To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ankieta: Na kogo głosujesz w II turze?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Duda
37.25%
19 37.25%
Komorowski
35.29%
18 35.29%
Oddaję głos nieważny
11.76%
6 11.76%
Nie głosuję
15.69%
8 15.69%
Razem 51 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
II tura wyborów
Xeo95 napisał(a): Co do spotu Komora: a za Komorem stoi Tusk i Kopacz. Co na to platformiacy?
Ale...ale... Kaczyński...
"Equality is a lie. A myth to appease the masses. Simply look around and you will see the lie for what it is! There are those with power, those with the strength and will to lead. And there are those meant to follow – those incapable of anything but servitude and a meager, worthless existence."
Odpowiedz
jestem w szoku co Komorowski wyprawia. desperackie rzucanie kiełbasą wyborczą w postaci JOW i VAT, korzystanie z suflerki oraz rozmowy z podstawionymi ludźmi (ta niepełnosprawna). czy w jego sztabie pracują aż tak niekompetentni ludzie, czy też tak rozpaczliwie obawiają się porażki?
....jak łatwo wy­wołać echo w pus­tych głowach.


Odpowiedz
jeahwe napisał(a): jestem w szoku co Komorowski wyprawia. desperackie rzucanie kiełbasą wyborczą w postaci JOW i  VAT, korzystanie z suflerki oraz rozmowy z podstawionymi ludźmi (ta niepełnosprawna). czy w jego sztabie pracują aż tak niekompetentni ludzie, czy też tak rozpaczliwie obawiają się porażki?
Ja się od dwóch dni poważnie zastanawiam, czy to nie jest jakiś sabotaż. 
Bo to niemożliwe, żeby aż tak się ten człowiek kompromitował.

PiSowski Duda w każdym ostatnim materiale spokojny, opanowany, merytoryczny, bez zbędnych emocji i na chłodno reaguje na pytania i nowe propozycje.
Zazwyczaj ospały i niewidoczny Komorowski miota się na wszystkie strony i zestresowany gubi się przy najprostszych pytaniach. 
"Equality is a lie. A myth to appease the masses. Simply look around and you will see the lie for what it is! There are those with power, those with the strength and will to lead. And there are those meant to follow – those incapable of anything but servitude and a meager, worthless existence."
Odpowiedz
Jester napisał(a): Ja się od dwóch dni poważnie zastanawiam, czy to nie jest jakiś sabotaż. 
Bo to niemożliwe, żeby aż tak się ten człowiek kompromitował.

PiSowski Duda w każdym ostatnim materiale spokojny, opanowany, merytoryczny, bez zbędnych emocji i na chłodno reaguje na pytania i nowe propozycje.
Zazwyczaj ospały i niewidoczny Komorowski miota się na wszystkie strony i zestresowany gubi się przy najprostszych pytaniach. 

A może PO postanowiło zaryzykować terapię szokową - damy prezydenta PISowi aby zmobilizować elektorat i wygrać wybory parlamentarne ?
Odpowiedz
wątpliwe, bo to zbyt ryzykowne, szczególnie że wielu ludzi wiąże działania Komorowskiego z PO. tak więc ci wyborcy, którzy odwracają się od prezydenta najprawdopodobniej jesienią nie zagłosują na PO.
....jak łatwo wy­wołać echo w pus­tych głowach.


Odpowiedz
Myślę, że nie doceniasz dość sporego elektoratu antypisowskiego zwłaszcza w grupie 35+ i tych którzy pamiętają ich rządy i nie mają złudzeń, że ich wygrana to będzie jakaś jakościowa zmiana na plus. Teraz mogą być rozczarowani PO ale wygrana Dudy może ich zmobilizować do głosowania na PO w wyborach parlamentarnych. Owszem byłoby to ryzykowne posunięcie - ale nie wiemy co siedzi w głowach sztabowcom PO.
Odpowiedz
elektorat antypisowski bedzie glosowal na Kukiza.
....jak łatwo wy­wołać echo w pus­tych głowach.


Odpowiedz
jeahwe napisał(a): elektorat antypisowski bedzie glosowal na Kukiza.

Po pierwsze jeżeli chodzi o wybory parlamentarne to na tą chwile nie wiadomo czy w ogóle będzie można głosować na Kukiza, po drugie zagłosują na niego głównie te osoby które mają dość zarówno PO jak i PIS, wygrana Dudy zmobilizuje elektorat antypisowski do głosu na PO.


Zresztą ja się nie upieram, że moja teoria jest prawdziwa - to tylko taka gdybologia.
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a):
jeahwe napisał(a): elektorat antypisowski bedzie glosowal na Kukiza.

Po pierwsze jeżeli chodzi o wybory parlamentarne to na tą chwile nie wiadomo czy w ogóle będzie można głosować na Kukiza, po drugie zagłosują na niego głównie te osoby które mają dość zarówno PO jak i PIS, wygrana Dudy zmobilizuje elektorat antypisowski do głosu na PO.


Zresztą ja się nie upieram, że moja teoria jest prawdziwa - to tylko taka gdybologia.

Wszystko zależy od tego co zrobi Kukiz.

 Jeżeli odbije mu palma i wystawi swoją listę ogólnokrajową to nawet nie zauważy jak oblezą go Stonogi i podobne indywidua i skompromitują go jeszcze podczas kampanii wyborczej. W najlepszym wypadku wprowadzi do sejmu zbieraninę w stylu Palikota.

Ale może też budować szeroką koalicję dając miejsca Korwinowi, Wilkowi czy nawet narodowcom (o ile ich twarzą będzie Bosak a nie Kowalski) i wprowadzić do sejmu nawet do 25% posłów którzy przynajmniej w pierwszej fazie będą działali wspólnie skupieni wokół kilku podstawowych postulatów naprawczych dla państwa.
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a):
jeahwe napisał(a): elektorat antypisowski bedzie glosowal na Kukiza.

Po pierwsze jeżeli chodzi o wybory parlamentarne to na tą chwile nie wiadomo czy w ogóle będzie można głosować na Kukiza, po drugie zagłosują na niego głównie te osoby które mają dość zarówno PO jak i PIS,

przecież nie raz podkreślane jest jaki to elektorat PiS jest betonowy, tak więc na pewno platforma na takiej alternatywie jak Kukiz straci więcej niż PiS. tzn. oprócz ludzi mających dość obydwu partii na Pawła głosy odda też więcej byłych zwolenników PO niż PiS. możemy się nawet o to założyć, że coś takiego pokaże exit poll jesienią.

Cytat:wygrana Dudy zmobilizuje elektorat antypisowski do głosu na PO.

nie, jeśli będą mieć lepszą alternatywę - a tą będzie Kukiz. no chyba że go jakoś "odstrzelą", bo już powoli zaczyna się robienie z niego alkoholika.
[/quote]
....jak łatwo wy­wołać echo w pus­tych głowach.


Odpowiedz
jeahwe napisał(a): nie, jeśli będą mieć lepszą alternatywę - a tą będzie Kukiz
Dla ludzi, którzy mają tak dobrze, że nawet dupy im się ruszyć nie chce na wybory, bo wolą pojechać sobie na majówkę i myślą że obecne status quo jest wieczny. Dla tych Kukiz nie jest lepszą alternatywą. Chodzi o efekt zwiększonej frekwencji wśród spaślaków korzystających z obecnych rządów PO, kiedy w oczy zajrzy im wizja klęski tego ugrupowania.
Na PiS głosuje betonowy elektorat nieważne czy są szanse na wygraną, czy nie ma.
PO ma inny elektorat i ten mobilizuje się tylko w stanach zagrożenia, ci mniej betowi już odpłynęli.
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
PiS jest tak zdesperowany że celowo nasyła swoich działaczy na spotkania z Komorowskim

http://www.tvn24.pl/sztabowcy-demaskuja-...281,s.html

Do czego jeszcze posunie się PiS?
Odpowiedz
Dlatego nie oglądam TV w okresie kampanijnym.
Politycy są szczerzy tylko jak nie potrzebują mojego głosu, a i wtedy nie zawsze.
Jeśli ktoś nie potrafił mnie do siebie przekonać przez 5 lat,
to nie przekona mnie przez 2 miesiące, nie mówiąc już o 2 tygodniach.
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
Wulfen napisał(a): PiS jest tak zdesperowany że celowo nasyła swoich działaczy na spotkania z Komorowskim

http://www.tvn24.pl/sztabowcy-demaskuja-...281,s.html

Do czego jeszcze posunie się PiS?

Ty tak serio? Możesz podać choć jeden powód, dla którego PiS miałby się czuć zdesperowany? Przecież im manna z nieba teraz leci.
Odpowiedz
Cytat:Możesz podać choć jeden powód, dla którego PiS miałby się czuć zdesperowany?


Od prawie 10 lat PiS nie wygrał żadnych znaczących wyborów. Frustracja Kaczora narasta coraz bardziej.
Odpowiedz
Nie tyle zdesperowani, co zdeterminowani. Poczuli krew i teraz nie popuszczą, jak piranie.
Nawet jeśli błędom Komorowskiego trzeba będzie pomóc.
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
warbarbye napisał(a): Nigdzie. Twoi adwersarze - nawet osoba podająca się za katolika - nie są świadomi faktu, że orędzie papieskie nie jest równoważna dekretowi Magisterium Kościoła. 
Najlepiej to widać na przykładzie Piusa XII, który potępił komunizm, i Pawła VI, któremu nie przeszkadzało wchodzenie w dupę Sowietom.

A co ma piernik do wiatraka? Magisterium (tak w ogóle to magisterium nie jest żadnym osobnym rodzajem dokumentu, mniemam iż piszesz np. o konstytucji apostolskiej) nie zawiera tez sprzecznych z tymi, które są postawione w tych encyklikach.
W ogóle nie dotyczy tego typu spraw.
Aktualne tematy społeczne poruszane są właśnie w encyklikach.
Jeżeli ktoś chce się dowiedzieć co KrK sądzi o liberalizmie, politycznych, gospodarczych czy społecznych prądach, itp. to musi sięgnąć nigdzie indziej a właśnie tam.

I trzeba o tym mówić bo niestety przedstawiciele zgubnych nurtów niekiedy próbują się podpinać pod autorytet KrK.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
Baptiste napisał(a): I trzeba o tym mówić bo niestety przedstawiciele zgubnych nurtów niekiedy próbują się podpinać pod autorytet KrK.
No właśnie Uśmiech
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Tylko tyle ma do napisania Zefciu po tym jak ktoś raczył odpowiedzieć mu na jego pytanie. No cóż, typowe, ale fakty i tak pozostaną faktami. :]

Btw. Jako schizmatyk nie powinieneś się przejmować.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
Baptiste napisał(a): Tylko tyle ma do napisania Zefciu po tym jak ktoś raczył odpowiedzieć mu na jego pytanie.
Na moje pytanie? Treści było dużo, najróżniejszej. O liberalizmie gospodarczym - tyle co kot napłakał.
Cytat:No cóż, typowe, ale fakty i tak pozostaną faktami. :]
A kłamstwa faktami stają się po 1000 powtórzeniu. Tak więc 996...
Cytat:Btw. Jako schizmatyk nie powinieneś się przejmować.
Jakoś nie wierzę, żeby w Polsce w najbliższych latach miało zacząć dominującą rolę odgrywać prawosławie. Więc w kategoriach konserwatywnej siły politycznej muszę liczyć na KRK.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości