To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ankieta: Na kogo głosujesz w II turze?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Duda
37.25%
19 37.25%
Komorowski
35.29%
18 35.29%
Oddaję głos nieważny
11.76%
6 11.76%
Nie głosuję
15.69%
8 15.69%
Razem 51 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
II tura wyborów
#1
Głosujecie? Jeśli tak to na kogo?
Odpowiedz
#2
Puszczam przodem tych którzy nie poszli na pierwszą turę, bo zimno i deszcz, bo 1 głos nic nie znaczy.
Dla mnie obaj jednakowo warci siebie ale że wyniki wyrównane, to sympatycy obu będą się mobilizować.
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
#3
Komorowski. Z dwojga bardzo złego...
"Equality is a lie. A myth to appease the masses. Simply look around and you will see the lie for what it is! There are those with power, those with the strength and will to lead. And there are those meant to follow – those incapable of anything but servitude and a meager, worthless existence."
Odpowiedz
#4
Tego debila Komorowskiego nie mam zamiaru oglądać, nie po tych 5 latach, żałuję że głosowałem na niego wcześniej. Zatem albo zagłosuję na mniejsze zło, czyli Dudę, albo oddam nieważny głos.
"War, War never changes"

"Jako że jesteś obywatelem demokratycznego kraju powinieneś wiedzieć że twój głos nic nie znaczy".

Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
Odpowiedz
#5
Nie głosuję.

Cieszę się, że Kukiz ma całkiem dobry wynik. Jeśli założymy, że na Kukiza i Korwina zagłosowali ludzie wkurzeni na system i warunki życia w tym podłym państwie, to by znaczyło, że 1/4 spośród głosujących ma dosyć tego co się wyprawia w tym kraju. Dobrze by było, żeby PO wygrała jeszcze te najbliższe wybory sejmowe, to za parę lat niezadowolenie będzie już na tyle duże, że może wygra ktoś kto zajmie się wyrywaniem chwastów, wycinaniem wrzodów, usuwaniem pasożytów.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#6
Rzygać się chce już tym Pis i Po.
Odpowiedz
#7
Komorowski - mądry jest i ładny.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#8

lumberjack napisał(a): Nie głosuję.

Cieszę się, że Kukiz ma całkiem dobry wynik. Jeśli założymy, że na Kukiza i Korwina zagłosowali ludzie wkurzeni na system i warunki życia w tym podłym państwie, to by znaczyło, że 1/4 spośród głosujących ma dosyć tego co się wyprawia w tym kraju. Dobrze by było, żeby PO wygrała jeszcze te najbliższe wybory sejmowe, to za parę lat niezadowolenie będzie już na tyle duże, że może wygra ktoś kto zajmie się wyrywaniem chwastów, wycinaniem wrzodów, usuwaniem pasożytów.

Pisanie o podłym kraju jest bardzo nieuczciwie. W ten sposób napędza się histerie i niechęć do własnej ojczyzny. De facto w Polsce nie jest specjalnie gorzej niż innych podobnych nam krajach. Jedynie co nas różni to pewna cecha. Rozmawiałem z pewnym młodym studentem - Berlinczykiem od dwóch miesięcy w studiującym w Polsce. Jego rodzice przed laty wyjechali do Niemiec z Gdyni. Powiedział coś takiego:

Polska jest sto lat a Afryką !

Pytam, a którym miejscu ? Uśmiech

W zrzędzeniu i marudzeniu ! Jak można nastawiać się tak negatywnie, przecież w ten sposób trudno jest cokolwiek zrobić. To nie jest europejskie zachowanie!

Trudno nie odmówić mu racji. Nieustanne napędzenia się pogardą  do własnego kraju powoduje śmierdząca atmosferę, która sprzyja emigracji. Wszystkie spory i różnice są wyolbrzymione. Politycy nie kłóciliby się, gdyby elektorat nie chciał tego słuchać i brać na poważnie. Nie uważam polski za podły kraj, nie gardzę nim choć mogą być lepsze. Jeśli będziemy tak myśleć, to tylko doprowadzi to do destrukcji, ubezwłasnowolnimy się w działaniu na własne życzenie.
 
Warto jest brać przykład od innych społeczeństw. Jest problem ? Siadamy i rozwiązujemy, zamiast głupio się przekrzykiwać, najlepiej zacząć tu na forum od siebie. Osobiście nie odpowiadam na głupkowate histeryczne posty atakujące mnie, a nie to co piszę. Jak najmniej emocji, jak najwięcej normalności i zdrowego rozsądku. Będziemy szanować się na wzajem, będziemy szanować wówczas Polskę.

A wynik Kukiza cieszy i o tym przy następnej okazji.
Odpowiedz
#9
Komorowski. Tutaj już nie ma wyboru.

A Kukiz już dla Dudy stał się "wielkim patriotą" a JOWy świetną ideą. Mały wredny cwaniaczek. 
"Nie można powiedzieć, która masa ludowa ma więcej źródeł piękna. Są wieki całe, że jakiś naród przoduje drugim, są znów wieki, że idzie za drugim. Kto tępi narody, ten jakby zrywał struny z harfy świata. Cóż komu przyjdzie, że będzie miał harfę o jednej tylko strunie? Nie tępić, lecz rozwijać należy narodowości. A rozwijać je może wolność narodów, niepodległość i poszanowanie ich odrębności…"

Ignacy Daszyński
Odpowiedz
#10
"...Potrzebne są zmiany!
Konieczne są zmiany!
Bo jeśli nic się nie zmieni
Może nadejść dzień rebelii..."

Dlatego, bez przekonania, ale jednak na Dudę

Poza tym, obiektywnie, Duda lepiej się prezentuje od Komora a ja nie mam już PiSofobii (dzięki tobie Platformo!!!)
Odpowiedz
#11
Jeżeli pójdę głosować to z wielkim bulem Oczko na Komorowskiego.

Duda budzi we mnie odrazę jako człowiek. Jak to napisał Kontestator "mały wredny cwaniaczek".
No i jeżeli chodzi o poglądy (o ile tak można nazwać jego paplaninę) też nie za bardzo mi z nim po drodze.
Odpowiedz
#12
Oczywiście, zgodnie z preferencjami, które wyszły w "latarniku", skoro do drugiej tury nie przeszedł JKM, to na Komorowskiego.
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#13
Jakkolwiek fajnie by było, żeby coś w tym kraju się zmieniło, to nie wydaje mi się, żeby Duda miał szansę być zmianą na lepsze - dlatego mój głos pójdzie na Komorowskiego.
[Obrazek: style3,Fizyk.png]
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i ludzka głupota. Co do Wszechświata nie jestem pewien" - Albert Einstein
Odpowiedz
#14
Wszyscy wiedzieliśmy, że do tego dojdzie, ale człowiek jak zwykle do końca się łudzi. Też mi wybór człowiek bez twarzy vs człowiek z kiepską twarzą...
Do końca będę się wahać, a i tak całkiem możliwe, że mając taki wybór nie dokonam żadnego.
Odpowiedz
#15
Nie ma co ukrywać wybór jest ciężki, bo jak to zawsze bywa w demokracji, najwięcej głosów uzyskali dwaj najgorsi kandydaci z całej stawki. Odrobinę lepszym wyborem będzie jednak chyba Duda, bo gdy wygra to istnieją minimalne szanse, że coś się jednak będzie działo.
Odpowiedz
#16
Teraz nagle się okazuje, że zarówno Duda jak i Komorowski "od dawna są za" jednomandatowymi okręgami wyborczymi.
Co za farsa...
"Equality is a lie. A myth to appease the masses. Simply look around and you will see the lie for what it is! There are those with power, those with the strength and will to lead. And there are those meant to follow – those incapable of anything but servitude and a meager, worthless existence."
Odpowiedz
#17
Ano farsa. Oni są tak głupi, że nawet nie zdają sobie sprawy, że wyborcy Kukiza wcale nie muszą być zwolennikami JOWów. Duży uśmiech

Jedno jest pewne - kampania nabierze rumieńców. Mam wrażenie, że dawno nam nikt nie obiecał tyle co obiecają Komorowski i Duda w wyścigu do koryta Uśmiech
Odpowiedz
#18
Komorowski miał cztery lata na przekonanie do siebie ludzi. W moich oczach nie zrobił nic. Jeżeli nadal będzie prezydentem będzie dalej nic nie robił.
Odpowiedz
#19
[Obrazek: 11214038_1623688764515945_72328561460312...e=55C0304E]



Drugą turę też pewnie sobie odpuszczę, podobnie jak zrobiłem w pierwszej.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
#20
No prawie na 100% nie będzie - chociaż z obiecanego dzisiaj referendum ciężko będzie mu się wykręcić (i tak pewnie frekwencja będzie poniżej 50% i wyniki będzie można olać). Niemniej jednak patrząc na jego kontrkandydata nie wiem czy nic nie robienie Komory nie będzie lepsze od robienia czegoś przez Dudę, zwłaszcza w kwestiach polityki zagranicznej na którą prezydent ma jednak jakiś wpływ. Ostatnie czego nam trzeba to dołączenie do problemów z Rosją jakiejś awantury z Niemcami Duży uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości