To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdy PIS dojdzie do władzy.
#1
Śmieszy mnie (tyle że bardziej przez łzy) że ludzie nadal dają sie nabrać na tą mowę nienawiści.
Kompletnie nie myślą jak będzie naprawdę. Nie próbują objąć tematu całościowo a jedynie mały jego skrawek.

Nie głosujcie na PIS bo gdy PIS dojdzie do władzy to będzie koniec świata.
No właśnie.
Co według was sie stanie gdy PIS dojdzie do władzy?
Czym kadencja PIS będzie sie różniła od kadencji PO i czemu miała by być taka zła? Tym bardziej gdyby PIS dogadał by się z KNP.
Za ewidentne offtopy wlepiam minusy. Minus zwrotny świadczy o tobie :-) Nie dokarmiam też trolli. Szczególnie Zefcia.
W pierwszych kilku minutach często edytuje swoje wypowiedzi uzupełniając je lub w celu poprawienia błędów.
__________________
Agnostyk, Ignostyk, Ateista
Odpowiedz
#2
Jak to, co się stanie? Dużo ludzi dramatycznym tonem powie "wyjeżdżam z tego kraju". Duży uśmiech
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#3
GPR napisał(a):Co według was sie stanie gdy PIS dojdzie do władzy?
  • Zablokowanie PO-wskich inwestycji
  • Kilka komisji śledczych
  • Przejęcie mediów publicznych przez sektę smoleńską
  • Dalszy wpływ sekty smoleńskiej na KRK
To takie oczywiste. Miejmy nadzieję, że na tym się skończy i nie będziemy mieli do czynienia np. z dofinansowaniem z pieniędzy publicznych rydzykowych wiertarek.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#4
Szczególnie z partii Tuska. :lol2:
W końcu pierwsze co chce zrobić PIS to rozliczyć rząd Tuska. Jestem ZA.
Winni powinni siedzieć. Winni działania na szkodę państwa.
Bo wg mnie ten rząd pracował dla obcych interesów.
Nie wyobrażam sobie aby rząd PIS mógł być gorszy od obecnego.

Nawet gdy zajmą się duperelami, rozliczaniem Tuska, wprowadzaniem zakazu aborcji czy rozdadzą kilka miejscówek Watykanowi to i tak daleko im będzie do Platformy.

Ta strona podsumowuje rządy Platformy: Niewygodne.info.pl
Oczywiście jest stronnicza dlatego niektóre wiadomości trzeba brać z przymrużeniem oka.
Za ewidentne offtopy wlepiam minusy. Minus zwrotny świadczy o tobie :-) Nie dokarmiam też trolli. Szczególnie Zefcia.
W pierwszych kilku minutach często edytuje swoje wypowiedzi uzupełniając je lub w celu poprawienia błędów.
__________________
Agnostyk, Ignostyk, Ateista
Odpowiedz
#5
Końca świata nie będzie.
Bedzie za to dużo bicia w tarabany narodowe, orbanizacja, walka z wrażymi koncernami, rozliczanki - ogólnie dużo zabawy i rozrywki.

Ale chyba nie będzie.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#6
Końca świata oczywiście nie będzie - ale będzie to prawdopodobnie gorszy rząd.

Oprócz spraw niezbyt istotnych tupu dużo pieniactwa w mediach prawdopodobnie pogorszy się nasza polityka zagraniczna (wróci ryzyko jednoczesnego konfliktu z Rosją i Niemcami) jak i gospodarcza - PIS to najbardziej "socjalistyczna" partia w Polsce. Będą też pewnie jeszcze większe problemy z bilansowaniem budżetu. PIS chce dużo rozdać a nie widzę u nich pomysłów na zwiększenie wpływów ani ograniczenie wydatków.

Na koalicję z KNP nie ma co za bardzo liczyć - po pierwsze nie wiadomo czy KNP będzie w sejmie po drugie mocno wątpliwe aby na taką koalicję się zdecydowali. Bardziej obstawiałbym jakiś sojusz PIS -SLD lub nawet PIS -PSL.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
#7
GPR napisał(a):Szczególnie z partii Tuska. :lol2:
W końcu pierwsze co chce zrobić PIS to rozliczyć rząd Tuska. Jestem ZA.
Winni powinni siedzieć.

No tak, ale za PiSu to nie winni pójdą siedzieć, tylko ludzie z PO pójdą siedzieć. Do tego dojdą jakieś nowe podatki i populistyczne wydatki w wyniku czego stan państwa jeszcze się pogorszy. Przy czym to drugie zaistnieje również jeśli rządzić będzie PO, więc to nie jest jakiś szczególny przytyk do PiS. Wybór jest między obcięciem nogi a obcięciem nogi, nie ma więc sensu się spinać.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#8
Socjopapa napisał(a):Do tego dojdą jakieś nowe podatki i populistyczne wydatki w wyniku czego stan państwa jeszcze się pogorszy. Przy czym to drugie zaistnieje również jeśli rządzić będzie PO, więc to nie jest jakiś szczególny przytyk do PiS.

Oczywiscie nie. Doświadczenie uczy, że PIS będąc przy władzy podwyższało podatki i obniżało polski IEF, a PO będąc u władzy odwrtonie, obniżało podatki i podwyższało IEF.
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#9
Socjopapa napisał(a):No tak, ale za PiSu to nie winni pójdą siedzieć, tylko ludzie z PO pójdą siedzieć.

Nikt nie pójdzie siedzieć, bo w terenie wszystko od lat jest od dawna rozdane i dogadane. Nastąpi trochę zmian personalnych, tzn. czy z tych lepszych stołków przejdą na te gorsze i będą czekać kolejnej wolty.

Jedyne co może odbić sie na normalnym obywatelu, to chwilowa panika rynków finansowych skutkująca euro za 5 zeta. Wtedy ci zarabiający w euro trochę się w Polsce okupią, np. auto trzeba będzie zmienić, wykorzystując chwilową okazję.
"Dyskusja z idiotami niepotrzebnie ich nobilituje"
Odpowiedz
#10
Problemy z dopięciem budżetu będzie miała każda partia. Ktokolwiek by nie wygrał.
PO zostawiło w budżecie taki śmietnik i pogorzelisko że nie ma innego wyjścia.

Emerytury trzeba płacić a pieniędzy nie ma. PO dało sobie radę zaciągając pożyczki, wyprzedając majątek, przez sprytne księgowanie, czy w końcu zagrabiając pieniądze z OFE i lasów państwowych. Partia która wygra w następnych wyborach po prostu nie będzie miała z czego wypłacać emerytur. Tusk zresztą podwyższył je teraz emerytury nie z dobroci serca a z wyrachowania by budżet za rok jeszcze bardziej sie nie dopinał.
A do tego dochodzi przecież spłacanie gigantycznych pożyczek zaciągniętych przez rząd Platrformy.

Czemu PO nie wygra? Bo każdy kto wygra te wybory będzie w ciemnej d***.
PO przeczeka tą kadencję, ponarzeka trochę i być może wróci za parę lat albo z tym składem albo rozdzieli się na 2-3 inne partie które nie będą się kojarzyły aż tak źle.

Mam podstawowe pytanie: CO to znaczy gorszy? Gorszy dla przeciętnego obywatela.

Obywatel chcę mieć pracę, chce nie martwić się czy nie starczy mu pieniędzy od 1 do 1. To że nie będzie aborcji lub będzie więcej pitolenia o Kościele nie wpływa na niego aż tak bardzo.
Dlatego sprowadzanie wszystkiego tylko do tej jednej dziedziny jest po prostu głupie a to że ludzie dają sie na to nabierać nie świadczy o nich dobrze.

PIS (czy inna partia) musi zadbać przede wszystkim o wybudowanie terminala LNG, elektrowni (w tym atomowej) i zapewnienie ludziom pracy.
Wiele naszych elektrowni nadaje sie do zamknięcia. Jeśli nie zaczniemy budować nowych to grozi nam paraliż energetyczny i kupno prądu od Niemców.

Socjopapa - oj przepraszam ale to nie PIS teraz rządził i przykładowo robił wszystko by nie dopuścić do oddania terminala na czas. Nie dość że budowa kosztuje to zapłacimy gigantyczne kary Katarowi czyli będzie jeszcze mniej pieniędzy w budżecie.
Pillaster - :lol2: PO obniżało podatki :lol2: Proponuje przejrzeć obietnice Tuska przy obu wyborach i porównać z tym co teraz mamy.

*aha Pragnę zauważyć iż jestem przeciwny PIS. W tej chwili z braku laku głosuje na KNP lub Narodowców choć te partie również nie do końca mi odpowiadają.
Za ewidentne offtopy wlepiam minusy. Minus zwrotny świadczy o tobie :-) Nie dokarmiam też trolli. Szczególnie Zefcia.
W pierwszych kilku minutach często edytuje swoje wypowiedzi uzupełniając je lub w celu poprawienia błędów.
__________________
Agnostyk, Ignostyk, Ateista
Odpowiedz
#11
GPR napisał(a):Obywatel chcę mieć pracę, chce nie martwić się czy nie starczy mu pieniędzy od 1 do 1. To że nie będzie aborcji lub będzie więcej pitolenia o Kościele nie wpływa na niego aż tak bardzo.

Z aborcją się zgadzam natomiast nie widzę jak na razie powodów dla których za PISu przeciętnemu obywatelowi miało się poprawić materialnie.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
#12
GPR napisał(a):To że nie będzie aborcji lub będzie więcej pitolenia o Kościele nie wpływa na niego aż tak bardzo.
Oczywiście. To przecież wszystko jedno, czy zgwałcone dziewczynki będą musiały urodzić czy nie :roll:
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#13
Ten temat nie ma gloryfikowac PIS tylko wskazać błędy myślowe.
Nie powiedziałem że za rządów PIS będzie dobrze.
Powiedziałem że PIS nie będzie rządził gorzej od PO.
Gorzej oczywiście może być co wskazałem w poprzednim poście z tym że niedopięty budżet będzie winą Platformy i tym co po sobie zostawiła.
Nie wiem jak PIS będzie chciał wybrnąć z tarapatów budżetowych. Może weźmie sie wreszcie za reformy, może będzie musiał podwyższyć podatki lub prywatyzować. Wszystko to nie przysporzy mu zwolenników i następnej kadencji nie będzie.
Wszystko to co będzie sie dział będzie wynikiem tego co Platforma po sobie zostawiła.

Iselin - mi też nie wsmak brak aborcji ale to nie jest rzecz pierwszej potrzeby. Najpierw trzeba sie zająć gospodarką a PO sprowadza wszystko do aborcji, eutanazji, invitro czy gender.
Na co dzień Polacy borykają sie z brakiem pracy czy gotówki a nie z niemożnością usunięcia ciąży!
Za ewidentne offtopy wlepiam minusy. Minus zwrotny świadczy o tobie :-) Nie dokarmiam też trolli. Szczególnie Zefcia.
W pierwszych kilku minutach często edytuje swoje wypowiedzi uzupełniając je lub w celu poprawienia błędów.
__________________
Agnostyk, Ignostyk, Ateista
Odpowiedz
#14
GPR napisał(a):Wszystko to co będzie sie dział będzie wynikiem tego co Platforma po sobie zostawiła.


Taa. A wszystko co zrobiła PO to wina tego co zostawił po sobie PIS i SLD. I tak w koło Macieju - za nic złego rządzący nie odpowiada - zawsze winny jest poprzednik.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
#15
GPR napisał(a):Iselin - mi też nie wsmak brak aborcji ale to nie jest rzecz pierwszej potrzeby. Najpierw trzeba sie zająć gospodarką a PO sprowadza wszystko do aborcji, eutanazji, invitro czy gender.
Na co dzień Polacy borykają sie z brakiem pracy czy gotówki a nie z niemożnością usunięcia ciąży!
To ciekawe. Z tego, co widzę, to właśnie partie typu PiS w kółko sprowadzają wszystko do aborcji itp. Bez przerwy o tym gadają albo wyskakują z jakimś projektem ustawy - ostatnio taki projekt o mało nie przeszedł. Co by nie powiedzieć o PO, to nie robi żadnych znaczących kroków w celu zmiany obowiązującego obecnie prawa.
Fajnie, że "nie jest Ci w smak", ale śmierć przy porodzie czy noszenie dziecka gwałciciela raczej Ci nie grozi. Ale co z tego... przecież to tylko kobiety... "Polacy" mają ważniejsze sprawy na głowie.

Ale w pewnym sensie masz rację - większości ludzi to nie obejdzie, dopóki nie trafi na nich ani na kogoś bliskiego. Podobnie jak większości ludzi nie obejdzie, że NFZ "nie widzi" rzadkich chorób, póki nie trafi na nich ani na kogoś bliskiego.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#16
GPR napisał(a):Pillaster - :lol2: PO obniżało podatki :lol2:

Po czym poznać głupiego? Tak jest, po śmiechu jego...

Owszem, PO obniżyło podatki. W roku 2007 podatki wynosiły 34,8% PKB, obecnie zaś 32,5% PKB. Jest to jeden z najnizszych wskaźników w Europie.

Cytat:Proponuje przejrzeć obietnice Tuska przy obu wyborach i porównać z tym co teraz mamy.

Najważniejsze obietnice Tuska (przyśpieszenie wzrostu gospodarczego, liberalizacja gospodarki i rozbudowa infrastruktury) zostały z grubsza spełnione :roll:


Cytat:Powiedziałem że PIS nie będzie rządził gorzej od PO.

A skoro GPR tak powiedział, to na pewno tak będzie. :lol2:

Tymczasem doświadczenie uczy czegoś innego. PIS rządzi znacznie gorzej od PO

Jak widać wyznawcy PIS nie mogąc w żaden sposób nakłonić do głosowania na sowje bóstwo, starająsieprzynajmniej zniechęcić do głosowania na konkurrentów.

Już nie twierdzą, że PIS jest lepsze od PO, i dlatego nalezy na nie głosować, tylko że PO jest tak samo złe jak PIS i dlatego nie nalezy na niego głosować. :roll:
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#17
pilaster napisał(a):Oczywiscie nie. Doświadczenie uczy, że PIS będąc przy władzy podwyższało podatki i obniżało polski IEF, a PO będąc u władzy odwrtonie, obniżało podatki i podwyższało IEF.

Jest już wątek o tym w którym nie wykazałeś prawdziwości twierdzenia, że PO obniżyła podatki. Nie chce mi się przy każdej okazji wracać do tego.

GPR napisał(a):Socjopapa - oj przepraszam ale to nie PIS teraz rządził i przykładowo robił wszystko by nie dopuścić do oddania terminala na czas. Nie dość że budowa kosztuje to zapłacimy gigantyczne kary Katarowi czyli będzie jeszcze mniej pieniędzy w budżecie.

To o co tak konkretnie Ci chodzi - chcesz pisać czego wszystkiego PO nie zrobiła, co zaniedbała itd.? Po co? Przecież równie imponującą listę można zrobić dla każdej kolejnej partii rządzącej. Socjaliści pobożni czy bezbożni - co za różnica?Smutny

Jako drobnemu przedsiębiorcy jest mi obojętne czy dopierdolą mi podatkami oraz innymi regulacjami, bo jestem kapitalistycznym wyzyskiwaczem czy w imię sprawiedliwości społecznej.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#18
Socjopapa napisał(a):Jako drobnemu przedsiębiorcy jest mi obojętne czy dopierdolą mi podatkami oraz innymi regulacjami, bo jestem kapitalistycznym wyzyskiwaczem czy w imię sprawiedliwości społecznej.
No w sumie, czym tu się martwić. I tak źle, i tak niedobrze Duży uśmiech
A żeby było śmieszniej, to PiS chce wrócić do starego wieku emerytalnego. Zakładając, że nic innego się nie zmieni, to drobni przedsiębiorcy mogą egoistycznie się cieszyć - emerytury i tak będzie wprawdzie na waciki, za to na emeryturze można prowadzić DG, płacąc tylko składkę zdrowotną - w tej chwili jest to prawie osiem stów oszczędności miesięcznie.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#19
Socjopapa: Chodzi o to że kary te (za zaniedbanie choć okreslił bym to mianem dywersji) będzie płacił przyszły rząd czyli będzie mniej pieniędzy w budżecie.
Oczywiście gdyby terminal został oddany na czas to:
- było by mniejsze zagrożenie braku dostaw gazu
-mięli byśmy gaz za który zapłaciliśmy
-nie było by kar
-moglibyśmy renegocjować umowę z Rosją

Generalnie mimo że Katarski gaz byłby droższy to ceny (przez negocjacje z Rosją) mogły by spaść. To lepiej i dla przemysłu i dla przeciętnego obywatela.
Co rząd Tuska robi? Próbuje podpisać umowę na budowę rurociągu z Niemiec do Polski (co moze wydawać sie dobre dla Polski) jednak godzi w terminal. Rurociąg owszem ale nie do świnoujścia to raz i dwa dopiero po powiększeniu terminala do jego zakładanej przepustowości.

Natomiast..
Iselin - jako że aborcja jest dla ciebie wazniejsza niż sytuacja gospodarcza to rozumiem że codziennie jesteś gwałcona a kobiet gwałconych jest w Polsce co najmniej tyle ile w Indiach.
Jest ich pewnie zdecydowanie więcej niż par które chciały by miec dziecko ale nie stać ich na nie ponieważ zarabiają najniższą krajową i ledwo się utrzymuja w wynajmowanym za jedną pensję mieszkaniu (z drugiej starają sie jakoś wyżyć).
A ponieważ dzieci sie nie rodzą to:
- gospodarka Polski za jakiś czas będzie ...
- twoja emerytura...
(możesz sobie dopowiedzieć)
oraz... kobiet chcących przeprowadzić aborcję jest zdecydowanie więcej niż tych które nie mają jak wyżywić dzieci już urodzone ponieważ nie ma pracy a jak jest to za minimum lub jeszcze mniej.

Także co jest ważniejsze?
In vitro, aborcja, eutanazja, wychowanie seksualne itp czy gospodarka?
Mi też to w PISie nie pasuje ale bez przesady że PIS sprowadza sie tylko do tych zagadnień.
Mógłbym jakoś znieść te niedogodności (i większość kobiet również) jeśli PIS wziął by sie wreszcie za gospodarkę, za reformy, za to by ludziom żyło sie lepiej i jeśli nie teraz to w przyszłości.
Przypominam że PO za gospodarkę sie wzięło tyle że Niemiec bo wg mnie to właśnie dla nich pracowali co widać nie tylko po ich poczynaniach (kto nie wie niech poczyta choć to: http://niewygodne.info.pl/) ale też po finansowaniu przez niemiecką partię ich kampanii wyborczej.

i pragnę przypomnieć że PIS tak naprawdę za swojej kadencji nie zdążył sie wykazać gdyż najzwyczajniej w świecie nie miał jak z takim rządem jaki miał. Oczywiście nie zaprzeczę ze to wina Kaczyńskich.

Ja rozumiem że można PISowi nie ufać (jak ja) ale żeby robić histerię z powodu kilku paragrafów podczas gdy PO sprzedaje Polskę Niemcom i Unii?
Za ewidentne offtopy wlepiam minusy. Minus zwrotny świadczy o tobie :-) Nie dokarmiam też trolli. Szczególnie Zefcia.
W pierwszych kilku minutach często edytuje swoje wypowiedzi uzupełniając je lub w celu poprawienia błędów.
__________________
Agnostyk, Ignostyk, Ateista
Odpowiedz
#20
GPR napisał(a):Także co jest ważniejsze?
In vitro, aborcja, eutanazja, wychowanie seksualne itp czy gospodarka?
Mi też to w PISie nie pasuje ale bez przesady że PIS sprowadza sie tylko do tych zagadnień.
Mógłbym jakoś znieść te niedogodności (i większość kobiet również) jeśli PIS wziął by sie wreszcie za gospodarkę, za reformy, za to by ludziom żyło sie lepiej i jeśli nie teraz to w przyszłości.
Kluczowe słowo: jeśli Duży uśmiech
Twój wywód pasuje do KNP, nie do PiS.

Aha:
GPR napisał(a):Iselin - jako że aborcja jest dla ciebie wazniejsza niż sytuacja gospodarcza to rozumiem że codziennie jesteś gwałcona a kobiet gwałconych jest w Polsce co najmniej tyle ile w Indiach.
Jakbyś nie wiedział, nikt mnie codziennie nie okrada ani nie pali mi mieszkania. A ubezpieczenie posiadam.

Ale w gruncie rzeczy masz rację: są siebie nawzajem warci. Przecież to nie kto inny jak niejaka Kopacz Ewa wpadła na jakże genialny pomysł rejestracji ciężarnych w ramach walki z podziemiem aborcyjnym. Duży uśmiech
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości