Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdy PIS dojdzie do władzy.
GPR napisał(a):podobne zdanie można powiedzieć o PO
Powiedzieć można. Ale nie będzie to prawda.
„Przybądź i bądź, bez zarzutu
Tak dla Tutsi, jak dla Hutu”

– Spięty
Odpowiedz
[Obrazek: 7bRywHY.jpg]
http://niewygodne.info.pl/gify3/afery-466.jpg

Nie mówię że za PIS afer nie będzie. Na 100% będą (i też dlatego nie zagłosuje na PIS).
Jednak nie rozumiem jak można znów popełniać ten sam błąd.
Skoro jakaś partia się nie sprawdza to należy głosować na inną. Tak działa to w każdej innej dziedzinie.
Kupujesz od jakiegoś czasu Persil ale ostatnio zaczął nie dopierać. Nie wiesz jak działąją inne proszki do prania ale przecież nie będziesz prał w tym który nie dopiera?
Kupiłeś telewizor Samsung. Po 3 latach sie zepsuł więc już nie ufasz tej firmie i kupujesz np Toshibę.
Prosta zasada a jednak przy Polityce ludzi odmóżdża.

A jeszcze mniej rozumiem tych którzy wogóle nie głosują.
Jeśli nie głosujesz to znaczy że sie nie sprzeciwiasz obecnie panującym, że jest dobrze tak jak jest.
Jeśli nie głosujesz jesteś za zachowaniem status quo.
Jeśli byłbyś naprawdę niezadowolony to zagłosował byś przeciw obecnie panującym (obojętnie na kogo).
Jeśli uważasz ze wszyscy są skorumpowani i ze wszystkimi będzie źle bo wszyscy już dawali ciała to głosujesz na kogoś kto jeszcze nie rządził. Masz wybór. Albo będzie tak jak jest albo zagłosujesz na nowego który może coś zmieni.
No ale nie. trzeba głosować albo na PO albo na PIS bo są u nas tak samo jak w US tylko dwie partie.
Za ewidentne offtopy wlepiam minusy. Minus zwrotny świadczy o tobie :-) Nie dokarmiam też trolli. Szczególnie Zefcia.
W pierwszych kilku minutach często edytuje swoje wypowiedzi uzupełniając je lub w celu poprawienia błędów.
GPR napisał(a):nie zagłosuje na PIS
Kłamiesz oczywiście. Internet jest pełen takich, co "nie głosują na PiS" i "nie popierają PiSu".
Cytat:Skoro jakaś partia się nie sprawdza to należy głosować na inną.
Tak bardzo się nie sprawdza, że jak jakiś pismen chciał do obrazka zebrać z całej historii rządów PO marnych 9 (słownie dziewięć) spraw, gdzie PO nawaliła, to nie potrafił tych dziewięciu znaleźć.
„Przybądź i bądź, bez zarzutu
Tak dla Tutsi, jak dla Hutu”

– Spięty
Odpowiedz
GPR napisał(a):Jednak nie rozumiem jak można znów popełniać ten sam błąd.

Jaki błąd?

Cytat:Skoro jakaś partia się nie sprawdza to należy głosować na inną.

Poniekąd. Tyle że nalezy głosowac na lepszą, a nie na gorszą. Duży uśmiech

Cytat: spora część osób nie używa tej części ciała odpowiadającej za myślenie i
daje sie zmanipulować

Ponieważ nie powtarza za GPR baranim chórem

cztery nogi dobrze, dwie nogi źle?
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
Pillaster - rozmawiać z tobą o PO to tak jakby nakłaniać Tuska do zmiany partii lub Jorge Mario Bergoglio do zmiany wiary.
Nie ma sensu więc.. :roll:
Za ewidentne offtopy wlepiam minusy. Minus zwrotny świadczy o tobie :-) Nie dokarmiam też trolli. Szczególnie Zefcia.
W pierwszych kilku minutach często edytuje swoje wypowiedzi uzupełniając je lub w celu poprawienia błędów.
GPR napisał(a):Pillaster - rozmawiać z tobą o PO to tak jakby...

A GPR w ogóle próbował? W sensie rozmawiać, a nie głosić jedynie słuszne wyznanie wiary?

Odpowiedz
Szkoda mi życia na czcze gadaniny (na Syzyfa się nie pisze) - to raz
A dwa...
Co mi zależy na zdaniu jednaj osoby której nie znam?
Czyli GPR właśnie przyznał, że nie ma żadnych merytorycznych argumentów na poparcie swoich fantazji i dogmatów. :roll:

Cóż, skłamałby pilaster, gdyby napisał, że się tego nie spodziewał. :roll:

Odpowiedz
pilaster napisał(a):Cóż, skłamałby pilaster, gdyby napisał, że się tego nie spodziewał. :roll:

A spodziewałeś się, że Tusk opuści fotel premiera, choć to właśnie to stanowisko było dla niego priorytetowe? 8)
Zapomniałeś o popieraniu partii oszustów w sąsiednim temacie czy po wyborach przestali płacić za wierszówkę?
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz
Żarłak napisał(a):A spodziewałeś się, że Tusk opuści fotel premiera, choć to właśnie to stanowisko było dla niego priorytetowe?

Nie, nie spodziewałem się. :roll:

Cytat:Zapomniałeś o popieraniu partii oszustów w sąsiednim temacie

Przecież to żarłak popiera partię oszustów, a nie pilaster.

Odpowiedz
Cytat:Co według was sie stanie gdy PIS dojdzie do władzy?
Czym kadencja PIS będzie sie różniła od kadencji PO i czemu miała by być taka zła? Tym bardziej gdyby PIS dogadał by się z KNP.
Zaczną odkręcać połowę rzeczy, które zrobił rząd Tuska. NFZ nie zreformują, w dalszym ciągu będzie bałagan w wojsku (już zapowiadali jakieś chaotyczne ruchy o powrocie poboru), polityka zagraniczna to cholera wie, ale ze swoją fobiczną antyrosyjskością i skłonnością do klękania przed USA nie widzę żeby wyglądało to inaczej, niż osiem lat temu. Dalsze zadłużanie państwa i tworznie kolejnych państwowych spółek. Kolejne zbędne ministerstwa i urzędy. Niepotrzebne regulacje na linii obywatel-państwo. Wątpię żeby KNP było z nimi w rządzie. Nawet nie powinni, więc mniejszościowe rządy PiS z ewentualnym wsparciem KNP w pewnych kwestiach. Trudno w tej chwili powiedzieć. Jednak żeby marzyć o takim scenariuszu KNP musi zdobyć co najmniej milion podpisów pod swoimi kandydatami. To dałoby im znaczacą liczbę mandatów. W przeciwnym razie ich siła może być nieistotna i będą tylko głośni w parlamencie, bo dla PiS nieużytecznie ze względu na małą ilość mandatów.

pilaster napisał(a):Nie, nie spodziewałem się. :roll:

A to ciekawe, bo wychodzi na to, że dużo osób wiedziało wcześniej, niż sam Tusk :lol2:

pilaster napisał(a):Przecież to żarłak popiera partię oszustów, a nie pilaster.

Udowodnij to, bo chyba potrafisz? I używaj mojego nicka poprawnie.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz
pilaster napisał(a):No co do infrastruktury? Bankructwo źle zarządzanych firm jest objawem zdrowia gospodarczego, a nie choroby. Oczywiście zdaniem lumberjacka bankrutów nalezy ratować pieniędzmi podatników?

Zdaniem lumberjacka PO nie powinna wybierać firm, które dają podejrzanie niskie oferty, bo tylko idiota nie przewidzi jak to się skończy. Zaoszczędzono by zdrowia, nerwów i pieniędzy ludziom z wielu różnych firm podwykonawczych. Ale Pilaster ma to w dupie i się jeszcze cieszy, bo u Pilastra sympatia do PO niweluje empatię wobec pobratymców. Ale cóż poradzić, Pilaster będzie czcił Platformę dopóty dopóki ta nie zrobi czegoś co dopiero w niego pierdolnie bezpośrednio. Chociaż kto wie, może nawet wtedy Pilaster z wdzięcznością odda cześć i hołd swoim panom.
---
Kochaj sztukę, której się nauczyłeś, i w niej znajdź spokój.
Marek Aureliusz
Odpowiedz
zefciu napisał(a):Powiedzieć można. Ale nie będzie to prawda.

jedyna aktywnosc PO to straszenie pisiorami
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
lumberjack napisał(a):Ale cóż poradzić, Pilaster będzie czcił Platformę dopóty dopóki ta nie zrobi czegoś co dopiero w niego pierdolnie bezpośrednio.

... czyli zwolni ze stanowiska jego lub kogoś z jego rodziny.
Tak bezgraniczna miłość istnieje chyba tylko w 2 przypadkach.
Nie sądze aby pilaster był ułomny na umyśle gdyż zbyt dobrze pisze zatem pozostaje domniemanie że jest w jakiś sposób powiązany z PO.
Jak wiadomo Platforma Obywatelska nie doszła by do władzy gdyby nie jej znakomite PR. Prawdopodobnie zatrudniają masę osób które robią im w sieci dobry pijar. Dlatego ja z pilastrem na temat polityki rozmawiać nie zamierzam.
Już o tym nieśmiało wspomniałem w poście 65 i 67 tego wątku.

Niestety zgadzam sie z Żarłakiem (post 71). PIS to nic dobrego.. tak jak PO
W zasadzie można znów obstawiać kiedy będą kolejne przyspieszone wybory.
Ziemkiewicz kłapnął na ten temat tak:

Przyczyna w tym, że nie istnieje polski naród.
Nie istnieje jako wspólnota polityczna. To dlatego PiS przegrywa kolejne wybory, nawet z oczywistym cwaniaczkiem i oszustem, i już się szykuje przegrać następne, nawet z „wie pan, ja jestem kobietą” – ponieważ w swym intelektualnym wyjałowieniu nie umie zrozumieć, że ciągłe walenie w klawisze, które w przedwojennych Polakach budziły odruch patriotycznej mobilizacji, nie ma za grosz sensu w sytuacji, gdy Polskę zamieszkuje tylko „żywioł polski”, wspólnota prostych odruchów, którą można – jak to zrobił Tusk – sterować za pomocą dozowania pogardy, rechotu i zawiści, ale nie maltretowaniem powstań, poległych bohaterów i świętych patronów. A już zwłaszcza nie sposób jechać na patriotyzmie, gdy się z tego patriotyzmu robi jedynie wieczne przegrywanie i entuzjastyczne bycie masakrowanym przez wszystkich, kto tylko ma na to ochotę.
Nie ma państwa, bo nie ma narodu. Trzeba go dopiero mozolnie odbudowywać – jak po rozpirzonym przez ruskich powstaniu styczniowym.

http://dorzeczy.pl/subotnik-ziemkiewicza...rawka.html

Natomiast o ile PiS nie jest w stanie przeprowadzić żadnej konsekwentnej reformy to jego rządy muszą przynieść poprawę w kązdej z możliwych sfer działania. Poprawę, której będzie towarzyszyła histeria mediów, że jest gorzej.
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
GPR napisał(a):Jak wiadomo Platforma Obywatelska nie doszła by do władzy gdyby nie jej znakomite PR. Prawdopodobnie zatrudniają masę osób które robią im w sieci dobry pijar..
Nie zgodzę się. PO ma beznadziejny PR - wpadka za wpadką. Pooglądaj TVN, Polsat, poczytaj co nieco. Bicie w PO i rząd to podstawowy motyw przewodni.

A stosując Ziemkiewiczowską retorykę, to nie istnieje żaden naród na świecie (no może poza Rosyjskim).
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a):Nie zgodzę się. PO ma beznadziejny PR - wpadka za wpadką. Pooglądaj TVN, Polsat, poczytaj co nieco. Bicie w PO i rząd to podstawowy motyw przewodni.

Gdyby te wszystkie wpadki były autorstwa PiSu, to byłyby wyolbrzymione x100 i byłaby o nich mowa 100 razy częściej. Do tej pory byłyby wypominane takie rzeczy jak podwyżka VATu...

PO przez wiele lat miała po swojej stronie media (nie wiem czy teraz ma, bo od dawna nie oglądałem w TV żadnych wiadomości), które wszystkie wpadki i chujowe decyzje albo bagatelizowały albo jak najbardziej tuszowały albo nawet w swej bezczelności podawały nie jako wpadki lecz sukcesy.

Wejdź sobie na stronę Gówno Prawda albo na Żelazną logikę - tam masz masę przykładów jak media kiedyś krytykowały decyzje PiSu, a jak obecnie zachwalają podobne decyzje PO.

I nie piszę tego, bo jestem za PiSem - dla mnie i PiS i PO to załgane barachło.
---
Kochaj sztukę, której się nauczyłeś, i w niej znajdź spokój.
Marek Aureliusz
Odpowiedz
lumberjack napisał(a):PO przez wiele lat miała po swojej stronie media (nie wiem czy teraz ma, bo od dawna nie oglądałem w TV żadnych wiadomości).
To zacznij, zanim zaczniesz się wypowiadać w temacie PRu.
Mam ustawione po kolei - Polsat News, TVN, TVN24, TVP Info, Superstację, TV Republika.

Jeżeli to, co tam oglądam i słucham, to reklama PO, to ja chyba jestem głuchy i ślepy.
Odpowiedz
Jak wiadomo TVN i Polsat są bardzo PISowskie. Podobnie jak Gazeta Wybiórcza. Jeśli wiedzę na temat polityki i gospodarki Polski czerpiesz przede wszystkim z telewizji to pozostaje współczuć sieczki którą masz w głowie.

Zgadzam sie z lumberjackiem - telewizje muszą coś przekazywać więc siłą rzeczy dostaje sie PO. Jednak każda z tych telewizji ośmiesza inne partie i promuje PO. Jeśli nie czytasz wiadomości z Internetu to nie zdajesz sobie pojęcia jak bardzo. Przoduje tutaj TVN którego Fakty to mieszanina bzdetów oraz specjalnie spreparowanych wiadomości. Pokazał to nawet Kolonko.
Republiki i superstacji nie licze gdyż mają za małą oglądalność.

Platforma swoje 1 wybory wygrała właśnie dzięki bardzo dobremu PR.
Opłaciła lub dogadała sie z telewizjami które pokazywały ją w dobrym świetle jako tako dobrą partie z milutkimi osobami. Po dziś dzień wiele dziennikarzy nadmienia w swoich programach że PO to jedyna słuszna opcja. Podobnie było w internecie. A kontynuują to po dziś dzień. Gdy pojawiająsie w necie jakies zarzuty wobec partii to zwykle znajduje się osoba która robi w wątku zamieszanie odciągając od tematu PO.
PIS natomiast ma najgorszych PRowców pod słońcem którym Kaczyńscy oraz inni zwichnięci członkowie partii wcale nie pomagali.
GPR napisał(a):...dostaje sie PO....promuje PO.
Zdecyduj się, bo wyszło komicznie. Promowanie przez dostawanie Uśmiech
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości