To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drastyczny wzrost liczby samobójstw
#1
Chyba każdy kto lata trochę po internecie zauważył ,ze media trąbią dziś o temacie samobójstw popełnianych z powodu biedy.
http://wgospodarce.pl/informacje/17416-w...edy-rosnie
Przykładowa informacja. Co o tym myślicie? Zapraszam do dyskusji.
Ile osób z was myślało kiedyś o "wybraniu sie tam na drugą stronę rzeki"
Odpowiedz
#2
samobuce...

Duży uśmiech
Lol...


A ten link to po prostu wklej i tyle.

Odpowiedz
#3
poprawiłem, nie te oczy juz :^^
Odpowiedz
#4
Chcesz to umiesz!
Język

A co do samobójstw to napisali - z biedy.

Odpowiedz
#5
To chyba nie do końca z powodu biedy, bo w Polsce tak źle pod tym względem nie jest. No ale takie teraz nerwowe czasy nastały że trudno się ludziom dziwić.
Odpowiedz
#6
idiota [Obrazek: 50px-Face-wink.svg.png]
Odpowiedz
#7
Samobójcy drastycznie rosną? To chyba z tych samych badań, z których wynika, że GMO powoduje raka...
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#8
zefciu napisał(a):Samobójcy drastycznie rosną? To chyba z tych samych badań, z których wynika, że GMO powoduje raka...
Może to powiązane? Jakiś hormon wzrostu produkowany przez organizmy modyfikowane genetycznie?

Zastanawia mnie z czego wynika fakt, że 80% samobójców to mężczyźni.
"Equality is a lie. A myth to appease the masses. Simply look around and you will see the lie for what it is! There are those with power, those with the strength and will to lead. And there are those meant to follow – those incapable of anything but servitude and a meager, worthless existence."
Odpowiedz
#9
Jester napisał(a):Zastanawia mnie z czego wynika fakt, że 80% samobójców to mężczyźni.
Po prostu z tego, że kobiety są na ogół silniejsze psychicznie i lepiej sobie radzą z życiowymi porażkami niż mężczyźni. Słabość fizyczna kompensowana jest siłą psychiczną.
"Każdej nocy nawiedza mnie Yeszua i szarpie za kuśkę." /pisownia oryginalna/.
Komentarz pod jednym z filmów na youtube. Rozbawił mnie.
Odpowiedz
#10
Przecież płeć męska jest wśród ssaków (i nie tylko) płcią pomocniczą.
Tak to się kończy - męskie niedorozwoje!
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#11
soficz przypominam ,ze po miedzy nogami też masz wacka Język
więc jesteś pełnokrwistym męskim członem Język
hehehe to tak pół żartem pół serio
Odpowiedz
#12
Pochwalony
łowca napisał(a):To chyba nie do końca z powodu biedy, bo w Polsce tak źle pod tym względem nie jest.
Hmm, tak źle w polsce nie jest. A czy dobrą jest sytuacja gdy ludzie pracujący mieszkają w wynajętych garażach??? Albo w altanach działkowych?? Bo na własne mieszkania lub ich wynajem już ich nie stać? Ja sądzę że taka sytuacja dobrą na pewno nie jest.
Teraz co o samobójstwach myślę.
To co stworzyła ludzkość i co dumnie nazywa cywilizacją, cywilizacją na pewno nie jest. To twór, rozbity na plemiona zwane państwami, nastawiony nie na człowieka a na zysk i władzę. Nie ma (nie piszę: już nie ma bo nigdy go nie było - internauci po 40tce będą przeto usilnie wmawiać mi, głupiemu, że było było tylko ta "dzisiejsza gimnazjalna młodzież" wszystko zepsuła) szacunku do innego życia, planety, środowiska i w końcu człowieka - jakby nie patrzeć - naszego brata czy siostry, i jego pracy. Ludzkosć z pokolenia na pokolenie (był to proces długotrwały) została zmuszona do patrzenia wyłącznie na zarobek. I to się tylko liczy. I spryt. I siła, jak nie fizyczna to chociaż "perswazji" słownej. Wszystko. Człowiek (ten drugi) sie nie liczy. To znaczy liczy się do tego żeby go oskubać a jak nie da go oskubać to poniżyć dla poprawienia sobie samopoczucia. Wystarczy przystanąć na chwile przy ruchliwszym skrzyżowaniu, poczekać aż ktos sie chwilę zagapi, pomyli a już orkiestra klaksonów jego "współbraci - ludzi" pokaze mu co o nim sądzi. (gdyby te klaksony, te wyrazy twarzy mogły zabijać)
Ludzkość spotęgowała ten już i tak nieudolny swiat do pułapu szamba. Wrzucony w to szambo człowiek nie zawsze wytrzyma. Bo samobójstwo to nie kwestia "chcenia czy nie chcenia" ale wytrzymałosci a ta zawsze ma swe granice. U każdego. A ze każdy jest inny to każdy ma inną wytrzymałosć. No ale "cywilizacja" wszystkich zrównała - jedna norma dla każdego. No to jest to co jest. Czyli szambo.
Ponad sto lat temu pisarz Jack London (nomen omen też niektóre źródła podają że popełnił samobójstwo choć inne temu zaprzeczają) napisał słowa aktualne do dziś i będace aktualne jeszcze przez długo:
"Żadna cywilizacja nie wypowiedziała się jeszcze w słowach miłości człowieka. Humaniści nie wytaczają sporu dawnym cywilizacjom. Były one koniecznymi ogniwami rozwoju człowieka. Ale ich zadanie zostało spełnione, mogą przeto odejsć, pozwalajac człowiekowi zbudować nowa, wyższą cywilizacje, która wypowie się jezykiem miłości, służby i braterstwa."
Kiedy i czy w ogóle ludzkość zbuduje taką CYWILIZACJĘ???
Amen
Odpowiedz
#13
Pozwoliłam sobie poprawić tytuł wątku.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#14
Cytat:Kiedy i czy w ogóle ludzkość zbuduje taką CYWILIZACJĘ???
nigdy rózniece zawsze będą. dobrą opcją były czasy kiedy istniał handel wymienny.
Odpowiedz
#15
[url=http://ateista.pl/member.php?u=9478 napisał(a):jagoda acai[/url]]Chyba każdy kto lata trochę po internecie zauważył ,ze media trąbią dziś o temacie samobójstw popełnianych z powodu biedy.
http://wgospodarce.pl/informacje/174...z-biedy-rosnie
Przykładowa informacja. Co o tym myślicie? Zapraszam do dyskusji.
Ile osób z was myślało kiedyś o "wybraniu sie tam na drugą stronę rzeki"

Ja to czesciej mysle o pomaganiu niektorym kreaturom w wybraniu sie na druga strone...
Mysle ze jakbym kiedys zwariowal to bylbym bardziej niebezpieczny dla otoczenia niz dla samego siebie.
Chcociaz to pewnie tak naprawde zalezy zwlaszcza od kontekstu, jestem czlowiekiem ktory od zawsze prezentuje niestety lekka tendencje do depresji, to kto wie, moze kiedys zaczna mnie mekac i samobojcze mysli...

zefciu napisał(a):Samobójcy drastycznie rosną? To chyba z tych samych badań, z których wynika, że GMO powoduje raka...

Albo efekt TV.
Jagoda moze wiecej ostatnio slyszy o tych samobojstwach, i dlatego ma wrazenie ze jest ich wiecej.
Odpowiedz
#16
Cytat:Jagoda moze wiecej ostatnio slyszy o tych samobojstwach, i dlatego ma wrazenie ze jest ich wiecej.
to fakt

Cytat:Chcociaz to pewnie tak naprawde zalezy zwlaszcza od kontekstu, jestem czlowiekiem ktory od zawsze prezentuje niestety lekka tendencje do depresji, to kto wie, moze kiedys zaczna mnie mekac i samobojcze mysli...
każdy czasami ma myśli samobójcze. szczególnie jak jest jakiś problem ,którego sie boimy.
Odpowiedz
#17
jagoda acai napisał(a):każdy czasami ma myśli samobójcze. szczególnie jak jest jakiś problem ,którego sie boimy.
Nie każdy.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#18
ja sie otwarcie przyznaje ,żę myślałem wiele razy. głównie patrząc na perspektywy.
Odpowiedz
#19
Wiadomo że człowiek bogaty, mający sukcesy w życiu osobistym, nie będzie myślał o samobójstwie. Jeżeli zastanawia się nad tym, taki człowiek to jest to efekt jakichś problemów zdrowotnych. Nie ma się natomiast dziwić że nad samobójstwem, rozmyśla człowiek ubogi, nie mający partnera. Szczególnie wtedy gdy całe życie działał żeby coś osiągnąć, a nic z tego nie wyszło. Taki człowiek ma prawo się załamać. Ludzie czasem dziwią się że ktoś popełnił samobójstwo, wydaje się że nie miał powodu, a później okazuje się że nigdy nie miał kobiety.
Odpowiedz
#20
Cytat:ja sie otwarcie przyznaje ,żę myślałem wiele razy. głównie patrząc na perspektywy.

To nie ma sensu. Zamiast się zamulać lepiej coś robić. Nie przeżywaj tak tych swoich perspektyw - wielu ludzi ma chujowe, ale mimo to robią to co do nich należy.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości