To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przyczyny klęski Platformy
#1
Tej co była w wyborach prezydenckich i ta co będzie w parlamentarnych.



Dla Zefcia obrazek w załączniku.[Obrazek: attachment.php?aid=704]
.jpg   pbkowcy.jpg (Rozmiar: 50.23 KB / Pobrań: 476) My zaś możemy tu mówić otwarcie, bo one nic nie zrozumiały i nie zrozumieją, bo jakby miały coś zrozumieć to by zrozumiały już dawno:

1. Uwierzyli we własną propagandę z Wyborczej i TVN.
2. Stąd PBK (Prezydent Bronisław Komorowski) bredzący o złotym wieku.
3. Unia Demokratyczna i komuchy w otoczeniu PBK.
4. Rozmnożenie sztabów: kumple PBK, oficjalny sztab i nieoficjalny przy Kopacz.
5. Braki w podstawowych umiejętnościach: pisanie, czytanie i liczenie.
6. Niedocenienie internetu.
7. Łgarstwa i inne matactwa.
8. Przegięcie propagandowo-medialne.
9. Agresywna kampania. A wygrywa na ogól pozytywna.
10. Duda jak TUsk w 2007 a PBK jak PiS w 2007 (Misio Kamiński)
11. Fatalne zagrywki po 1 turze, kompletnie niewiarygodne.
12. Projekcja własnych postaw, np., że to sztab Dudy zalewa net memami. ROTFL.
13. Rola korwinistów aktywnie działających krzesłem.
14. Przegięli z plugawą propagandą, np o kamienowaniu i pseudozamachu i science-fiction.

PO robi to samo co PBK po pierwszej turze i przegra tak samo. nie wiem, czy wejdzie. Misio i Protasiewicz jako szefowie kampanii. No lol.

Zrobiło sie tego sporo więc się pytam, czy wszystko jasne jest?
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#2
Jedną widzę zasadniczą przyczynę - życie w swoim własnym świecie i położenie toalnej lagi na jakiekolwiek głosy społeczne. Oni żyją w matrixie.
Nie ma już ani 1% "obywatelskości" w Placformie Obywatelskiej. Powinni nazwę zmienić.
"Marian zataczając się wracał jak zwykle znajomym chodnikiem do domu. Przez zamglone od całonocnej popijawy oczy widział mieszkańców Skórca bezskutecznie uganiających się choćby za kromką jakiegokolwiek pieczywa. Na razie było jednak cicho."

Jan Oborniak "Bankiet w piekarni" (zbiór opowiadań pt: "Krzyk ciszy", wyd. Opoka, Warszawa 1986)
Odpowiedz
#3
Miło czytać tak głębokie i bezstronne analizy.
Miodzio!
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#4
To nie analiza tylko odczucie własne. Jako polaczek-cebularz ze słomą w gumofilcach nie muszę się rozpływać w akapitach pełnych mądralizmów i izmacji. Piszę co widzę i czuję - PO ma totalnie w dupie moje zdanie i całej reszty innych. Dobitnie to pokazali podczas reformy szkolnej - a byłem wówczas tym zainteresowany, bo moja córka stała się ofiarą tej reformy - referendum konsekwentnie ujebali, na wszelkie próby rozmów i mediacji wypięli się tyłkiem a różne tuby propagandowe PO w rodzaju Paradowskiej czy Niesioła informowały, że "to w ogóle rzecz nie do pomyślenia, robić jakieś referendum, żeby obywatele decydowali o kluczowych sprawach...".
"Marian zataczając się wracał jak zwykle znajomym chodnikiem do domu. Przez zamglone od całonocnej popijawy oczy widział mieszkańców Skórca bezskutecznie uganiających się choćby za kromką jakiegokolwiek pieczywa. Na razie było jednak cicho."

Jan Oborniak "Bankiet w piekarni" (zbiór opowiadań pt: "Krzyk ciszy", wyd. Opoka, Warszawa 1986)
Odpowiedz
#5
Sofeicz napisał(a): Miło czytać tak głębokie i bezstronne analizy.
Miodzio!

Oczywiście że bezstronne i głebokie, a Ty wypierasz. W odróżnieniu od tego, co pisze Wyborcza - moje wnioski są trafne.  Teraz ta cała udeckość przechodzi wyraźnie z PBK na Platformę.
Zasadniczym wnioskiem jest, że klęska PBK to było samozaoranie.

Dzisiaj pojawiło się uzupełnienie wizualne do mojego wywodu:



Marcin_77 napisał(a): a różne tuby propagandowe PO w rodzaju Paradowskiej czy Niesioła informowały, że "to w ogóle rzecz nie do pomyślenia, robić jakieś referendum, żeby obywatele decydowali o kluczowych sprawach...".

Sześciolatki sporo ludzi kopnęły w zadek.
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#6
Najnowszy sondaż dla Newsweeka pokazuje wzrost poparcia dla partii Kukiza (swoją drogą jest to fenomen, jeszcze nie wiadomo z czym wyskoczy, wszystkiego można się w zasadzie spodziewać bo samymi jow-ami chyba daleko nie ujedzie), która znajduje się na drugim miejscu po PiS a przed Platformą.

http://fakty.interia.pl/polska/news-najn...Id,1827266

Klęska to może nie, ale jak się takie prognozy będą powtarzać to trzeba się spodziewać poważniejszych roszad w szeregach.
Odpowiedz
#7
Białogłowa,

Cytat:Najnowszy sondaż dla Newsweeka pokazuje wzrost poparcia dla partii Kukiza (swoją drogą jest to fenomen, jeszcze nie wiadomo z czym wyskoczy, wszystkiego można się w zasadzie spodziewać bo samymi jow-ami chyba daleko nie ujedzie), która znajduje się na drugim miejscu po PiS a przed Platformą.


http://fakty.interia.pl/polska/news-najnowszy-sondaz-kukiz-wyprzedzil-po-prowadzi-pis,nId,1827266
Wyborcy Kukiza zorientowali się, że odrzucając PO, usadowili PIS u władzy. Chyba nie o to im chodziło. Oczko
http://szostkiewicz.blog.polityka.pl/201...?nocheck=1

Ruch Kukiza, jeśli powstanie szybko obrośnie brudnym mułem. Przykleją się do niego wszystkie szumowiny i nieczystości leżące na dnie i szukające okazji do wypłynięcia. I taki będzie jego koniec.
Jeśli wypromuje w polskiej polityce choć kilka w miarę sensownych, nowych osób, to i tak będzie dużo. 
Odpowiedz
#8
Szostkiewicz napisał(a):Ani Kukiz, ani Korwin nie grają kartą religijną, a ich wyborcy pomogli w drugiej turze wygrać kandydatowi Polski kościelnej.
No to żeby się pan Szostkiewicz po jesiennych wyborach nie zdziwił. Kukiz to jest taki typ człowieka, który jak się w coś angażuje to na całego. Jeśli jest wierzący, to na pewno nie jest z gatunku letnich wierzących. Takich co to wiara swoją drogą, a polityka swoją. Z drugiej strony jednak sprawia także wrażenie nieobliczalnego choleryka, więc co mu tam ostatecznie do głowy strzeli... ciężko prognozować.
Odpowiedz
#9
Smok Eustachy napisał(a):
Sofeicz napisał(a): Miło czytać tak głębokie i bezstronne analizy.
Miodzio!

Oczywiście że bezstronne i głebokie, a Ty wypierasz. W odróżnieniu od tego, co pisze Wyborcza - moje wnioski są trafne. 

Padłem, co za twórcza argumentacja.
Muszę zapisać w kajeciku "moje wnioski są trafne, bo są trafne" Uśmiech
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#10
Białogłowa,

rozumiem, czemu ludzie mieli dość PO, rozumiem, że oczekują zmiany. Ale co widzą w Kukizie, nie potrafię pojąć?
Przecież, to jest facet mający doświadczenie jedynie w prowadzeniu rockowej kapeli i występach medialnych. Nie obraź się, ale to archetypowy Dyzma.
Czyżby jego prostactwo było aż takim atutem?

Swoją drogą, szybko się europeizujemy. Kukiz i jego Ruch, są odpowiednikiem włoskiego  Ruchu Pięciu Gwiazd (MoVimento 5 Stelle).
A tak wygląda włoski Kukiz:
[Obrazek: photo.jpg]
Odpowiedz
#11
exeter napisał(a): Swoją drogą, szybko się europeizujemy. Kukiz i jego Ruch, są odpowiednikiem włoskiego  Ruchu Pięciu Gwiazd (MoVimento 5 Stelle).
A tak wygląda włoski Kukiz:
[Obrazek: photo.jpg]

Nie rozumiem. Znaczy się do tej pory nie byliśmy europejczykami? Jeszcze nimi nie jesteśmy? Co musimy zrobić aby proces europeizacji dobiegł końca? Zbiorowe całowanie stópek Conchity Kiełbasy? Aborcja i eutanazja na życzenie? Walka z patriarchatem? Promocja feminizmu? Czy może chodzi o jeszcze jakieś inne, nieznane mi cechy "europejskości"?
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#12
Sofeicz napisał(a):
Smok Eustachy napisał(a):
Sofeicz napisał(a): Miło czytać tak głębokie i bezstronne analizy.
Miodzio!

Oczywiście że bezstronne i głebokie, a Ty wypierasz. W odróżnieniu od tego, co pisze Wyborcza - moje wnioski są trafne. 

Padłem, co za twórcza argumentacja.
Muszę zapisać w kajeciku "moje wnioski są trafne, bo są trafne" Uśmiech

A Ty jakie kontrwnioski przedstawiles? Oczywistym jest, ze PBK mial to wygrane.
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#13
Olej to Lumber, nie warto.
Urodziłeś się w kraju europejskim, który tworzył dość duży kawałek historii tegoż kontynentu i to powinno wystarczyć.
A co tam sobie pitolą "prawdziwi europejczycy" to już ich banialuki. Oczko
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#14
Wątek jest o klęsce Platformy to Exeter musi zacząć kłapać o Kukizie. Nie dość, że offtop, to jeszcze mętny. Zgłosiłem, żeby Kukiza wywalić stąd.
Ale ja nie o tym.
Otóż jak pisałem oczywiste jest, że Komorowski miał wygraną jak w banku. Nie na darmo wrzucałem na forum wynurzenia Tymochowicza, który kłapał w lutym, że jak tak dalej pójdzie to PBK przegra. A po 1 turze gratulował Dudzie. Jakby wzięli Tymochowicza to mieli szansę utrzymać się. Ale jakby mieli tyle rozumu, żeby wziąć Tymochowicza to mieliby i tyle rozumu,. żeby jego postulata zrealizować.

Exeter Komorowski był na Jasne Górze czy nie był?
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#15
tu macie bezstronne m.wyborcza.pl/wyborcza/1,132749,18019508,Platforma___samo_zlo__Wasz_hejt_jest_zalosny.html PO wspaniale wiec przegrywa
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#16
lumberjack,

Cytat:Nie rozumiem. Znaczy się do tej pory nie byliśmy europejczykami? Jeszcze nimi nie jesteśmy? Co musimy zrobić aby proces europeizacji dobiegł końca?
Chodziło mi wyłącznie o to, że szybko przejmujemy europejskie trendy polityczne. Co prawda, nie wszystkie - na te równościowe i wolnościowe, mówimy be. Za to włoskie wygłupy polityczne komika Beppo, zmałpowaliśmy natychmiast w postaci ruchu Kukiza. Ciekawe kiedy pojawi się w Parlamencie polska Cicciolina? Oczko
Cicciolina
Odpowiedz
#17
Przede wszystkim chciałbym wyrazić zaskoczenie, że nasz Smok Eustachy zdołał napisać tak długo post względnie składnie i względnie po polsku. Jeśli coś zacząłeś Smoku brać, to bierz to dalej.
Smok Eustachy napisał(a): Tej co była w wyborach prezydenckich i ta co będzie w parlamentarnych.
Może jakiś zakładzik - talk is cheap.
Cytat:1. Uwierzyli we własną propagandę z Wyborczej i TVN.
2. Stąd PBK (Prezydent Bronisław Komorowski) bredzący o złotym wieku.
Ależ żadna brednia to nie jest. Polska jest w złotym wieku, jakiego nie widzieliśmy od czasu RON. I każdy, kto nie jest skrajnym genetycznym patriotą to dostrzega. Genpaci zaś i tak nie zagłosują na PO, więc nie ma tutaj mowy o efekcie negatywnym.
Cytat:3. Unia Demokratyczna i komuchy w otoczeniu PBK.
Jak już mówiłem - Naród ma to w dupie. Dawne komuchy są we wszystkich partiach.
Cytat:4. Rozmnożenie sztabów: kumple PBK, oficjalny sztab i nieoficjalny przy Kopacz.
A jak to niby szkodziło?
Cytat:6. Niedocenienie internetu.
I tutaj musze przyznać Ci rację - brakowało kampanii wiralnej, podczas gdy propaganda produdowska szalała w necie na całego. Zresztą była to kampania wyłącznie negatywna.
Cytat:8. Przegięcie propagandowo-medialne.
A cóż to za dziwo? Komorowskiego przecież prawie w mediach nie było.
Cytat:9. Agresywna kampania. A wygrywa na ogól pozytywna.
Jak już wspomniałem - cała internetowa część kampanii Dudy miała charakter negatywny. Wystarczyło wejść na taki wykop.
Cytat:11. Fatalne zagrywki po 1 turze, kompletnie niewiarygodne.
I tu znowu muszę przyznać Ci rację. To "od początku popieranie" to była totalna żenada.
Cytat:12. Projekcja własnych postaw, np., że to sztab Dudy zalewa net memami. ROTFL.
Niestety właśnie zaprzeczyłeś sam sobie. W pkcie 6 pisałeś, że Komorowski właśnie nie docenił Internetu. Tutaj zaś, że zalewał net memami.
Cytat:13. Rola korwinistów aktywnie działających krzesłem.
Przede wszystkim kukizistów - tych było więcej.
Cytat:14. Przegięli z plugawą propagandą, np o kamienowaniu i pseudozamachu i science-fiction.
Być może przesadna reakcja na te prowokacje jakoś tam się przyczyniła. Ale nie przesądzałbym.

Ze swej strony jeszcze dopiszę:
  • Olanie "latarnika"
  • Olanie debaty wszystkich kandydatów
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#18
Smok Eustachy napisał(a): A Ty jakie kontrwnioski przedstawiles? Oczywistym jest, ze PBK mial to wygrane.
Co to znaczy 'miał wygrane'?
Hilary Clinton też 'miała wygrane' prawybory Demokratów. A tu wyskoczył nikomu nie znany Obama, i już nie miała.
To jak w sporcie.
Często papierowi faworyci dostają łupnia.
I to jest nauczka. Nigdy nie lekceważ konkurentów.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#19
Zefciu, gdyby nie otwarte granice, gdyby 2mln (slownie - dwa miliony!) Polakow nie mialo mozliwosci wyjazdu z kraju, to mialbys tu 30%-owe bezrobocie. Pozostala w Polsce armia niewolnikow zarabiajaca po 1500pln nie rozmnaza sie, a za 30 lat bedzie tu duzo wiecej emerytow. Zarobki sa tu liche, demografia lezy i kwiczy, aparat urzedniczy sie rozrasta, a pieniadze sa przez panstwo marnotrawione (vide stadiony euro 2012 albo lotniska-widma jak to w Radomiu). Zus zapozycza sie w zachodnich bankach, a analitycy z banku swiatowego ostrzegaja ze panstwo polskie nie bedzie w stanie wyplacac emerytur wiekszych niz 600-700pln. Jesli to jest zloty wiek to ja dziekuje za takie cos. Mozna mnie nazywac genpatem.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#20
Sofeicz napisał(a): Co to znaczy 'miał wygrane'?
Hilary Clinton też 'miała wygrane' prawybory Demokratów. A tu wyskoczył nikomu nie znany Obama, i już nie miała.
To jak w sporcie.
Często papierowi faworyci dostają łupnia.
I to jest nauczka. Nigdy nie lekceważ konkurentów.

Ustalmy podstawowe fakty:
w takiej  rozgrywce między urzędującym jakimś funkcyjnym a pretendentem zawsze wygrywa/przegrywa urzędujący. Jeśli urzędujący nie popełni rażącego błedu to pretendent może na rzęsach chodzić i nie da rady. Kwaśniewski wygrał swoją reelekcję a Wałęsą i Komorowski przegrali.
Np. urzędujący jak ma dużo to nie atakuje pretendenta, bo na tym traci.

Do mojego wywodu dodam tyle, że otoczenie PBK ewidentnie traktowało funkcje jako synekury, gdzie się kasiorkę kasuje a nic nie robi.      
I Michnik rację miał mówiąc o przejechaniu zakonnicy w ciąży na pasach: PBK mniej-więcej taki czyn popełnił.                     

Z uwagą przeczytałem odnośne uwagi Zefcia. Sam teraz skupie się na internecie. I na początek obrazek:
[Obrazek: attachment.php?aid=705]
Ten obrazek pokazuje, jak traktowali swoją obecność w Internecie. Coś niejasnego jest?

Niedocenienie Internetu ma kilka aspektów:

1. Prostowanie matactw mediów i pokazywanie przemilczeń.
2. Jak już konto PBK zaczeło nadawać na Tłiterze to ludzie myśleli, że to fejk. Beka byłą straszna. Niektórzy mówią, ż to Nałecz, ja domniemuję, że sam PBK nawijał. Pokasowali te tłity ale potem chodziły skriny.
3. Wykasowanie tłitów może być gorsze niż ich zostawienie, jak widać.
4. Nikomu nie chciało się robić za darmochę kampanii PBK, gdy Duda pas łsię tysiącami wolontariuszy.
5. Pokazuje to moralne stanowisko dudusiów: przekonanie o słuszności własnego wyboru. 
6. Blokada książki Sumlińskiego połączona z szerzeniem się jej w necie.

Ukazywały się wywody Michnika na wyborczej.pl (tez internet przecież) a pod spodem setki negatywnych komentarzy. Artykuł taki konsolidował zatem zwolenników Dudy zamiast Komorowskiego. Bo składał się z andronów.

Internet spełnił rolę dawnego drugiego obiegu, czyli powielacza, ale doskonalszą technicznie i sprawniejszą. Opanowanie tradycyjnych mediów: telewizja (w tym TVN); prasa (Wyborcza) niewiele dało.

Co do Unii Demokratycznej: Zefciu dalej nie rozumiesz uparcie, że to są mistrze samozaorania. Tak samo dokonali samozaorania PBK jak samozaorała się ta partia: bluzgi na wszystkich, co na nią nie głosują, nadęcia, pogarda. Kampania PBK była przez skierowana do elektoratu UW, którego dawno nie ma.

2. Co do sztabów to nie może się udać kampania w sytuacji gdy:
1. Sztab oficjalny nie ma nic do gadania praktycznie, bo PBK se ustala wszystko z kumplami.
2. Dodatkowo żrą się jedni z drugimi.
I efekt jest taki, że PBK przyjeżdżał gdzieś bronkobusem a tam miejscowy aktyw niepowiadomiony. O zapomniałem o bronkobusach: jeżdżenie po Kraju 15 pustych bronkobusóœ z tykturą prezydenta to jakieś curiosum. Ktoś musiał tu dać w łape. Co się stało z tymi autobusami?
3. W praktyce realizowali kilka strategii kampanijnych na przemian, w zależności od tego, kto miał dostęp do ucha PBK.

I mamy jeszcze złote czasy: Kopnięci np. przez sześciolatki wiedzą jak jest i żadna propaganda ich nie przekona.
Prawdziwe wersja złotych czasów to ch*j, d*pa i kamieni kupa i tak to oni widza naprawdę. Nie na darmo taśmy prawdy to są taśmy prawdy. Zefciu prezentujesz nam propagandową wersję rzeczywistości a nie realną. Nieładnie.

****
Kwaśniewski wykręcił 53% w 1 turze jak?


Załączone pliki
.jpg   11063505_651960631601648_113223807975878191_n.jpg (Rozmiar: 50.03 KB / Pobrań: 281)
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości