To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rosja i inne cegły
#61
pilaster napisał(a):
RoDia_96 napisał(a):
pilaster napisał(a):  W roku 1990 polski PKB stanowił 17% rosyjskiego W roku 2015 jest to już ponad 36% A co dopiero, kiedy przeliczy się per capita, albo na powierzchnie obu krajów

36% PKB Polski w stosunku do Rosji, to śmieszne, że z tego wysuwasz wniosek o upadku Rosji.


Owszem, skoro przez 25 lat Polska, w końcu jednak nie tygrys gospodarczy, nadrobiła do Rosji prawie 20 pkt procentowych, to świadczy to odpowiednio o Rosji i sposobach rządzenia nią.

Przez 25 lat nadrobiła 19%, a ty wysuwasz wniosek, że za kilka lat znacznie ją przewyższy, albo Rosja w ogóle zniknie z areny międzynarodowej.
To jest wróżenie z fusów.
"Chrześcijanie twierdzą, że wiemy, że Bóg jest, ateiści – że wiemy, że Boga nie ma, natomiast agnostycy  Cwaniak  przyjmują, że nie ma dostatecznych podstaw, aby potwierdzić istnienie Boga lub mu zaprzeczyć."
-Bertrand Russell- broszura "Kto to jest agnostyk"

"Że wiara czasem uszczęśliwia, że szczęśliwość z pewnej idee fixe nie czyni jeszcze prawdziwej idei, że wiara gór nie przenosi, lecz owszem góry osadza tam, gdzie żadnych nie ma: o tym poucza nas przelotne przejście się przez dom wariatów."
- Friedrich Nietzsche "Antychryst"  Diabeł

Odpowiedz
#62
RoDia_96 napisał(a): Biorę taką odpowiedzialność, że to jest moja publiczna opinia i możesz na nią bluzgać ile starczy Ci sił Duży uśmiech
Pfff.
Cytat:Nie muszę dawać ręki za nią, bo jest to tylko opinia.
Między dawaniem ręki, a zupełnym brakiem odpowiedzialności są jeszcze stadia pośrednie.
Cytat:A to co pisze pan pilaster
Jaki znowu pan?
Cytat:jest również tylko jego opinią
Jest sądem przemyślanym i opartym na danych. Być może błędnym, ale zawsze więcej wartym niż Twoje pieprzenie co ślina.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#63
Zefciu, to Ty pieprysz co ślina...

Ah no tak: bo mój sąd jest nieprzemyślany i oparty na fikcji:
dlaczego?
W którym momencie?

Rzucasz oskarżeniami i tylko to potrafisz

Poza tym szkoda moich nerwów na dyskusję na takim poziomie.... Z betonem nie wygrasz
"Chrześcijanie twierdzą, że wiemy, że Bóg jest, ateiści – że wiemy, że Boga nie ma, natomiast agnostycy  Cwaniak  przyjmują, że nie ma dostatecznych podstaw, aby potwierdzić istnienie Boga lub mu zaprzeczyć."
-Bertrand Russell- broszura "Kto to jest agnostyk"

"Że wiara czasem uszczęśliwia, że szczęśliwość z pewnej idee fixe nie czyni jeszcze prawdziwej idei, że wiara gór nie przenosi, lecz owszem góry osadza tam, gdzie żadnych nie ma: o tym poucza nas przelotne przejście się przez dom wariatów."
- Friedrich Nietzsche "Antychryst"  Diabeł

Odpowiedz
#64
RoDia_96 napisał(a): Przez 25 lat nadrobiła 19%, a ty wysuwasz wniosek, że za kilka lat znacznie ją przewyższy, albo Rosja w ogóle zniknie z areny międzynarodowej.

To jest wróżenie z fusów.

Nie. Gdyby nie gigantyczny wzrost cen ropy w latach 1999-2008 i potem 2009-2014, to Polska już by Rosję przegoniła pod względem PKB (a nie tylko PKB per capita, jak teraz) A wysokie ceny ropy właśnie się skończyły. Uśmiech Jaki z tego oczywisty wniosek?
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#65
OK. Jeśli jestecie tak pewni swego: zróbmy zakład. Jeśli Rosja nie upadnie w ciągu najbliższych 10 lat: publicznie przyznacie mi rację i przeprosicie (tak, zefciu przede wszystkim to do ciebie), za te inwektywy.
Jeśli upadnie: tak przyznam, że w tej dziedzinie byłem ignorantem wydającym lekkomyślne sądy.

Piszecie się na to, czy nie starczy Wam odwagi.

Pisząc publicznie: myślę na tym forum...
"Chrześcijanie twierdzą, że wiemy, że Bóg jest, ateiści – że wiemy, że Boga nie ma, natomiast agnostycy  Cwaniak  przyjmują, że nie ma dostatecznych podstaw, aby potwierdzić istnienie Boga lub mu zaprzeczyć."
-Bertrand Russell- broszura "Kto to jest agnostyk"

"Że wiara czasem uszczęśliwia, że szczęśliwość z pewnej idee fixe nie czyni jeszcze prawdziwej idei, że wiara gór nie przenosi, lecz owszem góry osadza tam, gdzie żadnych nie ma: o tym poucza nas przelotne przejście się przez dom wariatów."
- Friedrich Nietzsche "Antychryst"  Diabeł

Odpowiedz
#66
RoDia_96 napisał(a): OK. Jeśli jestecie tak pewni swego: zróbmy zakład. Jeśli Rosja nie upadnie w ciągu najbliższych 10 lat: publicznie przyznacie mi rację i przeprosicie (tak, zefciu przede wszystkim to do ciebie), za te inwektywy.
Jeśli upadnie: tak przyznam, że w tej dziedzinie byłem ignorantem wydającym lekkomyślne sądy.

Piszecie się na to, czy nie starczy Wam odwagi.

Pisząc publicznie: myślę na tym forum...

Oczywiście, 10 lat to aż nadto.  Cwaniak
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#67
Czekamy więc do 16 IX 2025... Duży uśmiech
"Chrześcijanie twierdzą, że wiemy, że Bóg jest, ateiści – że wiemy, że Boga nie ma, natomiast agnostycy  Cwaniak  przyjmują, że nie ma dostatecznych podstaw, aby potwierdzić istnienie Boga lub mu zaprzeczyć."
-Bertrand Russell- broszura "Kto to jest agnostyk"

"Że wiara czasem uszczęśliwia, że szczęśliwość z pewnej idee fixe nie czyni jeszcze prawdziwej idei, że wiara gór nie przenosi, lecz owszem góry osadza tam, gdzie żadnych nie ma: o tym poucza nas przelotne przejście się przez dom wariatów."
- Friedrich Nietzsche "Antychryst"  Diabeł

Odpowiedz
#68
RoDia_96 napisał(a): OK. Jeśli jestecie tak pewni swego: zróbmy zakład. Jeśli Rosja nie upadnie w ciągu najbliższych 10 lat: publicznie przyznacie mi rację i przeprosicie (tak, zefciu przede wszystkim to do ciebie), za te inwektywy.
NIe wiem za jakie inwektywy Cię mam przeprosić, ale jestem gotów nawet za takie, których nie wypowiedziałem Uśmiech
Cytat:Piszecie się na to, czy nie starczy Wam odwagi.
Uuuuu. To jakiejż odwagi wymaga nabazgranie czegoś w necie.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#69
Ustal wpierw z Pilastrem, (on uwielbia zmieniać znaczenie słów według własnego widzimisię, stąd funkcjonuje coś takiego jak słownik Pilastra) co dla niego oznacza upadek Rosji, żeby po 10 latach nie wyszło, że Rosja jest ale jednak upadła.
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
#70
Machefi napisał(a): Ustal wpierw z Pilastrem, (on uwielbia zmieniać znaczenie słów według własnego widzimisię, stąd funkcjonuje coś takiego jak słownik Pilastra) co dla niego oznacza upadek Rosji, żeby po 10 latach nie wyszło, że Rosja jest ale jednak upadła.

Nawet jeżeli będzie istnieć twór polityczny pn "Rosja" lub podobnym, to będzie obejmował mniejszy zasięg terytorialny niż obecnie.
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#71
pilaster napisał(a):
Cytat: ...skoro uważacie, że Polska ma dzisiaj ważniejszą pozycję na arenie międzynarodowej niż Rosja...

Jeszcze nie ma. Ale szybko dogania. W roku 1990 polski PKB stanowił 17% rosyjskiego W roku 2015 jest to już ponad 36% A co dopiero, kiedy przeliczy się per capita, albo na powierzchnie obu krajów
Aż tyle? Wydawało mi się, że Rosja miała sporo lat szybkiego rozwoju, dzięki rosnącym swego czasu cenom ropy. 
Porażające. 
"Equality is a lie. A myth to appease the masses. Simply look around and you will see the lie for what it is! There are those with power, those with the strength and will to lead. And there are those meant to follow – those incapable of anything but servitude and a meager, worthless existence."
Odpowiedz
#72
Pilaster, jak chcesz to epatujesz matematyką i statystyką, nawet tam gdzie nie potrzeba, termin "mniejszy" jest żałośnie mało precyzyjny. Możesz podać jaki procent ubytku terytorium, ludności, PKB, czy co tam innego bierzesz pod uwagę (a co będzie łatwo sprawdzić za x lat), będziesz uznawał za upadek. Twardy policzalny parametr, a nie miękkie terminy.
@Jester
Sprawdź sobie proporcje PKB sprzed awantury o Krym, nie sprawdzałem ale wydaje mi się, że znaczący spadek nastąpił w związku ze spadkiem cen ropy i znaczną dewaluacją Rubla. Takie coś potrafi szybko zniwelować wieloletni wzrost.
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
#73
Nonkonformista napisał(a): To tylko wymysł. Przecież tam jest pokój, a uchodźcy uciekają, bo taki kaprys mają, prawda?

Oni w przeważającej części nie uciekają tylko emigrują za socjalem. I to w przekonaniu że im się należy. W końcu co za różnica dżizja czy socjal, efekt ten sam: im się należy bo niewierni/bogacze mają na nich zapierdalać.

Cytat:To ma być odpowiedź na mój poprzedni post?

Nie to apel jest.


Cytat:Bo kiedy pokazać wam prawdę, natychmiast zasłaniacie przed nią oczy,

No zasłaniacie i każecie jeszcze pokutować urojone winy.

Cytat: nie chcecie słyszeć, że za wojnę się płaci.

Z jakiej paki ma płacić Polska albo większa część Europy?

Cytat: I płacą za nią nie tylko USrańcy, ale również Europejczycy.

Nikt za nic nie płaci przecież. Imigranci lezą po socjal, leźli i bez wojny teraz tylko Niemcy obiecali że przyjmą każdego uchodźce to masy ludu z państw wojną ogarniętych sobie idą licząc że dżizja zostanie przyznana razem ze statusem uchodźcy.

Cytat:Teraz Nerwomancjusz pisze o trollingu. Zobaczymy, czy tak samo będzie pisał za kilka miesięcy, gdy fala uchodźców /jeśli wojna nie zostanie zakończona; przepraszam - jaka wojna - pisanie, że tam jest wojna to trolling, że ludzie uciekają z powodu wojny to trolling.

Takie pieprzenie jak to powyższe ciężko wziąć za merytoryczne wywody. Ot, przejaw histerii. Nie będę się więc po przedmowcach powtarzał.

Cytat:No to niech będzie, że uciekają, bo ktoś ich goni. Może być?


No nie to wcale nie jest trolling. Wcale.

Cytat:Wtedy oczywiście nie będzie winił USrańców i ich popleczników, że nie chcą zakończyć wojny, ale będzie psioczył na biednych uchodźców.
Załóżmy że wojna jutro się kończy. Sądzisz że ktoś z tych uchodźców wróci? Ci co naprawdę przed wojną uciekli to wrócą, tyle że oni nie szli do Europy tylko na najbliższe bezpieczne tereny. Nie po to inwestuje się grubą kasę w przemutnika żeby się inwestycja nie zwróciła.


Cytat: A wszelką krytykę prowadzenia wojny nazywał będzie trollingiem.

Trollingiem to nazywam dzialalnosć, która skupia się na ignorowaniu rzeczywistości i wypisywaniu postòw zgodnych z obraną linią ideologiczną. A że minusy wywołują ten efekt kompulsywnego dzielenia się bólem dupska to apeluje o zaprzestanie. Może wtedy zamiast trollingu i histerii się chociaż zastanowisz co piszesz.
Sebastian Flak
Odpowiedz
#74
Złamanego grosza nie postawiłbym na bajdurzenie Pilastra. On upadek Rosji to już przewiduje od lat i się doczekać nie może.
A Rosja nie ma się tak źle jak to zachodnia propaganda przedstawia.

Rosja była już w gorszych opałach niż nędzne zachodnie sankcje i się nie rozpadła.

Takiego poparcia jak ma Putin obecnie to nie ma ŻADEN zachodni lider.

Ja tam więcej stawiam na upadek USA lub rozczłonkowanie. TO w końcu największy dłużnik na świecie z ogłupioną populacją poza nielicznymi wyjątkami głównie naukowców.
Odpowiedz
#75
pilaster napisał(a):
Machefi napisał(a): Ustal wpierw z Pilastrem, (on uwielbia zmieniać znaczenie słów według własnego widzimisię, stąd funkcjonuje coś takiego jak słownik Pilastra) co dla niego oznacza upadek Rosji, żeby po 10 latach nie wyszło, że Rosja jest ale jednak upadła.

Nawet jeżeli będzie istnieć twór polityczny pn "Rosja" lub podobnym, to będzie obejmował mniejszy zasięg terytorialny niż obecnie.

Odłączenie się Dagestanu, Czeczenii spełniłoby ten warunek ale nie oznacza to upadku Rosji, bo jest to niewielkie uszczuplenie terytorium, ludności jak i PKB, bardzo niekonkretne postawienie sprawy z Twojej strony.
There is a crack in everything. That’s how the light gets in.
Odpowiedz
#76
DziadBorowy napisał(a): http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news...63231,4199

Kolejne wspaniałe zwycięstwo Putina. Mimo embarga i znaczącego spadku sprzedaży do Rosji polski eksport rośnie. Oznacza to, że Putin zrobił nam ogromną przysługę - zmobilizował tych, którzy bazowali na niepewnych kontaktach biznesowych z Rosją do poszukania lepszych pewniejszych rynków zbytu tym samym wzmacniając naszą gospodarkę i polepszając jej strukturę. Myślę, że powinien dostać za to jakąś oficjalną nagrodę bo nikt dawno tak naszej gospodarce się nie przysłużył jak on Uśmiech
Coś jak wojna celna z Niemcami w międzywojniu.

pilaster napisał(a): Dla Kremla "regionem" jest cały świat. A tu armia rosyjska jest dopiero ósma.  Cwaniak
Skąd te dane?

pilaster napisał(a): Nawet jeżeli będzie istnieć twór polityczny pn "Rosja" lub podobnym, to będzie obejmował mniejszy zasięg terytorialny niż obecnie.
Czyli ile konkretnie? Bo wychodzi na to że Rosja upadła jakieś parę lat temu bo oddała Chinom jakieś wysepki na Amurze.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Granica_ch...o-rosyjska
Odpowiedz
#77
Nerwomancjusz napisał(a):Oni w przeważającej części nie uciekają tylko emigrują za socjalem. I to w przekonaniu że im się należy. W końcu co za różnica dżizja czy socjal, efekt ten sam: im się należy bo niewierni/bogacze mają na nich zapierdalać.
A sądzisz tak, gdyż? Skoro Niemcy złożyły taką deklarację, że przyjmą nierobów, to niech przyjmują i bulą. Stać ich! Nasza chata z kraja!
Nerwomancjusz napisał(a):Z jakiej paki ma płacić Polska albo większa część Europy?
Bo Stany znalazły sobie frajera...?
"Każdej nocy nawiedza mnie Yeszua i szarpie za kuśkę." /pisownia oryginalna/.
Komentarz pod jednym z filmów na youtube. Rozbawił mnie.
Odpowiedz
#78
pitbbpl napisał(a): Złamanego grosza nie postawiłbym na bajdurzenie Pilastra. On upadek Rosji to już przewiduje od lat i się doczekać nie może.
A Rosja nie ma się tak źle jak to zachodnia propaganda przedstawia.

Rosja była już w gorszych opałach niż nędzne zachodnie sankcje i się nie rozpadła.

Takiego poparcia jak ma Putin obecnie to nie ma ŻADEN zachodni lider.

Ja tam więcej stawiam na upadek USA lub rozczłonkowanie. TO w końcu największy dłużnik na świecie z ogłupioną populacją poza nielicznymi wyjątkami głównie naukowców.

Dla mnie pitbbpl jest największym autorytetem odnośnie wielu różnych kwestii. Jak coś napisze, to należy dane twierdzenie przeinaczyć o 180 stopni i otrzymamy wtedy najbliższą prawdy informację. Z zacytowanej wypowiedzi można się np. dowiedzieć, że Pilaster ma rację i że Rosja będzie słaba, a USA wciąż silne.

RoDia_96 napisał(a): Putin nie jest krwiożerczym psycholem, lecz zimnym i wyrachowanym przywódcą, 

Jeśli  w kraju, w którym jest ciężko, dobrą żywność niszczy się (celowo i po złości) a nie rozdaje biednym i potrzebującym, to świadczy to o debilizmie rządzących.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#79
pitbbpl napisał(a): Ja tam więcej stawiam na upadek USA lub rozczłonkowanie.
A konkretnie ile stawiasz?

Jeśli chodzi o precyzyjne określenie warunków zakładu, to możemy zdefiniować:
  • Upadek FR: utrata Krymu, terenów odebranych Gruzji oraz przynajmniej trzech republik związkowych.
  • Upadek EU: utrata przynajmniej jednego całego kraju.
  • Upadek USA: utrata przynajmniej jednego stanu.

Jak widać warunki z potężnym handicapem dla strony ratlerków.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#80
pitbbpl napisał(a):  On upadek Rosji to już przewiduje od lat

Dokładnie od 2008 roku


Cytat: i się doczekać nie może.



Wręcz przeciwnie. Wtedy pilaster przewidywał upadek Rosji gdzieś między rokiem 2020 a 2030. Jednak wydarzenia w roku 2014, Krym, Donbas, i drastyczny spadek cen ropy, znacznie te procesy przyśpieszyły. Dlatego teraz jest pewne że nastąpi to najpóźniej do końca roku 2020


Cytat:A Rosja nie ma się tak źle jak to zachodnia propaganda przedstawia.

A jak się ma Rosja? Oczywiście wiemy. Bardzo dobrze. Pogoniła żydowskich grandziarzy i zachodnich imperialistów precz, wyzwoliła się z opresji zachodnich koncernów,  uniezależniła się od importu, a spadek cen ropy został skompensowany spadkiem rubla i teraz za baryłkę ropy dostajecie w rublach tyle samo.  Duży uśmiech


Cytat:Rosja była już w gorszych opałach niż nędzne zachodnie sankcje

Dzisiejsze "opały Rosji" to nie sankcje Zachodu, tylko sankcje Putina połączone ze spadkiem cen ropy


Cytat:i się nie rozpadła. 

W samych XX wieku rozpadła się już dwukrotnie. W latach 1917-1919 i 1990-1992


Cytat:Takiego poparcia jak ma Putin obecnie to nie ma ŻADEN zachodni lider.

Acha, zapomniałem, przecież to Katechon  Cwaniak


Cytat:Ja tam więcej stawiam na upadek USA lub rozczłonkowanie. 


Ile konkretnie pitbbpl stawia?

Xeo95


Cytat:Skąd te dane?

Przeca żem pisałSmutny


Cytat:Czyli ile konkretnie? 


Powiedzmy że przynajmniej 10% obecnego terytorium (liczonego razem z okupowanymi Krymem, Abchazją, etc..) lub 10% ludności.
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości