To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ankieta: Czy wezmę udział w referendum
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak
58.82%
10 58.82%
Nie
11.76%
2 11.76%
Jeszcze nie wiem
29.41%
5 29.41%
Razem 17 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Referendum od dwóch boleści. Tej od Komory i tej od Dudy.
#21
Uważasz, że dopisywanie na kolanie nowych pytań 'po uważaniu' cechuje się ładem i składem.
Np. pytanie o wiek emerytalny powinno być skorelowane z informacją o wysokości emerytury w zależności od tegoż.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#22
Sofeicz napisał(a): Uważasz, że dopisywanie na kolanie nowych pytań 'po uważaniu' cechuje się ładem i składem.

skąd taki wniosek? przecież nie czepiam się ładu i składu (tu masz rację), lecz twojego dość częstego uogólniania w tej materii, czyli wskazywania, iż coś jest typowo polską cechą.
....jak łatwo wy­wołać echo w pus­tych głowach.


Odpowiedz
#23
Uogólnianie jest niestety niezbędne, jeśli chce się napisać coś więcej niż to, że pan Zdzisio dzisiaj wdepnął w psie gówno.

PS. Ale masz troch racji. Moja miłość do Polski i polskości należy do miłości trudnych.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#24
[Obrazek: CNRRJkfWIAAjLsf.jpg]
....jak łatwo wy­wołać echo w pus­tych głowach.


Odpowiedz
#25
Gladiator napisał(a): fiasko napisała


Cytat:Sześciolatki... może ich samych zapytajmy: "Macie ochotę iść do szkoły?"


To nie jest pytanie do sześciolatków, lecz do ich rodziców. Pomijając już polityczność referendum jako taką w okresie przedwyborczym, samo pytanie jest kwestią jak najbardziej obywatelską. Kto ma decydować o czasie pójścia do szkoły, rodzice czy urzędnicy?  To pytanie wpisuje się w panowanie urzędu nad dziećmi i umniejszaniem roli rodziców. Dla przygotowania dziecka do życia rok wcześniej czy później jest bez znaczenia. Chodzi o władze państwa nad dzieckiem zabraną naturalnym rodzicom, stąd taki opór. W całej Europie urzędy coraz częściej zabierają dzieci rodzicom działając nawet ponad prawem, nie respektując  orzeczeń sądowych jak to się zdarza w Niemczech. Takie referendum i wygrana mogła by stać się impulsem większego oporu rodziców w całej UE. PO to koniunkturalna partia władzy robiąc tylko to co pozwala trwać na urzędzie (taka niby proeuropejska). Trochę to jak w z kapitalnego serialu Co ludzie powiedzą ? parafrazując, co powiedzieli by na to ci z Brukseli, bo oni wiedzą najlepiej. Stąd w phobos i demois w oczach koalicji. Po za tym osłabiło by to, pozycje Naszego Człowieka w Brukseli. On na pewno sobie tego nie życzy.

Ja jestem jaknajbardziej przeciwko coraz to wczeniejszemu, pastwowemu indokrynowaniu dzieci. Dlatego najlepiej by było jakby nigdy nie przesunięto tej granicy z 7 na 6, ale skoro już kochane PO to zrobiło to wystarczy to odwrócić. Jest tyle sondaży badających opinię społeczną, że jest wiadomym czego ludzie sobie życzą a czego nie. Referenda są dość drogie dla skarbu państwa aby pytać się w nich o każdą kwestię.
Problem zrodził się z faktu, iż władza nie respektuje za grosz opiniii społecznej i teraz Komorowski  chciał na odchodne pokazać "a właśnie, że władza was słucha", chociaż i tak większość z nas wie, że wcale nie. Gdyby ich obchodziło zdanie społeczeństwa to by te referenda ogłoszono wcześniej, w momencie gdy spływały wnioski obywatelskie z milionami podpisów.
Wczoraj przeczytałam, że pytania Dudy to są właśnie pytania z tamtych wcześniejszych wniosków obywatelskich, więc może jednak dobrze, że je zaproponował, ale jak już wiemy i tak go senat wstępnie udupił za niedokładność pytań.

Mam obawy, że obecny sejm tak bardzo ma gdzieś zdanie obywateli, że nawet jak referendum da rezultat, który by im się nie podobał to tak czy siak zrobią wszystko po swojemu (jeśli wygrają wybory).
Chamstwo jest jak chwast: ile by nie rwać zawsze zostanie kawałek korzenia, ale jak przestaniemy rwać to zarośnie cały świat.
Odpowiedz
#26
To referendum to porażka. Już samo to, że ostatni post padł tu 28 sierpnia pokazuje marginalne zainteresowanie
,, świętem demokracji". Nie dość, że pytania nie mają mocy prawnej, to w mediach cisza panowała już przed ciszą wyborczą. Audycje referendalne to kolejny absurd. Duża część stowarzyszeń nie dostarczyła materiałów, w tym Kukiz który ma ambicje rządzenia krajem, a nie umie dopilnować kilku wymogów. Audycje były żałosne. Rozwalił mnie koleś z Samoobrony, który powiedział, że jego partia istnieje i jest ,,za" referendum...
Oceniam prezydenturę B. Komorowskiego na 4, ale nie da się ukryć, że to jego najgorsza decyzja.
Za Chiny nie będzie tu 50%. Obstawiam frekwencję na 23% w tym najdroższym sondażu w historii.
Odpowiedz
#27
No i ciekawe czy frekwencja przekroczy 10%.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
#28
DziadBorowy napisał(a): No i ciekawe czy frekwencja przekroczy 10%.
W USA w wyborach prezydenckich głosowało podobno ponad 23 tysiące osób - w referendum ledwie 650. 
Wiem, że nikt z mojej bliższej rodziny na referendum nie był. 
"Equality is a lie. A myth to appease the masses. Simply look around and you will see the lie for what it is! There are those with power, those with the strength and will to lead. And there are those meant to follow – those incapable of anything but servitude and a meager, worthless existence."
Odpowiedz
#29
Chyba najmniej emocjonujące głosowanie w historii.
Frekwencja całościowa pewnie nie przekroczy 10%. Ja stawiam na 8%
A odnośnie frekwencji, to nie jest tak, że każde z pytań ma oddzielną frekwencje? Gdyż można oddać głos ważny odpowiadając np. na jedno z trzech pytań.
"Nieszczęsna kraino, gdyby ci rodacy
Co za ciebie giną, wzięli się do pracy..."
Odpowiedz
#30
Z tego co kojarzę głos jest ważny tylko jeżeli odpowiedziano na wszystkie pytania.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
#31
DziadBorowy napisał(a): Z tego co kojarzę głos jest ważny tylko jeżeli odpowiedziano na wszystkie pytania.

Chyba jednak można głosować w taki sposób jak opisałem :

Cytat:Cytat z artykułu z dnonetu:

Głosowanie rozpoczęło się punktualnie o 6 rano. W lokalu referendalnym głosujący otrzymali jedną białą kartkę z trzema pytaniami. Przy każdym pytaniu można było postawić tylko jeden znak X: w kratce z odpowiedzią "TAK", albo w kratce z odpowiedzią "NIE" - wówczas głos w zakresie tego pytania będzie ważny.

W referendum zadano pytania:
"Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej?"
"Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?"
"Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika?”
Głosujący mogli, ale nie musieli udzielać odpowiedzi na wszystkie pytania.
Uprawnionych do głosowania było ponad 30 mln wyborców; głos można było oddać w ponad 27 tys. lokali wyborczych.
"Nieszczęsna kraino, gdyby ci rodacy
Co za ciebie giną, wzięli się do pracy..."
Odpowiedz
#32
Komor i Kukiz powinni oddać 100 milionów Uśmiech
"Nie można powiedzieć, która masa ludowa ma więcej źródeł piękna. Są wieki całe, że jakiś naród przoduje drugim, są znów wieki, że idzie za drugim. Kto tępi narody, ten jakby zrywał struny z harfy świata. Cóż komu przyjdzie, że będzie miał harfę o jednej tylko strunie? Nie tępić, lecz rozwijać należy narodowości. A rozwijać je może wolność narodów, niepodległość i poszanowanie ich odrębności…"

Ignacy Daszyński
Odpowiedz
#33
Kontestator napisał(a): Komor i Kukiz powinni oddać 100 milionów Uśmiech
Frekwencja niecałe 8%.
Nieźle. 
"Equality is a lie. A myth to appease the masses. Simply look around and you will see the lie for what it is! There are those with power, those with the strength and will to lead. And there are those meant to follow – those incapable of anything but servitude and a meager, worthless existence."
Odpowiedz
#34
Jester napisał(a):
Kontestator napisał(a): Komor i Kukiz powinni oddać 100 milionów Uśmiech
Frekwencja niecałe 8%.
Nieźle. 

Głosowała elita (tyle było mniej więcej szlachty w I RP)
Chłopi pańszczyźniani zostali w domu i wp... ziemniaki Uśmiech
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#35
Sofeicz napisał(a):
Jester napisał(a):
Kontestator napisał(a): Komor i Kukiz powinni oddać 100 milionów Uśmiech
Frekwencja niecałe 8%.
Nieźle. 

Głosowała elita (tyle było mniej więcej szlachty w I RP)
Chłopi pańszczyźniani zostali w domu i wp... ziemniaki Uśmiech

Tya. Chłop myśli głową, nie honorem i zamiast stawiać swojego ptaszka na zawołanie, głosuje nogami...
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
#36
ErgoProxy napisał(a): Tya. Chłop myśli głową, nie honorem i zamiast stawiać swojego ptaszka na zawołanie, głosuje nogami...

I dlatego pozostanie na wiek wieków chłopem pańszczyźnianym wp... ziemniaki.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#37
Sofeicz napisał(a):
ErgoProxy napisał(a): Tya. Chłop myśli głową, nie honorem i zamiast stawiać swojego ptaszka na zawołanie, głosuje nogami...

I dlatego pozostanie na wiek wieków chłopem pańszczyźnianym wp... ziemniaki.

Ziemniaki, dobra rzecz, szczególnie z kefirem i cezbulką.

No ja bardzo przepraszam, ale próbowałem się wkręcić w to coś. Nie wiem, co mnie dobiło ostatecznie. Fakt pozostaje faktem, że mogę teraz zarobić trochę na spamie, bo koordynator na moje województwo nie wie, że istnieje coś takiego, jak ukrywanie listy adresatów i że tak się właśnie robi. Cała działalność, jaka odbywała się w mojej przytomności, polegała na wciskaniu ludziom ulotek na ulicy i wzajemnym nakręcaniu się ludzi nakręconych. Owszem, miałem okazję poznać paru dorzecznych młodych prawników. Owszem, Lubin ładnym miasteczkiem jest i zadbanym.
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
#38
Sofeicz napisał(a):
ErgoProxy napisał(a): Tya. Chłop myśli głową, nie honorem i zamiast stawiać swojego ptaszka na zawołanie, głosuje nogami...

I dlatego pozostanie na wiek wieków chłopem pańszczyźnianym wp... ziemniaki.
Jeżeli ktoś był przeciwko JOWom, to o wiele lepszym pomysłem od głosowania na nie, było nie pójście na referendum - bo przecież na referendum pójdą głównie właśnie ci, którzy JOWów chcą, zatem najskuteczniejszą strategią jest dążenie do unieważnienia referendum dzięki niskiej frekwencji.
"Equality is a lie. A myth to appease the masses. Simply look around and you will see the lie for what it is! There are those with power, those with the strength and will to lead. And there are those meant to follow – those incapable of anything but servitude and a meager, worthless existence."
Odpowiedz
#39
Jester - nie zgadzam się. Ja miałem ustalony plan:

Frekwencja <40% - głosuje na nie
Frekwencja 40-50% - wstrzymuje się by nie nabijać frekwencji
Frekwencja powyżej 50% - głosuje na nie

Z tym ze ja wyjść z domu i tak musiałem bo byłem w komisji referendalnej.
Niektórym po prostu nie chciało sie dupy ruszyć a niektórzy nie wiedzieli że jest referendum.
Zdarzali sie też i tacy którzy przychodzili do lokalu i pytali o co chodzi bo myśleli że to wybory lub nie wiedzieli co to JOWy. Część zapewne nie poszła gdyz zobaczyli ze nie ma szans na 50%.
Moim zdaniem to błąd. Jeśli byłes zwolennikiem JOW to należało pójść by pokazać ilu w Polsce jest tych zwolenników.
Okazało się że 1,8mln. Kukizowi pewnie mina zrzedła bo zobaczył że na JOWach daleko nie zajedzie i że masa jego elektoratu to tak naprawdę ludzie niezadowoleni. Ja sie ciesze że frekwencja była jaka była. Przynajmniej teraz nie mamy z tego powodu problemów. Jesli Kukiz chce wprowadzić JOWy to niech pracuje nad zdobyciem elektoratu i koalicja z PIS bo moim zdaniem pierwszą rzeczą jaką będzie chciał od PIS to właśnie głosowanie nad zmianą konstytucji by wprowadzić JOWy.


Ogólnie głosowałem: nie/nieważny/tak
Za ewidentne offtopy wlepiam minusy. Minus zwrotny świadczy o tobie :-) Nie dokarmiam też trolli. Szczególnie Zefcia.
W pierwszych kilku minutach często edytuje swoje wypowiedzi uzupełniając je lub w celu poprawienia błędów.
__________________
Agnostyk, Ignostyk, Ateista
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości