To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PiS, co zrobił a nie co powiedział
exeter napisał(a): Nie, drogi kolego, właśnie odbierają nam państwo, a wraz z nim, wolność

Pisowcy odbierają wam państwo. To prawda. Wytłumacz mi tylko dlaczego chcesz aby w waszym imieniu tak bardzo się wszyscy ujmowali, np. na ulicach? Co np. ja i moja rodzina wam zawdzięczamy?
Co taki zwykły człowiek jak ja ma z tych waszych wolności i oplątania instytucji państwowych?
Odbierają wam wasze wolności, tak bardzo mi potrzebne jak kurs baletu. Czemu miałbym panikować? Co mi z tych waszych wolności, na cholerę mi wolność do pieprzenia liberalnych, lewackich głupot? Doprawdy jest to dla mnie niepojęte.
Jak komuś wolność i stołki służą do szkodnictwa to nie będę płakać gdy mu je będą zabierać.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
Baptiste,

Cytat:Co taki zwykły człowiek jak ja ma z tych waszych wolności i oplątania instytucji państwowych?
Jakoś mnie nie dziwi, że to właśnie Ty zadajesz pytanie, "po co mi ta wolność"? Znając Cię mogę założyć, że byłbyś wzorowym członkiem Komsomołu, ZMP, Hitlerjugend i innych, podobnych organizacji.
Jedni ludzie są stworzeni do wolności i żyć bez niej nie mogą, a inni czują się dobrze tylko krocząc karnie w szeregu i czekając na rozkazy. I tych drugich jest zwykle więcej, nawet w naszym kraju, którego mieszkańcy mają podobno umiłowanie wolności zakodowane w genach.

Już odpowiadałem na takie pytanie postawione o ile dobrze pamiętam przez Żarłaka. Podstawową zaletą wolności jest to, że w wolnych krajach ludzie z reguły nie umierają z głodu, ani nie napadają zbrojnie na sąsiadów. Tymczasem godząc się na dyktaturę, nigdy nie będziesz wiedział, dokąd Cię ona zaprowadzi i jakie nieszczęścia na Ciebie ściągnie? Niemcy wybierając NSDAP do władzy w 1933 chcieli jedynie odrobiny porządku i odbudowy znaczenia Niemiec po klęsce w I WŚ. A dostali, to co dostali. Oczko
Odpowiedz
exeter napisał(a): Jakoś mnie nie dziwi, że to właśnie Ty zadajesz pytanie, "po co mi ta wolność"? Znając Cię mogę założyć, że byłbyś wzorowym członkiem Komsomołu, ZMP, Hitlerjugend i innych, podobnych organizacji.
Zbędne ad personam.

Cytat:Podstawową zaletą wolności jest to, że w wolnych krajach ludzie z reguły nie umierają z głodu, ani nie napadają zbrojnie na sąsiadów.
Brak związku.
Cytat:Tymczasem godząc się na dyktaturę, nigdy nie będziesz wiedział, dokąd Cię ona zaprowadzi i jakie nieszczęścia na Ciebie ściągnie? Niemcy wybierając NSDAP do władzy w 1933 chcieli jedynie odrobiny porządku i odbudowy znaczenia Niemiec po klęsce w I WŚ. A dostali, to co dostali. Oczko
Nie ma czegoś takiego jak podział na kraje wolne (wzorcowe państwa demoliberalne) i dyktatury. Inna sprawa, że w krajach demoliberalnych także mogę nie wiedzieć jakie nieszczęścia władza może na mnie ściągnąć.
Gdybym żył teraz jako obywatel Niemiec to mógłbym stwierdzić, że władza mnie nienawidzi i ściąga na mnie muzułmańskie plagi.
Całkiem demokratyczna władza działa świadomie na rzecz obniżenia bezpieczeństwa swoich obywateli i co w związku z tym może zrobić szary człowieczek? Co najwyżej sobie zaprotestować, przynajmniej do czasu gdy ta władza nie uzna tego za przejaw tzw. "mowy nienawiści". Duży uśmiech

Chciałbym jeszcze wspomnieć, że to w imię wolności dokonano według, niektórych pierwszego nowożytnego ludobójstwa. Wolność, równość i braterstwo, obalenie "dyktatora" (króla). Mówi ci to coś? Oczko
Cytat:Jedni ludzie są stworzeni do wolności i żyć bez niej nie mogą, a inni czują się dobrze tylko krocząc karnie w szeregu i czekając na rozkazy
Dlaczego zatem rzucasz we mnie kamieniem za to iż nie narodziłem się z waszym "darem"? Gdzie tu moja wina?
Cytat: kraju, którego mieszkańcy mają podobno umiłowanie wolności zakodowane w genach.
Być może Polacy mają umiłowanie do pewnych wolności. Skąd jednak przekonanie, że muszą to być te twoje?
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
Baptiste,

Cytat:
Cytat:Podstawową zaletą wolności jest to, że w wolnych krajach ludzie z reguły nie umierają z głodu, ani nie napadają zbrojnie na sąsiadów.
Brak związku.
A jednak ten związek istnieje, i jest wyraźnie zauważalny. Masowe klęski głodu, ogromne katastrofy naturalne, bądź technologiczne, owocujące wielkimi ilościami ofiar, mają miejsce głównie w krajach autorytarnych i dotykają zniewolonych społeczeństw. Wystarczy wspomnieć hołodomor na sowieckiej Ukrainie, klęskę głodu w komunistycznych Chinach i Korei, Czernobyl i dewastację środowiska na ogromną skalę. Wszystkie wymienione wynikły z przekonania władzy o swojej nieomylności i braku wolnego społeczeństwa, a zwłaszcza wolnych, niezależnych od władzy mediów. Nie ma co wymieniać liczby ofiar konfliktów wojennych rozpętanych w XX wieku przez oszalałych dyktatorów, idą w setki milionów. Niczego porównywalnego nie znajdziesz w społeczeństwach wolnych.
Cytat:Nie ma czegoś takiego jak podział na kraje wolne (wzorcowe państwa demoliberalne) i dyktatury. Inna sprawa, że w krajach demoliberalnych także mogę nie wiedzieć jakie nieszczęścia władza może na mnie ściągnąć.
Gdybym żył teraz jako obywatel Niemiec to mógłbym stwierdzić, że władza mnie nienawidzi i ściąga na mnie muzułmańskie plagi. 
Całkiem demokratyczna władza działa świadomie na rzecz obniżenia bezpieczeństwa swoich obywateli i co w związku z tym może zrobić szary człowieczek? Co najwyżej sobie zaprotestować, przynajmniej do czasu gdy ta władza nie uzna tego za przejaw tzw. "mowy nienawiści". [Obrazek: biggrin.gif]
Ależ jest! I właśnie wypisujemy się z grona krajów, gdzie obowiązuje demokracja i prawo. Będziemy należeć do znacznie większego "klubu" tych krajów, których społeczeństwa zazdroszczą tym pierwszym, ich bezpieczeństwa, dobrobytu i porządku prawnego.
Miałbym złośliwą satysfakcję - dostaniecie to, na co zasługujecie, gdyby nie fakt, że tak wielu ludzi narażało zdrowie i życie, by móc żyć w wolnej Polsce. A jeszcze więcej przez lata ciężko pracowało, by stworzyć to, co grupa cynicznych politycznych graczy może zniszczyć w kilka miesięcy.
Co do Niemców, mają swój kraj i urządzają go jak chcą. Bez większych społecznych protestów. A może to oni mają rację? Nie nurtowało cię to pytanie?
Cytat:Chciałbym jeszcze wspomnieć, że to w imię wolności dokonano według, niektórych pierwszego nowożytnego ludobójstwa. Wolność, równość i braterstwo, obalenie "dyktatora" (króla). Mówi ci to coś? [Obrazek: wink.gif]
Widzisz, im nie trzeba było tłumaczyć, że wolność jest równie istotna, jak chleb. A często warunkuje jego dostępność.
Cytat:
Cytat:Jedni ludzie są stworzeni do wolności i żyć bez niej nie mogą, a inni czują się dobrze tylko krocząc karnie w szeregu i czekając na rozkazy
Dlaczego zatem rzucasz we mnie kamieniem za to iż nie narodziłem się z waszym "darem"? Gdzie tu moja wina?
A kto mówi o winie? Na podstawie tego co napisałeś, zdiagnozowałem twoją strukturę psychiczną. I tyle.
Wolność jest wyzwaniem i wolność kosztuje. A także zmusza do wysiłku intelektualnego. O wiele prościej jest dać się uwieść wizji wodza i iść za innymi.
Cytat:Być może Polacy mają umiłowanie do pewnych wolności. Skąd jednak przekonanie, że muszą to być te twoje?
Nie ma wolności, jest Wolność, jedna i niepodzielna. Dlatego należy reagować na każde jej uszczuplenie.
Odpowiedz
exeter napisał(a): Nie ma wolności, jest Wolność, jedna i niepodzielna. Dlatego należy reagować na każde jej uszczuplenie.

Jednocześnie nie przeszkadza ci, kiedy UE nam ją uszczupla swoimi dekretami, normami, "kwotami"?
"War, War never changes"

"Jako że jesteś obywatelem demokratycznego kraju powinieneś wiedzieć że twój głos nic nie znaczy".

Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
Odpowiedz
Niektórzy podejrzanie łatwo mylą wolność do robienia czegoś z finansowaniem tego czegoś.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
Grim,

Cytat:Jednocześnie nie przeszkadza ci, kiedy UE nam ją uszczupla swoimi dekretami, normami, "kwotami"?
Kiedy widzę taki wpis, chce mi się wyć, albo bić głową o ścianę, z rozpaczy nad ludzką głupotą. Wychowałem się w kraju, w którym nie mogłem czytać światowej prasy, oglądać zachodnich filmów, że o wyjeździe z niego nie wspomnę(chyba, że do NRD, lub Czechosłowacji).
Obecnie przynależność do UE umożliwia mi poruszanie się po Europie, od Kręgu Polarnego do Sycylii, i od fińskiej tundry, po atlantyckie wybrzeże Portugalii, nie pytając nikogo o pozwolenie. Mogę również pracować w tych krajach, na równych prawach z jego mieszkańcami, albo kupować w nich nieruchomości. Mogę wreszcie, co nie jest bez znaczenia, wybierać władze tego, najbogatszego i najszczęśliwszego kręgu państw na Ziemi. I czytam, że Unia Europejska mnie zniewala, albo ogranicza moją wolność. Ściana
Odpowiedz
Iselin napisał(a): Niektórzy podejrzanie łatwo mylą wolność do robienia czegoś z finansowaniem tego czegoś.
Owszem. Ale jakoś w przypadku niniejszych wypowiedzi exetera takiej pomyłki nie widać.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Korzeń Marianny napisał(a): Przecież nie ma wolnosci absolutnej. Wolność to pewnego rodzaju umowa, kompromis polityczno-spoleczno- gospodarczy.
Stale ewoluujacy model, którego celem jest poprawa jakosci życia wszystkich grup spolecznych, pod wzgledem prawnym, ekonomicznym, kulturowym.
Nigdy nie dojdziemy do etapu w którym będzie go można modyfikowac i dostosowywac do aktualnych warunków, skoro za każdym razem będzie rownany z ziemią. Łatwo rozwalić mrowisko jednym kopniakiem, tylko ile trzeba czekać żeby z powrotem wróciło do stanu wyjsciowego.

Tak ale istnieje wypracowany w kręgu Cywilizacji Zachodniej kanon wolności podstawowych, takich jak wolność zrzeszania się, wolność słowa, wolność poruszania się, wyboru pracy etc.
Zawsze będzie trwała dyskusja, co się w tym kanonie powinno znaleźć a co nie.
To nie jest dane raz na zawsze, to trzeba ćwiczyć, jak grę na skrzypcach, żeby nie wyjść z wprawy.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
exeter napisał(a):  I czytam, że Unia Europejska mnie zniewala, albo ogranicza moją wolność. Ściana

A co może nie zniewala? Prawda w oczy kole.

Nie dość, że zniewala to jeszcze wprowadza nierówne traktowanie.

Jak mam pieniądze i mnie stać wyprodukować dużo mleka powyżej limitu to EU mi zakaże. Jak wyhoduję krzywe ogórki to każą mi je wypier... 

Jako polski rolnik dostanę mniejsze dopłaty niż niemiecki czy francuski.

Jakiś niewiadomego pochodzenia "uchodźców" wepchną na siłę do mojego domu bez pytania mnie o zdanie.

To co to K... ma być?

Idiotów poszukajcie sobie gdzie indziej.
Odpowiedz
pitbbpl napisał(a): Jak mam pieniądze i mnie stać wyprodukować dużo mleka powyżej limitu to EU mi zakaże.

Miałem postanowienie ignorowania twoich występów, miłośniku ZOMO ale nie mogę.
Dla twojej ograniczonej mózgownicy.
Cytat:Od 1 kwietnia 2015 , po ponad 30 latach obowiązywania limitów produkcji mleka, Unia zniosła kwoty, pozwalając rolnikom na produkcję mleka bez ograniczeń
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
pitbbpl napisał(a): A co może nie zniewala?
Oczywiście że zniewala. Każdy aparat państwowy zniewala. Jednakowoż jedne zniewalają bardziej, inne mniej. Mamy sytuację gdy nie tak daleko mamy kraj, który wysyła potajemnie przymusowo żołnierzy, by ginęli w wojnie, której ten kraj oficjalnie nie prowadzi. W tej sytuacji ktoś mówi, że czuje się zniewolony, bo istnieje standard krzywizny ogórka. I tak swoją debilną gadaniną pitbbpl tylko dowodzi, że żyjemy w najbardziej wolnym regionie ziemi.

@Sofeicz - nie tędy droga. Nie będzie o mleku, będzie o bananie. Zawsze jakiś tam anegdotyczny dowód na to, jakie to w Unii panuje straszne zniewolenie się znajdzie.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
pitbbpl,

Cytat:To co to K... ma być?

Idiotów poszukajcie sobie gdzie indziej.
Zamiast się irytować, poszerz wiedzę na temat założeń Wspólnej Polityki Rolnej UE:
WPR

puszczenie tego sektora produkcji na żywioł, doprowadziłoby do nadprodukcji i drastycznego zmniejszenia opłacalności. Tak jak to ma miejsce podczas tzw. "klęsk urodzaju".
Albo do komasacji gruntów i wyludnienia obszarów wiejskich.

Wtedy dopiero miałbyś powody do załamywania rąk. Oczko
Odpowiedz
zefciu napisał(a): @Sofeicz - nie tędy droga. Nie będzie o mleku, będzie o bananie. Zawsze jakiś tam anegdotyczny dowód na to, jakie to w Unii panuje straszne zniewolenie się znajdzie.

A którędy?
Albo moźna udawać, że gówno nie śmierdzi albo punktować.
Nie chcieliśta się pozbyć wrzoda, to mata cyrk.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Na Wasze nieszczęście przyrasta ludzi, sił chcących rozsadzić tą EU od środka.

Wystarczy głosować odpowiednio. A ludzie powoli się budzą w całej EU w różnych państwach.

Zobaczymy kto wygra.

Ja obstawiam, że wygra wolność ponad kołchozem i dyktaturą.
Odpowiedz
Unia w najbliższym czasie zapewne rozpadnie się albo zmieni charakter. Coraz mocniejsze są głosy, które mówią, że istotna jest współpraca gospodarcza, a tworzenie na siłę jakiejś wspólnej europejskiej tożsamości pod dyktando państw starej Unii jest nadmuchane i niekorzystne dla państw narodowych.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
Iselin napisał(a): Unia w najbliższym czasie zapewne rozpadnie się albo zmieni charakter. Coraz mocniejsze są głosy, które mówią, że istotna jest współpraca gospodarcza,  a tworzenie na siłę jakiejś wspólnej europejskiej tożsamości pod dyktando państw starej Unii jest nadmuchane i niekorzystne dla państw narodowych.

I wszyscy będą żyć szczęśliwi, zamknięci w swoich zaściankach, otoczeni granicami, wizami, cłami, walutami.
Miodzio!
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a):
Iselin napisał(a): Unia w najbliższym czasie zapewne rozpadnie się albo zmieni charakter. Coraz mocniejsze są głosy, które mówią, że istotna jest współpraca gospodarcza,  a tworzenie na siłę jakiejś wspólnej europejskiej tożsamości pod dyktando państw starej Unii jest nadmuchane i niekorzystne dla państw narodowych.

I wszyscy będą żyć szczęśliwi, zamknięci w swoich zaściankach, otoczeni granicami, wizami, cłami, walutami.
Miodzio!

Życie w zamknięciu w zaścianku jest git - ja się czuję rzeczywiście szczęśliwy żyjąc ze świadomością, że mogę sobie pójść na koncert i żaden Ahmed nie zacznie do mnie napierdalać z kałacha.

Trochę dziwnie zrozumiałeś Iselin - ja to tak zrozumiałem, że coraz mocniejsze są głosy, które chciałaby powrotu do takiej współpracy jaka była w czasach EWG.

Tak BTW - gdyby istnienie granic było dla ludzi niekorzystne to by je już dawno zniesiono. Także cła i wizy mają sens - w pewnych sytuacjach. Nawet UE ma granice, a nawet Niemcy i Francja rozważają likwidację strefy Schengen, żeby móc lepiej sobie radzić z falą imigrantów.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Iselin,

Cytat:Coraz mocniejsze są głosy, które mówią, że istotna jest współpraca gospodarcza, a tworzenie na siłę jakiejś wspólnej europejskiej tożsamości pod dyktando państw starej Unii jest nadmuchane i niekorzystne dla państw narodowych.
Znasz jakiś inny powód, poza tworzeniem wspólnej europejskiej tożsamości, dla którego podatnicy z krajów "starej" Unii wpompowali w Polskę kilkaset miliardów? Przecież współpracować gospodarczo mogli i bez tego aktu altruizmu.
Odpowiedz
Może składki,które Polska płaciła są tu jakimś tropem?
Nie?
Można się było spodziewać...

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 11 gości