To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rosja i inne cegły
#41
zefciu napisał(a):
RoDia_96 napisał(a): Ewentualnie piwo przy okazji Oczko
Dziękuję. Dzięki temu wiemy, ile jest warte "myślenie" RoDia_96. Wartość myśli tego użytkownika jest równa dokładnie "ewentualnemu piwu przy okazji".

Cytat:A Unia Europejska w obecnej formie podąża drogą na skraj przepaści i nie jestem w tym poglądzie odizolowany.
Nie. Twoją opinię podziela milion innych osób, którzy też za swoje słowo ręczą "ewentualnie piwem przy okazji".

Cytat:Czymś takim dajesz żywy popis umiejętności dyskusji z osobami o innych zapatrywaniach na geopolitykę niż ty....
Jeśli czyjeś zapatrywanie na geopolitykę polega na tym, że w żywe oczy przedstawia porażki Putina (izolacja gospodarcza) w sukcesy, to ja o takich "zapatrywaniach" wyrażam swoje zdanie.

W sumie jest mi Ciebie żal....
A co mam się zabijać, bo masz inne zdanie niż ja. Nie jestem nieomylny, więc w żarcie zaproponowałem, że zafunduję Ci piwo, jeśli się pomyle.
A ty z tego czynisz argument, żałosne...

Dla Ciebie wszystko jest oczywiste: porażki Putina (póki co to jednak zaanektował ten cały Krym i poza ekonomicznym wymiarem Rosja nie straciła swojego imperialnego znaczenia; nie dostrzegasz tego, to twój problem), określenie tego co dobre i złe.
Ludzie o dobrze funkcjonującym intelekcie raczej sceptycznie podchodzą do takich oczywistości w dziedzinie geopolityki. To nie matematyka dla uczniów szkół podstawowych.

W sumie nie nasuwa mi się nic innego na określenie tego typu myślenia jak beton.
"Chrześcijanie twierdzą, że wiemy, że Bóg jest, ateiści – że wiemy, że Boga nie ma, natomiast agnostycy  Cwaniak  przyjmują, że nie ma dostatecznych podstaw, aby potwierdzić istnienie Boga lub mu zaprzeczyć."
-Bertrand Russell- broszura "Kto to jest agnostyk"

"Że wiara czasem uszczęśliwia, że szczęśliwość z pewnej idee fixe nie czyni jeszcze prawdziwej idei, że wiara gór nie przenosi, lecz owszem góry osadza tam, gdzie żadnych nie ma: o tym poucza nas przelotne przejście się przez dom wariatów."
- Friedrich Nietzsche "Antychryst"  Diabeł

Odpowiedz
#42
"poza ekonomicznym wymiarem Rosja nie straciła swojego imperialnego znaczenia"

dis sentens gejw mi kanscer...

Odpowiedz
#43
idiota napisał(a): "poza ekonomicznym wymiarem Rosja nie straciła swojego imperialnego znaczenia"

dis sentens gejw mi kanscer...

Czepiasz się źle sformułowanego zdania.
W sumie dobrze.

Ach więc niech będzie tak:
mimo strat gospodarczych, Rosja nie straciła swojego imperialnego znaczenia na arenie międzynarodowej

Pasuje? Oczko
"Chrześcijanie twierdzą, że wiemy, że Bóg jest, ateiści – że wiemy, że Boga nie ma, natomiast agnostycy  Cwaniak  przyjmują, że nie ma dostatecznych podstaw, aby potwierdzić istnienie Boga lub mu zaprzeczyć."
-Bertrand Russell- broszura "Kto to jest agnostyk"

"Że wiara czasem uszczęśliwia, że szczęśliwość z pewnej idee fixe nie czyni jeszcze prawdziwej idei, że wiara gór nie przenosi, lecz owszem góry osadza tam, gdzie żadnych nie ma: o tym poucza nas przelotne przejście się przez dom wariatów."
- Friedrich Nietzsche "Antychryst"  Diabeł

Odpowiedz
#44
RoDia_96 napisał(a): W sumie jest mi Ciebie żal....
To niech se będzie. Co mnie to obchodzi.
Cytat:A co mam się zabijać, bo masz inne zdanie niż ja.
Z czasownikiem "zabijać się" nie łączy się dopełnienie w bierniku. Więc zdanie "a co mam się zabijać" jest chyba kolejnym przykładem "prawicowej gramatyki" poseł Pawłowicz.
Cytat:Nie jestem nieomylny,
Wyobraź sobie, że pomiędzy byciem nieomylnym, a stanem, w którym czyjeś przemyślenia nie są warte nawet piwa istnieją różne stany przejściowe.
Cytat:więc w żarcie zaproponowałem, że zafunduję Ci piwo, jeśli się pomyle.
No właśnie. Piwo w żarcie. Bo już piwa realnego nie jest to warte.
Cytat:A ty z tego czynisz argument, żałosne...
Nie czynię z tego argumentu. Po prostu wskazuję na fakt.
Cytat:Dla Ciebie wszystko jest oczywiste: porażki Putina (póki co to jednak zaanektował ten cały Krym i poza ekonomicznym wymiarem Rosja nie straciła swojego imperialnego znaczenia; nie dostrzegasz tego, to twój problem), określenie tego co dobre i złe.
Znowu "prawicowa gramatyka". Niestety nie potrafię dokonać analizy logicznej powyższego zdania.
Cytat:Ludzie o dobrze funkcjonującym intelekcie raczej sceptycznie podchodzą do takich oczywistości w dziedzinie geopolityki. To nie matematyka dla uczniów szkół podstawowych.

W sumie nie nasuwa mi się nic innego na określenie tego typu myślenia jak beton.
Czyli pozostaje nam rzucanie arbitralnych sądów typu "Europa zmierza do przepaści, a Rosja ma imperialne znaczenie", a potem plucie, gdy ktoś te sądy zakwestionuje.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#45
mimo tego, że mu nogi połamało nie stracił tytułu najszybszego biegacza świata...

"To nie matematyka dla uczniów szkół podstawowych."

No tak, bo zasada, że nie można wyjąć więcej niż się włożyło obowiązuje nas,maluczkich, Junkera i Tuska, ale Putina to już nie.

K... mać!
Naprawdę myślenie magiczne i mityczne o Rosji jest tak głęboko zakorzenione...
To jakiś imprinting w genomie po traumach zaborów i komunizmu czy jak???

Odpowiedz
#46
idiota napisał(a): To jakiś imprinting w genomie po traumach zaborów i komunizmu czy jak???
Wydaje mi się, że przede wszystkim komunizmu. W okresie zaborów aż tak Polakom tej wszechpotęgi i wyższości Rosji nad Polską nie tłoczono do głowy (a nawet daje się czasem w literaturze odczuć pewien kompleks Rosjan względem podbitego narodu). Co innego czasy PRL.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#47
Po pierwsze:
- nie uważam się za prawicowca
- po drugie nie jestem mistrzem gramatyki; jeśli się pomylę, proszę, poprawiajcie mnie; nie boli mnie to tak jak niektórych
-po trzecie Twoje poczucie humoru jest naprawdę na poziomie: głupawe już było pytanie: co nam zafundujesz jak się mylisz: bo nie jestem prorokiem, by nakazywać wierzyć w moje słowa w zamian za obietnice życia wiecznego; mogłeś się więc spodziewać ironicznej odpowiedzi: ale dobra drążyłeś temat, bo wykazujesz patologiczną skłonność by swoją argumentację wzmocnić przez niemerytoryczne i głupie odniesienia ad personam: Twój wybór: nie licz na nic innego z mojej strony, lemingu :p
-po czwarte więcej luzu, panowie, bez takiej spiny, nie jesteśmy na zebraniu KC PZPR

zefciu napisał(a):
idiota napisał(a): To jakiś imprinting w genomie po traumach zaborów i komunizmu czy jak???
Wydaje mi się, że przede wszystkim komunizmu. W okresie zaborów aż tak Polakom tej wszechpotęgi i wyższości Rosji nad Polską nie tłoczono do głowy (a nawet daje się czasem w literaturze odczuć pewien kompleks Rosjan względem podbitego narodu). Co innego czasy PRL.

Nie uważam, by Rosja była supermocarstwem, ale skoro uważacie, że Polska ma dzisiaj ważniejszą pozycję na arenie międzynarodowej niż Rosja to nie mam pytań.

Nie ma jak silne poczucie rzeczywistości....
"Chrześcijanie twierdzą, że wiemy, że Bóg jest, ateiści – że wiemy, że Boga nie ma, natomiast agnostycy  Cwaniak  przyjmują, że nie ma dostatecznych podstaw, aby potwierdzić istnienie Boga lub mu zaprzeczyć."
-Bertrand Russell- broszura "Kto to jest agnostyk"

"Że wiara czasem uszczęśliwia, że szczęśliwość z pewnej idee fixe nie czyni jeszcze prawdziwej idei, że wiara gór nie przenosi, lecz owszem góry osadza tam, gdzie żadnych nie ma: o tym poucza nas przelotne przejście się przez dom wariatów."
- Friedrich Nietzsche "Antychryst"  Diabeł

Odpowiedz
#48
"Co innego czasy PRL."

Dobrze to opisał Michalkiewicz jako szczęście ignorancji.
Czeli czytali gazety i wiedzieli że Armia Czerwona jest niepokonana, to jak wjechała do Czechosłowacji to nie walczyli.
Afgańczycy niepiśmienni gazet nie czytali i jak wjechała to walczyli i zwyciężyli.
Oczko

Odpowiedz
#49
idiota napisał(a): "Co innego czasy PRL."

Dobrze to opisał Michalkiewicz jako szczęście ignorancji.
Czeli czytali gazety i wiedzieli że Armia Czerwona jest niepokonana, to jak wjechała do Czechosłowacji to nie walczyli.
Afgańczycy niepiśmienni gazet nie czytali i jak wjechała to walczyli i zwyciężyli.
Oczko

Nie ma jak porządna lekcja historii.
ZSRR w Afganistanie nie odniósł sukcesów, bo....
tamtejsza ludność była niepiśmienna....

Szczerze gratuluję
"Chrześcijanie twierdzą, że wiemy, że Bóg jest, ateiści – że wiemy, że Boga nie ma, natomiast agnostycy  Cwaniak  przyjmują, że nie ma dostatecznych podstaw, aby potwierdzić istnienie Boga lub mu zaprzeczyć."
-Bertrand Russell- broszura "Kto to jest agnostyk"

"Że wiara czasem uszczęśliwia, że szczęśliwość z pewnej idee fixe nie czyni jeszcze prawdziwej idei, że wiara gór nie przenosi, lecz owszem góry osadza tam, gdzie żadnych nie ma: o tym poucza nas przelotne przejście się przez dom wariatów."
- Friedrich Nietzsche "Antychryst"  Diabeł

Odpowiedz
#50
RoDia_96 napisał(a): - nie uważam się za prawicowca
Co to ma do rzeczy.
Cytat:- po drugie nie jestem mistrzem gramatyki; jeśli się pomylę, proszę, poprawiajcie mnie; nie boli mnie to tak jak niektórych
Pomiędzy byciem mistrzem gramatyki i produkowaniem bełkotu istnieje wiele stanów pośrednich.
Cytat:-po trzecie Twoje poczucie humoru jest naprawdę na poziomie
W żadnym miejscu w tym wątku nie starałem się żartować.
Cytat:głupawe już było pytanie: co nam zafundujesz jak się mylisz: bo nie jestem prorokiem, by nakazywać wierzyć w moje słowa w zamian za obietnice życia wiecznego;
Co Ty chłopie bredzisz?
Cytat:nie licz na nic innego z mojej strony
Nigdy nie liczyłem.
idiota napisał(a):Dobrze to opisał Michalkiewicz jako szczęście ignorancji.
Ba - sam Michalkiewicz kiedyś w "młodzieży pod obstrzałem" przyznał się, że nie wierzył iż krasnoarmiejcy wyjdą z Polski tak szybko.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#51
Między innymi dlatego.
Propaganda radziecka nie mogla tam rozwinąć skrzydeł.
Tak trudno zrozumieć?

Odpowiedz
#52
RoDia_96 napisał(a): A Unia Europejska w obecnej formie podąża drogą na skraj przepaści 

A co na to wskazuje? Zresztą, w takim razie wystarczy zmienić formę.  Cwaniak



Cytat:i nie jestem w tym poglądzie odizolowany.

Oczywiście. Wszyscy to wiedzą, zatem to prawda.  Duży uśmiech 



Cytat:A któż nie jest "więźniem okoliczności politycznych i gospodarczych"? Każdy człowiek, nie tylko polityk czy przywódca nim jest, choćby mówił zupełnie co innego.

I dlatego, choćby teraz na czele Rosji postawić nie Putina, ale nawet Napoleona skrzyżowanego z Dżyngis Chanem, to i tak Rosja upadnie i zniknie w mniej niż 10 lat, i jest tylko kwestią czy to będzie dwa lata wcześniej, czy później



Cytat:Ale czy to oznacza, że każde państwo upadnie z tego powodu?

Upadają te państwa, w których negatywne zjawiska skumulują się w sposób już niemożliwy do opanowania i odwrócenia. Tak jak dzisiaj w Rosji


Cytat: jednak zaanektował ten cały Krym


I jakie konkretnie problemy Rosji zostały w ten sposób rozwiązane? Jak wzmocniło to jej gospodarkę? Ilu sojuszników przysporzyło? Ilu wrogów wyeliminowało?


Cytat:mimo strat gospodarczych, Rosja nie straciła swojego imperialnego znaczenia na arenie międzynarodowej

To w końcu Rosja poniosła jakieś straty, czy nie poniosła? Po czym Rodia poznaje, że "nie straciła znaczenia"?


Cytat: ...skoro uważacie, że Polska ma dzisiaj ważniejszą pozycję na arenie międzynarodowej niż Rosja...

Jeszcze nie ma. Ale szybko dogania. W roku 1990 polski PKB stanowił 17% rosyjskiego W roku 2015 jest to już ponad 36% A co dopiero, kiedy przeliczy się per capita, albo na powierzchnie obu krajów
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#53
idiota napisał(a): Między innymi dlatego.
Propaganda radziecka nie mogla tam rozwinąć skrzydeł.
Tak trudno zrozumieć?

Wow, ok, co nie oznacza jednocześnie, że Czechosłowacja w 1945 roku miałaby szansę wygrać ewentualny konflikt z ZSRR, nieprawdaż?

Z użytkownikiem zefciu nie dyskutuje w tym wątku już, to bezcelowe

Cytat:A co na to wskazuje? Zresztą, w takim razie wystarczy zmienić formę.  Cwaniak 

Rozwój biurokratyzacji do tej przypominającej czasy sowieckiego imperium, spadające poparcie w Europie dla idei "integracji politycznej", brak konsekwencji wobec problemu uchodźców, widoczne nie radzenie sobie z tym problemem, co raz mniejsze znaczenie na arenie międzynarodowej (choćby względem USA czy Chin) itd. itd.
Poza tym nie twierdzę, że projekt Europy jako wspólnoty państw współpracujących gospodarczo i politycznie był zły, ale nie w formie, jakiej życzą sobie współcześni unijni dygnitarzy z byłym maoistą Barosso, nieudolnym premierem w swoim kraju Tuskiem, J.C. Junkcer'em na czele.

Cytat:I dlatego, choćby teraz na czele Rosji postawić nie Putina, ale nawet Napoleona skrzyżowanego z Dżyngis Chanem, to i tak Rosja upadnie i zniknie w mniej niż 10 lat, i jest tylko kwestią czy to będzie dwa lata wcześniej, czy później 

Spokojnie, zobaczymy za te Twoje 10 lat....

Cytat:Upadają te państwa, w których negatywne zjawiska skumulują się w sposób już niemożliwy do opanowania i odwrócenia. Tak jak dzisiaj w Rosji
Mimo wszystko jest to z Twojej strony zabawa w proroka.

idiota napisał(a): Między innymi dlatego.
Propaganda radziecka nie mogla tam rozwinąć skrzydeł.
Tak trudno zrozumieć?

Swoją drogą idąc tym tokiem rozumowania to wszystkie plemiona niepiśmienne powinny rozwalić brytyjski imperalizm w XIX wieku Duży uśmiech
Tak, idiota, dążę do tego, że Sowieci nie wygrali wojny, nie dlatego, że Afganowie byli niepiśmienni, bo ten fakt, można rzucić jako jeden z trzeciorzędnych czynników owej klęski Sowietów, a nie wyróżnić jako pierwszy i najważniejszy Duży uśmiech
"Chrześcijanie twierdzą, że wiemy, że Bóg jest, ateiści – że wiemy, że Boga nie ma, natomiast agnostycy  Cwaniak  przyjmują, że nie ma dostatecznych podstaw, aby potwierdzić istnienie Boga lub mu zaprzeczyć."
-Bertrand Russell- broszura "Kto to jest agnostyk"

"Że wiara czasem uszczęśliwia, że szczęśliwość z pewnej idee fixe nie czyni jeszcze prawdziwej idei, że wiara gór nie przenosi, lecz owszem góry osadza tam, gdzie żadnych nie ma: o tym poucza nas przelotne przejście się przez dom wariatów."
- Friedrich Nietzsche "Antychryst"  Diabeł

Odpowiedz
#54
RoDia_96 napisał(a): Rozwój biurokratyzacji do tej przypominającej czasy sowieckiego imperium,

Pod jakimi względami biurokracja UE przypomina czasy "sowieckiego imperium"? Pod względem liczebności? udziału jej kosztów w PKB? Sprawności działania? Zakresu kompetencji? Mechanizmów awansu i kooptacji? Jakie obiektywne wskaźniki miałyby o tym świadczyć?


Cytat:spadające poparcie w Europie dla idei "integracji politycznej", 


A co to ma do rzeczy względem UE?


Cytat:brak konsekwencji wobec problemu uchodźców, 


A jaka powinna być konsekwencja wobec problemu uchodźców, aby Rodia uznał, że jest konsekwencja?


Cytat: co raz mniejsze znaczenie na arenie międzynarodowej (choćby względem USA czy Chin)



Jakie było znaczenie UE na arenie międzynarodowej np 10 lat temu, a jakie jest obecnie i w jakich jednostkach Rodia to zmierzył?



Cytat:
Cytat:I dlatego, choćby teraz na czele Rosji postawić nie Putina, ale nawet Napoleona skrzyżowanego z Dżyngis Chanem, to i tak Rosja upadnie i zniknie w mniej niż 10 lat, i jest tylko kwestią czy to będzie dwa lata wcześniej, czy później 

Spokojnie, zobaczymy za te Twoje 10 lat....

10 lat to było dla przypadku Napoleona skrzyżowanego z Dżyngis Chanem. Dla przypadku Putina potrwa to znacznie krócej.  Cwaniak



Cytat:
Cytat:Upadają te państwa, w których negatywne zjawiska skumulują się w sposób już niemożliwy do opanowania i odwrócenia. Tak jak dzisiaj w Rosji
Mimo wszystko jest to z Twojej strony zabawa w proroka.


Czy przewidując zaćmienia Słońca astronomowie bawią się w proroków?
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#55
pilaster napisał(a):
Cytat: ...skoro uważacie, że Polska ma dzisiaj ważniejszą pozycję na arenie międzynarodowej niż Rosja...

Jeszcze nie ma. Ale szybko dogania. W roku 1990 polski PKB stanowił 17% rosyjskiego W roku 2015 jest to już ponad 36% A co dopiero, kiedy przeliczy się per capita, albo na powierzchnie obu krajów

36% PKB Polski w stosunku do Rosji, to śmieszne, że z tego wysuwasz wniosek o upadku Rosji.

Życzę swojemu krajowi by tak się stało, że Rosja będzie nie bardziej liczącym się państwem niż Polska.
Ale na przestrzeni najbliższych kilku lat.

Nie bądźmy śmieszni....
"Chrześcijanie twierdzą, że wiemy, że Bóg jest, ateiści – że wiemy, że Boga nie ma, natomiast agnostycy  Cwaniak  przyjmują, że nie ma dostatecznych podstaw, aby potwierdzić istnienie Boga lub mu zaprzeczyć."
-Bertrand Russell- broszura "Kto to jest agnostyk"

"Że wiara czasem uszczęśliwia, że szczęśliwość z pewnej idee fixe nie czyni jeszcze prawdziwej idei, że wiara gór nie przenosi, lecz owszem góry osadza tam, gdzie żadnych nie ma: o tym poucza nas przelotne przejście się przez dom wariatów."
- Friedrich Nietzsche "Antychryst"  Diabeł

Odpowiedz
#56
"Wow, ok, co nie oznacza jednocześnie, że Czechosłowacja w 1945 roku miałaby szansę wygrać ewentualny konflikt z ZSRR, nieprawdaż?"

W 1968 roku jeśli już.
I wcale nie jest to takie oczywiste, że byłaby to kompletnie beznadziejna walka.

Odpowiedz
#57
pid=\630886' napisał(a):do pilastra
1. http://tvn24bis.pl/wiadomosci-gospodarcz...63581.html

Wystarczy mi taki wskaźnik....

2. No tak UE może być totalitarną strukturą, nie przejmującą się brakiem poparcia w społeczeństwie. Przepraszam, zapomniałem.

3.Czy twoja teza jest powszechnie uznaną teorią naukową, że głosisz ją jako taką oczywistość jak przewidywane zaćmienie Słońca.
Wydaje mi się, że nie. Ale cóż dzisiaj, na tym forum, mnie już nic nie zdziwi....

4. Poza tym, ok: zobaczymy za te parę lat, nie 10. Nawet lepiej dla mnie, widzieć, jak się będziesz tłumaczył za tak wcale niedługo ;D

idiota napisał(a): "Wow, ok, co nie oznacza jednocześnie, że Czechosłowacja w 1945 roku miałaby szansę wygrać ewentualny konflikt z ZSRR, nieprawdaż?"

W 1968 roku jeśli już.
I wcale nie jest to takie oczywiste, że byłaby to kompletnie beznadziejna walka.

Hah. Powtórka z roku 1956 (inwazja na Węgry) nie byłaby beznadziejną walką.
Gratuluję rozsądku...
"Chrześcijanie twierdzą, że wiemy, że Bóg jest, ateiści – że wiemy, że Boga nie ma, natomiast agnostycy  Cwaniak  przyjmują, że nie ma dostatecznych podstaw, aby potwierdzić istnienie Boga lub mu zaprzeczyć."
-Bertrand Russell- broszura "Kto to jest agnostyk"

"Że wiara czasem uszczęśliwia, że szczęśliwość z pewnej idee fixe nie czyni jeszcze prawdziwej idei, że wiara gór nie przenosi, lecz owszem góry osadza tam, gdzie żadnych nie ma: o tym poucza nas przelotne przejście się przez dom wariatów."
- Friedrich Nietzsche "Antychryst"  Diabeł

Odpowiedz
#58
RoDia_96 napisał(a): 1. http://tvn24bis.pl/wiadomosci-gospodarcz...63581.html

Wystarczy mi taki wskaźnik....
Serio? Naprawdę uważasz, że zbiór 10 ciekawostek to jest "wskaźnik"? Bo trudno mi uwierzyć, że to nie jaja.
Cytat:4. Poza tym, ok: zobaczymy za te parę lat, nie 10. Nawet lepiej dla mnie, widzieć, jak się będziesz tłumaczył za tak wcale niedługo ;D
Sam stwierdziłeś, że za własne słowa nie bierzesz żadnej odpowiedzialności (bo przecież nie jesteś nieomylny). Więc nawet jeśli pilaster by się gdzieś mylił, to i tak jesteś ostatnią osobą mającą prawo czerpać z tego satysfakcję.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#59
Biorę taką odpowiedzialność, że to jest moja publiczna opinia i możesz na nią bluzgać ile starczy Ci sił Duży uśmiech
To wystarczy.
Nie muszę dawać ręki za nią, bo jest to tylko opinia.
A to co pisze pan pilaster jest również tylko jego opinią i mam prawo, co się może nie mieści w Twoich wyobrażeniach, się z nią nie zgadzać.
I nawet czerpać z tego satysfakcję.

Jednak beton... Zabranianie czerpania satysfakcji ... gratuluję wolnomyślicielstwa
"Chrześcijanie twierdzą, że wiemy, że Bóg jest, ateiści – że wiemy, że Boga nie ma, natomiast agnostycy  Cwaniak  przyjmują, że nie ma dostatecznych podstaw, aby potwierdzić istnienie Boga lub mu zaprzeczyć."
-Bertrand Russell- broszura "Kto to jest agnostyk"

"Że wiara czasem uszczęśliwia, że szczęśliwość z pewnej idee fixe nie czyni jeszcze prawdziwej idei, że wiara gór nie przenosi, lecz owszem góry osadza tam, gdzie żadnych nie ma: o tym poucza nas przelotne przejście się przez dom wariatów."
- Friedrich Nietzsche "Antychryst"  Diabeł

Odpowiedz
#60
RoDia_96 napisał(a):
pilaster napisał(a):  W roku 1990 polski PKB stanowił 17% rosyjskiego W roku 2015 jest to już ponad 36% A co dopiero, kiedy przeliczy się per capita, albo na powierzchnie obu krajów

36% PKB Polski w stosunku do Rosji, to śmieszne, że z tego wysuwasz wniosek o upadku Rosji.


Owszem, skoro przez 25 lat Polska, w końcu jednak nie tygrys gospodarczy, nadrobiła do Rosji prawie 20 pkt procentowych, to świadczy to odpowiednio o Rosji i sposobach rządzenia nią.
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości