To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wędrówki Ludów AD 2015
Właśnie u nas nie ma wielkiego socjalu, więc nie przyjeżdżają, ale mowa była czemu przyjeżdżają w takich ilościach do innych i jak (u tych innych) możnaby to ograniczyć.

Z tego co wiem duże ilości nielegalnych imigrantów latynoskich jest z kolei związana z tą bezsensowną wojną z narkotykami, a to już inna sprawa.
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
FlauFly napisał(a): Warto zwrócić uwagę na demografię tych uchodźców, o ile demografii tych w Europie nie znalazłem na tej stronie to łatwo znaleźć demografię tych uchodźców z "regionu" w tabelkach. Aby wizualnie większe słupki uchodźców w wieku 18 - 59 nikomu nie zawróciły w głowie warto dokładnie podliczyć te procenty i wychodzi, że ponad 50% uchodźców (dokładnie 52,8%) to osoby poniżej 18 wieku życia, przy czym rozkład płciowy jest wyrównany z niewielką przewagą żeńską (trochę większą, choć wciąż małą, wśród dorosłych osób - co ciekawe, z niewielką przewagą chłopców nad dziewczynkami).

I tu zaczynają się moje pytania. Bardzo wielu ludzi mówi, że wśród tych mas "zalewających" Europę są głównie młodzi mężczyźni. Jeśli wierzyć, że filmiki o smutnej/bojowej muzyce, które się widuje wszędzie nie są dziwnie wybiórcze to faktycznie, dziwnie nie zgadza się demografia uchodźców/migrantów w Europie z tą demografią. Ciężko jednak coś oceniać "na oko" z filmików, więc w sumie z chęcią dowiedziałbym się jaka faktyczna liczbowa demografia jest tych ludzi. Ale nawet będąc ostrożnym w ocenie, wciąż mamy bez wątpliwości ostatnie wydarzenia w różnych europejskich dużych miastach z zamieszkami z ludźmi o bliżej nieznanym (albo znanym?) bliskowschodnim lub afrykańskim pochodzeniu. Filmiki lumberjacka pokazują i straszą tym dokładnie.

Tutaj, na stronie UNHCR, można spojrzeć na statystyki. Przewaga mężczyzn nad kobietami występowała na początku medialnego kryzysu od lipca zeszłego roku i dotyczyła migracji do Grecji. Z każdym kolejnym miesiącem odsetek mężczyzn malał, aby w grudniu 2015 roku spaść do poziomu 45%. Od lutego bieżącego roku przeważają dzieci.

Sytuacja we Włoszech była i pozostaje inna. Tutaj od samego początku do tej chwili utrzymuje się przewaga w ilości mężczyzn nad kobietami i dziećmi. Tylko raz, w sierpniu ub.r. odsetek spadł do 68% w pozostałych miesiącach utrzymując się powyżej 70%.



[Obrazek: zzzz1.jpg]
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Z tej strony warto zwrócić uwagę na to, że tu mamy dane mieszane o uchodźcach i migrantach jednocześnie, więc nie przekreśla to tego o czym mówiłem wcześniej, a jedynie dodaje pewne nowe informacje. Drugą rzeczą na którą warto zwrócić uwagę to nie tylko na demografię płci i wieku, ale także nacji. W ogólności do państw śródziemnomorskich pośród przybyszów (zbiorczo tak określę uchodźców i migrantów) jest ledwie 43% z Syrii. Jeśli zaś chodzi o przybyszów do Włoch to Syryjczycy... nie są nawet w pierwszej dziesiątce nacji...
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
Cytat:Z tej strony warto zwrócić uwagę na to, że tu mamy dane mieszane o uchodźcach i migrantach jednocześnie, więc nie przekreśla to tego o czym mówiłem wcześniej, a jedynie dodaje pewne nowe informacje.

Tak, ale pamiętać należy, że na początku medialnego kryzysu przewaga mężczyzn była znaczna. Najwyraźniej to wtedy wraz z faktycznymi uchodźcami poszło najwięcej osób podających się za uchodźców. Stąd wzięły się doniesienia o młodych mężczyznach (całkiem słuszne, bo media starały się o tym nie informować), ale z biegiem czasu nikt nie weryfikował tych doniesień (w dalszym ciągu media nie spełniają swojej roli). I chodzi o to, że te dane jednak nieco przekreślają to o czym pisałeś wcześniej, ale nie dlatego, że stan faktyczny jest inny, a z powodu takiego, że służby rejestrują każdego jak leci jako uchodźcę. I z tego punktu widzenia, w statystykach mamy mnóstwo "uchodźców" bezdzietnych - młodych mężczyzn.

Ty się skupiłeś na uchodźcach, ale sednem problemu nie są uchodźcy, tylko ludzie sami siebie nazywający uchodźcami i postawa mediów, które nie informują o stanie faktycznym. Dlatego powstał ten temat i z tego powodu jest tak wielka niechęć do tej grupy ludzi.
Prawdziwym uchodźcom (poza jakimiś palantami stanowiącymi margines społeczeństwa) nikt nic nie zarzuca.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Cytat:Prawdziwym uchodźcom (poza jakimiś palantami stanowiącymi margines społeczeństwa) nikt nic nie zarzuca.

Z małą uwagą. Ja np. nie mam nic do prawdziwych uchodźców - kobiet, dzieci i starców. Jeśli zaś chodzi o uchodźców - mężczyzn, to wadzi mi to, że wolą uciec niż walczyć o swój kraj. To jest zwyczajne tchórzostwo. Gdyby Polacy mieli taką postawę życiową to już dawno nie byłoby żadnej Polski.

Część Syryjczyków-chrześcijan została na miejscu i walczy z ISIS u boku Kurdów. Wobec nich mam szacunek. Wobec uchodźców w sile wieku - już nie.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Osobiste oceny nie zmieniają faktu, że to też mogą być uchodźcy i nie widzę powodów żeby odmawiać im pomocy, jeśli o taką się zwracają.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Z tym walczeniem za swój kraj jest pewien problem polegający na tym, że w Syrii jest mnóstwo zwalczających się ugrupowań i walczy już chyba każdy z każdym. Można być jednocześnie na celowniku na przykład ISIS i Asada.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Część Syryjczyków-chrześcijan została na miejscu i walczy z ISIS u boku Kurdów. Wobec nich mam szacunek. Wobec uchodźców w sile wieku - już nie.

Zdecydowana większość syryjskich chrześcijan stoi murem za Asadem i jego alawickimi rządami.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
FlauFly napisał(a): W ogólności do państw śródziemnomorskich pośród przybyszów (zbiorczo tak określę uchodźców i migrantów) jest ledwie 43% z Syrii.

Przed IS uciekają nie tylko Syryjczycy, jest jeszcze Irak (patrz niżej) i Afganistan. A tych jest odpowiednio ok 20% + ok 8%. Podsumowując otrzymujemy "tylko" 71%.

Poza tym warto zadać sobie pytanie, jak liczba uchodźców zwiększyła się przez wojnę w Syrii. Gdyby podane wyżej 43% nie przyjechało do UE, mielibyśmy 57% dotychczasowej liczby. Licząc dalej wychodzi, że sami Syryjczycy to +75% w liczbie uchodźców. Gdyby liczyć razem z Irakiem i Afganistanem, to będzie nawet +244%, ale z tych dwóch państw ludzie uciekali już przedtem. Z Syrii do czasu Wojny Domowej - tyle co nic.

PS: Moje dane procentowe na rok 2015 są nawet większe, ale podałem procenty "uśrednione", żeby nie było zarzutu, że coś sztucznie zawyżam.

Cytat:Jeśli zaś chodzi o przybyszów do Włoch to Syryjczycy... nie są nawet w pierwszej dziesiątce nacji...

Ke?

Dane na rok 2015: Na pierwszym miejscu we Włoszech są Erytrejczycy. Jest ich (według moich danych) ok 39 tys. Z jednej strony - dużo. Z drugiej strony to mniej niż połowa z trzeciego miejsca w Grecji (Irak, ok. 88 tys). Drugiego miejsca w Grecji mamy 210 tys. Afgańczyków. To drugie miejsce to więcej niż wszyscy uchodźcy we Włoszech łącznie. 210 > 153.

A Syryjczyków do Grecji przybyło 483,7 tys. I co tutaj porównywać?

http://reliefweb.int/sites/reliefweb.int...er2015.pdf



Sofeicz napisał(a): Zdecydowana większość syryjskich chrześcijan stoi murem za Asadem i jego alawickimi rządami.

A dziwisz się? W Iraku za czasów krwiopijcy i posiadacza masowych zapasów masowej broni masowego rażenia żyło 1,5 miliona chrześcijan. Teraz nieco więcej niż 10% tej sumy. W Egipcie może nie jest tak drastycznie, tam jeszcze IS nie dotarł, ale statystyki mówią o zwiększającej się skali prześladowań, podobnie jak w innych krajach "arabskiej wiosny".

Ilu chrześcijan żyje w Syrii za rządów krwiopijcy etcaetera, nie wiadomo dokładnie. Ale pół miliona miało opuścić ten kraj. Czy wrócą, jak nastanie demokracja i rządy większości? Jakiej większości?
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
bert04 napisał(a): A dziwisz się?

Nie dziwię się. W końcu tam polityka toczy się już ładne 5500 lat i nic już nikogo nie dziwi.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz


LOL, fajne te dziecioki. Takie niewinne i łagodne. Idealny materiał na obywateli Niemiec Uśmiech
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
A ile rubli płacą za przedstawienie?
I nie ma się czemu dziwić, przecież obiecali im, że będą od trzech miesięcy w DE, a tu taka lipa. To są ewidentnie niezadowoleni klienci pozbawieni prawa do reklamacji.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Teraz wyszla afera z opaskami w Szwecji. Na tylku beda je nosic? Jak nie zalozy to znaczy ze chce byc wyruchana. Exeter bedzie nosil w ramach solidarnosci
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
KODpKOD napisał(a): Jestem zakłamaną świnią, więc będę powtarzał bzdury
http://www.snopes.com/swedish-police-bracelets/
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Fajnie, ze to juz wyjasnione, ale tak szczerze, to nawet ten inny powod wprowadzenia bransoletek jest dziwny. Nie ogarniam jak ktos normalnie wychowany moze nie byc swiadomy niechcianych czynnosci sesualnych. Dziwni ludzie.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Inna kultura. Dobrze że dali im te bransoletki, można było wcześniej. Tylko niestety regresywna lewica nie potrafi zdobyć się na zainteresowanie z jakiej kultury wywodzą się muzułmańscy uchodźcy.
Odpowiedz
Bawi mnie ta zmiana narracji. Od lat przekonuje się nas, że w Skandynawii panuje niesamowite równouprawnienie, a pozycja kobiet jest wysoka, co zresztą w dużej mierze jest prawdą, a teraz nagle okazuje się, że mają niesamowity problem z molestowaniem, a winni są rdzenni Szwedzi, ich kultura picia alkoholu i propagowanie męskości.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
Iselin napisał(a): Bawi mnie ta zmiana narracji. Od lat przekonuje się nas, że w Skandynawii panuje niesamowite równouprawnienie, a pozycja kobiet jest wysoka, co zresztą w dużej mierze jest prawdą, a teraz nagle okazuje się, że mają niesamowity problem z molestowaniem, a winni są rdzenni Szwedzi, ich kultura picia alkoholu i propagowanie męskości.
Nikt nie mówi "winni są Szwedzi". To jest równie głupia narracja jak ta, która mówi, że gwałcą tylko imigranci.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Uważałabym na Twoim miejscu z tym "nikt".
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
Iselin napisał(a): Uważałabym na Twoim miejscu z tym "nikt".
Zdaję sobie sprawę, że istnieją ludzie o mózgu tak zżartym ojkofobią, że uważają kulturę zachodnią za jedyną przyczynę gwałtów. Co nie zmienia faktu, że ci, którzy nakręcają histerię "imigranci gwałco" mają raczej los kobiet w dupie, a przypadki gwałtów dokonanych przez imigrantów są dla nich wygodnym pretekstem do pokrzyczenia.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości