To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PiS, co zrobił a nie co powiedział
Żarłak napisał(a): Potrzebna jest pozytywna reakcja, która z jednej strony uchroni przed idiotyzmami PiS, a z drugiej da odpowiedź na dwie kwestie: jedną jest rozliczenie ich, a drugą, znacznie ważniejszą, dokonanie płynnych przemian dających silniejsze zakorzenienie instytucjonalne po okresie chaosu.

Też bardzo bym chciał powstania partii, na którą mógłbym wreszcie szczerze, z czystym sumieniem zagłosować.

Żarłak napisał(a): Zasiał we mnie wątpliwości czy aby na pewno powinien pracować tam gdzie pracuje (wcześniej będąc zastępcą Macierewicza w MON), bo to wygląda tak jakby był jednostką wybitną o wielu talentach, albo jakby "znał się" na wszystkim po trochu.
Czyli był takim pracownikiem miernym - przeciętnym bmw.

Nie wiem jak ty, ale ja ogólnie odnośnie naszych polityków z góry przyjmuję, że się nie znają i że są niekompetentni (bo nie chodzi mi tylko pisowskich "cwaniaków" gdyby tacy peowscy "cwaniacy" byli bardziej kompetentni, to nigdy nie doszłoby do powstania nagrań z "Sowy i przyjaciół").

Kompetentni ludzie, którzy się na czymś znają nie zajmują się polityką.

Żarłak napisał(a): A dlaczego mam obwiniać demokrację za skutki PiSowskiego autorytaryzmu?

A skąd się wziął PiS jeśli nie z owej demokracji?

Żarłak napisał(a): Czy kiedy zbuduję z kimś wspólnie dom, a po latach ten ktoś do mnie przyjdzie ze szpadlem w dłoni i powie, że dzisiaj zaczyna rozkopywanie fundamentów, bo to jego dom i ma prawo robić z nim co chce to mam o to obwiniać fakt, że dawniej podjęliśmy wspólną decyzję o budowie domu? Czy może powinienem obwiniać to, że temu komuś odpierdoliła uszczelka pod korkiem?

Powinieneś obwiniać budowniczych za to, że zbudowali dom podatny na podkopywanie i że każdy z budowniczych, przed dojściem PiSu do władzy, trochę podkopywał te fundamenty i przyzwyczajał ludzi do tego, że zawsze się trochę podkopuje.

Żarłak napisał(a): No to widzisz, że autorytaryzm się przydaje. Tylko nie Tobie. Działa właśnie tak jak nie chcesz żeby działał.

O nie, to demokracja działa nie tak jakbym tego chciał. Autorytarna partia konstruktywna byłaby teraz lepszą opcją niż demokratyczna partia destruktywna.

Żarłak napisał(a): Nic nie wskazuje na to żeby autorytaryzm był lepszą formą zarządzania, a zdecydowanie nie będzie nią w nadchodzącej przyszłości, więc to co autorytaryzm może ludziom zaoferować to najwyżej stagnację i oligarchizację życia.

A taki Watykan se istnieje i istnieje i jakoś nie ma obaw o jego przyszłość - w przeciwieństwie do wszystkich państw demokratycznych, w których najczęściej do władzy dochodzą socjalistyczni populiści, którzy powoli, acz systematycznie psują swoje kraje.

Żarłak napisał(a): Nie. Właśnie to wmawia PiSmen, że są jacy są, "bo inni są tacy i owacy, dlatego ludzie Kaczyńskiego muszą robić różne głupoty i prywaty". Nieświadomie powtarzasz to co Kaczyński chce żebys powtarzał.

Nie. Nie usprawiedliwiam Kaczyńskiego i działań jego partii. Ale też nie chciałbym usprawiedliwiać opozycji (ale podkreślam, że rzeczywiście jest ona mniejszym złem).

Żarłak napisał(a): Czyli myślisz tak: "Nie byłoby lepiej, dlatego nie ma większego znaczenia, że PiS robi to co robi".

Kaczyński zaciera ręce na takie stwierdzenia.

Nie. Myślę tak: "Byłoby lepiej na pewno na arenie międzynarodowej. Byłoby lepiej dla gospodarki - większość rzeczy byłaby teraz pewnie troszkę tańsza. Ale dla mnie, dla osoby samozatrudnionej, która posiada mikrofiremkę w Polsce B, sytuacja nie zmieniłaby się, bo wszyscy politycy mają takich ludzi jak ja w dupie."

Nie jest to usprawiedliwienie Kaczyńskiego, lecz potępienie ogółu polityków.

Żarłak napisał(a): Może kiedy zaczniemy żyć w bajkach to będziemy mieli taki wybór.

Ale kurde no.

Kiedy dokonujemy ważnych wyborów życiowych, to nie kierujemy się kryterium "ożenię się z Mariolą, bo kurwi się trochę rzadziej niż Dżesika".

Kobiety przy wyborze życiowego partnera nie kierują się kryterium "Andrzej trochę rzadziej mnie bije niż Janusz, więc wybieram Andrzeja".

Czemu w przypadku równie ważnego wyboru polityków nagle mamy godzić się na wybór między złem a mniejszym złem. Miedzy chujowością, a trochę większą chujowością?

Dlaczego w swoim życiu mamy wysokie standardy, inne oczekiwania i wyżej podniesioną poprzeczkę, a kiedy idziemy do wyborów to nagle godzimy się na dżumę albo cholerę? pierdolę takie coś. Nie chcę wybierać między miernotami. Chcę mieć do wyboru dobro.

Żarłak napisał(a): Nie znaczy to, że reszta jest święta, bo świętych nie ma, ale problem polega na:

wywracaniu wszystkiego do góry nogami,
obniżaniu standardów,
odwracaniu sojuszy,
pogarszaniu perspektyw,
przeprowadzanie operacji na żywym (społecznym) organizmie,
braku wizji,
braku kompetencji,
schlebianiu postawom wątpliwym moralnie,
nienaukowowści...


Możliwe, że da się pociagnąć listę dalej, ale mi tyle wystarczy żeby stwierdzić, że realnym złem wykazuje się PiS.

Akurat mnie nie musisz do tego wszystkiego przekonywać, zgadzam się.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez Mar - 09.11.2015, 19:59
RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez Mar - 24.11.2015, 16:41
Powtórka z 2005-2007 - przez Wron NIEmiecki - 15.04.2016, 12:21
RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez GPR - 17.04.2016, 01:42
RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez GPR - 17.04.2016, 14:55
RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez GPR - 18.04.2016, 14:23
RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez GPR - 18.04.2016, 16:29
RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez Tgc - 29.09.2016, 08:41
Reforma emerytalna? - przez DziadBorowy - 08.11.2017, 23:11
RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez lumberjack - 12.03.2018, 21:28
RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez ETA - 27.02.2019, 12:25
RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez ETA - 28.02.2019, 10:53
RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez ETA - 27.02.2019, 12:50
RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez ETA - 27.02.2019, 13:04
RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez Tgc - 08.09.2019, 09:44
RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez Tgc - 18.09.2019, 06:23
PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez Sebrian - 08.03.2023, 21:26
PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez Sebrian - 24.06.2023, 09:42
RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez Tgc - 14.01.2024, 22:50
RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez Tgc - 15.01.2024, 17:44
RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez Tgc - 15.01.2024, 19:26
RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez Tgc - 19.01.2024, 13:56
RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez Tgc - 21.01.2024, 07:13
RE: PiS, co zrobił a nie co powiedział - przez Tgc - 21.01.2024, 18:41
RE: Co was facepalmi - przez lumberjack - 01.05.2023, 06:32
RE: Co was facepalmi - przez DziadBorowy - 02.05.2023, 15:18

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości