To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poprawność polityczna coraz bradziej terroryzuje!
Dwa Litry Wody napisał(a): No tak. Na wszystko można wziąć kredyt – na nową chatę, na nową furę, na rtv i agd, na kompa i konsolę, na wakacje nawet. Tylko na wymianę kopciucha jakoś zawsze nie po drodze...

Kurde. No takie bogate te Polaki, że na wszystko potrafią wziąć kredyt tylko po złości uwzięli się, żeby kopciuchów nie wymieniać...

Pamiętajmy jeszcze o osirisowym - "co drugi dom wypasiony" Uśmiech Tylko, że jak się wejdzie do takiego na pokaz wypasionego domu, to się często okazuje, że a to tynki pomalowane, a to nie ma futryn i drzwi, a to poddasze całe nie wykończone, w ogóle nie ruszone, a to jedna łazienka zrobiona, a druga czeka na lepsze czasy etc.

A co do bogactwa Polaków - jak bardzo trzeba być biednym, żeby brać kredyt na AGD, kompa czy konsolę? To ma świadczyć o wysokiej zdolności finansowej ludzi? Uśmiech lol

Jeśli trzeba się zapożyczyć na kupno lodówki wartej 1.5k to jak ma być człowieka stać na wymianę pieca? Gdzie goły piec na pellet czy drewno kosztuje teraz 7k, a żeby mieć taki konkretny z podajnikiem, dmuchawą etc. to trza 15k + parę tysi na rurki i inne materiały i parę tysi na robociznę. A to przecież jeszcze nie wszystko, bo jeśli tylko piec wymienisz, a domu nie docieplisz, to zaczniejsz każdej zimy bulić grube tysiące na ogrzanie domu. Trza więc i docieplenie zrobić, a docieplenie takiego typowego domu-kostki z lat 70-tych to teraz coś ok. 30-40 tysi (materiał z robocizną).

W kraju w którym średnia wieku aut to 15 lat (na takie stać ogólnie naród polski) 2H2O narzeka że ludzi to na wszystko stać tylko nie na kredyt na jakieś 60-70k. Paradne Uśmiech

DziadBorowy napisał(a): Problem jest bardziej złożony. Jeżeli nowe dyrektywy przejdą to nie tylko kopciuchy a piece gazowe będzie trzeba wymienić. Dodatkowo od 2027 te osoby, które jednak kopciucha na piec gazowy wymieniły będą za to nagrodzone karnym podatkiem, który podniesie koszty ogrzewania znacząco (mowa o nawet 3000 złotych rocznie)

Przy niskiej opłacalności pomp ciepła z powodu wysokich cen energii elektrycznej, które w najbliższych latach będą jeszcze bardziej rosnąć za bardzo nie wiadomo czym właściwie teraz należy dom ogrzewać.

No dokładnie. Doszliśmy do takiego etapu, w którym w sumie żadne nowe źródło ciepła nie jest opłacalne.

DziadBorowy napisał(a): Ogólnie odnoszę wrażenie, że opinia publiczna jeszcze nie zdaje sobie sprawy jak gigantyczne koszty będzie musiało ponieść społeczeństwo oraz państwo jeżeli będzie chciało zapobiec masowemu zjawisku ubóstwa energetycznego. A gdy ta świadomość do ludzi dojdzie należy spodziewać się istotnego wzrostu nastrojów antyunijnych.

No ja przez tych jebanych ekooszołomów unijnych będę musiał się zadłużyć na kilkadziesiąt tysi, ale mimo wszystko nie jestem antyunijny i mam nadzieję, że Unia po prostu zmieni kiedyś swoje podejście. Teraz protestują w sumie tylko rolnicy, ale jak się okaże, że będzie wchuj ludzi, którzy nie będą w stanie podołać finansowo oczekiwaniom ekofaszystów, to może i przyszłe protesty będą miały dużo większy rozmach co zmusi ślepych ideologów do dostosowania się do realiów.

Iselin napisał(a): Pewnie tacy są ale tak jest z każdą dużą religią - na marginesie są fanatycy. Mamy takich w islamie i chrześcijaństwie. Tylko z jakiegoś powodu Ty skupiasz się tylko na jednych.

OMG

Jeszcze raz, powoli:

w zwykłych krajach islamskich złożonych ze zwykłych szmatogłowych homosie, LGBT, religijne mniejszości, kobiety chcące chodzić bez hidżabów etc. - mają przejebane. Rozumiesz? Prze je ba ne.

Ty ciągle piszesz w kontrze o chrześcijańskich fanatykach w krajach zachodu, którzy chcą zabijać za dokonanie aborcji. To podaj te dane ilu zabito albo przestań straszyć jakimiś wypierdkami religii, która jest już w zaniku. Ja mogę ci w kontrze podać przykłady lekarzy, prawników i inżynierów z Bliskiego Wschodu, którzy dokonywali zamachów, mordowali ludzi, wybuchali się, czy też molestowali i prześladowali kobiety. Czy też dokonywali "honorowych morderstw".

Osiris napisał(a): To jakie jest Twoje rozwiązanie? Zakaz wstępu muzułmanów przecież nie rozwiązuje problemu innych. Chcesz dyskryminować jedną religię względem innych gdyż np. takie chrześcijaństwo już się zadomowiło?

Nie obchodzi mnie to, że chrześcijaństwo się zadomowiło. Wystarczy mi, że chrześcijaństwo jest wykastrowane, a społeczeństwo jest zlaicyzowane. Jestem jak najbardziej za przyjmowaniem zlaicyzowanych muzułmanów takich jak Luai Ahmed z Jemenu, ale sam Luai pisze, że nie wpuszczałby muzułmanów, bo są cichą tykającą bombą.

Ciekawe jest to, że ty nigdy nie miałeś jakiegoś problemu z islamistami, a w tym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=PFTRPkW9FhU

...jest poruszony ich temat i w komentarzach jest wiele wpisów autorstwa Polaków żyjących w UK potwierdzających problem. No to kto żyje w swojej bańce? No ktoś musi się mylić. Jakby traktował twoje słowa na poważnie, to żyłbym w Polsce w wielkim stresie bojąc się czyhających za każdym rogiem ewangelizujących chrześcijan.

Osiris napisał(a): Pisałem przede wszystkim o ludności czarnej. Azjaci nie doświadczają takiej dyskryminacji.

Dlaczego Azjaci nie doświadczają takiej dyskryminacji? Jaką w ogóle odczuwają? Przecież jak system jest rasistowsko nastawiony na promowanie białych, to czarni, żółci, czerwoni, brązowi powinni mieć chujowo. Czemu żółci nie mają chujowo? Jest jakiś żółto-biały systemowy spisek przeciwko czarno-czerwonym?

Osiris napisał(a): Przypomnij mi kiedy Azjaci pracowali jako niewolnicy na plantacjach, jak doświadczyli skutków praw Crowa oraz innych regulacji systemowych wymierzonych w ludność przede wszystkim czarną, które skutkują do dziś?

Jakie regulacje systemowe wymierzone w ludność czarną skutkują do dziś? Bo o ile mi wiadomo od paru dekad obowiązuje dyskryminacja pozytywna - affirmative action, która wszędzie na siłę promuje i wpycha czarnych, czyli mamy dokładną odwrotność tego co piszesz.

Osiris napisał(a): Rzecz w tym, że gdy ktoś podaje Ci religijny bełkot chrześcijański, to zlewasz to natomiast jak muzułmanin wrzuca swoje bajki, to jest straszna indokrtynacja. Czy Ty nie możesz powiedzieć swojemu znajomemu, żeby powiedział temu islamiście aby dał mu spokój?Uśmiech

Mogę powiedzieć.

Natomiast co do indoktrynacji - jak muzułmanin leje kobitę bo ta się nie ubrała w hidżab, to nie widzę takiej analogii u chrześcijan. Bywam nieraz w kościołach przed weselami i cały kościół jest nabity seksi lubieżnie wyuzdanymi kobietami i nikt nikomu nie robi z tego powodu pretensji. A chyba powinno być skromnie, nie kusząco, z szacunkiem dla sacrum etc.

Osiris napisał(a): Wcale nie. Chińczycy ostatnio stworzyli samochód z zasięgiem 1000km. A co będzie za 20 lat?

Problem z ogniwami - chodziło mi o to, że baterie litowo-jonowe zarówno te w telefonach jak i samochodach są tylko na kilkaset ładowań. Używany samochód elektryczny jest mało warty, bo aby nim jeździć trzeba wydać kupę kasy na regenerację baterii, które i tak nie będą tak sprawne jak nowe.

bert04 napisał(a): Witaj w kapitalizmie zachodnim. Tak to wygląda w większości bogatych krajów.

No to nie pisz, że Polacy są bogaci, bo co druga chałupa wypasiona, tylko pisz, że Polacy są biedni, bo wchuj lkudzi ma wchuj kredytów. To nie jest bogactwo tylko bieda.

Osiris napisał(a): Jakie są koszty zmiany starego pieca? W Polsce jest 26 milionów samochodów. Przestańmy opowiadać bajki, że jesteśmy biednym krajem. To nieśmieszny żart.

Czasami to wydaje mi się, że ostro trolujesz. Dobra, jesteśmy bardzo bogatym krajem i dlatego właśnie większość Polaków ma 15-letnie auta warte 10 czy 15 tysi. To jest mega bogactwo. Jeśli stać cię na takie auto, no to jebany bogolu, stać cię na wszystko Duży uśmiech

Osiris napisał(a): Nie wyjaśniłeś na czym ta sieczka polega.

Wyjaśniłem. Na tym, że uczy się ich, że mogą sobie wybierać płeć tak jak im pasuje. To jest kreowanie problemów.

Osiris napisał(a): Jest to bzdurna analogia gdyż przecież są granice prawa wokół których trzeba się poruszać. Państwo tego pilnuje. Sorry, zapomniałem, że Ty państwa to jak najmniej byś chciałDuży uśmiech

Fajnie, że cię to wszystko tak bawi. Szkoda tylko, że w przyszłości wyrośnie wielu zagubionych młodych ludzi mających problemy z tożsamością.

Osiris napisał(a): A jakie tam decyzje dzieci podejmują? Podpisują deklarację własnej płci?Uśmiech

No miałeś w filmiku. Obejrzyj jeszcze raz.

Osiris napisał(a): Czyli jeśli rodzic chce wychować swoje dziecko w domu w tradycji chrześcijańskiej (albo muzułmańskiej), to chcesz mu tego zakazać. Ty, wolnościowiec.

Nom. Wpajanie od dziecka poczucia winy że masturbacja to grzech to jest rycie bani młodemu człowiekowi. No nie popieram tego. Rodzice nie powinni wyrządzać krzywdy swojemu dziecku. Psychicznej krzywdy też.

Osiris napisał(a): Rozumiem, że masz jakieś dowody na poparcie tych tez o szkodliwości?

Nie wiem co by cię tu zadowoliło, bo odnoszę wrażenie, że to co ja uznaję za szkodliwe ty uznałbyś za akceptowalną normę.

Tak jak Hans napisał, że popiera małżeństwa homo to go wyśmiałeś, że wcale nie zasługuje na bycie "łołkiem", bo u ciebie w Anglii to jest standard a nie coś wyjątkowego. To jak takie rzeczy są standardem to aż ciekawy jestem co jest prawdziwie postępowe, a jeszcze bardziej co w tak postępowym społeczeństwie uchodzi za nieakceptowalne.

Osiris napisał(a): Jeśli Polak chrześcijanin zmusza kobietę do prac domowych albo ją bije, to też niech spierdala?

Oczywiście.

Osiris napisał(a): Poziom Twojej islamofobii sięgnął takiego poziomu, że nie zdajesz sobie sprawy z tego, że te wszystkie rzeczy już się dzieją w Twoim kraju i że popełniane są przez bogobojnych chrześcijan.

My chyba żyjemy w innych światach. W Polsce jest bezpiecznie. Z kolei na postempowym TVNie widziałem obchody rocznicy zamachu jakiegoś szmatogłowego lekarza-inżyniera na francuskiego nauczyciela i Francuzi biorący udział
w tych obchodach mówili, że już od dawna nie czują się jak u siebie, bezpiecznie.

https://www.rp.pl/przestepczosc/art39542...-skazanych

W Polsce to ja się obawiam pierdolniętych zapierdalających kierowców.
DziadBorowy napisał(a): Zwłaszcza, że problem palenia byle czym jednak zmalał w ostatnich latach wraz z wyposażeniem gmin w drony mierzące jakość spalin i ładujących kary.

Ja to w ogóle nie wiem jak można palić byle czym. Ja bym się bał, że mi się komin zapcha od jakiegoś plastiku. Tylko dąb, akacja, buk, brzoza. Liściaste nie smolące.

DziadBorowy napisał(a): Sama wymiana źrodeł ciepła to tylko wierzchołek góry lodowej, bo tak jak pisałem realnym problemem są koszty ich eksploatacji. A jak do tego dodamy konieczność termomodernizacji starszych budynków, któych jest w Polsce zatrzęsienie to tutaj pojawiają się kwoty, które nawet dla ludzi średnio sytuowanych są zaporowe. Jak ktoś przykładowo stoi przed wyborem kredytu na 100K złotych bo o takich kwotach mowa, nawet już po uwzględnieniu dotacji z programów czyte powietrze i do tego ma świadomosć, że po tej inwestycji i tak będzie płacił więcej niż do tej pory - to z pełną świadomością prymatu interesu publicznego nad prywatnym w pełni rozumiem jego niechęć do tego typu zmian. Zresztą nie mam na ten temat danych ale z własnych obserwacji widzę, że osoby lepiej sytuowane już dawno pozbyły się kopciuchów chociażby ze względu na większą wygodę palenia chociażby gazem. Usytawiasz na sterowniku temperaturę i tyle, zamiast 4 razy dziennie biegać z wiaderkami węgla do pieca. A węglem palą osoby po prostu biedniejsze. Moim zdaniem ekonomia wysuwa się tutaj zdecydowanie przed mentalność.

Dokładnie tak. Przy czym w obecnych czasach, żeby biegać 4 razy dziennie z wiaderkami węgla to też trzeba być niezłym bogaczem - jedna tona to teraz koszt minimum 1.9k.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Lumberjack
Cytat:W kraju w którym średnia wieku aut to 15 lat (na takie stać ogólnie naród polski) 2H2O narzeka że ludzi to na wszystko stać tylko nie na kredyt na jakieś 60-70k. Paradne
Sorry Lumber, ale to jest wynik mojej czysto subiektywnej, wieloletniej obserwacji. Widzę, czym w mojej okolicy ludzie jeżdżą, a także widzę i czuję czym palą (hicior wszechczasów to były zużyte pampersy). To i wyciągam wnioski jakie kto ma priorytety. Jedni skąpią na samochód, inni skąpią na piec.
O Lord, bless this thy hand grenade, that with it thou mayest blow thy enemies to tiny bits in thy mercy.
Odpowiedz
Aha, ludzie palą pampersami w kopciuchach i jeżdżą starymi autami, bo skąpią kasy Uśmiech Jebane polaczki, żydy jedne, mają wchuj kasy, tylko szkoda im ją wydać Uśmiech

Tak naprawdę mają te 80k na nowe auto i te 100k na wymianę kopciucha i termomodernizację domu, ale pewnie wolą se kupić 90k Harnasi albo Żubrów Uśmiech Cwaniaki jedne pierdzielone.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
lumberjack napisał(a):No to nie pisz, że Polacy są bogaci, bo co druga chałupa wypasiona, tylko pisz, że Polacy są biedni, bo wchuj lkudzi ma wchuj kredytów. To nie jest bogactwo tylko bieda.
Ile jeszcze będą biedni? Sto lat, dwieście lat? Za trzysta się uda dogonić Niemcy, czy ciągle będziemy, jak to napisałeś 'biedni'? Ile jeszcze czasu musi upłynąć, byśmy w końcu byli bogaci i dlaczego tak długo po upadku komunizmu wciąż jeszcze bogaci nie jesteśmy? Co jest tego powodem? Co nas hamuje i nie pozwala bogatymi się stać? Co zrobić, aby się stać bogatym? Jakich polityków wybierać, by takie prawo ustalali, byśmy się wreszcie bogatymi stali?

Bez przesady, Lumberze. Jesteśmy średniozamożni już. Wciąż jeszcze za wolno się rozwijamy, bo jakoś ciężko nam idzie gonienie Hiszpanii, a Hiszpania jest jednak biedniejsza od Niemiec. Jakoś nikt się nad tym nie zastanawia co zrobić, tylko wyjeżdża, zubożając Polskę. A to nie jest przecież wyjście. Już o tym pisałem wielokrotnie. Stańmy się wreszcie bogaci - to apel do moich rodaków.

Powtarzam: infrastruktura, infrastruktura, infrastruktura. Zamiast pieniądze wydawać na pierdoły kościelne /ile miliardów idzie na nauczanie religijnych pierdół rocznie?/, wydawajmy je naprawdę na rzeczy dla nas potrzebne. Kościół to bankrut. Za dziesięć lat po Rydzykach i innych tego pokroju kreaturach nawet smród nie zostanie, a nasi politycy nadal podtrzymują tego pasożyta, dając mu kasę, zamiast po prostu pozwolić zdechnąć w sposób naturalny. Ile za te pieniądze, gdyby je nie wydawano na katabasów, można by zbudować, dróg, autostrad, dróg szybkiego ruchu? Można by te pieniądze przeznaczyć na budowę elektrowni atomowej. Ale nie! Dać katabasom! Ja myślę, żeby dać im wszystko. Co się będziemy hamować. Dać im wszystko, a oni poprowadzą nas do świetlanej przyszłości...

Nie! Zerwać wreszcie konkordat i odsunąć tego pasożyta od państwowego cyca. Ja już też to piszę długo i sobie a Muzom, bo jakoś nasi politycy jaj nie mają, by wreszcie posłać katabasów tam, gdzie ich miejsce. Jak w tym katolandzie nie być antyklerykałem. Przypominam, że wątek leży odłogiem. Jakoś ateistów ani ziębi, ani grzeje, że katabasy dostają miliardy od państwa, a przecież wszystkim nam ateistom powinno zależeć, żeby wreszcie ten pasożyt przestał mieć wpływ na życie społeczne. Da się zrobić?
"Każdej nocy nawiedza mnie Yeszua i szarpie za kuśkę." /pisownia oryginalna/.
Komentarz pod jednym z filmów na youtube. Rozbawił mnie.
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Ty ciągle piszesz w kontrze o chrześcijańskich fanatykach w krajach zachodu, którzy chcą zabijać za dokonanie aborcji. To podaj te dane ilu zabito albo przestań straszyć jakimiś wypierdkami religii, która jest już w zaniku. Ja mogę ci w kontrze podać przykłady lekarzy, prawników i inżynierów z Bliskiego Wschodu, którzy dokonywali zamachów, mordowali ludzi, wybuchali się, czy też molestowali i prześladowali kobiety. Czy też dokonywali "honorowych morderstw".
Czyli chcesz porównywać muzułmanów z biednych i zacofancyh krajów Bliskiego Wschodu do chrześcijan z bogatej Europy. Bardzo uczciwie z Twojej strony. 

Cytat:Nie obchodzi mnie to, że chrześcijaństwo się zadomowiło. Wystarczy mi, że chrześcijaństwo jest wykastrowane, a społeczeństwo jest zlaicyzowane. Jestem jak najbardziej za przyjmowaniem zlaicyzowanych muzułmanów takich jak Luai Ahmed z Jemenu, ale sam Luai pisze, że nie wpuszczałby muzułmanów, bo są cichą tykającą bombą.
A kogo obchodzi jakiś Luai Ahmed? Masz zlaicyzowanych chrześcijan którzy skorzy sią do zabijania kobiet, które dokonują aborcji i to jest w porządku. Ciągle nie podałeś powodu dla którego mamy tych ludzi i im podobnych zignorować. 

Cytat:..jest poruszony ich temat i w komentarzach jest wiele wpisów autorstwa Polaków żyjących w UK potwierdzających problem. No to kto żyje w swojej bańce? No ktoś musi się mylić. Jakby traktował twoje słowa na poważnie, to żyłbym w Polsce w wielkim stresie bojąc się czyhających za każdym rogiem ewangelizujących chrześcijan.
Jaki jest problem przedstawiony w tym filmie? Jeśli chodzi o ewangelizujących chrześcijan, to jest tutaj ich pełno. Często widzę ludzi z mikrofonem stojących przy stacji metra i nawalajacych jezusowe przykazania. Oprócz nich jest dużo Świadków Jehowy a muzułmanów robiących to samo nigdzie nie widać. 

Cytat:Jakie regulacje systemowe wymierzone w ludność czarną skutkują do dziś? Bo o ile mi wiadomo od paru dekad obowiązuje dyskryminacja pozytywna - affirmative action, która wszędzie na siłę promuje i wpycha czarnych, czyli mamy dokładną odwrotność tego co piszesz.
Było tu już kilka dyskusji na ten temat, akurat wtedy byłem po drugiej stronie i twierdziłem, że systemowego rasizmu nie ma, co było błędem. Nie wiem czy sens jest to powtarzać ale chodzi o to, że skutki społeczne segregacji sprzed pół wieku nie zostały zlikiwidowane. 
https://noizz.pl/big-stories/1-rocznica-...sa/02qsjcd

Cytat:Natomiast co do indoktrynacji - jak muzułmanin leje kobitę bo ta się nie ubrała w hidżab, to nie widzę takiej analogii u chrześcijan. Bywam nieraz w kościołach przed weselami i cały kościół jest nabity seksi lubieżnie wyuzdanymi kobietami i nikt nikomu nie robi z tego powodu pretensji. A chyba powinno być skromnie, nie kusząco, z szacunkiem dla sacrum etc.
Podaj mi takie przykłady w krajach europejskich (gdyż tylko takie porównanie jest uczciwe). Z drugiej strony nie trzeba zbytnio się wysilać aby znaleźć przykłady bogobojnych chrześcijan lejących swoje kobiety w Polsce. 
Cytat:Problem z ogniwami - chodziło mi o to, że baterie litowo-jonowe zarówno te w telefonach jak i samochodach są tylko na kilkaset ładowań. Używany samochód elektryczny jest mało warty, bo aby nim jeździć trzeba wydać kupę kasy na regenerację baterii, które i tak nie będą tak sprawne jak nowe.
Na jednej baterii bez problemu przejedziesz 300 tysięcy km. Koszt nowej jest spory natomiast oszczędzasz podczas ekspoatacji. 

Cytat:No to nie pisz, że Polacy są bogaci, bo co druga chałupa wypasiona, tylko pisz, że Polacy są biedni, bo wchuj lkudzi ma wchuj kredytów. To nie jest bogactwo tylko bieda.
To w takim razie każdy kraj na tym mitycznym zachodzie jest biedny - wchuj ludzi ma wchuj kredytów. Więcej niż w PolacyUśmiech

Cytat:Czasami to wydaje mi się, że ostro trolujesz. Dobra, jesteśmy bardzo bogatym krajem i dlatego właśnie większość Polaków ma 15-letnie auta warte 10 czy 15 tysi. To jest mega bogactwo. Jeśli stać cię na takie auto, no to jebany bogolu, stać cię na wszystko Duży uśmiech
Liczba samochodów w Polsce pokazuje jakie są nasze priorytety. Trzeba mieć samochód nawet jak się go nie potrzebuje a na piec szkoda gdyż nim trudno zaszpanować. 

Cytat:Wyjaśniłem. Na tym, że uczy się ich, że mogą sobie wybierać płeć tak jak im pasuje. To jest kreowanie problemów.
Nic takiego tam nie zachodzi. Masz jakieś dane na temat tego, co się dzieje z takimi dziećmi później? Czy tak sobie wymyśliłeś i będziesz powtarzać, że wyjaśniłeś. 

Cytat:Fajnie, że cię to wszystko tak bawi. Szkoda tylko, że w przyszłości wyrośnie wielu zagubionych młodych ludzi mających problemy z tożsamością.
Bawi mnie gdy ktoś twierdzi, że wolność jest jego najważniejszą wartością a chce zakazywać innym wychowywać ludzi po swojemu, zgodnie z prawem. 

Cytat:No miałeś w filmiku. Obejrzyj jeszcze raz.
Przypominasz mi tych bogobojnych chrześcijan, co to twierdzili, że bez religii w szkole, to dzieci wyrosną bez moralnego kręgosłupa. 

Cytat:Nom. Wpajanie od dziecka poczucia winy że masturbacja to grzech to jest rycie bani młodemu człowiekowi. No nie popieram tego. Rodzice nie powinni wyrządzać krzywdy swojemu dziecku. Psychicznej krzywdy też.
Czyli chcesz zakazać chrześcijanom aby takie rzeczy mówili swoim dzieciom? Bo nie wiem o co chodzi. Ja też twierdzę, że jest to głupie ale przecież nie będę wprowadzał zakazów. Widocznie nie jestem takim wolnościowcem jak Ty. 

Cytat:Tak jak Hans napisał, że popiera małżeństwa homo to go wyśmiałeś, że wcale nie zasługuje na bycie "łołkiem", bo u ciebie w Anglii to jest standard a nie coś wyjątkowego. To jak takie rzeczy są standardem to aż ciekawy jestem co jest prawdziwie postępowe, a jeszcze bardziej co w tak postępowym społeczeństwie uchodzi za nieakceptowalne.
Hans napisał, że nie sprzeciwia się związkom partnerskim a to całkiem coś innego niż popieranie małżeństw homoseksualnych. Jeśli uważasz, że to jest jakaś wielka postępowość, to tylko dodajesz argumentu tezie o powszechnym konserwatyzmie Polaków (w kwestiach społecznych). Co jest bardziej postępowe? Powszechna akceptacja mniejszości etnicznych, seksualnych itd, tak w skrócie. 

Cytat:Oczywiście.
Jakoś nie widziałem nigdy abyś głosił wyrzucanie z Polski tych damskich bokserów, którzy przecież byli i w zasadzie nadal są prawdziwym problemem w Polsce. Nie jakieś wyimaginowane terrorysty muslimy. 

Cytat:My chyba żyjemy w innych światach. W Polsce jest bezpiecznie. 
Dla Ciebie jest bezpiecznie bo jesteś facetem. Wolisz ściagać wymyślonych złoczyńców niż piętnować przeczywistych. 

https://kobieta.onet.pl/pieklo-domowe-pr...ie/64ntdnh
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): No ja przez tych jebanych ekooszołomów unijnych będę musiał się zadłużyć na kilkadziesiąt tysi, ale mimo wszystko nie jestem antyunijny i mam nadzieję, że Unia po prostu zmieni kiedyś swoje podejście. Teraz protestują w sumie tylko rolnicy, ale jak się okaże, że będzie wchuj ludzi, którzy nie będą w stanie podołać finansowo oczekiwaniom ekofaszystów, to może i przyszłe protesty będą miały dużo większy rozmach co zmusi ślepych ideologów do dostosowania się do realiów.

Nie rozumiem dlaczego ludzi, którzy na podstawie dostępnej wiedzy naukowej trafnie wskazują czekające nas problemy oraz starają się znaleźć na nie rozwiązania, nazywasz oszołomami.

Polityka klimatyczna EU jest słuszna w ogólnym zarysie. Problemem są jedynie niektóre pomysły, które są wdrażane. W przypadku reformy ogrzewania do jednego worka wrzuca się kraje takie jak Polska czy Hiszpania i stawia im identyczne cele. Oraz generuje zbyt duże obciążenia finansowe jakie wiążą się z tym dla zwykłych ludzi i przy niedostatecznym dofinansowaniu tych inwestycji ze strony państwa.

Z tym, że EU też nie do końca jest tutaj winna. Ogólne założenia polityki klimatycznej były znane w 2004 roku a cele postawione na rok 2050 ogłoszono w roku 2011. Co przez ten czas zrobiła Polska? Nic albo prawie nic.
Pretensje więc trzeba mieć głównie do lobby węglowego, które przez ostatnie 25 lat skutecznie blokowało transformację energetyczną oraz do polityków, którzy nie tylko lobby węglowemu ulegali (bo wyngla to mamy jeszcze na pińtsel lat) ale też dziesiątki miliardy złotych z uprawnień CO2 zamiast na reformę energetyki przepieprzyli na rozmaite 500plusy.

Gdybyśmy mieli zreformowaną energetykę i tani prąd to te reformy w ogóle nie byłyby straszne. A inwestycja w pompę ciepła byłaby na tyle opłacalna, że w ogóle nie trzeba by tego dotować bo to zwracałoby się w ciągu kilku lat.

Więc może ciągle pisać tutaj o jakiś "ekofaszystach" zastanów się czy nie wydymali nas w tej kwestii raczej węglofaszyści.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Osiris napisał(a): Czyli chcesz porównywać muzułmanów z biednych i zacofancyh krajów Bliskiego Wschodu do chrześcijan z bogatej Europy. Bardzo uczciwie z Twojej strony. 
Teraz raczej Ty jesteś średnio uczciwy, bo w tym samym poście, który komentujesz, Lumber pisze o zamachu na francuskiego nauczyciela i Francuzach mówiących, że nie czują się bezpiecznie w swoim kraju. A ja kilka postów wcześniej pisałam, że zjawisko tłuczenia kobiet za nienoszenie hidżabów ma miejsce na przykład we Francji. Nie wiem, czy jest to zacofany i ubogi kraj. Jakiś czas temu pisałam też, co się przytrafiło redakcji z Charlie Hebdo i Salmanowi Rushdiemu, podczas gdy w podobno katolickiej Polsce można spokojnie szydzić w prostacki sposób z chrześcijaństwa i nie wiąże się z to z koniecznością chodzenia z ochroną. O szwedzkich muzułmankach, które narzekają na brak bezpieczeństwa w dzielnicach imigranckich też pisałam, podałam nawet tytuł książki, gdzie sam możesz o tym przeczytać. Po raz kolejny nie będę nic podawała, bo ignorujesz to, co nie pasuje Ci do narracji i prosisz raz setny, żeby Ci coś podać. Odbieram to jako brak poszanowania mojego czasu, którego nie mam zbyt dużo. A nawet gdyby chodziło tylko o biednych, zacofanych muzułmanów, to nadal nie mamy obowiązku pomagać im za wszelką cenę kosztem naszego bezpieczeństwa. Dobry ratownik to żywy ratownik.

Osiris napisał(a): Jakoś nie widziałem nigdy abyś głosił wyrzucanie z Polski tych damskich bokserów, którzy przecież byli i w zasadzie nadal są prawdziwym problemem w Polsce. Nie jakieś wyimaginowane terrorysty muslimy. 
Nie da się wyrzucić z Polski kogoś, kto ma od urodzenia polskie obywatelstwo.

Osiris napisał(a): Dla Ciebie jest bezpiecznie bo jesteś facetem. Wolisz ściagać wymyślonych złoczyńców niż piętnować przeczywistych. 
Ja nie jestem facetem i też uważam, że w Polsce jest stosunkowo bezpiecznie w porównaniu z innymi krajami unijnymi. Znam nawet inne osoby, które też nie są facetami i uważają na przykład taką Warszawę za całkiem bezpieczne miasto w porównaniu z Paryżem czy Berlinem.
A jeśli chodzi o przemoc domową, to badania Europejskiej Agencji Praw Podstawowych wykazały, że akurat w Polsce też nie jest jej tak dużo jak w niektórych innych państwach, także tych z dużą migracją.
https://fra.europa.eu/sites/default/file...t14_pl.pdf

Osiris napisał(a): Liczba samochodów w Polsce pokazuje jakie są nasze priorytety. Trzeba mieć samochód nawet jak się go nie potrzebuje a na piec szkoda gdyż nim trudno zaszpanować. 
Dużo ludzi ma samochód, bo jest on w ich sytuacji koniecznością. Na przykład w wioskach. gdzie bez samochodu nie dotrze się do pracy ani lekarza. Zresztą nawet w niektórych miastach tak jest. Oczywiście zgadzam się co do tego, że zanieczyszczenie powietrza należy likwidować, ale nie kosztem najbiedniejszych.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 niewidocznych użytkowników, 1 gości