To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cała prawda o ,,chrześcijaństwie"
#21
Nonkonformista napisał(a):Jakie głupoty?

Za Wikipedią: hasło: reinkarnacja.
A w [lewackim] domu wszyscy zdrowi? Ależ tak, bełkot koloredzki jest wart najwyższego szacunku, no bo koloredzki... Duży uśmiech
Odpowiedz
#22
Patafil napisał(a):Gwoli ścisłości, jestem ateistą. Po twoich zaś wypowiedziach poznaję typowego, lewackiego pseudo-ateistę, dla ktorego ateizm jest równoznaczny z atakowaniem chrześcijaństwa, natomiast religiom brudasopochodnym liże się z rozkoszą dupę. Spadaj do Tabisza, bo tu poparcia nie znajdziesz.

Nonk

Wałkowaliśmy już ten temat i wywałkowaliśmy, że wyklucza. Bo i jak można pogodzić reinkarnację z nauką?


A nie można??Szczęśliwy
Odpowiedz
#23
Sofeicz napisał(a):JAN PAWEŁ II (ŻYD WOJTYŁA-KATZ) I JUDAIZM CZYLI APOKALIPSA

Patafilu! Ktoś ci wszedł z buciorami na twoje poletko!
To nie jest blog Sofeicza ??
Odpowiedz
#24
semele napisał(a):A nie można??Szczęśliwy
Nie można!
Odpowiedz
#25
Xeo95 napisał(a):Nie rozumiem tego. Jeśli ty to rozumiesz to wytłumacz mi to, proszę.
Widzisz, Xeo - nie rozumiesz, ale z jakiegoś powodu uznałeś mój post na ten temat za głupi. To nie tak, że jak czegoś nie rozumiesz, to znaczy, że jest głupie. Ty po prostu tego nie rozumiesz. Mam nadzieję, że to rozumiesz. :p
Te rzekome głupoty były obnażone /jak widać!/ przez ludzi nie mających podstawowych wiadomości na temat buddyzmu. A ty łykasz to jak małpa kit i za nimi powtarzasz: 'bzdura', 'bzdura', 'bzdura'. Nie bądź papugą! Myśl samodzielnie.
Zacznimy od 'pięciu skupisk'
1. forma materialna
2. uczucia,
3. percepcja
4. formacje mentalne
5. świadomość.

Analiza tychże pięciu skupisk doprowadziła właśnie do twierdzenia, że 'nie ma trwałego 'ja'', a zatem i duszy. Zastanów się nad tym! Sam. Bez domorosłych 'buddologów' z tego forum.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou
Odpowiedz
#26
Dobra, to teraz powiedz mi jak to ma się do reinkarnacji?
Odpowiedz
#27
Xeo95 napisał(a):Dobra, to teraz powiedz mi jak to ma się do reinkarnacji?
Postaraj się sam do tego dojść. Ale zastanów się nad tym, a nie powtarzaj, co tu przeczytałeś i co piszą inni. Jeśli nie dojdziesz do żadnych spójnych wniosków na temat reinkarnacji, postaram się pomóc.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou
Odpowiedz
#28
Nonkonformista napisał(a):Zacznimy od 'pięciu skupisk'
1. forma materialna
2. uczucia,
3. percepcja
4. formacje mentalne
5. świadomość.
Nonkoformista napisał(a):(...) Analiza tychże pięciu skupisk doprowadziła właśnie do twierdzenia, że ...
...należy iść po flaszkę, [bowiem- przyp. Patafil] że 'nie ma trwałego 'ja'', a zatem i duszy. Zastanów się nad tym! Sam. Bez domorosłych 'buddologów' z tego forum.[/quote]
Odpowiedz
#29
Patafil napisał(a):...należy iść po flaszkę, [bowiem- przyp. Patafil] że 'nie ma trwałego 'ja'', a zatem i duszy. Zastanów się nad tym! Sam. Bez domorosłych 'buddologów' z tego forum.
[/quote]

„Strumień świadomości” William James

Radykalny empiryzm – istnieją tylko i wyłącznie doświadczenia

Teoria James’a jest bliska teorii neutralnej.??? James preferuje metodę analityczną. Wychodzi od naszego doświadczenia i rozbija się na coraz mniejsze części. Metoda analityczna pozwoli poznać części składowe świadomości bez niebezpieczeństwa pospiesznego przyjmowania świadomości. Wrażenia to jest ciągła zmienność. Przedmioty doświadczenia są stałe. Wrażenia są zmienne. Otoczki – świadomość aureoli relacji otaczających wyobrażenie.

Cechy świadomości:

Każdy stan jest częścią świadomości osobowej – świadomość jest zawsze czyjaś
W każdej świadomości osobowej stany ciągle się zmieniają – świadomość ciągle się zmienia
Każda świadomość osobowa zachowuje odczuwalną ciągłość – poczucie ciągłości doświadczeń

Świadomość interesuje się niektórymi częściami swego przedmiotu, a inne pomija; przyjmuje bądź odrzuca te poszczególne części – słowem dokonuje pośród nich wyboru przez cały czas
Odpowiedz
#30
Semele

A u mnie bez flaszki nic nie wyjdzie!
Odpowiedz
#31
Patafil napisał(a):Semele

A u mnie bez flaszki nic nie wyjdzie! Kiedyś przywoływałem taką buddyjską superskośną bez przyodziewku, oddawałem własny, i co? Same niebieskookie, nazistowskie blondynki!


Nie ma już plusiakówUśmiech dla Ciebie i pozostałych też.

Czekam na nowych użytkownikówUśmiech
Darzę Ciebie pewną sympatią, ale nie jest tak jak myśli Marlow, z powodu lewicowości Twojej. Moja lewicowość jest całkiem inna.:-)

Myslę, że jesteś szczery i autentyczny, czego nie można powiedzieć o wielu użytkownikach tego forum na przykład o idiocie.
Odpowiedz
#32
semele napisał(a):Nie ma już plusiakówUśmiech dla Ciebie i pozostałych też.
Czekam na nowych użytkownikówUśmiech
Darzę Ciebie pewną sympatią, ale nie jest tak jak myśli Marlow, z powodu lewicowości Twojej. Moja lewicowość jest całkiem inna.:-)
Ależ, Semelcia, ja naprawdę jestem narodowym socjalistą, rasistą i antysemitą, a do tego pijakiem także! Cieszę się, że we mnie wierzysz, obiecuję, że odwzajemnię się tym samym!
Odpowiedz
#33
Patafil napisał(a):Ależ, Semelcia, ja naprawdę jestem narodowym socjalistą, rasistą i antysemitą, a do tego pijakiem także! Cieszę się, że we mnie wierzysz, obiecuję, że odwzajemnię się tym samym!


http://www.youtube.com/watch?v=M1y5JuW1Q...re&index=2


spalisz mnie w piecu?
Odpowiedz
#34
Nonkonformista napisał(a):Postaraj się sam do tego dojść. Ale zastanów się nad tym, a nie powtarzaj, co tu przeczytałeś i co piszą inni. Jeśli nie dojdziesz do żadnych spójnych wniosków na temat reinkarnacji, postaram się pomóc.
Jak to łatwo kogoś zmyć twierdząc że słucha kogoś bezkrytycznie. A może różne osoby doszły samodzielnie do tych samych wniosków?

Nadal czekam aż odniesiesz się porządnie do mojego poprzedniego postu.
Odpowiedz
#35
Proszę niech jakiś mod przeniesie to do działu humor! Wątek cudo... Są Żydzi, buddyści, deklaracje rasistowsko-alkoholowo-narodowo-socjalistyczne, oderwane od rzeczywistości pytania Semele, przewija się wątek ortograficzny a na dodatek całości dopełnia sylwetka Jana Kowalskiego vel. Johna Smitha :-D Obstawiam że zaraz do tego dołączy Obama z kilkoma Arabami i Jaszczury z Oriona chcące podpisać pakt o nieagresji...
Sebastian Flak
Odpowiedz
#36
Otóż to.
Odpowiedz
#37
Neuromanta napisał(a):Proszę niech jakiś mod przeniesie to do działu humor! Wątek cudo... Są Żydzi, buddyści, deklaracje rasistowsko-alkoholowo-narodowo-socjalistyczne, oderwane od rzeczywistości pytania Semele, przewija się wątek ortograficzny a na dodatek całości dopełnia sylwetka Jana Kowalskiego vel. Johna Smitha :-D Obstawiam że zaraz do tego dołączy Obama z kilkoma Arabami i Jaszczury z Oriona chcące podpisać pakt o nieagresji...


A to dopiero 2 strony! Strach pomyśleć co będzie dalej Język
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
#38
Neuromanta napisał(a):Są Żydzi, buddyści, deklaracje rasistowsko-alkoholowo-narodowo-socjalistyczne, oderwane od rzeczywistości pytania Semele, przewija się wątek ortograficzny a na dodatek całości dopełnia sylwetka Jana Kowalskiego vel. Johna Smitha.

Czyli... normalka na tym forum.8)
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#39
Xeo95 napisał(a):Nie rozumiem tego. Jeśli ty to rozumiesz to wytłumacz mi to, proszę.

I dobrze dla Ciebie. Problem byś miał, gdybyś to rozumiał.
Odpowiedz
#40
Nie sądzę żebym.miał.problem. Problem.ma.najwidoczniej Nonk który nawet jeśli to rozumie to nie chce.mi wytłumaczyć jak to ma się do reinkarnacji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości