To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ostateczny dowod na brak boga
#41
Cytat:No właśnie... kto potrząsął tym słoikiem....
Ja nie wiem. A ty wiesz?
Mateusz Banasik - Redaktor
Dlaczego podaję nazwisko?

***
Bohoh to chuja wart filozof
Ze schodów się zjebał na podłogę (by Bart Duży uśmiech)

***
..:: SELBSTBEFREIT AUF DEM WEG ZUM MEER ::..
Odpowiedz
#42
Dla Boga czas istnieje, tylko na niego nie ma wpływu. Uśmiech

Jezus chodził po wodzie. Prawa fizyki dla niego istniały, a on nimi władał. Z drugiej strony, kąpał się w tej samej wodzie, więc z tych praw również korzystał. Bóg ze Starego Testamentu przechadzał się po raju, Adam i Ewa go widzieli. Skoro istniały dla niego prawa fizyki, to czemu nie czas?

A pojecie \"ponadczasowy\" to kolejna fantazja polegająca na wymyślaniu słów nie mających żadnego znaczenia, ja mogę powiedzieć analogicznie, że Bóg jest ponadmaterialny i co to będzie znaczyć? Uśmiech A później mogę dodać, że hiperponadmaterialny. Duży uśmiech

Właściwie chodzi o istnienie Boga poza czasem co jest również niezrozumiałe, Bóg nie może się stać śmiertelny w czasie. Dlaczego miałby więc tworzyć czas i tzw. \"poza czasem\"? Czas zaczął istnieć w momencie, gdy zaistniał Bóg.

Cytat:istnienia/ nie istnienia Boga nie da się udowodnić, więc takiego gdybanie nie ma sensu

Istnienia/nieistnienia smoka też nie da się udowodnić. I dokładnie z tego powodu wyłącznie gdybanie ma sens. Duży uśmiech O smokach można mówić tylko i wyłącznie gdybając. Dlaczego o Bogu miałoby być inaczej?
Z natury gdy coś nie istnieje ta reguła się sprawdza. Uśmiech
Odpowiedz
#43
Cytat:kto potrząsął tym słoikiem?

To bardzo proste:

Człowiek potrząsa słoikiem.

Człowieka stworzył (wg Ciebie) Bóg.

I dokładnie tą teorią:

Gdyby Bóg potrząsął słoikiem (tylko w innej skali), to Boga też musiałoby coś stworzyć i tak bez końca. Dla Ciebie po prostu słuszne jest poprzestanie na Bogu, a dla mnie nie.

To taka logika, która zakłada, że po 1 musi być 2, po 2 musi być 3 itd. Ty nagle się zatrzymujesz przy milionie i twierdzisz, że dalej już nic nie ma.

Błąd w rozumowaniu wynika pewnie stąd, że wszechświata nie zmierzy się słoikiem. Szukamy wszędzie podobieństw, ale tak na prawdę więcej nie wiemy, niż wiemy.
Odpowiedz
#44
Cytat:To taka logika, która zakłada, że po 1 musi być 2, po 2 musi być 3 itd. Ty nagle się zatrzymujesz przy milionie i twierdzisz, że dalej już nic nie ma.
a mi sie wydwawało ze to Ty sie przy milionie zatrzymujesz. Bo dla mnei właśnie cos jest! Mimo ze jest tajemnicą. - Ty liczysz dalej, ja licze na Boga, ty się przeliczysz, ja sie nie nalicze.
Ładnie to ująłem Duży uśmiech
JESTEM SPAMEREM, PROSZĘ NIE ODPOWIADAĆ NA MOJE POSTY.
Odpowiedz
#45
Cytat:qdi:
a mi sie wydwawało ze to Ty sie przy milionie zatrzymujesz.

No widzisz jak się zgadzamy, wydawało Ci się i w tej kwestii nadal nic się zmienia. Duży uśmiech

Cytat:Bo dla mnei właśnie cos jest!

A myślisz, że dla mnie czegoś nie ma?

Cytat:Ty liczysz dalej, ja licze na Boga, ty się przeliczysz, ja sie nie nalicze.


Ja niczego nie liczę, bo nie interesuje mnie kto stworzył świat. To nie jest wiedza przydatna do sikania, robienia zakupów, nawiązywania przyjaźni czy nawet miłości - po prostu do życia.

Cytat:Ładnie to ująłem Duży uśmiech

Pięknie. I nawet sam się pocieszasz. Duży uśmiech
Odpowiedz
#46
Cytat:qdi:
...a mi sie wydwawało ...
Znów Ci się wydawało. Napisz jak będziesz wiedział.
egoista
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości