To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
widzieliscie ostatni odcinek south parku?
#1
z Richardem Dawkinsem
pojechali jak zwykle.
Odpowiedz
#2
Właśnie skończyłem oglądać, chamskie i wulgarne jak zwykle Uśmiech Dawkinsa się w South Parku nie spodziewałem, a jednak... Do tego ta wizja świata przyszłości rządzonego przez ateistów. Ciekaw jestem jaka będzie druga część epizodu.
Odpowiedz
#3
a na jakim kanale leci South Park ?
"Wiara to wygoda, myślenie to wysiłek..."
Odpowiedz
#4
Kubaq napisał(a):a na jakim kanale leci South Park ?

Pierwotnie leci na Comedy Central, lata temu leciało na polskim MTV i Canal+ (nie wiem jak teraz). Aktualne odcinki najlepiej czerpać z sieci P2P lub http://www.southparkx.net/
Odpowiedz
#5
Który to jest z Dawkinsem? 1012?
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#6
Rozwalil mnie ten odcinek. Ostatnio napalilem sie na "The God Delusion", szukam wydania brytyjskiego (mila, czarna okladka, jak na "bible szatana" przystalo :twisted: ), w TV moglismy ogladac wypowiedzi idiotow odnosnie ewolucji, a tu jeszcze wyskoczyli z South Park'iem...

Ogladalem wszystkie odcinki SP, z niecierpliwoscia oczekuje cotygodniowej premiery. Ci ludzie "jada po wszystkich" i robia to naprawde po mistrzowsku. Obiektem kpin jest szara, amerykanska codziennosc, przesady, polityka, religia, kino, jedzenie... slowem wszysto, z czym mamy do czynienia. Polecam ten serial (jedna z moich ulubionych postaci jest Szatan, lecz w tym odcinku nie wystepuje Smutny ).

Pamietacie ten odcinek, w ktorym Szatan walczyl z Jezusem na ringu? Szczęśliwy
Drewniak szkarłatny - Hypoxylon fragiforme
Odpowiedz
#7
Drewniak napisał(a):Pamietacie ten odcinek, w ktorym Szatan walczyl z Jezusem na ringu? Szczęśliwy


No, to był hardcore'owy odcinek, Szatan był jedynym, który postawił na Jezusa :lol2:
"NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI, JESTEM TYLKO JA"
Odpowiedz
#8
he, w samo sedno trafili z tym swiatem bez religii. Powinno dac do myslenia coponiektorym Uśmiech
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#9
Kilgore Trout napisał(a):Powinno dac do myslenia coponiektorym
DO CZEGO?????? :wink:

Odpowiedz
#10
Czy ja się starzeje, czy ostatnie 2 serie (z nielicznymi wyjątkami) ssą? Dwa ostatnie odcinki nawet nie wywołały u mnie uśmiechu, choć jestem fanem SP i czekam z niecierpliwością na każdy nowy odcinek, tak za każdym razem czuje niedosyt i nie mogę się oprzeć wrażeniu, że to już nie ten sam SP co w seriach 1-6 i od biedy 7-8. Czy tylko ja tak mam, czy to już starość, a może znudzenie?
Wódka? W południe? Na służbie?
Z przyjemnością
Odpowiedz
#11
9 seria byla faktycznie slaba. Choc miala momenty ("Death of Eric Cartman", "The losing edge")
10 ma kilka calkiem dobrych odcinkow. "Cartoon wars" trzymalo poziom, "ManBearPig", "Tsst" byly dobre, "Make love not warcraft" dalo mi tez troche radosci. Niemniej istotnie, ostatnie 4 slabe... ale to i tak osiagniecie, 10 seria i ciagle trafiaja sie dobre odcinki.
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#12
Kilgore Trout napisał(a):Niemniej istotnie, ostatnie 4 slabe
Zgodzę się, choć muszę się trochę uderzyć w pierś i zwrócić honor 8 serii (odc 801-805, 813-814)

Kilgore Trout napisał(a):...ale to i tak osiagniecie, 10 seria i ciagle trafiaja sie dobre odcinki.
No właśnie, kiedyś też trafiały się dobre odcinki ale między tymi rewelacyjnymi i tu jest ta różnica. Wiem wiem marudzę :)

:off top:
btw "Moda na sukces" - 3000 odc (w Polsce) i dalej trzyma równy poziom ;)
Wódka? W południe? Na służbie?
Z przyjemnością
Odpowiedz
#13
widziałem. scena łóżkowa była nawet śmieszna, ale zasadniczo to nie przepadam. zdecydowanie wolę simpsonów. mógłbym godzinami oglądać. może zrobią też z dawkinsem Duży uśmiech
Odpowiedz
#14
Toto napisał(a):, czy ostatnie 2 serie (z nielicznymi wyjątkami) ssą?
qrwa!!!
kiedyś były rusycyzmy a tera amerykanizmy!!!
ssą (ssają) dojarki...

Odpowiedz
#15
Hehehe, dobry ten odcinek. Pokazali świat ateistyczny, w którym nadal są wojny - moim zdaniem to jest bardzo, ale to bardzo prawdopodobne przypuszczenie.

A tak wogóle to ciekawy jestem jakie poglądy mają twórcy South Parku...
Odpowiedz
#16
Jacek napisał(a):A tak wogóle to ciekawy jestem jakie poglądy mają twórcy South Parku...


Nie wygląda na to, żeby grzeszyli racjonalizmem. Z 2-giej strony wywiadu udzielonego ABC:
http://abcnews.go.com/Nightline/Entertai...197&page=1

>Parker says atheism is more ludicrous to him than anything else.

"Out of all the ridiculous religion stories - which are greatly, wonderfully ridiculous - the silliest one I've ever heard is, 'Yeah, there's this big, giant universe and it's expanding and it's all going to collapse on itself and we're all just here, just 'cuz. Just 'cuz. That to me, is the most ridiculous explanation ever," he says. "So I think we have a big atheism show coming."

Athea
Odpowiedz
#17
Bardzo dobrze, że zachowują konsekwencję w tym co robią. Do tej pory dołożyli juz chyba wszystkiemu tylko nie ateizmowi Oczko Mi tam się podobał ten odcinek.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#18
Jacek napisał(a):Bardzo dobrze, że zachowują konsekwencję w tym co robią. Do tej pory dołożyli juz chyba wszystkiemu tylko nie ateizmowi Oczko Mi tam się podobał ten odcinek.


Muszę przyznać, że zainteresowałam się Parkerem nie przez South Park, ale po obejrzeniu filmu Orgazmo, który mnie wzruszył i zachwycił. :wink:

Co do dokładania wszystkim, jestem jak najbardziej za :wink: .
Szkoda tylko, że z cytatu wynika, że przynajmniej Parker nie tylko nie wie co to jest ateizm, ale też ma mgliste pojęcie o nauce.
Odpowiedz
#19
Tak, z pewnoscia conajmniej tyle wynika z tego pojedynczego cytatu. Wynika z niego tez ze lubi ciastka a jego ulubiony kolor to zielony. Oczko
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#20
Kilgore Trout napisał(a):Tak, z pewnoscia conajmniej tyle wynika z tego pojedynczego cytatu. Wynika z niego tez ze lubi ciastka a jego ulubiony kolor to zielony. Oczko


Parker publicznie opowiada, że ateizm jest dla niego bardziej śmieszny, niż inne światopoglądy, a Wielki Wybuch wkłada pomiędzy bajki religijne.

Myślisz, że sobie po prostu żartował w tym wywiadzie?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości