To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dowód na nieistnienie wolnej woli
krystkon napisał(a):
artnoc napisał(a): tak jak nie istnieje prawda fałszywa, tak też nie istnieje wolna wola.

Pytanie o wolną wolę jest pytaniem o to czy cokolwiek dzieje się bez przyczyny albo czy w rzeczywistości istnieje coś bez związku z rzeczywistością.

Co zabawne naukowcy wierzą w losowość, wierzą w cuda bez przyczyny i bez związku z rzeczywistością.

Ciężko zaakceptować fakt, że rzeczywistość dzieje się wg jednego, jedynego scenariusza zdarzeń.

Pytanie o wolną wolę dotyczy konkretnej właśności ludzkiego umysłu, jego chcenia.

Dokładnie to pyta się o to, czy konretne chcenie jakie człowiek sobie uswiadamia jest wolne.
"Wszystko jest fałszem"
Odpowiedz
Ludzkie chcenie jest wolne jak elektron na orbicie atomowej. Widoczne szczególnie na przykładzie chcenia siku.

Choć chcenie często jest kojarzone z mogę należałoby je utożsamiać raczej z muszę.

Chcę więc muszę. Powstrzymać mnie od zaspokojenia może jedynie sprzeczna chciwość, jeszcze silniejsza.
Odpowiedz
no. wolna wola jest i jak nieskończona ograniczoność ;7
"Wszystko jest fałszem"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości