To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wędrówki Ludów AD 2015
zefciu napisał(a):
Iselin napisał(a): Bawi mnie ta zmiana narracji. Od lat przekonuje się nas, że w Skandynawii panuje niesamowite równouprawnienie, a pozycja kobiet jest wysoka, co zresztą w dużej mierze jest prawdą, a teraz nagle okazuje się, że mają niesamowity problem z molestowaniem, a winni są rdzenni Szwedzi, ich kultura picia alkoholu i propagowanie męskości.
Nikt nie mówi "winni są Szwedzi". To jest równie głupia narracja jak ta, która mówi, że gwałcą tylko imigranci.

Nie wiem czy istnieje ktokolwiek kto przypisywalby wszystkie gwalty imigrantom. Jest raczej tak, ze krytycy imigrantow przypisuja im odpowiedzialnosc za spora czesc gwaltow (i innych przestepstw). Nie zrzucaja na nich winy za wszystko.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Nie wiem czy istnieje ktokolwiek kto przypisywalby wszystkie gwalty imigrantom. Jest raczej tak, ze krytycy imigrantow przypisuja im odpowiedzialnosc za spora czesc gwaltow (i innych przestepstw). Nie zrzucaja na nich winy za wszystko.
Oczywiście zapytany wprost nikt nie powie "tylko muzułmanie gwałcą". Ale taka jest narracja tworzona przez np. wybiórcze przedstawianie wiadomości.

Moje odczucie jest tutaj takie, że wielu "prawicowców" nie jest oburzona, że ktoś narusza wolność seksualną innych, tylko że obcokrajowcy dymają ich kobiety. Widać to chociażby było, gdy w polskich klubach "prawicowcy" urządzali akcję zapobiegania konsensualnego seksu z obcokrajowcami.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Rzeczywiście coś takiego daje się zauważyć. Zwłaszcza te "nasze" kobiety. Ja tam sobie nie przypominam, żebym należała do jakiegoś obcego chłopa, tylko dlatego, że jest tej samej narodowości. Ale zagrożenie ze strony dużej części imigrantów i histeryczne próby bagatelizowania go są jak najbardziej prawidziwe. A niektóre laski naprawdę przydałoby się ostrzec przed konsesualnymi kontaktami z niektórymi obcokrajowcami, ponieważ mogą się one skończyć bardzo źle. O ile w zasadzie wszyscy widzą, że wiecznie zalany Seba z osiedla to wiecznie zalany Seba z osiedla i wiadomo,  czego można się po nim spodziewać, to sympatyczny muzułmanin może pokazać swoje mniej sympatyczne oblicze po ślubie, uzyskaniu obywatelstwa czy wywiezieniu żony i dzieci do swojego kraju.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
Polskie kobiety niech sobie robia co chca (nie ma co domagac sie jakichs kar czy zakazow) tylko niech potem nie placza jak po kontaktach z Simonem Molem.

Mi tam nie przeszkadzaja mieszane zwiazki czy malzenstwa. Ogolnie przeszkadza mi kurestwo - nie wazne czy dziewczyny kurwia sie z Polakami czy obcokrajowcami. Kurestwo jest negatywnym zjawiskiem, ktore nalezy tepic (w sensie - potepiac, odradzac, zniechecac, a nie zakazywac). Seks jest super, ale rozwiazlosc seksualna jest upadkiem obyczajowosci.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
lumberjack napisał(a):  Ogolnie przeszkadza mi kurestwo - nie wazne czy dziewczyny kurwia sie z Polakami czy obcokrajowcami.

A u tych Polaków też Ci przeszkadza czy tylko u dziewczyn? Bo mnie z kolei przeszkadzają podwójne standardy wobec kobiet i mężczyzn.
To tak abstrahując od tego, czemu tak  bardzo przeszkadza Ci, z kim sypiają obcy ludzie.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
No jasne, ze tak. Tu akurat byl temat dziewczyn poruszony, wiec o dziewczynach napisalem. Kurwiarze sa wg mnie rowniez godni potepienia.

Simon Mol jest (a raczej byl) jednym z najgorszych kurwiarzy, bo swiadomie zarazajacym kobiety hivem.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Aha Uśmiech
Swoja drogą, te kobiety też przejechały się na poprawności politycznej.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
Trwa bitwa o schabowego w Niemczech. Jak przewidywałem imigranci wprowadzają powoli tam szariat.
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
zefciu napisał(a): Moje odczucie jest tutaj takie, że wielu "prawicowców" nie jest oburzona, że ktoś narusza wolność seksualną innych, tylko że obcokrajowcy dymają ich kobiety. Widać to chociażby było, gdy w polskich klubach "prawicowcy" urządzali akcję zapobiegania konsensualnego seksu z obcokrajowcami.

Doradzanie, że nawiązywanie stosunków z grupą znaną z gwałtów, kozojebstwa i znęcania się nad kobietami nie jest najlepszym pomysłem, to jest oburzenie, że obcokrajowcy dymają ich kobiety? A jak kiedyś radziło się, żeby nie chodzić po Ząbkowskiej po zmroku bez wyraźnej konieczności, to było oburzenie, że ci z Ząbkowskiej obrabują turystę?
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Socjopapa napisał(a): Doradzanie, że nawiązywanie stosunków z grupą znaną z gwałtów, kozojebstwa i znęcania się nad kobietami nie jest najlepszym pomysłem, to jest oburzenie, że obcokrajowcy dymają ich kobiety? A jak kiedyś radziło się, żeby nie chodzić po Ząbkowskiej po zmroku bez wyraźnej konieczności, to było oburzenie, że ci z Ząbkowskiej obrabują turystę?
Czym innym jest doradzanie, czym innych doradzanie, gdy się o to nie prosi, a wreszcie czym innym łażenie za obcą babą w klubie i pilnowanie, z kim sie zadaje. Zresztą żadnych mierników Islamu owi patryjoci nie posiadali, więc decydował odcień skóry i rysy twarzy.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
zefciu napisał(a):
Socjopapa napisał(a): Doradzanie, że nawiązywanie stosunków z grupą znaną z gwałtów, kozojebstwa i znęcania się nad kobietami nie jest najlepszym pomysłem, to jest oburzenie, że obcokrajowcy dymają ich kobiety? A jak kiedyś radziło się, żeby nie chodzić po Ząbkowskiej po zmroku bez wyraźnej konieczności, to było oburzenie, że ci z Ząbkowskiej obrabują turystę?
Czym innym jest doradzanie, czym innych doradzanie, gdy się o to nie prosi

Ten od Ząbkowskiej też niekoniecznie prosił - być może dlatego, że nie wiedział, że jest taki problem, a może dlatego, że go bagatelizował.

zefciu napisał(a): a wreszcie czym innym łażenie za obcą babą w klubie i pilnowanie, z kim sie zadaje.

O ile wiem, tak to nie wyglądało. Nikt nie został pobity, szarpanin nie było, zainteresowane nie czuły się zagrożone przez patrolujących.

zefciu napisał(a): Zresztą żadnych mierników Islamu owi patryjoci nie posiadali, więc decydował odcień skóry i rysy twarzy.

Nikt nie ma a ryzyko jest, więc stosowali takie kryteria jakie mogli. Nie widzę w tym nic nagannego. Co innego gdyby zabierali się do bicia każdego z niewłaściwym kolorem skóry.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Cytat:zainteresowane nie czuły się zagrożone przez patrolujących.

A zainteresowane były zainteresowane? Jeśli tak, to czym/ kim?
I skąd wiesz jak się czuły? (kiedy ktoś patrolował z kim się zadają).
Jeśli zabraknie ci argumentów - nazwij mnie kłamczynią i napisz, że łżę.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): Z tym składaniem Turcji do demokratycznego grobu, to bym jednak się wstrzymał.
W ogólnym zarysie dzieło Ataturka trzyma się, a wpływ religii, jak na kraj muzułmański, jest ograniczony.

Rządy Erdogana są na rękę frakcji religijnej. Im dłużej będzie rządził tym silniejsze będą wpływy islamu. Jego partia jest stricte islamistyczna, a to próbka jego poglądów wraz ze świadectwem, że nie boi się konsekwencji ich wyrażania:

Cytat:12 grudnia 1997 na wiecu w prowincji Siirt wygłosił przemówienie, w którym zacytował fragment poematu Ziyi Gokalpa:

[Obrazek: 20px-Quote-alpha.png]
Meczety są naszymi koszarami. Minarety są naszymi bagnetami. Kopuły są naszymi hełmami. Wierni są naszymi żołnierzami. (…) Nikt nie zdoła uciszyć wołania na modlitwę. Położymy kres rasizmowi w Turcji. Nigdy nas nie zdławią. Nawet gdy otworzą się niebiosa i ziemia, nawet gdy zaleją nas wody i wulkany, nigdy nie zawrócimy z naszej drogi. Moim oparciem jest islam. Gdybym nie mógł o nim mówić, po cóż miałbym żyć?[1]

Przemówienie zostało uznane za podżeganie do nienawiści na tle religijnym. W 1998 Erdoğan został usunięty z funkcji burmistrza Stambułu i skazany na dziesięć miesięcy pozbawienia wolności.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Recep_Tayy....BByciorys

Moje przypuszczenie jest takie, że obecny zamach został dokonany prawdopodobnie przez frakcję świecką pragnącą zachować dzieło Ataturka. Plus oczywiście wiadomo - pragnienie władzy i kasy, polepszenie własnego bytu. Z tego co czytałem spora część wojskowych nie żyje tam zbyt dobrze.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Powiązane z tematem.

W związku z zamachem pojawiają sie pytania co robił TiR w środku miasta ok 23:00, dzień świąteczny.

Potrafi  kto zweryfikować tę francuską stronę o przepisach dla samochodów powyżej 7,5 tony?

http://www.europe-camions.com/news/inter.../france-fr
Odpowiedz
No ot nie popląsacie sobie już na golasa:
http://niezalezna.pl/83912-niemcy-brodac...m-smiercia
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
Jest taki dokument stworzony przez I Emira Państwa Islamskiego Abu Omara al-Baghdadi al-Quraishy, który nazywa się "Aqida Państwa Islamskiego". Aqida, czyli credo. Tam jest wyszczególniony zestaw 19 celów. Ale Adnani, czyli naczelny ideolog ISIS, ujął to prościej: Zachód ma się wycofać z Bliskiego Wschodu i ziem muzułmanów, ukorzyć się i zapłacić podatek, czyli dżizję. To trybut, płacony w państwach islamskich przez Ahlul Kitab – czyli Ludy Księgi: żydów i chrześcijan.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wojciech...25#tw=onet
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
Gladiator napisał(a): Powiązane z tematem.

W związku z zamachem pojawiają sie pytania co robił TiR w środku miasta ok 23:00, dzień świąteczny.

Potrafi  kto zweryfikować tę francuską stronę o przepisach dla samochodów powyżej 7,5 tony?

http://www.europe-camions.com/news/inter.../france-fr

W zasadach podstawowych jest tam napisane, że wszelkie ograniczenia ruchu takich pojazdów (dotyczy to np. dnia 14 lipca - Święto Narodowe)
nie dotyczą pojazdów specjalnych i rolniczych "sauf pour les véhicules spéciaux et agricoles".
I pewnie dlatego koleś wynajął właśnie samochód-chłodnię, jako pojazd specjalny.
W końcu pracował jako kierowca i chyba znał te przepisy.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
zefciu napisał(a):
lumberjack napisał(a): Nie wiem czy istnieje ktokolwiek kto przypisywalby wszystkie gwalty imigrantom. Jest raczej tak, ze krytycy imigrantow przypisuja im odpowiedzialnosc za spora czesc gwaltow (i innych przestepstw). Nie zrzucaja na nich winy za wszystko.
Oczywiście zapytany wprost nikt nie powie "tylko muzułmanie gwałcą". Ale taka jest narracja tworzona przez np. wybiórcze przedstawianie wiadomości.

Moje odczucie jest tutaj takie, że wielu "prawicowców" nie jest oburzona, że ktoś narusza wolność seksualną innych, tylko że obcokrajowcy dymają ich kobiety. Widać to chociażby było, gdy w polskich klubach "prawicowcy" urządzali akcję zapobiegania konsensualnego seksu z obcokrajowcami.

I co w tym złego? Taka sama reakcja jak na to, że ktoś obraża mają matkę. 
Ja już mam dosyć wstydzenia się czy przepraszania za to, że jestem nieufny wobec obcych. Pewne zachowania są naturalne dla ludzi, w tym to, że facetowi nie podoba się to, że obcy kopuluje z kobietą z jego "plemienia". Preferencja swoich nad obcymi jest najzupełniej naturalna, mimowolna i nie ma w niej nic złego. 

Oczywiście można się uśmiechać i udawać, że jest inaczej, ale nad pewnymi rzeczami nie mamy kontroli. 

Sto razy wolę otwartego "rasistę" niż potulnego poprawnego politycznie idiotę, ten pierwszy przynajmniej ma jaja, nawet jeśli czasem ma trochę problemy z kontrolowaniem agresji.

Edit: Zresztą byłem wczoraj w Berlinie, pełno tam ludzi o powiedzmy ciemniejszych kolorach skóry i mimowolnie, byłem w stosunku do nich nie ufny. To jest reakcja instynktowna. Nie znaczy to, że zaraz będę chciał ich wszystkich lać czy każdego uważam za potencjalnego gwałciciela, ale nic na to nie poradzę, że lepiej i bardziej komfortowo czuję się wśród ludzi, którzy wyglądają tak jak ja. Nie uważam też tego za powód do wstydu.
Jakby ktoś miał wątpliwości to potwierdzam: Tak jestem zjebanym prawakiem, który każdego dnia zjada niemowlaka. Hitler to mój idol, a Stalin to dziadek. Ogólnie chcę siać zło i spustoszenie. Czy cokolwiek jeszcze tam lewica przypisuje ludziom o moich poglądach.

Oczywiście nienawidzę kobiet, bo jestem prawiczkiem. Inaczej nie może być.
Odpowiedz
fertenbitenhiy napisał(a): I co w tym złego?
To że to nie jest "Twoja kobieta".
Cytat:Ja już mam dosyć wstydzenia się czy przepraszania za to, że jestem nieufny wobec obcych. Pewne zachowania są naturalne dla ludzi, w tym to, że facetowi nie podoba się to, że obcy kopuluje z kobietą z jego "plemienia". Preferencja swoich nad obcymi jest najzupełniej naturalna, mimowolna i nie ma w niej nic złego. 
W ogóle myślenie w kategoriach plemiennych jest wstydliwe dla cywilizowanego człowieka.
Cytat:Sto razy wolę otwartego "rasistę" niż potulnego poprawnego politycznie idiotę, ten pierwszy przynajmniej ma jaja, nawet jeśli czasem ma trochę problemy z kontrolowaniem agresji.
A czemu "rasista" w cudzysłowiu? Jeśli ktoś dzieli ludzi na rasy, to jest rasistą. Jeśli dodatkowo z powodu tych ras chce różnie ich traktować - pojebem. Cudzysłowów nie potrzeba.
Cytat:nie ufny
Dlaczego regułą jest, że "prawicowcy" nie umieją pisać po polsku?
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Trochę więcej się po tobie spodziewałem, niż prymitywnego internetowego jechania po kimś, ale widocznie na nic więcej Cię nie stać niż proste złośliwości i czepianie się pierdół w stylu błędów ortograficznych.

Tak tylko dla twojej informacji, rzucanie obelgami itp. itd. już właściwie nie działa. Szczególnie jak próbujesz postawić się w pozycji cywilizowanego i niby lepszego, a zachowujesz się jak dzieciak, który ubliża komuś, bo się z nim nie zgadza.
Jakby ktoś miał wątpliwości to potwierdzam: Tak jestem zjebanym prawakiem, który każdego dnia zjada niemowlaka. Hitler to mój idol, a Stalin to dziadek. Ogólnie chcę siać zło i spustoszenie. Czy cokolwiek jeszcze tam lewica przypisuje ludziom o moich poglądach.

Oczywiście nienawidzę kobiet, bo jestem prawiczkiem. Inaczej nie może być.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości