To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Państwo polskie istnieje jedynie teoretycznie"
#1
http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadom...63982.html


"28 maja tego roku do Rady Ministrów wpływa projekt założeń nowelizacji o NBP z zapisami, o których panowie mówią w rozmowie. Sienkiewicz w trakcie spotkania wypowiada wiele kontrowersyjnych opinii. Twierdzi na przykład, że państwo polskie istnieje teoretycznie, praktycznie nie istnieje. Jeden z głównych pomysłów rządowych,czyli Polskie Inwestycje Rozwojowe określa mianem dupa i kamieni kupa. Na nagraniach - jak donosi Wprost - twierdzi też, że Polacy mają w du... Orliki i autostrady, którymi bez przerwy chwali się Platforma."

Coś mi się wydaje, że szykuje się grubsza afera. Z mojej strony brawo za realizm pana Sienkiewicza odnośnie możliwości państwa. Minus za to, że jak mi się na pierwszy rzut oka, wydaje jest to dla niego po prostu okazja. Ciekawi mnie ja sprawa się rozwinie. Czy PO wątek Sienkiewicza przedstawi jako dopuszczalną krytykę wewnętrzną czy też wyjebie go na zbity pysk.

A reszta taśm jest równie ciekawa:
"Nowak był przerażony kontrolą, która sprawdza finanse jego żony. Szuka pomocy. - Chcą ją trzepać. Cały 2012 rok. Chcą najpierw wziąć rachunek bankowy. Mam nadzieję, że to dotyczy tylko jej działalności, a nie będą chcieli crossować tego z moimi rachunkami - mówi były minister transportu."

Ciekawi mnie jedynie kto tak naprawdę to nagrywał. Mam nadzieję, że Wprost upubliczni te nagrania.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
#2
Teraz trudno na tę informację nie wpaść. Będzie afera, będzie mocne pierdolnięcie w PO, a Wprostu zapewne sprzeda się wchuj egzemplarzy - ciekawe ile sobie policzą za możliwość reklamy na łamach poniedziałkowego numeru.

Oby tylko nie wybił się na tym PiS. Wolałbym, żeby wzrosło poparcie dla KNP albo RN z UPRem.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#3
Nie podniecajcie się - publika jest już tak zblazowana, że takimi "aferami" się zbytnio nie przejmuje.
Nie takie cuś przeżyliśmy "vide hazardowa".... i co?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#4
No właśnie tego się boję, jeżeli to okaże się autentyczne.
Albo ludzie znieczuleni kolejnymi aferami wzruszą ramionami albo zagłosują na PIS, który na gruncie kolesiowskim zrobi to samo co PO ale za to w reszcie będzie znacznie bardziej nieudolny.
Wkurwia mnie to, że rządzą nami ludzie, którzy będąc ministrami jak pan Nowak są na tyle głupi, że nie potrafią trzepać kasy w taki sposób aby nie obawiać się kontroli krzyżowej ;/
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
#5
A co to niby za afera?

O tym to każdy już wie od dawna.
Odpowiedz
#6
Nie żal ci marnować żetony na internet od Putina na wypowiedzi nie związane z tematem:lol2:
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
#7
Mnie rozwalają komentarze Piechocińskiego i Kalisza. Pierwszy jest oburzony, że jak to tak media krzty odpowiedzialności nie przejawiają i się dobrowolnie nie poddają kontroli, a drugi już chce karać tego nieodpowiedzialnego co taśmy wypuścił. Kuźwa mać, republika bananowa Szczęśliwy Liczę że w ramach odwetu zaczną gówna z kapelusza wyciągać wszyscy na wszystkich i nareszcie te gnoje popłyną tam gdzie ich miejsce :-]
Sebastian Flak
Odpowiedz
#8
Ciekawe czy to działanie wewnętrzne, czy też nagrania zrobił zewnętrzny wywiad. W każdym razie PO tym razem oberwie mocno; szczególnie że to chyba pierwsze nagranie z kilku(?), wtedy marketingowo to się rozciągnie w czasie.
"Do jasnych dążąc głębin – nie mógł trafić w sedno śledź pewien obdarzony naturą wybredną. Dokądkolwiek wędrował, zawsze nadaremno. Tu jasno, ale płytko, tam głębia, ale ciemno."
Odpowiedz
#9
PiS natomiast trzyma w kupie tylko Jarek Kaczyński. Może się jeszcze okazać, że żyjemy w całkiem ciekawych czasach.Oczko
Mierzy się ponad cel, by trafić do celu.
K.Bunsch

Odpowiedz
#10
ρσмαяαńczα вєz ѕкףяк napisał(a):Ciekawe czy to działanie wewnętrzne, czy też nagrania zrobił zewnętrzny wywiad. W każdym razie PO tym razem oberwie mocno; szczególnie że to chyba pierwsze nagranie z kilku(?), wtedy marketingowo to się rozciągnie w czasie.


Też się nad tym zastanawiam. Podobnie trochę było przy upadku SLD, chociaż scenariusz był nieco inny. Ale tam prawie na pewno były to wewnętrzne przepychanki. Tutaj opcji zewnętrznej do końca nie wykluczam.

Pierwszy ujawniony scenogram jest taki sobie - ot "normalna" polityka. Ciekawe co dalej.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
#11
Mnie zastanawia jedno:
Najpierw był Pędzący królik, teraz Sowa i przyjaciele...
Oni jakoś to ustawiają?
Co będzie dalej???

Odpowiedz
#12
Dla dobra dyskusji, ktoś musi postawić jakąś tezę, więc mogę to zrobić ja.
W okolicach roku Pańskiego 1997 (+/-) prawica w Polsce była zatomizowana, nie miała wyraźnego przywództwa, lewica była scementowana, a powstające rządy upadały co kilka sezonów. To w takich warunkach politycy prawicy rozważali wszelkie możliwe scenariusze przejęcia władzy w Państwie. Oczywistym wtedy było, że kto dojdzie do władzy, po kilku sezonach ją traci. W takich warunkach jedynie słusznym, idealnym kierunkiem strategii jest wymanewrowanie sytuacji, gdzie kolejne rządy przejmuje inna partia prawicowa. W takim wypadku należy iść tak, jak zrobili to Panowie rządzący PiS oraz PO. Nawet największa afera rządowa, nie prowadzi do zwycięstwa innego bloku politycznego. Nie będzie tak, że po aferze podsłuchowej, ktoś rozliczy polityków za OFE, a jeśli nawet będą próby to marginalne, a nie tak jak w wypadku gdyby np. władztwo przejął Pan Mikke. Rewolucji nie będzie. Teza brzmi: POPiS istnieje, choć nie w sferze formalno-prawnej lecz w głowach głównych liderów - starych dobrych przyjaciół.
PO w Państwie w którym rządy padały co kilka sezonów, rządzi nieprzerwanie od dwóch kadencji. Mamy rok do wyborów. Kolejna teza brzmi: mamy do czynienia z wycofaniem się prawicy na z góry upatrzone pozycje, będzie miała miejsce kontrolowana zmiana władzy. Debatowanie w ogólno dostępnej restauracji konceptu łamiącego Konstytucję, to sytuacja zbyt grubymi nićmi szyta.

Całość tej wypowiedzi to teza robocza, jej (nie)prawdziwość zweryfikują sondaże i generalnie przebieg zdarzeń. Zobaczymy.
"Do jasnych dążąc głębin – nie mógł trafić w sedno śledź pewien obdarzony naturą wybredną. Dokądkolwiek wędrował, zawsze nadaremno. Tu jasno, ale płytko, tam głębia, ale ciemno."
Odpowiedz
#13
To jest nowa wojna na haki. Spadają aureole. Dom wariatów na kółkach.
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#14
Sofeicz napisał(a):Nie podniecajcie się - publika jest już tak zblazowana, że takimi "aferami" się zbytnio nie przejmuje.
Nie takie cuś przeżyliśmy "vide hazardowa".... i co?

Okazuje się zę afery SLD to przy tych PO to pikuś
[SIZE="2"]"Demokracja to ustrój, w którym rządzi
durnota — przecież wiadomo, że głupich jest więcej niż mądrych" - JKM [/SIZE]
Odpowiedz
#15
https://www.youtube.com/watch?v=MVetbTVo1sI

"Tu są dzieci kurwa!" xD
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
#16
Ja tylko się zastanawiam, kto wrzuca takie gówno w wentylator chwilę po wyborach, kiedy leci mundial i zaraz zaczną się wakacje?
To jakaś amatorszczyzna.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#17
A ustawa reformująca służby specjalne i dająca nad nimi większą kontrolę ministrowi spraw wewnętrznych co idzie do podpisu prezydenckiego na dniach to pewnie z tym żadnego związku nie ma...
Ni kawalońtka!

Odpowiedz
#18
Kierując się zasadą "is fecit cui prodest" lista podejrzanych jest długa:
- prezydent & Co.
- frakcja Schetyny,
- kacapy,
- PiS (mało prawdopodobne),
- jakaś wzgardzona grupa biznesowa,
- jaszczury z Oriona
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#19
idiota napisał(a):idzie do podpisu prezydenckiego na dniach to pewnie z tym żadnego związku nie ma...
Jeśli na dniach, to raczej nie służby, trochę za późno by się zabrali za tą aferę.
Sofeicz napisał(a):lista podejrzanych jest długa:
No popatrz, a nie wymieniłeś Tuska. Bombę, jeśli ma wybuchnąć i nie można jej rozbroić, trzeba zdetonować w najbardziej dogodnym momencie. Jak już zauważyłeś mamy mundial, nadciągają wakacje, świeżo po wyborach i na tyle długo przed kolejnymi, że sprawa zdąży przyschnąć. Jeśli zaś Tusk sobie wykombinował, że opłaci mu się rozpisać przedterminowe wybory, to ma świetny pretekst w postaci tej afery. Są teorie, że to najdogodniejszy moment dla PO, żeby jeszcze parę lat porządzić póki ma poparcie na fali Ukrainy, minimalnego zwycięstwa w eurowyborach, PSL ciągle powyżej progu, a PiS nagle przyhamował w sondażach.
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
#20
Bardzo ryzykowna kalkulacja.
Nie podejrzewam Tuska o tak rozwinięty zmysł szachowy.
A może to JKM?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości