Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rak toczący Polskę
ZaKotem napisał(a): Pewnie masz rację. Na mój gust to jest motywacja, żeby zapierdol zmniejszyć. Jak nie dla zdrowia samego w sobie, to policz tylko, ile na byciu zdrowym zarobisz.

Ale ja lubię mieć pieniąchy i oszczędności - wtedy czuję spokój, bezpieczeństwo i komfort psychiczny.

Przy mniejszym zapierdolu oszczędzę zdrowie fizyczne, ale przeżre się oszczędności i zacznie się stres i psucie psychiki.

Teraz jak se zapierdalam zarabiam tyle co normalnie w 2-3 miesiące. Mogę odkładać kasę, utrzymać rodzinę i kupić coś fajnego bliskim. I sobie zawsze kupie jakieś fajne narzędzie.

Mogę bardziej zadbać o dziecko, a to kosztuje - jedna tylko dodatkowa szczepionka na rotawirusy to 300 zł... a tych dodatkowych szczepionek jest kilka...

No ale z drugiej strony lepiej żyć i żeby synek miał tatę niż pierdolnąć na zawał lub wylew, więc może tak za dwa trzy lata, jak zaoszczędzę więcej kapuchy, to spróbuję zwiększyć stawki i pracować po 8h.
Odpowiedz
Ale cielsko masz bezcenne, bo jedno i niewymienialne na cale zycie. A pieniąchy na lokacie inflacja ci trafi i chuj
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Mogę bardziej zadbać o dziecko, a to kosztuje - jedna tylko dodatkowa szczepionka na rotawirusy to 300 zł... a tych dodatkowych szczepionek jest kilka...

No ale z drugiej strony lepiej żyć i żeby synek miał tatę niż pierdolnąć na zawał lub wylew, więc może tak za dwa trzy lata, jak zaoszczędzę więcej kapuchy, to spróbuję zwiększyć stawki i pracować po 8h.

Na serio to planuj. Dopóki dziecko jest tylko larwą która jedną stroną pochłania płyny a drugą wypuszcza, to to nie takie istotne. Ale z własnego doświadczenia jako dziecko wiem, że dziecko którego ojciec cały dzień spędza w pracy wcale nie czuje się jakoś szczególnie zadbane.
Odpowiedz
Teraz podwyższaj stawki, bo teraz brakuje terminów u "roboli". Nie czekaj wuj wie na co.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Po prawdzie, to chyba w branży nie jest już tak dobrze jak kiedyś, że terminy na 3 lata w przód obłożone.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Socjopapa napisał(a): Teraz podwyższaj stawki, bo teraz brakuje terminów u "roboli". Nie czekaj wuj wie na co.

Ok, ok. I tak bym musiał, bo przecież wszystko idzie do góry.

ZaKotem napisał(a): Ale z własnego doświadczenia jako dziecko wiem, że dziecko którego ojciec cały dzień spędza w pracy wcale nie czuje się jakoś szczególnie zadbane.

Też cosik o tym wiem - mój ojciec pracował w delegacji przez 20 lat. Wyjazd na pół roku, potem pobyt w domu przez parę tygodni, a potem znowu wyjazd na pół roku i tak w koło Macieju...

Aczkolwiek rozumiałem, że to była konieczność (w naszymkrajutakimpięknym bardzo często jest to konieczność dla kogoś kto nie chce wegetować) - nigdy nie miałem o to do niego pretensji i mamy bardzo dobry kontakt.

kmat napisał(a): Po prawdzie, to chyba w branży nie jest już tak dobrze jak kiedyś, że terminy na 3 lata w przód obłożone.

Jeśli mam być szczery, to pierwsze słyszę, żeby ktoś był aż tak zawalony terminami. Najlepsi, których znam mają pozajmowane najbliższe półtora roku. Ja mam praktycznie zawsze najbliższe pół roku zajęte i zawsze się martwię co dalej, co z kolejnymi zleceniami, ale do tej pory w międzyczasie zawsze znajdowały się następne.
Odpowiedz
https://bezprawnik.pl/skladki-zus-2020/

Cytat:Składki ZUS 2020 wzrosną prawie o 10% w stosunku do obecnie obowiązujących. To oznacza, że przedsiębiorcy zapłacą prawie 100 zł więcej miesięcznie. Wciąż nie jest znana wysokość składki zdrowotnej, ale pewne szacunki wskazują, że miesięczny przelew do ZUS wzrośnie niemal do 1500 zł.

Rząd przyjął założenia do budżetu na kolejny rok. Wiemy już, jakie będą podstawy do obliczania przyszłorocznych zobowiązań do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Prognozowane miesięczne wynagrodzenie przyjęto na poziomie aż 5227 zł miesięcznie. To właśnie ta kwota jest podstawą do obliczania wysokości składek ZUS. Wciąż jednak nie znamy wysokości składki zdrowotnej, która jest wyliczana na podstawie innego wskaźnika. Ze sporym prawdopodobieństwem można przypuszczać, że jej wysokość wzrośnie do kwoty 370 – 400 zł. To by oznaczało, że składki ZUS 2020 będą wynosiły nieco mniej niż 1500 zł miesięcznie.

Łącznie daje to kwotę 1069,14 zł. Przypomnijmy, że wysokość składki zdrowotnej w bieżącym roku wynosi 342,32 zł. Gdyby jej wysokość w kolejnym roku pozostała na takim samym poziomie, miesięczna suma składek do ZUS wynosiłaby 1411,46 zł. Bardziej jednak prawdopodobne jest, że wysokość składki zdrowotnej wzrośnie do kwoty około 375 zł. W takim przypadku wszystkie składki ZUS 2020 wyniosą około 1450 zł. To ich rekordowy wzrost, bo aż o 10% w stosunku do bieżącej wysokości.
Odpowiedz
Obniżenie wieku emerytalnego się kłania.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Cytat:Okazało się, że lekarz ma na głowie strasznie dużo bzdur, które w ogóle nie są związane z leczeniem ludzi. Chodzi głównie o ochronę przed pozwami, karami finansowymi albo formalności wyłącznie na użytek NFZ.

https://natemat.pl/277013,jakie-sa-absur...cza-wywiad

Cytat:Plagą jest, że wszyscy nagle chcą od lekarzy zaświadczenia "o braku przeciwwskazań do czegośtam". Szkoły tańca, zawody sportowe, kluby seniora, Bóg wie czego jeszcze. Dorośli ludzie!

Przerzucamy odpowiedzialność za ew. problemy na lekarzy-jeleni którzy coś takiego wystawią Duży uśmiech

Cytat:Rak jelita grubego to top 3 najczęstszych nowotworów złoślowych w Polsce

Nie refundujemy III i IV lini leczenia jako jedni z nielicznych w Europie.

Teraz przestaniemy refundować I i II?

Mam nadzieję, że to jakiś błąd biurokratyczny, a nie celowe dzialanie.

Skomentuję:

WTF?! https://twitter.com/AKatrynicz/status/11...5212782595

Cytat:Chorzy na raka jelita grubego zostali bez leczenia
25 czerwca 2019

http://www.isbzdrowie.pl/2019/06/chorzy-...-leczenia/

Jak dowiedziało się ISBzdrowie z wykazu leków refundowanych usunięto cetuksymab i bewacyzumab – leki stosowane w leczeniu I i II linii raka jelita grubego. Biorąc pod uwagę, że Polska jest jednym z nielicznych krajów UE, które nie refunduje leczenia III i IV linii, to oznacza, że ci chorzy stracili w ogóle możliwość leczenia.

Cytat:Do przyszłego roku aż 44 proc. pielęgniarek w Polsce nabędzie uprawnienia emerytalne

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019...merytalne/

Cytat:Wszyscy lekarze z oddziału wewnętrznego szpitala w Pruszkowie pod Warszawą zrezygnowali z pracy. Mimo to dyrekcja nie może zamknąć oddziału, bo nie zgodził się na to wojewoda mazowiecki. Od blisko miesiąca w szpitalu trwa dramatyczna walka o zapewnienie pacjentom opieki. Dyrekcja szpitala od reportera TOK FM dowiedziała się, że oddział w najbliższym czasie może zniknąć...

http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,24933...karze.html
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości