Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki koniec czeka religię fałszywą?
Jaka przyszłość czeka religie, które ‛wydają bezwartościowy owoc’? Jezus ostrzegł: „Każde drzewo nie wydające wybornego owocu zostaje ścięte i wrzucone w ogień” (Mateusza 7:19). Możemy być pewni, że religia fałszywa zostanie obalona i zniszczona. Ale kiedy i jak do tego dojdzie?

Odpowiedź jest zawarta w proroczej wizji zanotowanej w 17 i 18 rozdziale biblijnej Księgi Objawienia:

Nierządnica siedzi na grzbiecie przerażającej bestii, która ma siedem głów i dziesięć rogów (Objawienie 17:1-4). Kim jest ta nierządnica? Według opisu biblijnego ma ona wpływ na „królów ziemi”. Ubiera się w purpurę, używa kadzidła i opływa w bogactwa. Poza tym przez swoje praktyki spirytystyczne ‛wprowadza w błąd wszystkie narody’ (Objawienie 17:18; 18:12, 13, 23). Pismo Święte pomaga nam zrozumieć, że owa nierządnica symbolizuje ogólnoświatowy system religijny. Nie chodzi o jedną religię, ale o wszystkie religie wydające złe owoce.

Nierządnica — czyli religia fałszywa — dosiada bestii, która wyobraża światowy system polityczny (Objawienie 17:10-13). Skoro siedzi na grzbiecie owej bestii, to usiłuje wpływać na jej decyzje i wskazywać jej kierunek działania.

Jednak wkrótce wydarzy się coś zdumiewającego: „Dziesięć rogów, które ujrzałeś, i bestia — ci znienawidzą nierządnicę i sprawią, że będzie spustoszona i naga, i zjedzą jej ciało, i doszczętnie spalą ją ogniem” (Objawienie 17:16). Tak więc nagle i nieoczekiwanie przywódcy polityczni zwrócą się przeciwko religii fałszywej i całkowicie ją zniszczą.

Dlaczego to zrobią? Biblijna Księga Objawienia tak odpowiada: „Bóg włożył to do ich serc, żeby wykonali jego myśl” (Objawienie 17:17). Istotnie, Bóg pociągnie religię fałszywą do odpowiedzialności za wszelkie haniebne postępki popełniane w Jego imię. Kierując się doskonałą sprawiedliwością, sprowadzi na tę nierządnicę zagładę za pośrednictwem jej politycznych kochanków.

Co powinieneś zrobić, żeby nie podzielić losu religii fałszywej? We wspomnianej wizji Bóg poprzez swego posłańca wzywa: „Wyjdźcie z niej, mój ludu” (Objawienie 18:4). A zatem najwyższy czas uciekać z religii fałszywej. Ale dokąd? Czy trzeba się wyrzec wszelkiej religii i stać się ateistą? Nie, ponieważ ateizm też nie ma przyszłości (2 Tesaloniczan 1:6-9). Jedynym pewnym schronieniem jest religia prawdziwa.

Objawienie 18:I usłyszałem inny głos z nieba, mówiący: „Wyjdźcie z niej, mój ludu, jeżeli nie chcecie mieć z nią udziału w jej grzechach i jeżeli nie chcecie otrzymać części jej plag. Bo grzechy jej narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jej niesprawiedliwe uczynki. Oddajcie jej tak, jak i ona oddawała, i uczyńcie jej dwa razy tyle, owszem, w dwójnasób to, co ona czyniła; do kielicha, w który ona nalewała mieszaninę, nalejcie jej dwa razy tyle mieszaniny. W jakim stopniu ona otaczała siebie chwałą i żyła w bezwstydnym zbytku, w takim stopniu zadajcie jej męczarni i żałości. Bo mawia w swym sercu: ‚Siedzę jako królowa i nie jestem wdową, i nigdy nie zaznam żałości’. Dlatego też w jeden dzień jej plagi nadejdą, śmierć i żałość, i klęska głodu, i zostanie doszczętnie spalona ogniem,  ponieważ silny jest Jehowa Bóg, który ją osądził.
Odpowiedz
Domyślam się, że pisząc o religii prawdziwej masz na myśli chrześcijaństwo. W takim razie jaka jest fałszywa? Satanizm? Ja mimo wszystko wolę pozostać przy swoim ateizmie.
Odpowiedz
Wygląda jak przemowa Świadka Jehowy. Świadku Jehowy - zapamiętaj, że Pismo Święte nie ma dla ateisty niepodważalnego autorytetu, więc urywkami z niego możesz dyskutować tylko z osobami, które ten autorytet uznają.
Odpowiedz
Każda religia sprzeciwiająca się możliwościom poznawczym umysłu i emocjonalnej stronie zwierząt jest religią fałszywą, a przyszłość jaka je czeka to kontynuowanie żniwa Duży uśmiech Tak samo z chrześcijaństem czy jakąkolwiek inną religią, czy nurtem kulturowym.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz
miimi82 napisał(a): Jaka przyszłość czeka religie, które ‛wydają bezwartościowy owoc’?
Każda religia bez wyjątku "wydaje bezwartościowy owoc", jest sposobem sprawowania władzy i zdobywania pieniędzy przez wąską grupę hierarchów danej religii kosztem rzeszy posłusznych i wystraszonych owieczek.
"Dyskusja z idiotami niepotrzebnie ich nobilituje"
Odpowiedz
Taki sam jak wszystkie dotychczas obalone - Zeusów, Odynów i reszte. Będą o nich uczyć na historii i nagrywać programy. Wszystko.

Może całkowicie nie pasuje do tematu wątku, ale na wesoło o religijnych zabobonach:
Alf - Gimme that old time religion
https://www.youtube.com/watch?v=Z5eqoa_8-_E
Napisy polskie można pobrać ze strony:
http://www.opensubtitles.org/pl/subtitle...eligion-pl
Nieźle to twórcy podsumowali.
Paradoksalne że z pewnością wielu z tych którzy śmieją się z wiary i obrzędów Alfa oglądając to, w swój święty dzień tygodnia śpieszy do swych miejsc kultu i ze śmiertelną powagą wykonują swoje rytuały, recytacje, śpiewy i wierzą w ich znaczenie i moc.
Odpowiedz
Tak, z mojej wiedzy wynika, ze opisany przez miimi82 poglad to doktryna sw jehowy.

Rozroznianie na religie prawdziwa/falszywa to jak dzielenie wyznawcow na kategorie lepsi/gorsi. Z tego, co wiem sw jehowy sa przekonani, ze tylko oni znaja prawde, a pozostali ludzie czcza szatana,choc nie sa tego swiadomi.
Niech mnie ktos poprawi, jesli jestem w bledzie.

Wg mnie zalozenie ze jakas religia moze byc prawdziwa samo w sobie jest falszywe Oczko
Odpowiedz
Wg mnie jedynym prawdziwym klubem piłkarskim jest ŁKS.
Reszta to kluby fałszywe.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
miimi82 napisał(a):
Cytat:Jaka przyszłość czeka religie, które ‛wydają bezwartościowy owoc’? Pismo Święte pomaga nam zrozumieć..

Autorami Biblii są skrybowie sprzed tysięcy lat. Nie trzeba dodawać, że w dawnych czasach umiejętność pisania posiadali tylko nieliczni. Ich obyczaje, moralność, wiedza o świecie i poziom intelektualny odbiegały znacznie od poziomu, etyki i warunków życia ludzi współczesnych. To, co Biblia pozwala nam zrozumieć, to nic innego jak wyobrażenia starożytnych i ich postrzeganie, percepcja tamtej rzeczywistości i moralności. A "Pismem Świętym" była ona właśnie dla starożytnych, którzy w niej przedstawili swoje wyobrażenie świętości, tak bardzo odbiegające od tego co dziś uważamy za moralne.

Cytat:..i zostanie doszczętnie spalona ogniem,  ponieważ silny jest Jehowa Bóg, który ją osądził.

Bóg, który swoje dzieci pali ogniem nie jest bogiem moralnym, nawet brakuje mu wiele do moralnego człowieka w dzisiejszym rozumieniu moralności. Ale tak barbarzyńcy z epoki brązu wyobrażali sobie bóstwo, na swój obraz i podobieństwo.
Odpowiedz
piotr35 napisał(a):
miimi82 napisał(a): Jaka przyszłość czeka religie, które ‛wydają bezwartościowy owoc’?
Każda religia bez wyjątku "wydaje bezwartościowy owoc", jest sposobem sprawowania władzy i zdobywania pieniędzy przez wąską grupę hierarchów danej religii kosztem rzeszy posłusznych i wystraszonych owieczek.

Jeżeli uznać za plus powstawanie cywilizacji to religia wydała wartościowy owoc. Czasy się zmieniły, zaczęła przeszkadzać, to co stare musi odejść i być zastąpione nowym.
Odpowiedz
macikiw2 napisał(a): Jeżeli uznać za plus powstawanie cywilizacji to religia wydała wartościowy owoc.
Cywilizacja europejska w ostatecznej formie, jaką znamy, to raczej wytwór masoński (wg mnie oczywiście)
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a):
macikiw2 napisał(a): Jeżeli uznać za plus powstawanie cywilizacji to religia wydała wartościowy owoc.
Cywilizacja europejska w ostatecznej formie, jaką znamy, to raczej wytwór masoński (wg mnie oczywiście)

Sądzę że masz rację, jednak bez religii nie byłoby masonerii. Rozpatruję wierzenia jako początek. Większość lokalnych ludności na terenie dzisiejszej Polski miało ongiś swoje bóstwa które skupiały ludność w grupy na poziomie duchowym. Zaspakajanie potrzeb na poziomie materialnym nie jest efektywne, biorąc pod uwagę że człowiek bez elementarnej wiedzy to zwierze - potrzebuje bata albo 'oświecenia', a że oświeceniowców brak to religia zapewnia m.in system moralny, prawo, a to zaś potrzebne jest do rozwoju w sensie jakim to pojmujemy. Wiary na terenie dzisiejszej Polski nie były "słabe" jak to się może nam wydawać kilkaset lat później, bóstwo Swarożyca utrzymywało się w Polsce nawet do XV wieku. Sam przyznasz że nawet dzisiaj słyszysz słowiańskie zabobony...a to jakaś uroki na dziecko(przelewanie żółtek na wózkiem by nie płakało), a to czerwona wstążeczka, gałązki chroniące przed piorunami...To nic innego jak spuścizna rdzennych wiar i ich mieszanek.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): Cywilizacja europejska w ostatecznej formie, jaką znamy, to raczej wytwór masoński (wg mnie oczywiście)

Taa... pewnie dlatego loże masońskie są w każdej wiosce i w każdej dzielnicy a o zamierzchłej religii chrześcijańskiej dzieci dowiadują się dopiero w liceum na lekcjach historii...
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Cytat:Jaka przyszłość czeka religie, które ‛wydają bezwartościowy owoc’? Jezus ostrzegł: „Każde drzewo nie wydające wybornego owocu zostaje ścięte i wrzucone w ogień” (Mateusza 7:19). Możemy być pewni, że religia fałszywa zostanie obalona i zniszczona. Ale kiedy i jak do tego dojdzie?
Religie są tak zajebiście zakonserwowane, że prawdopodobnie nigdy. Mało tego, aktualnie odradzają się kulty bóstw celtyckich czy nordyckich, więc słów Matiego podchodziłbym z rezerwą

Nie chce tworzyć nowego tematu, ale czy można dorzucić pytanko? Czy waszym zdaniem byłoby (w jakikolwiek sposób) lepiej, gdyby religie powymierały i odeszły w zapomnienie, czy mają cenną wartość kulturową?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości