To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PiS, co zrobił a nie co powiedział
Zapewne. Cudów nie ma, skądś pieniądze na nowe, lepsze 500+ trzeba będzie wziąć.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Ludzie i tak to kupią. PiS to zbawca Polski. Musi brać pieniądze, żeby je dawać, ale przede wszystkim zbawia Polskę.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Poligon. napisał(a): Też mi rewelacje.
Szał podwyżek zacznie się tuż po wyborach, o czym ćwierkają wszystkie ekonomiczne portale. W górę mają iść wszystkie akcyzy i ZUS. Są też plany zrównania VAT-u do 23%.

No jednak jest różnica, czy ćwierkają ekonomiczne portale, opozycyjni politycy i media obecnemu rządowi nieprzychylne, a czy robi to jakiś urzędnik niemiłościwie panującej nomenklatury. I to na początku oficjalnego okresu kampanii wyborczej. Jeżeli już teraz mamy koniec propagandy sukcesu i wystarczy-nie-kraść, to skala potrzeb musi być kolosalna.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
https://businessinsider.com.pl/polityka/...ie/bx8kx2g

"Duża podwyżka płacy minimalnej Partia rządząca proponuje też podwyżkę płacy minimalnej do 3 tys. zł do końca 2020 r. i do 4 tys. do końca 2023 roku. Od 1 stycznia 2019 roku wynosi ona 2250 zł.
- Wzrost płac będzie stymulowany poprzez podniesienie płacy minimalnej do 3 tys. do końca 2020 r. i 4 tys. do końca kadencji w roku 2023. Nastąpią też podwyżki płac w sferach finansowanych ze środków publicznych."


Ile przy pensji minimalnej na poziomie 3 tysięcy złotych będzie wynosił ZUS dla  tych co prowadzą swoją działalność? A ile będzie wynosił przy 4 tysiącach. I jak odbije się to na zatrudnienie w tzw. Polsce B gdzie słabe zarobki to często nie skutek januszowania właściciela ale ogólnie kiepskiej kondycji lokalnej gospodarki.

Ogólnie widać,że PIS nie ma pomysłu na państwo. Jedyne co potrafi obiecać to "więcej kasy" Co przykładowo ze służbą zdrowia? Jak rozumiem dalej co rok 30 tysięcy Polaków będzie przedwcześnie umierać na nowotwory tylko dlatego, że nie mamy wprowadzonych europejskich standardów leczenia raka.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Aż się przypomniała ta wypowiedź Morawieckiego:

Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): I jak odbije się to na zatrudnienie w tzw. Polsce B gdzie słabe zarobki to często nie skutek januszowania właściciela ale ogólnie kiepskiej kondycji lokalnej gospodarki.
Polska B nie jest od pracowania, ale od dostawania socjalu i glosowania na PiS.
Niech zyje Lenin, Stalin i Jaroslaw Kaczynski!
Odpowiedz
Dobrze jest. Co wy chcecie.

Pierwszy pasek w tvp, który mówi prawdę.  Duży uśmiech

[Obrazek: c5ZivyB.jpg]

To naprawdę poszło na antenie programu.

Swoją drogą, żeby skopiować ten obraz, musiałem obejrzeć 4-5 reklam na samym początku, a potem jeszcze raz za każdym razem gdy przewijałem odtwarzać pomiędzy pkt. z reklamą. Straszne zdzierstwo, a przecież ta tuba propagandowa dostała dofinansowanie z budżetu.
Czyli tak: płacimy podatki na TVP, pechowcy płacą abonament, a i tak zmuszają do oglądania reklam. Za PełO tego nie było!
No, nie wiem jak wyborcom PiS, ale mnie tu coś nie pasuje.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
No idioci tam pracują, bez dwóch zdań:
[Obrazek: sg1fc975g9l31.jpg]
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
I to jest powód, dla którego aż tak się tego PiSu nie boję. Nawet jeśli teraz wydają się HIVem, to gdy to wszystko pieprznie okażą się ledwie jakąś chlamydią.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
[Obrazek: 69984662_3361482047195589_57679887317430...e=5E028041]


Cytat:Jeżeli rząd spełni swoje obietnice średnia płaca w Polsce może drastycznie wzrosnąć, jeżeli to się stanie, ZUS dla samozatrudnionych także wzrośnie.

Już wiadomo, że za 3 miesiące ZUS wyniesie prawie 1 500 zł. Jeżeli dojdzie do podnoszenia płacy minimalnej do 4 000 zł i zdarzy się, że będzie to miało wpływ na coraz wyższą średnią płacę w Polsce, to ZUS już za 15 miesięcy, zamiast podwyższony do 1 650 zł, może zostać podwyższony do 1 900 zł, a za 27 miesięcy do około 2 300 zł.

Premier zapowiadał zmiany w płatnościach do ZUS dla samozatrudnionych, ponieważ Polacy już od dawna są niszczeni wysokimi płatnościami, lecz tak samo wmawiano Polakom 4 lata temu i mało się w tym kierunku zmieniło.

Wprowadzono pewne udogodnienia, lecz są one raczej kosmetyczne i nie rozwiązują problemu, tym samym wedle zasady “po czynach ich poznacie” rządzący wprowadzą tylko kosmetyczne zmiany, aby zamydlić Polakom oczy.


https://dobryruch.co.uk/pis-moze-zniszcz...2J9OZKFeyQ
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
A co z tą ulgą dla jednoosobowych działalności? Funkcjonuje to, bo zatrzymałem się na etapie, kiedy kolejny raz bohatersko wycofali projekt do ponownego przemyślenia.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): [Obrazek: 69984662_3361482047195589_57679887317430...e=5E028041]

Czyli czeka nas znacząco więcej pracy na czarno i bez umowy. Wolnej od podatków, odpowiedzialności i praw pracowniczych. Prawdziwy akap! A mówią, że PiS to nie prawica.
Odpowiedz
Żarłak napisał(a): A co z tą ulgą dla jednoosobowych działalności? Funkcjonuje to, bo zatrzymałem się na etapie, kiedy kolejny raz bohatersko wycofali projekt do ponownego przemyślenia.

A nie wiem. Muszę z księgową pogadać, bo coś mi ostatnio wspominała, że robi księgowość kolesiowi, który ma już parę lat firmę budowlaną, a który wykazuje tak mało dochodu, że płaci mały ZUS. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale jeśli to możliwe, to muszę się zagłębić w temat.

ZaKotem napisał(a): Czyli czeka nas znacząco więcej pracy na czarno i bez umowy. Wolnej od podatków, odpowiedzialności i praw pracowniczych. Prawdziwy akap! A mówią, że PiS to nie prawica.

Nom, na FB jest zamknięta grupa dla ludzi samozatrudnionych zajmujących się wykończeniówką - wielu zadeklarowało kasację DG - jeśli tylko PiS zrealizuje swoją obietnicę.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): A nie wiem. Muszę z księgową pogadać, bo coś mi ostatnio wspominała, że robi księgowość kolesiowi, który ma już parę lat firmę budowlaną, a który wykazuje tak mało dochodu, że płaci mały ZUS. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale jeśli to możliwe, to muszę się zagłębić w temat

Jest mały zus od przychodów, a nie dochodów. Ale to naprawdę trzeba wykazywać małe przychody, żeby była jakaś różnica

https://www.zus.pl/firmy/przedsiebiorco-...mi/2112454
Odpowiedz
ZaKotem napisał(a): Czyli czeka nas znacząco więcej pracy na czarno i bez umowy. Wolnej od podatków, odpowiedzialności i praw pracowniczych. Prawdziwy akap! A mówią, że PiS to nie prawica.


Ewentualnie czekają masowe bankructwa w sektorze prywatnym a jaśnie państwo dobrozmienni przeprowadzą akcję "bank za złotówkę" na masową skalę - nacjonalizując za grosze upadające firmy.

Gdyby celem była pensja minimalna na poziomie 3000 złotych w 2023 roku może by im się udało. Ale 4 tysiące musi się skończyć katastrofą. Przykładowo prognozowany wzrost płac na ten rok to 6-7,5%. Aby osiągnąć 4k w 2023 pensja minimalna musiała by rosnąć gdzieś o 20% na rok.

To się nie skończy jak w Grecji. Jak zrobią co obiecują będzie Wenezuela.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
A zrobić mogą. W końcu nie ze swojego dają.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
kmat napisał(a): A zrobić mogą. W końcu nie ze swojego dają.

Trochę ze swojego. Bo się nagle okaże, że 2/3 budżetówki robi poniżej minimalnej. Ale zrobić faktycznie mogą. Ciekawy jestem jaką minę zrobił Morawiecki jak mu Kaczyński powiedział o tej pensji minimalnej. No i na miejscu opozycji cały czas teraz bym dopytywał dlaczego pan premier nie uważa już, że "zapierdalanie za miskę ryżu" jest ok.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Hans Żydenstein napisał(a): Jest mały zus od przychodów, a nie dochodów. Ale to naprawdę trzeba wykazywać małe przychody, żeby była jakaś różnica

https://www.zus.pl/firmy/przedsiebiorco-...mi/2112454

Przeczytałem. Smutne to...
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): Ciekawy jestem jaką minę zrobił Morawiecki jak mu Kaczyński powiedział o tej pensji minimalnej.
Nie dziwię się Czerwińskiej, że uciekła.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): Gdyby celem była pensja minimalna na poziomie 3000 złotych w 2023 roku może by im się udało. Ale 4 tysiące musi się skończyć katastrofą. Przykładowo prognozowany wzrost płac na ten rok to 6-7,5%. Aby osiągnąć 4k w 2023 pensja minimalna musiała by rosnąć gdzieś o 20% na rok.

To się nie skończy jak w Grecji. Jak zrobią co obiecują będzie Wenezuela.

Ale nie zrobią, bo PiS nie spełnia swoich obietnic.

Jeśli będą próbowali zrobić, to mogą tak, że tragedii nie będzie. Wystarczy, że urealnią kwotę brutto o koszty pracodawcy. Obecnie: 2 709,30 PLN łączny koszt pracodawcy. To w przyszłym roku firmy musiałby podnieść wynagrodzenia o niecałe 300 zł. Przecież to niewiele więcej niż obecny wzrost.

Poprzednio minimalna po stronie pracownika wzrosła 150 brutto. A pracodawcę kosztowało to niecałe 200 zł. Jedna stówka nie robi większej różnicy. Oczywiście, to będzie kolejne oszustwo PiS, tylko że ich wyborców to nie ruszy, bo większość i tak nie zrozumienie tego ruchu, ale na papierze będą mieli 3 tysie. Duży uśmiech

Doceniam PiS za to, ze pokazała jak wielu skretyniałych i zdegenerowanych obywateli zamieszkuje RP.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości