Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Józef Piłsudski nie dokonuje udanego puczu...
#21
Łoś napisał(a):Został opracowany i przedstawiony. Nie zdecydowano się go wdrożyć w życie, lecz rozważano możliwość prewencyjnego ataku na Niemcy, czego plan jest przesłanką.

No wiem, moje pytanie było retoryczne. Struktura jest pionowa, na różnych szczeblach różni decydenci są wykorzystywani do różnych celów nie wedle ich prywatnych planów Oczko lecz wedle potrzeb samej góry, o której istnieniu nierzadko nie mają pojęcia. Np. ilu członków szeregowych PO wie, że ich partia działa w imieniu co najmniej władz Niemiec (przyznanie Olechowskiego do finansowania partii Tuska z pieniędzy CDU)? Przed wojną nie było inaczej... Piłsudski dokonał wszakże zamachu stanu nie bez powodu. Polska miała swoją rolę i miała się poza nią nie wychylać. O żadnym ataku na Niemcy nie było mowy.
Odpowiedz
#22
CUBE999 napisał(a):Piłsudski dokonał wszakże zamachu stanu nie bez powodu. Polska miała swoją rolę i miała się poza nią nie wychylać. O żadnym ataku na Niemcy nie było mowy.
To jedna z hipotez, bardziej lub mniej wiarygodna. To tak jakby mówić, że Lenin miał zrobić to i tamto, Wałęsa to i tamto. Lecz Ci ludzie mogli się wyzwolić spod swoich pierwotnych mocodawców i zacząc działać na własną rękę, realizować własne interesy.
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
#23
Łoś napisał(a):To jedna z hipotez, bardziej lub mniej wiarygodna. To tak jakby mówić, że Lenin miał zrobić to i tamto, Wałęsa to i tamto. Lecz Ci ludzie mogli się wyzwolić spod swoich pierwotnych mocodawców i zacząc działać na własną rękę, realizować własne interesy.

Na szczęście są na wszystko dowody, jak przynależność Piłsudskiego do masonerii i ruchów socjalistycznych czy jego sprzeciw wobec woli Narodu Polskiego (większość popierała ruch narodowy, co mogło się nie podobać jedynie wrogom suwerennej Polski). TW Bolek... serio jeszcze ktoś ma tu wątpliwości? Itd...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości