To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Argument ludzi wierzących, o powstaniu komórki.
#1
Witam! Zdarzyło mi się kilka razy usłyszeć od ludzi, że bóg istnieję ponieważ zwykła komórka jest tak skomplikowana, że nie mogła powstać przypadkiem, łącząc w wyniku wypadku odpowiednie "części". Chciałbym prosić Was o pomoc, w odpowiedzeniu na taki właśnie argument. Z góry dziękuję i pozdrawiam!
Odpowiedz
#2
A co - wujek Goo nie działa?
http://www.google.pl/search?hl=pl&source...6D4nMccq8k
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#3
Jarema vel Wilczarz napisał(a):Witam! Zdarzyło mi się kilka razy usłyszeć od ludzi, że bóg istnieję ponieważ zwykła komórka jest tak skomplikowana, że nie mogła powstać przypadkiem, łącząc w wyniku wypadku odpowiednie "części". Chciałbym prosić Was o pomoc, w odpowiedzeniu na taki właśnie argument. Z góry dziękuję i pozdrawiam!
Co to jest zwykła komórka?
Grunt że (niektórzy) wierzący uznają że powstanie komórki bez interwencji Boga za możliwe ale mało prawdopodobne. Uśmiech

Wcześniej też tak było z powstawaniem nowych gatunków, ale teraz nawet Kościół Katolicki nie wyklucza prawdziwości teorii ewolucji (nie pamiętam dokładnego stanowiska).

Sofeicz napisał(a):A co - wujek Goo nie działa?
http://www.google.pl/search?hl=pl&source...6D4nMccq8k
Autorowi wątku chyba chodzi o powstanie komórki jako takiej (w tym także prokariotycznej) a nie konkretnie eukariotycznej która wyższym stadium rozwoju. Ale z drugiej strony nie wiem co to jest zwykła komórka według autora wątku.
Odpowiedz
#4
Jarema vel Wilczarz napisał(a):Witam! Zdarzyło mi się kilka razy usłyszeć od ludzi, że bóg istnieję ponieważ zwykła komórka jest tak skomplikowana, że nie mogła powstać przypadkiem, łącząc w wyniku wypadku odpowiednie "części". Chciałbym prosić Was o pomoc, w odpowiedzeniu na taki właśnie argument. Z góry dziękuję i pozdrawiam!
Nikt nie twierdzi, że powstała przypadkiem.
Ewolucja nie jest przypadkowa (poza mutacjami, ale one po prostu wprowadzają niezbędną zmienność genetyczną).
"Equality is a lie. A myth to appease the masses. Simply look around and you will see the lie for what it is! There are those with power, those with the strength and will to lead. And there are those meant to follow – those incapable of anything but servitude and a meager, worthless existence."
Odpowiedz
#5
Xeo

No właśnie.
Dałem link do eukariotów, bo tam jest więcej danych ewolucyjnych.
Fakt że wylęgnięcie się komórki prokariotycznej ginie w mrokach archaiku.
Niestety reportera przy tym nie było, a sama materia jest tak delikatna, że żadne skamieniałości nie miały prawa się zachować.
Co jest wodą na młyn wszelkich kreacjonostów, którzy oczywiście wiedzą co i jak.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#6
Jester napisał(a):Nikt nie twierdzi, że powstała przypadkiem.
Ewolucja nie jest przypadkowa (poza mutacjami, ale one po prostu wprowadzają niezbędną zmienność genetyczną).

Powstaniem życia nie zajmuje się teoria ewolucji Język
Odpowiedz
#7
Jarema vel Wilczarz napisał(a):Witam! Zdarzyło mi się kilka razy usłyszeć od ludzi, że bóg istnieję ponieważ zwykła komórka jest tak skomplikowana, że nie mogła powstać przypadkiem, łącząc w wyniku wypadku odpowiednie "części". Chciałbym prosić Was o pomoc, w odpowiedzeniu na taki właśnie argument. Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Wystarczy że poprosisz takiego o wskazanie "granicy skomplikowania", która oddziela coś co mogło powstać samo od czegoś, co musiało być zaprojektowane.

Ale problem z dyskutowaniem z takimi jest taki, że często są zbyt głupi żeby dostrzegać własne błędy w argumentacji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości