Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rosja i inne cegły
Świetna wypowiedź Krzysztofa Jackowskiego o obecnej sytuacji.


https://m.youtube.com/watch?v=AejF1egrGLc
Odpowiedz
Pitpb..cośtam - Niniejszym otrzymujesz ostatnie ostrzeżenie, bo uprawiasz klasyczny trolling.
Cierpliwość moderacji jest na wyczerpaniu.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Widzę że wraca stara praktyka, już tego probowaliście ze mną.
Nudzi mnie już to.

To kiedy ten ban. Bo rozumiem że tylko na tyle was stać. HEHEHE
Odpowiedz
Chcesz - masz
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Szczegóły działania nowiczoka.

Cytat:Nowe spojrzenie na sprawę rzucił też sowiecki chemik Wił Mirzajanow, twórca nowiczoka. Obecnie przebywa on w USA, gdzie uciekł w latach 90. po tym, jak ujawnił rosyjskie sekrety dotyczące stosowania broni chemicznej. Gdy Julia Skripal wyszła ze szpitala, wyjaśniał, że nowiczok jest "bardzo niestabilny i bardzo czuły na wodę".4 marca, gdy doszło do otrucia Skripalów, w Anglii była spora mgła, występowała też duża wilgotność powietrza. Te warunki, jak twierdzi Mirzajanow, w zasadzie uratowały podwójnego agenta i jego córkę, ponieważ osłabiły właściwości nowiczoka. - Tylko idiota użyłby tej substancji podczas takiej pogody - ocenił Mirzajanow.
Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7....html#Z_MT
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Cytat:Głodowe pensje zwykłych Rosjan. "Za mocarstwowe zapędy Moskwy płaci społeczeństwo"


Gospodarka Rosji w rękach państwa

Oficjalne statystki pokazują, że zadłużenie państwa w relacji do PKB wynosi tylko 11,8 proc. To jeden z najniższych wyników na świecie. Problem polega na tym, że ten dług nie obejmuje podmiotów powiązanych kapitałowo z państwem.

W opracowaniu MFW z maja 2014 r. "Russian Federation Fiscal Transparency Evaluation" możemy przeczytać, że jest "ponad 30 tys. powiązanych bądź kontrolowanych przez rząd przedsiębiorstw, których łączne zobowiązania wynoszą co najmniej 85 proc. PKB, a nie zostały one ujęte w żadnym raporcie fiskalnym".

Tak znaczny udział państwa w gospodarce nie tylko utrudnia konkurencję, ale faktyczne oszacowanie kondycji kraju. Niewykluczone, że był to jeden z powodów, który popchnął wycenę dolara z poziomu 35 rubli do 85 rubli w szczycie surowcowego kryzysu.


Czar potęgi pryska z dniem wypłaty

Oficjalne opracowanie Federalnej Służby Statystyki Państwowej „Rosja w liczbach 2017” pokazuje, że średnie miesięczne wynagrodzenie brutto pracowników dla dystryktu centralnego (poza Moskwą i regionem moskiewskim) wynosiło ok. 26 tys. rubli, czyli 1560 zł. Dla stolicy było to natomiast 71 tys. rubli, a więc 4260 zł.

Poza Moskwą oraz sektorem wydobywczym lub rafineryjnym, gdzie wynagrodzenie wynosi ok. 70-90 tys. rubli miesięcznie, pozostałe 50 mln z niespełna 70 mln pracowników otrzymuje przed zapłaceniem podatku ok. 30 tys. rubli miesięcznie, czyli mniej więcej 1800 zł. Zaś pensja minimalna to zaledwie ok. 500 zł. Dla porównania w Polsce w 2016 r. średnia miesięczna płaca dla poszczególnych województw z wyłączeniem mazowieckiego kształtowała się w przedziale 3,5-4,0 tys. zł brutto.

W rezultacie koszty nieefektywnego zarządzania krajem, chorobliwego uzależniania od surowców czy zdominowania państwa przez podmioty publiczne ponoszą zwykli Rosjanie. Ta zapłata ma postać bardzo niskich wynagrodzeń większości pracowników Federacji Rosyjskiej."


całość:
https://businessinsider.com.pl/twoje-pie...ji/sv8kc1c
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz
(12.04.2018, 09:47)pitbbpl napisał(a): Rosja się chwali, ciekawe co teraz zrobi Trump czekamy na atak, który zapowiedział.

http://fakty.interia.pl/raporty/raport-w...Id,2568337

Rosyjskie okręty opuściły bazę, w przypadku ataku będzie odpowiedź, co zapowiedzieli już Rosjanie

https://pl.sputniknews.com/swiat/2018041...ty-Tartus/

Ale jaja, Niemcy nie pomogą sojusznikom, Trump powoli spuszcza z tonu. Chyba jednak ataku nie będzie

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/angela-...ie/rcyn5kq

https://news.sky.com/story/live-us-uk-an...a-11329799

Cytat:US, UK and France launch strikes on Syria

The US, UK and France launch military strikes on Syria in response to the suspected chemical attack by Assad's regime.

US, UK and France launch air strikes on Syria

Donald Trump confirms military action in live address

Assad regime's chemical weapons programme targeted

Theresa May authorises 'co-ordinated and targeted strikes' by British forces

MoD calls strikes on military facility near Homs a 'successful attack'

Loud explosions and heavy smoke reported in Damascus

Russia warns of 'consequences' after air strikes

07:26

More reaction from Paris: French defence minister Florence Parly has said the Russians were "warned" before the "intervention" while foreign minister Jean Yves Le Drian says the joint military operation in Syria is "legitimate, limited and proportionate".

07:19

The Russian defence ministry is claiming that of "over 100 missiles fired at Syria, a 'significant number' were intercepted."

(13.04.2018, 23:28)Żarłak napisał(a): Oficjalne opracowanie Federalnej Służby Statystyki Państwowej „Rosja w liczbach 2017” pokazuje, że średnie miesięczne wynagrodzenie brutto pracowników dla dystryktu centralnego (poza Moskwą i regionem moskiewskim) wynosiło ok. 26 tys. rubli, czyli 1560 zł.

A ile to na rękę wychodzi? W Polsce by to było coś ok. 1100 zł, ale w Rosji przy innym opodatkowaniu pracy jest pewnie jeszcze inaczej.
Odpowiedz
Jest jeszcze jedna kwestia. Średnia pensja to taki sobie parametr, przy mocnych nierównościach płacowych. Bardziej adekwatna byłaby mediana. A że nierówności tam są większe i średnią zawyżają różni oligarchowie to mediana jest zapewne jeszcze niższa.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
(14.04.2018, 11:57)kmat napisał(a): Jest jeszcze jedna kwestia. Średnia pensja to taki sobie parametr, przy mocnych nierównościach płacowych. Bardziej adekwatna byłaby mediana. A że nierówności tam są większe i średnią zawyżają różni oligarchowie to mediana jest zapewne jeszcze niższa.

Jest podane, że średnia dla osób spoza obwodu moskiewskiego, czyli około 50 mln pracowników wynosi 30 tys. RUB, czyli około 1650 zł co po zapłaceniu podatku (13% jeśli dobrze sprawdziłem) daje 1435 zł.Nie wiem czy są jakieś odliczenia z tytułu ubezpieczeń itd. I dotyczy to pewnie miast. Więc pewnie sporo ludzi żyje za kilka polskich stówek.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości