To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rosja i inne cegły
https://imgur.io/a/JjUr7bh
Ruskie muzeum głosi, iż Czyngis-Chan i Kolumb byli Rosjanami, a rosyjski biskup stworzył alfabet łaciński.
Odpowiedz
Mustafa Mond napisał(a): https://imgur.io/a/JjUr7bh
Ruskie muzeum głosi, iż Czyngis-Chan i Kolumb byli Rosjanami, a rosyjski biskup stworzył alfabet łaciński.
Przecież to oczywiste.
W PRLu były o tym dowcipy w formacie "Kto wynalazł X ... Xcow".
Najlepszy.
"Kto wynalazł tryby - Trybow,
A kto wynalazł jodłowanie - też Trybow, kiedy mu jaja w tryby wkręciło".
Uśmiech
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
[Obrazek: FmwqBOFWIAANz2P?format=jpg&name=medium]

Kiedyś myślałem, że nienawidzę ruskich. To źle myślałem. Obecnie, jak nigdy wcześniej, nie czułem nigdy do nikogo tak wielkiej nieopisanej słowami nienawiści. To chyba efekt kumulacji z całego roku. Ciekawe jak jest z tym u innych ludzi.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Kiedyś myślałem, że nienawidzę ruskich. To źle myślałem. Obecnie, jak nigdy wcześniej, nie czułem nigdy do nikogo tak wielkiej nieopisanej słowami nienawiści.
Pociesz się, że nie tyś jeden.
Ja też obserwuję u siebie ten trynd.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Ja nie nienawidzę, bo staram się wybiegać myślami w daleką przyszłość. Daleka przyszłość jawi się bowiem na froncie postrosyjskim dobrze. Ten nowotwór na mapie świata będzie spacyfikowany i będzie już tylko ciągle i ciągle coraz lepiej.
Uważajmy z tą nienawiścią.
"Kto walczy z potworami, ten niechaj baczy, by sam przytem nie stał się potworem. Zaś gdy długo spoglądasz w bezdeń, spogląda bezdeń także w ciebie."
Nietzsche
Odpowiedz
Bardzo ciekawie o Rosji.

https://ekskursje.pl/2023/01/rusi-rosjanie-rusini/

Polecam.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
https://twitter.com/TreasChest/status/16...DlRIQ&s=19

Tak wygląda synek putlera. Chyba będzie miał słabo w życiu z powodu twarzy.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): Bardzo ciekawie o Rosji.

https://ekskursje.pl/2023/01/rusi-rosjanie-rusini/

Polecam.

Nigdy dość tłumaczenia niedoukom z Zachodu, że Rosja to nie Ruś i nie matuszka wszystkich Słowiam (jak się samozwańczo tytułuje).

PS. Nie da się tego czytać. Co za idiotyczny pomysł z tym czarnym tłem?
Po minucie we łbie się kręci.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Abbas Galjamow - były doradca Putina i autor jego przemówień - uważa, że za niedługo w rosji będzie wojskowy zamach stanu.

Sofeicz napisał(a): PS. Nie da się tego czytać. Co za idiotyczny pomysł z tym czarnym tłem?
Po minucie we łbie się kręci.
Mnie też przeszkadza te czarne tło i rażące, zielone literki. Niemiło się czyta. Jak jakieś barwy klubu the Shadows z "Galaktik Football".
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): Nigdy dość tłumaczenia niedoukom z Zachodu, że Rosja to nie Ruś i nie matuszka wszystkich Słowiam (jak się samozwańczo tytułuje).

To mi się szczególnie spodobało:

Cytat:Tradycja caratu może się wydawać arcysłowiańska komuś na Zachodzie, ale dla reszty Słowian (i reszty Rusów) to obrzydliwa mikstura Dżyngis Chana i Bizancjum. „Bizantyjski” to w naszych językach obelga, w XIX wieku nasi pisarze używali tego dla ominięcia cenzury, „tell me it’s Russia without saying it’s Russia”.


Cytat:PS. Nie da się tego czytać. Co za idiotyczny pomysł z tym czarnym tłem?
Po minucie we łbie się kręci.

Pamiętam, że około 1999/2000 roku taki styl był całkiem popularny. Ot taki internetowy oldschool. Ale faktycznie nieco irytujące.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a):
Cytat:Tradycja caratu może się wydawać arcysłowiańska komuś na Zachodzie, ale dla reszty Słowian (i reszty Rusów) to obrzydliwa mikstura Dżyngis Chana i Bizancjum. „Bizantyjski” to w naszych językach obelga, w XIX wieku nasi pisarze używali tego dla ominięcia cenzury, „tell me it’s Russia without saying it’s Russia”.

Nie mówiąc o tym, że pierwotnie Rusami nazywali Finowie Szwedów wyprawiających się na ziemie wschodnie po futra i strzygi.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Znajacym rosyjski i angielski proponuje ogladanie kanalu 1420 mlodego chlopaka zadajacego rozne pytania spotykanym Rosjanom z Moskwy i obszarow wiejskich. Bardzo spodobal mi sie filmik, gdzie 100% jego rozmowcow stwierdzilo ze Rosja to najlepszy kraj na Ziemi. Wszyscy oni byli spotkani przy studniach z ktorych wiadrami nosili wode do swoich chalup.
A tutaj o aliantach Rosji:
https://www.youtube.com/watch?v=fmxqqTHsIS4
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): PS. Nie da się tego czytać. Co za idiotyczny pomysł z tym czarnym tłem?

Właśnie dobry pomysł. Firefox, Gmail i Twitter oraz mój chujfon same zaproponowały mi przejście na tryb czarnego tła. Oczy się tak nie męczą i nie psują. Gapić się w czarne literki na białym ekranie to jak gapić się prosto w lampę.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
I zabawa się zaczyna od nowa. Niemcy stwierdziły, że dostarczenie Ukrainie zachodnich myśliwców byłoby przekroczeniem granic i absolutnie nie wchodzi w grę. Przyznam, że nie rozumiem polityki Niemiec - w sumie przekazały już masę sprzętu Ukrainie, pomoc w innych obszarach jest znaczna. Takimi deklaracjami przecież nie zdobędą przychylności Rosji a jedynie dalej osłabiają swoją soft-power w EU.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Tak po czym znowu jednak przekażą i nadal będą w czołówce krajów wspierających ale smród będzie się ciągnąć. Kretyńska polityka.
"Nie można powiedzieć, która masa ludowa ma więcej źródeł piękna. Są wieki całe, że jakiś naród przoduje drugim, są znów wieki, że idzie za drugim. Kto tępi narody, ten jakby zrywał struny z harfy świata. Cóż komu przyjdzie, że będzie miał harfę o jednej tylko strunie? Nie tępić, lecz rozwijać należy narodowości. A rozwijać je może wolność narodów, niepodległość i poszanowanie ich odrębności…"

Ignacy Daszyński
Odpowiedz
Kontestator napisał(a): Tak po czym znowu jednak przekażą i nadal będą w czołówce krajów wspierających ale smród będzie się ciągnąć. Kretyńska polityka.

Bardzo mądra. Rób co chcesz, mów to co przynosi korzyść. Oficjalnie deeskalują napięcie i dają ruskim mediom przekaz, który podchwycą, że Niemcy boją się wszechmocnego atomowego imperium. Wojna się skończy a oni znowu zaczną kręcić lody przy powszechnej świadomości wśród Rosjan, że Niemcy to jednak trzeciej światowej nie chcieli. A Ukraińcy i tak zapamiętają, że Niemcy jednak sprzęt dały, choć niechętnie ale jednak ich wsparli. Soft power może i zdechnie ale kręcą dwie pieczenie na raz. I to w perspektywie końca wojny. Trzeba brać pod uwagę, że niemiecki wywiad coś więcej wie i nie nastawiają się na długą wojnę.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Ciekawa wiwisekcja "Ruskiego miru"


Cytat:W Rosji nie ma klasy średniej, która jest podstawą niezależnej opinii politycznej. Klasie średniej po prostu nie pozwolono w Rosji się rozwinąć. Dziś ponad 70 proc. ludności Rosji jest uzależnione od budżetu państwowego, podobnie jak w sowieckim totalitaryzmie. Równocześnie to nie jest dno społeczne, bo każdy rubel świadczenia socjalnego wyprowadza ich z kategorii biednych do kategorii osób, które jeszcze nie pogrążyły się w biedzie.
Z drugiej strony biznes w Rosji to duże korporacje państwowe, które angażują się w korupcję przy zamówieniach rządowych. Osobno stoją oligarchowie, którzy w rzeczywistości są "kolektywnym Putinem" od zarządzania przepływami finansowymi.
Jest to zamknięte koło chronicznej biedy dla ogromnej większości społeczeństwa, a jednocześnie nieuzasadnionej zależności od państwa. Tworzy to nową wersję współczesnego paternalizmu, który jest używany podczas wojny.
Społeczeństwo zostało doprowadzone do tego, że pobór na wojnę, mobilizacja, dla wielu staje się kolejnym, "normalnym" programem życiowym opracowanym przez władze.

Czy Rosjanie w jakimś sensie sami stali się "kolektywnym Putinem", czy też są ofiarami systemu?
To dość złożony i bolesny problem. Mamy do czynienia z katastrofą Rosji, katastrofą jej posttotalitarnej transformacji. Bo przecież tranzyt zakończył się tym, że stara, radziecka wersja totalitaryzmu została zastąpiona nową. Ten powrót do totalitaryzmu byłby niemożliwy bez masowego poparcia ludności.
"Masowy człowiek" jest podstawą systemów totalitarnych, waha się między 70–85 proc. społeczeństwa. Kiedy rząd ma porozumienie z "masowym człowiekiem", wtedy mają miejsce straszne przemiany.
Na gruzach dawnego państwa nie powstaje już ani państwo, ani społeczeństwo, lecz to, co określam jako "państwo-społeczeństwo" — nowy, chory ustrój polityczny. Paradoksalnie, podstawą totalitaryzmu staje się demokracja, ale tylko w tym sensie, że większość społeczeństwa pragnie uczestniczyć w tym nowym systemie totalitarnym.


https://wiadomosci.wp.pl/ruski-mir-putin...533610176a
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/...y,681c1dfa

"Depardieu: wstydzę się, że jestem Rosjaninem. Aktor prosi Francję o status uchodźcy"

Duży uśmiech
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
"Tiara Przydziału" z Harry'ego Pottera mówi:
"Mordwinie, won na front być żywą (znaczy martwą) nauczką dla innych!"
Jak u Czeczka i te sprawy.
[Obrazek: grzegorz-braun.webp]
Wieczna nara, Obeliksie.
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/...y,681c1dfa

"Depardieu: wstydzę się, że jestem Rosjaninem. Aktor prosi Francję o status uchodźcy"

Duży uśmiech

Nie powinno się przyjmować takich uchodźców. Dla takich jak on powinno się mieć jedynie pushback w ofercie.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości