Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aktualna sytuacja geopolityczna i ewentualna możliwość wojny
#41
ErgoProxy napisał(a): W Twoim ujęciu, raczej z pewnej podróży Ijona Tichego, tej w której wynalazca zbudował ludności swojej planety maszynę o dźwięcznym akronimie DUPA; krótko mówiąc, masz ludzi za Indiotów. Co prawda, wśród technicznych trafiają się oryginały, nikt z nich nie będzie jednak aż tak szalony, żeby sporządzić sobie i swoim przykran, to znaczy pozbawić pracy polegającej na doglądaniu i rozwijaniu maszyn. Bo ta praca  – to może być niespodzianką dla Ciebie – sprawia przyjemność i jest to przyjemność takiego rodzaju, że ludzie nie chcą odchodzić na emerytury. Jeśli więc już szukać inspiracji w fantastyce, to u Wellsa z jego "Wehikułem czasu". Eloju.

Przy okazji, czy pilaster nie wieszczył ostatnio końca systemu opartego na posiadaniu kapitału?

Moje pytanie dotyczylo odniesienia do zupelnie innego dziela Lema - Powrotu z Gwiazd. W tym wypadku ludzie zajmuja sie pierdolami i zyja w "realu" (dzis rzeklibysmy, ze w przestrzeni wirtualnej), roboty zas wykonuja prace dla ludzi. Ale ludzie nie podrozuja w kosmosc, bo nie maja zdolnosci do ryzyka ani agresji, ani nie zarabiaja pieniedzy. Taki swiat jest raczej nierealny, bo kto bedzie kontrolowal bliznich i walczyl o stan posiadania.

Nie znam wszystkich dziel zebranych tow. Pilastra. Ale nie sadze, aby zasada Pareto miala przestac obowiazywac (20 % podmiotow posiada 80 % zasobow).
Polska to tylko przedłużenie Rosji do Odry.
Polexit: Priwislinski Kraj jako zbuntowana prowincja Wielkiego Imperium Rosyjskiego po prostu wróci na kolanach do swej prawdziwej matki - Matki Rosji.
Odpowiedz
#42
W 2005 r. jego książka o islamskim terroryzmie została uznana za ciekawe, ale jednak political fiction, bo Fouad Hussein zawarł w niej rozdział o przemianie Al-Kaidy w kalifat. Proces miał trwać 20 lat i mieć siedem faz. Problem w tym, że w 2015 r. jesteśmy już w fazie piątej.


"Pomysł, by Al-Kaidzie udało się stworzyć w całym islamskim świecie kalifat, jest absurdalny" - napisał w 2005 r. "Der Spiegel". Czyżby? Wprawdzie tzw. "Państwo Islamskie" trudno jeszcze uznać za państwo, ale dziś to ono przejęło pałeczkę od Al-Kaidy i jest organizacją religjno-terytorialną, a nie zwykłym ugrupowaniem terrorystycznym. Wygląda na to, że wizja jordańskiego dziennikarza Fouada Husseina się przynajmniej w części sprawdziła. I nic dziwnego, bo to chyba jeden z najlepiej poinformowanych ludzi, jeśli chodzi o islamski ekstremizm. Kim jest Hussein i co przewidywał w 2005 r.?

1. Kim jest autor?

Jordański dziennikarz przesiedział kilka lat za kratami jako więzień "polityczny". Towarzystwo miał nie byle jakie - bo samego Abu Musabę al-Zarkawiego, jednego z najważniejszych liderów Al-Kaidy, któremu wynegocjował nawet wypuszczenie z izolatki. Być może to zapewniło mu później niespotykany wręcz dostęp do ludzi terrorystycznej siatki - nie jest to łatwe nawet dla dziennikarzy arabskich. Swoją książkę o Zarkawim i organizacji bin Ladena oparł na rozmowach z najwyższymi rangą terrorystami. Udało mu się też zdobyć spore zaufanie grupy - do tego stopnia, że film o Zarkawim publikowały nawet kojarzone z Al-Kaidą strony internetowe. Na pewno wiedział dużo i sporo przewidział bardzo trafnie. Pomylił się właściwie tylko w jednym - realizacją szaleńczego planu zajął się nie Zarkawi, a Abu Bakr al Bagdadi, obecny lider tzw. "Państwa Islamskiego".

2. Kim był jego informator?

Jednym z informatorów Husseina był - według tego, co powiedział "Spieglowi" - Seif al-Adl. Ten egipski terrorysta, podejrzany o udział w zamachach na ambasady USA w Dar es Salam i Narobi w 1998 r., obecnie się ukrywa, jest poszukiwany przez FBI. Książka, która powstała w wyniku rozmów z nim i innymi grubymi rybami Al-Kaidy, to opis jej planu na najbliższe 20 lat. Przerażającego planu stworzonego przez grupę fanatyków. A dziś realizowanego przez inną grupę, która przejęła pałeczkę z rąk organizacji bin Ladena - tzw. "Państwo Islamskie".

3. Siedem stopni do kalifatu. Co już zrobili?

Faza 1., czyli "Przebudzenie", miała miejsce w latach 2000-2003. A dokładnie od 11 września 2001 do upadku Bagdadu. Cel? Sprowokować USA do "ataku na świat islamu" i w ten sposób "obudzić" muzułmanów.

Faza 2., czyli "Otwarcie Oczu" - ten okres miał według Husseina trwać do 2006 r. i w tym czasie Al-Kaida miał przeobrazić się z organizacji bojowej w prawdziwy ruch społeczny. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu była rekrutacja młodych mężczyzn do organizacji, a centrum operacji miał być Irak.

Faza 3., czyli "Podniesienie się i przeciwstawienie" miała trwać od 2007 do 2013 r. Cel: skoncentrowanie działań na Syrii (!). W tym czasie organizacja miała już mieć dobrze przeszkolone - w Iraku - kadry. Przypomnijmy - główna faza wojny w Iraku to 2003-2011.

Faza 4. miała trwać w latach 2010-2013. Hussein przewidywał, że Al-Kaida będzie próbowała obalić rządy krajów arabskich, które nie były po jej myśli - czyli wojskowe reżimy na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Terroryści oceniali w 2005 r., że upadek dytaktorów doprowadzi do wzrostu siły ich organizacji. Plan zakładał też zadawanie strat gospodarce USA poprzez cyberataki.

Siedem stopni do kalifatu. Co zrobią?

Wygląda na to, że proroctwa jordańskiego dziennikarza były niezwykle trafne. Najwyraźniej jesteśmy w fazie 5., która, jak opisuje "Spiegel", zakładała powołanie państwa islamskiego - kalifatu. W latach 2013-2016 Zachód miał już być na tyle osłabiony, że nowemu tworowi państwowemu mogło udać się przetrwać.

Faza 6., po 2016 r., ma być okresem "totalnej konfrontacji", i walki "islamskiej armii" z "niewiernymi". Wreszcie faza siódma w planach przepytywanych przez Husseina dżihadystów ma oznaczać "ostateczne zwycięstwo" "półtora miliarda muzułmanów". I ma zakończyć się do 2020 r.

"Spiegel" w komentarzu podkreślał, że plan był oparty głównie na "ideach religijnych". Ale to właśnie na nich opiera się tzw. "Państwo Islamskie", rozciągające się dziś na części obszarów Iraku i Syrii. W samej Syrii panuje wojenny chaos, a doktryna muzułmańskich fanatyków przyciąga młodych ludzi z całego świata, w tym z Europy. A ataki takie, jak 11 września, czy później w Londynie i w Madrycie, mają być tylko środkami do osiągnięcia celu - wzbudzenia poczucia braku bezpieczeństwa w świecie Zachodu.

Środkami, jak widać, z upodobaniem stosowanymi przez radykałów z IS.
http://www.welt.de/politik/ausland/artic...oraus.html
Polska to tylko przedłużenie Rosji do Odry.
Polexit: Priwislinski Kraj jako zbuntowana prowincja Wielkiego Imperium Rosyjskiego po prostu wróci na kolanach do swej prawdziwej matki - Matki Rosji.
Odpowiedz
#43
Jednego tylko ci 'geniusze' nie przewidzieli.
Że w drodze newtonowskiej reakcji nastąpi
Faza 1., czyli "Przebudzenie"
Faza 2., czyli "Otwarcie Oczu
Faza 3., czyli "Podniesienie się i przeciwstawienie"
tylko że Zachodu.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#44
Tyle że jednocześnie na Zachodzie trwa cały czas faza "otumanienie".
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości