojego państwa.

Cytat:Oczywiście jest dokładnie na odwrót. To hamas i hezbollach z palestyńskich dzieci robią żywe tarcze. Nie Izrael.

http://en.wikipedia.org/wiki/Human_shield#Israel
http://en.wikipedia.org/wiki/Human_shield#Palestinians

Jedni i drudzy.

Cytat:Izrael walczy tak, aby ofiar cywilnych (po obu stronach) było jak najmniej. Szmaciane łby na odwrót, aby było jak najwięcej.

Mogę przystać na twierdzenie, że Izrael walczy tak, żeby ofiar było mniej, a Palestyńczycy się aż tak ofiarami nie przejmują i stosują brudne zagrywki na większą skalę.

Marlow napisał(a):Nie twierdzę, że Izrael w swoim postępowaniu do Palestyńczyków, to wzór cnot wszelakich, ale bez przesady, jest różnica pomiędzy Izraelem, a np Egiptem.

Jest, temu nie przeczę.

Cytat:Dlaczego od razu do zaorania?

To była hiperbola. Może nie do zaorania, ale to co się tam dzieje sprawia, że nie jestem życzliwy wobec żadnej ze stron. Palestyńczycy to jacyś zdesperowani skurwiele stosujący zwyrodniałą taktykę poświęcającą cywili. Izraelczycy są bardziej kulturalni, ale też nadal skurwysyny.
Odpowiedz
Zapraszam do wątku o tym:
http://ateista.pl/showthread.php?goto=newpost&t=14549
BTW Pilaster uprawia talmudyzm bo chodzi o Zachodni Brzeg Jordanu
Marlow napisał(a):Jak rozumiem, pasożytnictwo Izraela to kwintesencja tzw judeorealizmu.
?!?
Cytat:A jak wygląda Smokowy judeo-realizm w odniesieniu do tegoż artykułu?
Od jego opublikowania upłynęło już trochę czasu, a judeo-realiści nabrali wody w usta, tudzież aktywnie "wspierają" Kampanie na rzecz solidarności z Palestyną.

Kto wie, może jeszcze trochę zaczną cytować P.Smoleńskiego?:roll:
Cytat:Powód drugi do zostawienia tej sprawy w spokoju: „Żydzi” nie są pruską armią. Społeczność ta jest bardzo pluralistyczna.
Jak jest kasa do zajumania to jakoś ten pluralizm znika
Odpowiedz
Moim zdaniem zacytowany fragment wcale nie jest rasistowski. Dawkinsa bardzo szanuję i podziwiam i jako naukowca i jako aktywistę. Przerzucanie się czy jego poglądy są lewackie czy nie, nie ma sensu, jego poglądy są uzasadnione i na miejscu, po prostu. 
Odpowiedz
Ja mam pytanie o memetykę. Temat od dłuższego czasu robi karierę ale na ile jest to kariera zasłużona? Rzadko, która teoria tak się przebija. I tu następuje pytanie: No właśnie, dlaczego?
Sebastian Flak
Odpowiedz
Ano dlatego, że wprowadzenie pojęcia memu jako 'drugiego replikatora' jest bardzo inspirujące do badań nad szeroko pojętą kulturą.
Ja uważam to za najważniejsze osiągnięcie Dawkinsa jako naukowca a nie popularyzatora, bo zapoczątkowało całą nowa dziedzinę badań i terminologii (mempleks, memokop, smycz memetyczna etc.).
Swego czasu bardzo się tym tematem interesowałem i przeczytałem chyba wszystko, co wyszło w Polsce na ten temat.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Coś polecasz? Sam chętnie bym zgłębił arkana memetyki ale nie wiem od czego zacząć.
Sebastian Flak
Odpowiedz
To ja jeszcze dorzucę prośbę o literaturę z naukową krytyką memetyki.
Odpowiedz
Nerwomancjusz napisał(a): Coś polecasz? Sam chętnie bym zgłębił arkana memetyki ale nie wiem od czego zacząć.

Na przykład "Maszyna memowa" Susan Blackmore, "Wirus umysłu" Richard Bodie, no i sam pierwszy koncept w "Samolubnym genie" Dawkinsa
http://lubimyczytac.pl/ksiazki/t/memetyka
Muszę jeszcze zajrzeć do swojej biblioteczki.

Christoff
Co do krytyki memetyki, to wielki opór stawia tu klasyczne kulturoznawstwo wyuczone na pojęciu archetypu, które czuje się zagrożone takim, darwinowskim podejściem do zagadnień badania kodów kulturowych. Ale konkretnych pozycji falsyfikacyjnych nie znam.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości