To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Papież i papiestwo
#61
Mogrim napisał(a):Na jakiej zasadzie papież miałby być totalitarystą?
Pełni autorytarne rządy nad najbardziej zmilitaryzowanym państwem.
Odpowiedz
#62
I miliony tajnych agentów, kryptonim "księża", zbierające informacje o większości rodzin na świecie w ustalonych rejonach, kryptonim "parafie". Dodatkowo "biskupi" wyżsi rangą "księżą" kontrolujący wsie, miasta, gminy i jeszcze potężniejsi "arcybiskupi" zapuszczający się w politykę. Wszystkiego strzeże grupa generałów, kryptonim "kardynałowie", kontrolujących wojsko, policję i polityków. I oczywiście jest jeszcze przepotężny wódz naczelny, pseudonim "papież", kontrolujący politykę najwyższego szczebla...
Odpowiedz
#63
Al-Rahim napisał(a):
Mogrim napisał(a):Na jakiej zasadzie papież miałby być totalitarystą?
Pełni autorytarne rządy nad najbardziej zmilitaryzowanym państwem.

Przeczytaj definicję totalitaryzmu.
Odpowiedz
#64
Mogrim napisał(a):Przeczytaj definicję totalitaryzmu
System rządów dążący do całkowitego podporządkowana społeczeństwa, za pomocą monopolu informacyjnego, propagandy, oraz oficjalnej ideologii obowiązującej obywateli (wiernych), terroru tajnych służb (inkwizycja), masowych monopartii (ogół wiernych KK). Jest tu wyraźne strukturalne podobieństwo między KK a systemami komunistycznym i faszystofskim.
Odpowiedz
#65
dziki pies
Cytat:ogół wiernych KK

Zapomniałeś jeszcze powiedzieć że na czele stoi nieomylny wódz. I teraz wszystko jasne Mogrim?
Żyję więc umieram.
Seneka


Siłą możesz mi zabrać wiele ale siłą nie możesz mi niczego dać. Możesz zapodawać codziennie w kościele a miłości na centymetr nie umiesz dać...
Kazik Staszewski. No speaking inglese.
Odpowiedz
#66
dziki pies napisał(a):System rządów dążący do całkowitego podporządkowana społeczeństwa, za pomocą monopolu informacyjnego, propagandy, oraz oficjalnej ideologii obowiązującej obywateli (wiernych), terroru tajnych służb (inkwizycja), masowych monopartii (ogół wiernych KK). Jest tu wyraźne strukturalne podobieństwo między KK a systemami komunistycznym i faszystofskim.

ROTFL. Ani jedno nie ma wspólnego z KK poza inkwizycją - no, ale ona nie istnieje od "kilku" lat...
Odpowiedz
#67
Mogrim
Cytat:Ani jedno nie ma wspólnego z KK poza inkwizycją - no, ale ona nie istnieje od "kilku" lat..
Oczywiście że nie :lol2:
Żyję więc umieram.
Seneka


Siłą możesz mi zabrać wiele ale siłą nie możesz mi niczego dać. Możesz zapodawać codziennie w kościele a miłości na centymetr nie umiesz dać...
Kazik Staszewski. No speaking inglese.
Odpowiedz
#68
Mogrim napisał(a):poza inkwizycją - no, ale ona nie istnieje od "kilku" lat...
Masz przynajmiej czego żałowac.
Odpowiedz
#69
dziki pies napisał(a):Masz przynajmiej czego żałowac.

Nie, dlaczego? Żałuję w tym samym stopniu co ty Czeki dzierżyńskiego/mordów stalina/mao/Hodży.
Odpowiedz
#70
Mogrim napisał(a):stalina/mao/Hodży
Znowu do znudzeni to samo, to u ciebie zakrawa na jakieś zboczenie, jednak w tym przypadku to forum ci nie pomoże, tu bardziej potrzebny jest psychiatra.
Odpowiedz
#71
Mogrim napisał(a):Przeczytaj definicję totalitaryzmu.

dziki pies napisał(a):System rządów dążący do całkowitego podporządkowana społeczeństwa, za pomocą monopolu informacyjnego, propagandy, oraz oficjalnej ideologii obowiązującej obywateli (wiernych), terroru tajnych służb (inkwizycja), masowych monopartii (ogół wiernych KK).
Watykan jak w mordę strzelił.
Odpowiedz
#72
Al-Rahim napisał(a):
dziki pies napisał(a):t;]System rządów dążący do całkowitego podporządkowana społeczeństwa, za pomocą monopolu informacyjnego, propagandy, oraz oficjalnej ideologii obowiązującej obywateli (wiernych), terroru tajnych służb (inkwizycja), masowych monopartii (ogół wiernych KK).
Watykan jak w mordę strzelił.

Gdzie watykan:
a) używa monopolu informacyjnego
b) dąży do całkowitego podporządkowania społ.
c) używa terroru
Odpowiedz
#73
Mogrim napisał(a):a) używa monopolu informacyjnego
ma monopol na prawdę
Mogrim napisał(a):b) dąży do całkowitego podporządkowania społ.
albo jesteś posłuszny papieżowi albo jesteś zgniłym przebrzydłym heretykiem, schizmatykiem, poganinem (oczywiście wszystko w duchu oświeceniowego ekumenizmu i dialogu między religiami)
Mogrim napisał(a):c) używa terroru
piekielnego. milion lat tortur w czyśćcu za pisanie na ateiście.
Odpowiedz
#74
Al-Rahim napisał(a):Watykan jak w mordę strzelił.
Holy See:
[Obrazek: 12baraddurpaullasaineml6.th.jpg]
Odpowiedz
#75
DarkWater napisał(a):ma monopol na prawdę

Nieprawda. Radzę poczytać Dominus Iesus, gdzie Jego Eminencja Prefekt CPDF Józef Kardynał Ratzinger stwierdza, że częściowa prawda znajduje się też w innych wyznaniach chrześcijańskich. Nie ma więc monopolu.

Mogrim napisał(a):albo jesteś posłuszny papieżowi albo jesteś zgniłym przebrzydłym heretykiem, schizmatykiem, poganinem (oczywiście wszystko w duchu oświeceniowego ekumenizmu i dialogu między religiami)

Niestety, obecnie takich sformułowań się nie używa (co najwyżej "odłączeni bracia w wierze"). Mam nadzieję że to dla odwrócenia uwagi tych protestantów i innych ludzików. Już część biskupów anglikańskich doprowadzila do schizmy z kolegami z USA i The Times pisał, że są coraz bliżej uznania zwierzchnictwa papieża. A jak donosi dziennik blair dostąpił zaszczytu audiencji u J.Św. Benedykta XVI - prawdopodobnie przejdzie na katolicyzm (blair, żeby nie było wątpliwości).
Swoją drogą, podobno ateistów denerwuje to zdjęcie:
http://wiadomosci.wp.pl/gid,8314350,galeriazdjecie.html

Mogrim napisał(a):piekielnego. milion lat tortur w czyśćcu za pisanie na ateiście.

Błogosławieni jesteście gdy z mojego powodu prześladują was i urągają wam (nie wam, mi).
Odpowiedz
#76
Mogrim napisał(a):Swoją drogą, podobno ateistów denerwuje to zdjęcie:
gdzie tam, to był wierzący, mógł mu nawet stopy lizać. rządy pisowczyków to żadne rządy.
Mogrim napisał(a):Błogosławieni jesteście gdy z mojego powodu prześladują was i urągają wam (nie wam, mi).
jak se łapę pod piłę włożysz to też ci będzie błogosławił?
zawsze wiedziałem że stąd się bierze ta fanatyczna agresja wierzących. :? harris i dawkins mają rację. jesteście niebezpieczni.
Odpowiedz
#77
DarkWater napisał(a):gdzie tam, to był wierzący, mógł mu nawet stopy lizać. rządy pisowczyków to żadne rządy.

Lepszy pisowczyk od sldowczyka. Wszak senyszynowa głosuje za dniem papieskim a wenderlich za młodu grał w zespole Rydzyka...

Mogrim napisał(a):jak se łapę pod piłę włożysz to też ci będzie błogosławił?

Hm... co ma samookaleczenie do prześladowania z powodu wiary?

Cytat:zawsze wiedziałem że stąd się bierze ta fanatyczna agresja wierzących. :? harris i dawkins mają rację. jesteście niebezpieczni.

Rysiek dawkins to wesoły chłop. Niestety, gdzie on agresję widzi? Toż ja bym go herbatą ugościł.
Odpowiedz
#78
Mogrim napisał(a):Lepszy pisowczyk od sldowczyka.
jeden bóg.
Odpowiedz
#79
swoją drogą watykan obecny został "przywócony" przez mussoliniego. faszystę.
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
#80
Teraz zabłysnąłeś.Po co odkopywać wątek który ma 2 lata?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości