To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PiS, co zrobił a nie co powiedział
DziadBorowy napisał(a): Co jak co ale w robieniu ze swoich zwolenników idiotów to oni są mistrzami,

Szczelna i bezczelna banieczka informacyjna wszystko sprzeda. Zwłaszcza w niezbyt inteligentnej i mądrej niszy.
Odpowiedz
Odpowiadając na zawarte w nazwie wątku pytanie:

Cytat:PiS, co zrobił a nie co powiedział

odpowiadam: po raz kolejny dowiódł, jak bardzo - w swej rzekomo prospołecznej warstwie - gardzi społeczeństwem.

Małżonek pani marszałek Witek przebywa na OIOM od października 2020 roku. OIOM - Oddział Intensywnej Opieki Medycznej, wyspecjalizowana komórka przeznaczona do RATOWANIA życia. Życia małżonka pani Marszałek nikt nie musi ratować, ale ze względu na stan zdrowia powinien spędzić jego resztę w godnych warunkach. I życzę chłopu jak najlepiej, ale dla takich ludzi funkcjonują oddziały paliatywne. Tak, ja wiem, że "opieka paliatywna" brzmi tylko trochę lepiej od "umieralni", ale nie wierzę, że przy koleżeńskiej solidarności i zarobkach pani Witek ów małżonek nie miałby naprawdę dobrych warunków.

Tylko po co wydawać pieniążki i równać się z pospólstwem, skoro można wykorzystać koneksje i zająć miejsce w naszpikowanym najlepszą aparaturą OIOM-ie?

Kurwa mać. Zajmowanie miejsca na SOR-ach przez ludzi z bólem gardła to przy tym pikuś. No ale dobra, poniosła ją ułańska fantazja, wyciekło - cholercia, kiepsko, w takim razie: przepraszam was, obywatele, nie powinniśmy byli tak postąpić, chciałam dla niego jak najlepiej, już zwalniamy miejsce...

Ej, Sebrian, wake up. Zesrałeś się.

Propagandowa szczekaczka ruszyła. Sam Duce staje w obronie hien żerujących na nieszczęściu pana Witka. Pani marszałek załamana. Miejsce nadal zajęte.

Był "twój ból jest lepszy niż mój" - pora na sequel pn. "twój stan jest gorszy niż mój"?
"Gdzie kończy się logika, tam zaczyna się administracja".
Nie cierpię administracji.
Jestem absolwentem administracji.
Chcę zmieniać administrację.
Odpowiedz
Co najlepsze jest to skuteczne bo drugą strona trochę nie wie jak się zachować że względu na osobisty charakter sprawy i stan męża pani Witek. A PISowskie hieny nie mają żadnych skrupułów - po trupach do celu. Nie pierwszy raz zresztą.

Jak czasem opozycja wkurza mnie czymś to sobie przypominam takie akcje które jasno pokazuja czym jest PIS i gdzie leży zasadnicza różnica.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): Co najlepsze jest to skuteczne bo drugą strona trochę nie wie jak się zachować że względu na osobisty charakter sprawy i stan męża pani Witek. A PISowskie hieny nie mają żadnych skrupułów - po trupach do celu. Nie pierwszy raz zresztą.

Jak czasem opozycja wkurza mnie czymś to sobie przypominam takie akcje które jasno pokazuja czym jest PIS i gdzie leży zasadnicza różnica.

Wiesz, z gangsterami jest tak, że są zawsze o krok przed policją.
PiS (podobnie jak Putin, Orban, Baćka i w ch.. innych) to taka megagangsterka, która strzela, gwałci, korumpuje i kradnie, i na którą zaczyna już brakować policjantów.

PS, Czasami się zastanawiam, w jaki sposób przetrwały demokracje liberalne w obliczu tak potężnych sił destrukcyjnych i autorytarnych.
To że przez pokolenia udało się niektórym krajom nie popaść w PiSizm, to niewytłumaczalny fenomen.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): PS, Czasami się zastanawiam, w jaki sposób przetrwały demokracje liberalne w obliczu tak potężnych sił destrukcyjnych i autorytarnych.
To że przez pokolenia udało się niektórym krajom nie popaść w PiSizm, to niewytłumaczalny fenomen.
Ale chyba nie ma tych krajow tak wiele i nie wszystkie funkcjonują znowu tak długo. Jest USA, Wielka Brytania, Kanada, Australia i kilka innych krajów europejskich. Ameryka Łacińska i Południowa to pisizm, Azja głównie autorytaryzm/pisizm z może z wyłączeniem Japonii a Afryka szkoda gadać.
Odpowiedz
Oskarek Szafranowicz dostał pracę w państwowym PKO BP jako "specjslista", a Kukiz dostał od rządu ponad 4 miliony (ostatnio narzekał, że u niego krucho z kasą) i stąd wystartuje pewnie razem z PiSem. Takie kurestwo i złodziejstwo w kraju ostatnio pewnie za komuny było...
Odpowiedz
Nie pewnie tylko z pewnością. Takiej skali uwłaszczania partyjnej nomenklatury na państwowym nie było od czasu gdy PZPR oddawał władzę. Przypomnę dla porównania, ze jeszcze w 2014 ministra że stołka potrafiło zmieść niewpisanie zegarka za 20 tys do oświadczenia majątkowego.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Z racji wieku pewny nie jestem. Zastanawiałem się, czy w latach 90-tych niie bywało gorzej. No ale wierzę Ci, Dziadzie. No tak...
Oskarek Szafranowicz studiuje prawo na UW, ma dwie prace teraz od PiSu, program w TV Republika, działa w partii, w necie propagandę robi, a stawiam, że jeszcze robi dla pisowców za zniewieściałego nałożnika (temu karierę zawdzięcza, nowy Janniger?). Członek rekonesansu, kuźwa...
I jeszcze ten Kukiz sprzedający się za miliony monet, choć latami miał walkę z korupcją na sztandarach...
Odpowiedz
Kukiz już oficjalnie dołączył do PiSu.
Co do tych uwłaszczonych - bez państwowego parasola to się rozsypie. PZPR też się uwłaszczał na potęgę, ale niewiele z tych biznesów się utrzymało.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
kmat napisał(a): Kukiz już oficjalnie dołączył do PiSu.
Nie spodziewałem się, że ordynarnie prześlą mu miliony na jakąś pseudo-fundacyjkę. Myślałem, że najwyżej go przekupią jakimś promilem z subwencji budżetowej. Negatywnie się zaskoczyłem. Stopień zgnilizny rządu dokopuje się nowych den.

kmat napisał(a): Co do tych uwłaszczonych - bez państwowego parasola to się rozsypie. PZPR też się uwłaszczał na potęgę, ale niewiele z tych biznesów się utrzymało.
To jest jakieś pocieszenie. Dzięki za nie. No ale co Kukizy i Oskarki przeżrą to ich. Smutny
Odpowiedz
Osiris napisał(a):
Sofeicz napisał(a): PS, Czasami się zastanawiam, w jaki sposób przetrwały demokracje liberalne w obliczu tak potężnych sił destrukcyjnych i autorytarnych.
To że przez pokolenia udało się niektórym krajom nie popaść w PiSizm, to niewytłumaczalny fenomen.
Ale chyba nie ma tych krajów tak wiele i nie wszystkie funkcjonują znowu tak długo. Jest USA, Wielka Brytania, Kanada, Australia i kilka innych krajów europejskich. Ameryka Łacińska i Południowa to pisizm, Azja głównie autorytaryzm/pisizm z może z wyłączeniem Japonii a Afryka szkoda gadać.

Trochę tej zieleni jest.
World Democracy Index:

[Obrazek: 2560px-Democracy_Index_2022.svg.png]
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Cóż za niesamowity zwrot akcji. Po tym jak media znalazły informację jakie spółki były zaangażowane w sprzedaż ukraińskiego zboża na polski rynek już pojawiają się ich pierwsze powiązania z politykami PIS. No kto by się spodziewał Duży uśmiech

Co najlepsze po tej informacji pewnie poparcie dla tej szarańczy wzrośnie o kolejne 2%.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): Cóż za niesamowity zwrot akcji. Po tym jak media znalazły informację jakie spółki były zaangażowane w sprzedaż ukraińskiego zboża na polski rynek już pojawiają się ich pierwsze powiązania z politykami PIS. No kto by się spodziewał Duży uśmiech

Co najlepsze po tej informacji pewnie poparcie dla tej szarańczy wzrośnie o kolejne 2%.

Wzrośnie na wsi Uśmiech
Ogólnie polskie chłopy, to jakieś bezrozumy (sorry chłopy) - na dzień dobry rząd PiS znacznie utrudnił im możliwość handlu ziemią, a oni i tak murem za PiSem.
Syndrom sztokholmski?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): Ogólnie polskie chłopy, to jakieś bezrozumy (sorry chłopy) - na dzień dobry rząd PiS znacznie utrudnił im możliwość handlu ziemią, a oni i tak murem za PiSem.
Pytanie, czy byli jakoś szczególnie zainteresowani tym handlem. Na polskich polach uprawia się przede wszystkim brukselkę, dlatego ziemia tak zdrożała. Kupić nie było jak, a sprzedawać nikt nie chciał. PiS tu niczego istotnego nie zmienił.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
https://twitter.com/OzdobaJacek/status/1...5376249856
O kura! Ale ostro ziobryści zaatakowali Kukiza. I jak oni mają startować na jednej liście?
Odpowiedz
Mam pewien pomysł na temat tego, kto rządzi zdemenciałym Kaczyńskim w PiSie. Kto to może być? Stawiam, że "Pies" Terlecki. Dlaczego?
1. Terlecki siedzi obok Kaczyńskiego w Sejmie i ma na niego oko. Często Kaczyński gada z nim.
2. Terlecki dyscyplinuje posłów PiS i nimi zarządza. Zajmuje się też strukturami. Jest ogniwem informacyjnym pomiędzy Prezesem a politykami PiS. Może być jego "interfejsem na świat". Jako wicemarszałem ma też oko na kierowanie Sejmem. Jest partyjnym "whipem".
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Whip
3. Terlecki nieraz wypowiada opinie po swojemu. Albo mówi to co innym politykom PiS nie wypada, bo mu ktoś każe, albo sam sobie ustala linię polityczną:
https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C15...t-pis.html
Odpowiedz
I stał się cud - chyba odtąd będę głosował na PiS Uśmiech

jakiś czas temu postanowiłem, że nie będę płacił na PiSowską Kurwizję.
I zaczęły nadchodzić z PP wezwania do zapłaty zaległego abonamentu.
Trwało to kilka lat, bo zasypywałem ich sążnistymi pismami, na które musieli sążniście odpowiadać ...
Suma sumarum droga pieniacza się skończyła i dostałem ostateczne wezwanie do zapłacenia abonamentu za ostatnie 5 lat (1600 coś zł).
Ale ponieważ jako emeryt z niską emeryturą jestem ustawowo zwolniony z opłaty napisałem do KRRiTV o umorzenie zapłaty za kilka miesięcy, kiedy już przebywałem na rzeczonej emeryturze.
Trwało to pół roku ale w końcu przyszło pismo z KRRiTV i ...... Bingo! - umorzyli mi całość zadłużenia.

Szach-mat opcjo niemiecko!
Tak się traktuje swój target.
Jaro - jesteś wielki.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
https://businessinsider.com.pl/finanse/n...tu/ef7xedb

Narodowy Bank Polski poniósł w tym roku stratę w wysokości 17 mld złotych. Tłumaczą, że spowodowane było to wzrostem stóp procentowych na świecie co spowodowało spadek wartości posiadanych obligacji. Ok ma to sens. Tylko jest tam jeden mały kruczek. Jeżeli wczytać się w sprawozdanie finansowe okazuje się, że ci geniusze przegrali 2mld złotych spekulując na kontraktach futures. I nie nie chodzi tutaj o wykorzystywanie ich do zabezpieczenia innych pozycji. Oni po prostu spekulowali na kontraktach terminowych na fundusze akcyjne. Co będzie w 2023? Okaże się, że NBP obstawiał wyniki meczów u bukmachera ?

Kurwa - te wszystkie żarty o Glapińskim co to w Bocianie chwilówki bierze są bliżej prawdy niż się wydawało :|
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
https://twitter.com/RacjonalnyObyw1/stat...z75Xg&s=19

PiS wprowadza podatek od zrzutek. To jest dopiero skurwysyństwo.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Żukowska, która jest Żydówką, napisała do Morawieckiego na Ćwierkaczu posta, gdzie stwierdziła, że Vateusz jest Żydem. Chyba nie żartowałaby z takiej poważnej dla niej sprawy. Jeżeli Morawa faktycznie jest Żydem (w sensie, że ma korzenie żydowskie), to zmniejsza to szanse na koalicję PiSu z "żydosceptykami" od Konfy. Mati może rzec "basta" i dołączyć do chadecji - tym bardziej, że przegrywa bitwę o sukcesję po Kaczyńskim z Błaszczakiem.
W końcu Matteo to neo-puławianin, a Ziobro to neo-natolińczyk. Pasowałoby. Oczko
Tylko jeszcze poszukam potwierdzenia tego posta Żukowskiej, bo może się nadziałem na fejka pierwszej klasy.
Znalazłem to:
https://oko.press/morawiecki-przyznaje-z...olocauscie
W sumie Paweł Jabłoński, który jest zapewne człowiekiem Morawieckiego, wykluczył koalicję z Konfą i rzekł, że wolałby współpracę z PSL-em i... Lewicą. Konfą nazwał "ostatnią lub przedostatnią partią do współpracy".
Dlaczego Jabłoński to pewnie człek Wielkiej Morawy?
Dlatego:
https://www.wnp.pl/parlamentarny/wydarze...27731.html
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 14 gości