To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PiS, co zrobił a nie co powiedział
Ergo Proxy,

Cytat:Exeter – ale jeśli nazywasz kogoś Ciemnogrodem i jeszcze postulujesz obcięcie wpływów Kościoła, to właśnie zmierzasz do zniszczenia mu systemu wartości oraz tkanki społecznej zbudowanej wokół tych wartości, a nazywając kogoś pisiorem i hałastrą upokarzasz go. W ogóle, cały ten Twój rant jest spisany językiem pogardy.

Z łaski swojej: przestań.
Wiem, jestem tym złym, który od 2005 przestrzega przed Kaczyńskimi. Bardzo długo robił to grzecznie, nikogo nie obrażając i posługując się w dyskusji argumentami. Otrzymując w rewanżu w najlepszym razie zarzut o "straszenie PISem", w gorszym, spotykając się z agresją(dowodów na to bez liku znajdziesz tu i na Katolik.pl).
Dziś straszą Kaczyńskim wszyscy obserwatorzy sceny politycznej, nawet co niektórzy publicyści prawicowi przejrzeli na oczy i zaczęli się bać o przyszłość Polski pod jego rządami. 
A ja mam jak zawsze, podkulić ogon, schować pazurki i dawać dowody chrześcijańskiego miłosierdzia. Pytam się Ciebie na serio - jak długo jeszcze mam nadstawiać drugi policzek i udawać, że wszystko jest w najlepszym porządku, po to, żeby przypadkiem nie obrazić inaczej myślących rodaków? 

Wyobraź sobie, że wybaczyłem w duchu komuchom ich przewiny i w imię zgodnego życia w jednym państwie zrezygnowałem z zemsty. Jestem też w stanie wybaczyć kaczystom. Pod jednym wszakże warunkiem - przyznania się do błędu, szczerej skruchy i obietnicy poprawy. Nie ma we mnie pogardy, ani nienawiści, ale prawa do życia w wolnym kraju będę bronił i przed najeźdźcą zewnętrznym i przed satrapami rodzimego chowu.
Cytat:Toteż wywaliłem jednemu pisowcowi na wierze, że podstawą ustroju zbudowanego na gruzach III RP ma być wróżda, to jest bezlitosna zemsta rodowa za przelaną krew. A ponieważ napisał on był, ten pisowiec, coś o muslimach, wywaliłem też, że na wróżdzie stoi tradycyjny ustrój muzułmańskich górali albańskich z zapadłych wsi i spuentowałem Enwerem Hodżą, ktory jak wiadomo, wdrożył w Albanii politykę izolacji od całego świata, nawet komunistycznego. Żebyśmy nie znali ani sprawiedliwości, ani miłosierdzia, a tylko zemstę straszną, nieubłaganą; tak mu napisałem, że do tego zmierzają rządy Kaczyńskiego.

I zamilkł.
Toteż jak mantrę powtarzałem, że najcięższą winą Kaczyńskiego, za co będzie się przez wieczność smażył w piekle, było wykopanie głębokich podziałów w polskim społeczeństwie. Czym zaszkodził nam bardziej, niż najgorszy wróg zewnętrzny. I taki polityk w oczach wielu rodaków uchodzi za wzór patriotyzmu. Boki można by zrywać ze śmiechu, gdyby to nie było aż takim dramatem.

I na koniec - warunkiem zgodnego współżycia, czy to w rodzinie, czy w społeczeństwie jest szczera rozmowa. Musimy mówić sobie prawdę, nawet jeśli czasem bywa trudna, lub bolesna. W takiej rozmowie nie powinno być tematów tabu i nic nie stoi na przeszkodzie by rozmawiać także o Kościele, nie przypisując adwersarzowi na wejściu złych intencji.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez Mar - 09.11.2015, 19:59
RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez Mar - 24.11.2015, 16:41
Powtórka z 2005-2007 - przez Wron NIEmiecki - 15.04.2016, 12:21
RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez GPR - 17.04.2016, 01:42
RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez GPR - 17.04.2016, 14:55
RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez GPR - 18.04.2016, 14:23
RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez GPR - 18.04.2016, 16:29
RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez Tgc - 29.09.2016, 08:41
RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez exeter - 28.07.2017, 22:48
Reforma emerytalna? - przez DziadBorowy - 08.11.2017, 23:11
RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez ETA - 27.02.2019, 12:25
RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez ETA - 28.02.2019, 10:53
RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez ETA - 27.02.2019, 12:50
RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez ETA - 27.02.2019, 13:04
RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez Tgc - 08.09.2019, 09:44
RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez Tgc - 18.09.2019, 06:23
PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez Sebrian - 08.03.2023, 21:26
PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez Sebrian - 24.06.2023, 09:42
RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez Tgc - 14.01.2024, 22:50
RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez Tgc - 15.01.2024, 17:44
RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez Tgc - 15.01.2024, 19:26
RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez Tgc - 19.01.2024, 13:56
RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez Tgc - 21.01.2024, 07:13
RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez Tgc - 21.01.2024, 18:41
RE: Co was facepalmi - przez lumberjack - 01.05.2023, 06:32
RE: Co was facepalmi - przez DziadBorowy - 02.05.2023, 15:18

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 12 gości