To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Potencjalny upadek Chin
Jester napisał(a):Przewidywania gospodarcze po półrocznym rozliczeniu wskazują na to, że wzrost gospodarczy USA za rok 2014 wyniesie 4.6%.

Gdzie ten upadek gospodarczy? Smutny

I to za rządów socjaldemokraty Obamy :lol2: Zresztą Demokraci jak zwykle radzą sobie znacznie lepiej z gospodarką niż Republikanie.

USA ma największe złoża ropy naftowej na świecie, wyprzedza Arabię i Rosję. A Obama stosuje sprawdzoną metodę Reagana gdy ten położył w ten sam sposób ZSRR.
"Nie można powiedzieć, która masa ludowa ma więcej źródeł piękna. Są wieki całe, że jakiś naród przoduje drugim, są znów wieki, że idzie za drugim. Kto tępi narody, ten jakby zrywał struny z harfy świata. Cóż komu przyjdzie, że będzie miał harfę o jednej tylko strunie? Nie tępić, lecz rozwijać należy narodowości. A rozwijać je może wolność narodów, niepodległość i poszanowanie ich odrębności…"

Ignacy Daszyński
Odpowiedz
Jester Nie chce mi sie pisać felietonu więc napisze że:
USA ma wzrost? A Chiny nie mają deficytu 8) Nie tylko deficytu. Nie są nawet zadłużone!
A tak poza tym gdy przyjdzie kolejny krach to.. ile US ma UDOKUMENTOWANEGO złota? Bo Chiny mogą mieć 4000 ton albo i więcej (specjalnie nie podają informacji tylko z roku na rok kumulują.
Poza tym to co jest napisane w art o Arabii się nie zdewaluowało a wręcz przeciwnie. Arabia wspiera ISIS a US na dniach podpisało z Rosją umowę wojskową która prawdopodobnie dotyczy zwalczania ISIS.
Także bardzo możliwe że stosunki między Chinami a Arabią, ZEA, Iranem, Kuwejtem oraz np Nigerią i innymi państwami bogatymi w Ropę mogą sie zaciśnić. Co to może oznaczać?
Odejście od rozliczeń za Ropę w Dolarach.
Wtedy sie okaże ile tak naprawdę jest wart Dolar i czy Żydzi zarządzający amerykańską finansjerą zebrały (wykupiły) odpowiedni majątek by utrzymać US na powierzchni.
Za ewidentne offtopy wlepiam minusy. Minus zwrotny świadczy o tobie :-) Nie dokarmiam też trolli. Szczególnie Zefcia.
W pierwszych kilku minutach często edytuje swoje wypowiedzi uzupełniając je lub w celu poprawienia błędów.
__________________
Agnostyk, Ignostyk, Ateista
Odpowiedz
GPR napisał(a):Jester
A tak poza tym gdy przyjdzie kolejny krach to.. ile US ma UDOKUMENTOWANEGO złota? Bo Chiny mogą mieć 4000 ton albo i więcej (specjalnie nie podają informacji tylko z roku na rok kumulują.
I mimo, że skupują to złoto, to jego cena leci systematycznie w dół od kilku lat.

GPR napisał(a):USA ma wzrost? A Chiny nie mają deficytu Nie tylko deficytu. Nie są nawet zadłużone!
Posiadanie nadwyżek budżetowych, świadczy o tym, że okradają (czyt. opodatkowują) swoich obywateli ponad miarę.
A dług USA jest w pełni pod kontrolą. Jest duży, ale tylko nominalnie.

GPR napisał(a):Poza tym to co jest napisane w art o Arabii się nie zdewaluowało a wręcz przeciwnie. Arabia wspiera ISIS
Jakieś źródło?

GPR napisał(a):Także bardzo możliwe że stosunki między Chinami a Arabią, ZEA, Iranem, Kuwejtem oraz np Nigerią i innymi państwami bogatymi w Ropę mogą sie zaciśnić. Co to może oznaczać?
Odejście od rozliczeń za Ropę w Dolarach.
Ani Arabia Saudyjska, ani tym bardziej Iran nie będą antagonizować USA.

GPR napisał(a):Wtedy sie okaże ile tak naprawdę jest wart Dolar i czy Żydzi zarządzający amerykańską finansjerą zebrały (wykupiły) odpowiedni majątek by utrzymać US na powierzchni.
Jakoś tak czułem, że się ci Żydzi prędzej czy później pojawią.
"Equality is a lie. A myth to appease the masses. Simply look around and you will see the lie for what it is! There are those with power, those with the strength and will to lead. And there are those meant to follow – those incapable of anything but servitude and a meager, worthless existence."
Odpowiedz
Jester napisał(a):Jakoś tak czułem, że się ci Żydzi prędzej czy później pojawią.

Poczekaj na finał. Żydzi - Ilumunaci, lub co lepsze Żydzi-Reptilianie. Z Oriona.
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz
Cytat:GPR
A tak poza tym gdy przyjdzie kolejny krach to.. ile US ma UDOKUMENTOWANEGO złota? Bo Chiny mogą mieć 4000 ton albo i więcej (specjalnie nie podają informacji tylko z roku na rok kumulują.
Ponad 8000 ton (dane z połowy 2013 r.) Najwięcej na świecie.
Dziękuję za uwagę
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Dane z czerwca 2014 potwierdzają Twoje doniesienia. Tak dla porównania Chiny posiadają takich rezerw lekko ponad tysiąc ton.
Mierzy się ponad cel, by trafić do celu.
K.Bunsch

Odpowiedz
Argen napisał(a):Dane z czerwca 2014 potwierdzają Twoje doniesienia. Tak dla porównania Chiny posiadają takich rezerw lekko ponad tysiąc ton.

Haha, nawet mi nie przyszło do głowy sprawdzić tych pitbbpl'owych i GPR'owych kłamstw - sądziłem, że skoro piszą, że faktycznie Chiny i Rosja mają tak dużo złota, no to rzeczywiście mają.
A tutaj zarówno USA jak i europejskie potęgi mają go znacznie więcej :|.
Brzydko tak kłamać panowie.
"Equality is a lie. A myth to appease the masses. Simply look around and you will see the lie for what it is! There are those with power, those with the strength and will to lead. And there are those meant to follow – those incapable of anything but servitude and a meager, worthless existence."
Odpowiedz
Taa. Dane w Wikipedii która jest znana ze swoich poczynań odnośnie polityki wiadomości politycznych
Proponował bym jeszcze wyszukać artykułów z Gazety Wyborczej lub TVN24:lol2:
Wybaczcie ludzie ale nie jest moim celem życiowym przekonywać kilku osób z forum. Ja wiem co wiem bo przeczytałem sporo artykułów. Gdybym miał tu wytumaczyć czemu jest tak a nie inaczej to musiał bym napisać jakiś felieton. także napisze tylko..

Jester napisał(a):I mimo, że skupują to złoto, to jego cena leci systematycznie w dół od kilku lat.
Pytanie od czego zależy cena złota?
Odpowiedź wcale nie jest taka logiczna i łatwa.
Jest w dzisiejszych czasach złoto jest towarem którego wartość jest jedną z najbardziej spekulacyjnych zaraz po kamieniach szlachetnych.

Chiny nie podają do publicznej wiadomości swoich faktycznych rezerw w złocie tylko to co wydobywają zostawiają dla siebie a dodatkowo co roku skupują okrężnymi kanałami (za pomocą innych państw i wyspecjalizowanych firm) bardzo duże ilości złota.
US może i ma na papierze tyle złota ile podaje Wiki ale tylko na papierze.
Tak samo jak Polska ma złoto w banku Anglii a Niemcy w USA.
Słyszeliście bodaj z tamtego roku informacje że Niemcy nawet zarządały zwrotu od US zasobów ich złota które przechowują w US? I co było? Figa z makiem. Bo US już dawno go nie posiadają.
Teraz większa jego część znajduje sie między innymi w skarbcach Chin i rękach obywateli Indii.

Jeśli chodzi o Arabię i tzw państwo Islamskie to wystarczy zajrzeć jaka grupa muzułmanów rządzi w Arabii i jakie poglądy polityczno-religijne ta grupa posiada.

Jester napisał(a):Posiadanie nadwyżek budżetowych, świadczy o tym, że okradają (czyt. opodatkowują) swoich obywateli ponad miarę.
A dług USA jest w pełni pod kontrolą. Jest duży, ale tylko nominalnie.
Gratuluje pięknego sofizmatu.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sofizmat
Każdemu proponuje sie zastanowić dlaczego nim jest.Czasami warto ruszyć swoimi szarymi komórkami zamiast opierać sie na czyichś.

To tyle w rozmowie z Jesterem. Po tym co przeczytałem do tej pory dalsza rozmowa prawdopodobnie nie będzie miała dla mnie sensu.

I dla osób czytających ten wątek: ja wiem ale wy może nie. Jest masa ludzi od propagandy którzy zatrudnieni są by buszować po takich forach i siać zamęt po to by utrzymać światowe status quo. To najnormalniejsza praktyka w świecie. Tak jak wyśmiewanie lub podkopywanie reputacji przeciwnika. Ponadto jest też masa głupich ludzi którzy są już przez to tak bardzo omamieni że za darmo działają na utrzymanie systemu negując wszystkie srogie fakty które sie podaje. To też normalne zachowanie. Nikt nie chce myśleć że zło czai sie za rogiem i woli to wyprzeć, nie wierzyć że go spotyka lub że za pomocą tej propagandy udało im sie przekonać ciebie do ich racji. Dlatego warto sie czasem zastanowić z kim sie właściwie rozmawia.

Seth napisał(a):Poczekaj na finał. Żydzi - Ilumunaci, lub co lepsze Żydzi-Reptilianie. Z Oriona.
Ręce opadają że to wyciągasz. To właśnie jest wzorowo przeprowadzona manipulacja.
Ci głupi w to naprawdę wierzą i marnują na to czas a ci mądrzy wyśmiewają to jak i inne (juz prawdziwe) teorie. Kilka przykładów: http://niewiarygodne.pl/gid,15073495,img...jecie.html
Za ewidentne offtopy wlepiam minusy. Minus zwrotny świadczy o tobie :-) Nie dokarmiam też trolli. Szczególnie Zefcia.
W pierwszych kilku minutach często edytuje swoje wypowiedzi uzupełniając je lub w celu poprawienia błędów.
__________________
Agnostyk, Ignostyk, Ateista
Odpowiedz
GPR napisał(a):Chiny nie podają do publicznej wiadomości swoich faktycznych rezerw w złocie tylko to co wydobywają zostawiają dla siebie a dodatkowo co roku skupują okrężnymi kanałami (za pomocą innych państw i wyspecjalizowanych firm) bardzo duże ilości złota.
US może i ma na papierze tyle złota ile podaje Wiki ale tylko na papierze.
Tak samo jak Polska ma złoto w banku Anglii a Niemcy w USA.
Słyszeliście bodaj z tamtego roku informacje że Niemcy nawet zarządały zwrotu od US zasobów ich złota które przechowują w US? I co było? Figa z makiem. Bo US już dawno go nie posiadają.
Teraz większa jego część znajduje sie między innymi w skarbcach Chin i rękach obywateli Indii.
Informacje GPRa na temat krajowych rezerw złota mają być dla nas oczywiście bardziej wiarygodne, niż dane World Gold Council.

Cytat:Gratuluje pięknego sofizmatu.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sofizmat
Każdemu proponuje sie zastanowić dlaczego nim jest.Czasami warto ruszyć swoimi szarymi komórkami zamiast opierać sie na czyichś.
Jeżeli państwo notuje nadwyżki budżetowe, to oznacza, że pobiera od swoich obywateli więcej pieniędzy niż wydaje na ich potrzeby.
Wnioski można wyciągnąć samemu.

Cytat:To tyle w rozmowie z Jesterem. Dalsza rozmowa prawdopodobnie nie będzie miała dla mnie sensu.
Oczywiście, po totalnej kompromitacji najlepiej uciec i oznajmić wszystkim, że "dalsza rozmowa nie ma sensu" :lol2:.

Co GPR oznajmił, co okazało się wierutną bzdurą lub kłamstwem:
1) Miało się odchodzić od dolara w rozliczeniach ropy, co nie nastąpiło i nie ma żadnych znaków aby miało nastąpić.
2) Wartość dolara miała spadać, podczas gdy względem niektórych walut rośnie, a względem innych ma stabilny kurs.
3) Arabia Saudyjska miała wspierać IS, podczas gdy tak naprawdę jest raczej ostatecznym celem w jego podbojach. Arabia Saudyjska jest silnie wspierana zarówno przez USA jak i przez niektóre państwa Europy i ma obecnie dominującą pozycję w świecie muzułmańskim - a IS walczy głównie właśnie z muzułmanami (tymi "zaprzedanymi" Zachodowi").
Ot, pierwszy z brzegu artykuł, napisany dzisiaj:
http://www.wallstreetdaily.com/2014/10/1...di-arabia/
4) Chiny miały mieć znacznie więcej złota niż USA, a z konkretnych danych wiarygodnej organizacji (World Gold Council), wynika, że USA mają tego złota niemal 8 (sic!) razy więcej, a od Chin większe rezerwy mają nawet...Włochy. Po podanych danych, GPR stwierdził, że to bzdury bo on "czytał artykuły" i Chiny mają więcej złota od wszystkich innych bo je skupują i nie ujawniają (GPRowi ujawnili, ale World Gold Council już nie).

Edit: Jeszcze jedno, w co znów uwierzyłem jak głupi i sprawdziłem dopiero teraz:

5) Chiny miały nie być zadłużone. Tymczasem ich dług publiczny, choć niezbyt wysoki, tak jak najbardziej istnieje i jest równy 31.7% chińskiego PKB. (dane z przed dwóch lat niestety).
Dług zewnętrzny jest podobny i wynosi 37.5% PKB.
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_cou...ublic_debt
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_cou...ernal_debt

Jak znajdę bardziej aktualne dane to wkleję.
"Equality is a lie. A myth to appease the masses. Simply look around and you will see the lie for what it is! There are those with power, those with the strength and will to lead. And there are those meant to follow – those incapable of anything but servitude and a meager, worthless existence."
Odpowiedz
Jester napisał(a):Informacje GPRa na temat krajowych rezerw złota mają być dla nas oczywiście bardziej wiarygodne, niż dane World Gold Council.
Dla porównania: Tusk spełnił wszystkie swoje obietnice przedwyborcze a telewizja nigdy nie kłamie. :lol2:
Generalnie świat prawdą stoi.

Jester napisał(a):Jeżeli państwo notuje nadwyżki budżetowe, to oznacza, że pobiera od swoich obywateli więcej pieniędzy niż wydaje na ich potrzeby.
Wnioski można wyciągnąć samemu.

Szczególnie jeśli chodzi o Chiny - największego eksportera towarów na świecie :lol2::lol2:

Już w tych pierwszych dwóch punktach udowodniłem że albo nie wiesz o czym piszesz albo specjalnie wprowadzasz ludzi w błąd.
Szkoda że zwykły człowiek który nie interesuje sie zbytnio polityką oraz nie ma ochoty zbyt dużo myśleć może się nabrać na twoje posty tym bardziej że jak już pisałem nie zamierzam poświęcać tobie mojego czasu.
Za dużo pracy za mały efekt. Mógłbym poświęcić czas gdybyśmy rozmawiali w debacie w ogólnokrajowej telewizji a nie tu gdzie przeczyta to moze 100 osób.

Jedyna prawda ze US wspiera Arabię co pisałem już wcześniej. Strefa wpływów Arabii w tamtych rejonach jest ogromna + posiada ogromne ilości ropy więc każdy chce aby Arabia przeszłą na jego stronę.
Za ewidentne offtopy wlepiam minusy. Minus zwrotny świadczy o tobie :-) Nie dokarmiam też trolli. Szczególnie Zefcia.
W pierwszych kilku minutach często edytuje swoje wypowiedzi uzupełniając je lub w celu poprawienia błędów.
__________________
Agnostyk, Ignostyk, Ateista
Odpowiedz
GPR napisał(a):...Mógłbym poświęcić czas gdybyśmy rozmawiali w debacie w ogólnokrajowej telewizji a nie tu gdzie przeczyta to moze 100 osób.
To może w ogóle zastanów się nad sensem pisania i straty, jakże cennego, twojego czasu na tym forum.

PS. Podrzuć swoje źródło o zasobach złota w USA, skoro fachowe organizacje są niewiarygodne.
Ciekawostka - dzisiejsze zasoby złota USA i tak są niewielkie - w latach 50-tych mieli ponad 20.000 ton.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
GPR napisał(a):Dla porównania: Tusk spełnił wszystkie swoje obietnice przedwyborcze a telewizja nigdy nie kłamie. :lol2:
Generalnie świat prawdą stoi.
Podaj inne dane.
Bo "to nieprawda" to może krzyczeć każdy. Na razie nie podałeś żadnych konkretów.
Ani jednej liczby.
No i co maja wspólnego obietnice z danymi?

GPR napisał(a):Szczególnie jeśli chodzi o Chiny - największego eksportera towarów na świecie
Wow, to chyba pierwsze dane, które nie okazały się kłamstwem.
Co ma wspólnego eksport z nadwyżką budżetową?

GPR napisał(a):Już w tych pierwszych dwóch punktach udowodniłem że albo nie wiesz o czym piszesz albo specjalnie wprowadzasz ludzi w błąd.
Ja w poprzednim poście udowodniłem, że ordynarnie kłamiesz.
Może najpierw zajmij się tym.
"Equality is a lie. A myth to appease the masses. Simply look around and you will see the lie for what it is! There are those with power, those with the strength and will to lead. And there are those meant to follow – those incapable of anything but servitude and a meager, worthless existence."
Odpowiedz
Ad1. Kłamstwo to kłamstwo. Obojętnie czy jest w postaci słownej czy pisemnej.

Jester napisał(a):Co ma wspólnego eksport z nadwyżką budżetową?
Co sprzedaż ma wspólnego z nadwyżką (zarobkiem)?
Serio Jester byś się nie ośmieszał. (No chyba że trollujesz)

Sofeicz napisał(a):PS. Podrzuć swoje źródło o zasobach złota w USA, skoro fachowe organizacje są niewiarygodne.

Nie ma takich danych.
Aby wiedzieć jakie są faktyczne zasoby tego kruszca w posiadaniu USA trzeba pomyśleć. Przykład Niemiec podałem. Polska też faktycznie nie posiada złota gdyż większość przechowujemy zagranicą i nawet gdybyśmy go zażądali to go nie dostaniemy. To w takim przypadku posiadamy je czy nie?
Kiedyś USA faktycznie posiadała ogromne ilości złota ale odkąd odeszła od parytetu sukcesywnie sie go pozbywa (sprzedaje) lub jest ono rozkradane (na różne sposoby). USA (jako kraj) UDOKUMENTOWANYCH jego zasobów posiada... no nie wiem ile bo nie siedze iu nich w skarbcu ale mało. Udokumentowanych czyli takich fizycznych które można ujrzeć naocznie. Niemieckiego złota również nie posiada. Już dawno je gdzies lub komuś sprzedała lub zastawiła. Na papierku moze i ma ale tylko na papierku.

Chcecie dane? Nie będe szukał czegoś co przeczytałem jakiś czas temu a linków do przeczytanych artykułów nie zbieram. Od tego jest google. Wpisujecie frazę i pojawiają sie strony z artykułami.

To już tyle na ten temat z mojej strony.
Za ewidentne offtopy wlepiam minusy. Minus zwrotny świadczy o tobie :-) Nie dokarmiam też trolli. Szczególnie Zefcia.
W pierwszych kilku minutach często edytuje swoje wypowiedzi uzupełniając je lub w celu poprawienia błędów.
__________________
Agnostyk, Ignostyk, Ateista
Odpowiedz
GPR napisał(a):Chcecie dane? Nie będe szukał czegoś co przeczytałem jakiś czas temu a linków do przeczytanych artykułów nie zbieram. Od tego jest google. Wpisujecie frazę i pojawiają sie strony z artykułami.

To już tyle na ten temat z mojej strony.

To fajnie. Rzucasz tezami, ale potwierdzić w jakikolwiek sposób Ci się nie chce. To już nawet fundamentalistom chrześcijańskim chce się bardziej uzasadniać swoje bzdury cytując jeszcze więcej bzdur. A Ty radzisz googlować. Kurwa, z czym do ludzi człowieku?
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz
GPR napisał(a):To już tyle na ten temat z mojej strony.
Dziękujemy za brak źródeł i trzymamy za słowo.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
To może inaczej.
Skoro to wierzący musi udowodnić że Bóg istnieje to wy udowodnijcie mi że USA posiada fizycznie złoto w takiej ilości o jakiej mówicie. I proszę.. nie ględźcie mi tu ze to fakt powszechnie znany bo to samo można odnieść w stosunku do religii. Masa ludzi mówi że Bóg istnieje. I co? Wierzymy na słowo?
Za ewidentne offtopy wlepiam minusy. Minus zwrotny świadczy o tobie :-) Nie dokarmiam też trolli. Szczególnie Zefcia.
W pierwszych kilku minutach często edytuje swoje wypowiedzi uzupełniając je lub w celu poprawienia błędów.
__________________
Agnostyk, Ignostyk, Ateista
Odpowiedz
GPR napisał(a):To może inaczej.
Skoro to wierzący musi udowodnić że Bóg istnieje to wy udowodnijcie mi że USA posiada fizycznie złoto w takiej ilości o jakiej mówicie. I proszę.. nie ględźcie mi tu ze to fakt powszechnie znany bo to samo można odnieść w stosunku do religii. Masa ludzi mówi że Bóg istnieje. I co? Wierzymy na słowo?
To ty udowodnij, że Putin i Franciszek istnieją - widziałeś ich osobiście? Mamy wierzyć na słowo? Może to przebierańcy?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
http://pl.wikipedia.org/wiki/Hipokryzja
Za ewidentne offtopy wlepiam minusy. Minus zwrotny świadczy o tobie :-) Nie dokarmiam też trolli. Szczególnie Zefcia.
W pierwszych kilku minutach często edytuje swoje wypowiedzi uzupełniając je lub w celu poprawienia błędów.
__________________
Agnostyk, Ignostyk, Ateista
Odpowiedz
http://wgospodarce.pl/opinie/16933-deglobalizacja
Za ewidentne offtopy wlepiam minusy. Minus zwrotny świadczy o tobie :-) Nie dokarmiam też trolli. Szczególnie Zefcia.
W pierwszych kilku minutach często edytuje swoje wypowiedzi uzupełniając je lub w celu poprawienia błędów.
__________________
Agnostyk, Ignostyk, Ateista
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości