To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak świętujemy Powstanie Warszawskie?
#1
Takie zdjęcie pojawiło się na FB.

Czy to jest możliwe?

[Obrazek: 1459689_10201994452576537_30720465897283...e=543D3CAA]
Odpowiedz
#2
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1...zowac.html
Odpowiedz
#3
Świętowanie klęski? Kiedy to się skończy? Świętujmy zwycięstwa!
"Każdej nocy nawiedza mnie Yeszua i szarpie za kuśkę." /pisownia oryginalna/.
Komentarz pod jednym z filmów na youtube. Rozbawił mnie.
Odpowiedz
#4
semele napisał(a):Takie zdjęcie pojawiło się na FB.

Czy to jest możliwe?

Te osoby powinny tak gestykulować w dniu zwycięstwa (3.10) III Rzeszy nad powstańcami.
Podczas rocznicy rozpoczęcia powstania to nie ma sensu.

@nonkonformista
Bo normalni ludzie nie świętują powstania, tylko je upamiętniają.
To jest pewna różnica.
A pamięć się należy tym 50 tys. powstańców, którzy użyczyli swojego życia dla Wolnej Polski, bez względu na to czy to użyczenie było sensowne z politycznego i militarnego punktu widzenia, czy nie oraz 200 tys. cywilów, którzy zginęli w czasie powstania.
Odpowiedz
#5
exodim napisał(a):Te osoby powinny tak gestykulować w dniu zwycięstwa (3.10) III Rzeszy nad powstańcami.
Podczas rocznicy rozpoczęcia powstania to nie ma sensu.

@nonkonformista
Bo normalni ludzie nie świętują powstania, tylko je upamiętniają.
To jest pewna różnica.
A pamięć się należy tym 50 tys. powstańców, którzy użyczyli swojego życia dla Wolnej Polski, bez względu na to czy to użyczenie było sensowne z politycznego i militarnego punktu widzenia, czy nie oraz 200 tys. cywilów, którzy zginęli w czasie powstania.
Owszem, przeciwko upamiętnieniu nic nie mam. Jednak tytuł wątku jest o świętowaniu, dlatego 'com napisał, napisałem.'
"Każdej nocy nawiedza mnie Yeszua i szarpie za kuśkę." /pisownia oryginalna/.
Komentarz pod jednym z filmów na youtube. Rozbawił mnie.
Odpowiedz
#6
Nonkonformista napisał(a):Owszem, przeciwko upamiętnieniu nic nie mam. Jednak tytuł wątku jest o świętowaniu, dlatego 'com napisał, napisałem.'

To zmienię tytuł.
Jaki proponujesz?

Ja chciałam tylko ustalić , czy faktycznie to zdjęcie obrazuje "upamiętnienie" Powstania Warszawskiego - bo może była to jakaś inna okoliczność?
Odpowiedz
#7
Łapy bym tym durniom z FB poobcinał.
Totalna aberracja.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#8
Nie wyświetla moi się obrazek. Co tam jest?

A, już się wyświetliło.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#9
Sofeicz napisał(a):Łapy bym tym durniom z FB poobcinał.
Totalna aberracja.

Ale zdjęcie jest autentyczne- chyba nie jest to jaki fotomontaż.
Zdjęcie umieścił Jan Hartman.
Zakładam, że jest to prawdziwy Jan Hartman.
Prześlę linka jak znajdę.
Jeśli to nawet była inna uroczystość patriotyczna - są polskie flagi w tle, to sprawa mnie zainteresowała.

Na fB już nie znalazłam.

Chodziło o to: http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?.../194385381

To jest pomnik Czynu Powstańczego! Proponuje zmienić temat wątku- Współczesny patriotyzm Polaków
Odpowiedz
#10
exodim napisał(a):Te osoby powinny tak gestykulować w dniu zwycięstwa (3.10) III Rzeszy nad powstańcami.
Podczas rocznicy rozpoczęcia powstania to nie ma sensu.

Oni nawiązują do praktyk ONRu jeszcze sprzed czasów II WŚ. Dla nich jest to pozdrowienie rzymskie, a nie nazistowskie. Co więcej są oni zajadłymi wrogami każdego kto by twierdził, że Polacy i ogólnie Słowianie to jacyś podludzie, których należałoby wytępić.

Niestety są w pewnym sensie przyjebani, bo albo przedkładają nostalgię za sposobem bycia przedwojennego ONRu nad dobry image albo celowo chcą poprzez posługiwanie się tym gestem być postrzegani jako groźni osobnicy.

Tak czy owak sugerowanie, że są sympatykami nazizmu i Hitlera jest sprzeczne z prawdą.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#11
lumberjack napisał(a):.
Tak czy owak sugerowanie, że są sympatykami nazizmu i Hitlera jest sprzeczne z prawdą.


Owszem. Jednak ten gest na obchodach powstania świadczy o tym, że za wiele w głowach to oni nie mają.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
#12
Bardzo subtelnie to ująłeś, ja bym napisał trochę ostrzej Język
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#13
lumberjack napisał(a):Bardzo subtelnie to ująłeś, ja bym napisał trochę ostrzej Język
Skoro są takimi miłośnikami rzymskich symboli, to proponuję zrobić im małe kęsim-kęsim z rzymskiego repertuaru np.
"Damnatio ad bestias".
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#14
lumberjack napisał(a):Oni nawiązują do praktyk ONRu jeszcze sprzed czasów II WŚ. Dla nich jest to pozdrowienie rzymskie, a nie nazistowskie. Co więcej są oni zajadłymi wrogami każdego kto by twierdził, że Polacy i ogólnie Słowianie to jacyś podludzie, których należałoby wytępić.

Niestety są w pewnym sensie przyjebani, bo albo przedkładają nostalgię za sposobem bycia przedwojennego ONRu nad dobry image albo celowo chcą poprzez posługiwanie się tym gestem być postrzegani jako groźni osobnicy.

Tak czy owak sugerowanie, że są sympatykami nazizmu i Hitlera jest sprzeczne z prawdą.

Szczególnie ta dziewczynka w środku jest groźna.:8O:
To młodzież , której ktoś robi wodę z mózgu.
Odpowiedz
#15
Sofeicz napisał(a):
Skoro są takimi miłośnikami rzymskich symboli, to proponuję zrobić im małe kęsim-kęsim z rzymskiego repertuaru np.
"Damnatio ad bestias".
Przedwojenny ONR nie lubił Żydów, i - bądźmy szczerzy - jest to głowny argument nagonki. Proponuję więc coś w rodzaju głosowania: za co przedwojenni patrioci mieli lubić Żydów? Za witanie Sowietów w 1920 r.? Za teksty ,,wasze ulice, nasze kamienice''? Czy za coś jeszcze, co Patafilowi umknęło? Duży uśmiech
Odpowiedz
#16
Samo nielubienie żydów, nie musiało się aż tak wyrazić.

Gdzieś tam na wykładach żydzi musieli stać, inni siedzieli. T. Kotarbiński także stał wykładając.

Będę wdzięczna za linka.
Odpowiedz
#17
Co mają Żydzi do tego tematu?
Patafilowi wyskakują przy każdej okazji jak królik z kapelusza (pewnie boi się lodowkę otwierać).
Żałosne.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#18
semele napisał(a):Szczególnie ta dziewczynka w środku jest groźna.:8O:
To młodzież , której ktoś robi wodę z mózgu.

Ale nie masz czym się przejmować. ONRy, NOPy i inne takie to partie sezonowe. 90% ludzi jest z nimi związanych może na kilka lat, a później idą do pracy, zakładają rodziny, proza życia porywa ich w pizdu.

Cytat:Skoro są takimi miłośnikami rzymskich symboli, to proponuję zrobić im małe kęsim-kęsim z rzymskiego repertuaru np. "Damnatio ad bestias".

Ale po co? Oni nie są szkodliwi. No chyba, że łazisz po mieście w koszulce z Che Fujarą, to mogliby coś ci zrobić. W Radomiu kiedyś był taki oddział ONRu chłopaczków po 20 lat i oni najgorsze co zrobili, to kazali zdjąć jakiemuś kolesiowi koszulkę z dużym znaczkiem anarchii, podarli mu ją, jego spoliczkowali i poszli sobie. I to chyba najgorsze co zrobili. Także nie ma co się podniecać nimi, bo nie ma zbytnio czym tak na prawdę.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#19
lumberjack napisał(a):Ale po co? Oni nie są szkodliwi. No chyba, że łazisz po mieście w koszulce z Che Fujarą, to mogliby coś ci zrobić. W Radomiu kiedyś był taki oddział ONRu chłopaczków po 20 lat i oni najgorsze co zrobili, to kazali zdjąć jakiemuś kolesiowi koszulkę z dużym znaczkiem anarchii, podarli mu ją, jego spoliczkowali i poszli sobie. I to chyba najgorsze co zrobili. Także nie ma co się podniecać nimi, bo nie ma zbytnio czym tak na prawdę.
Nie chciałabym jednak, żeby coś takiego stało się normą, niezależnie od tego, jak głupie koszulki kto nosi.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#20
A ja chciałbym, żeby na całym świecie był pokój. Oczko
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości