To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PiS, co zrobił a nie co powiedział
Widziałem oferty pracy w szkołach typu Żak w przedziale 25-40 złotych za godzinę. Ale to tylko w weekendy więc raczej jako praca dorywcza. Z drugiej strony ciągnąc po 12 godzin dziennie można całkiem nieźle zarobić. (inna sprawa jakoś nauczania przy takim maratonie)

Co do korków to po pierwsze tak jak napisał Cobras - nie chodzi się na nie do własnego nauczyciela, zazwyczaj nie chodzi się nawet do nauczyciela z tej samej szkoły. Po drugie moim zdaniem plaga korków to po prostu idiotyczna moda. W latach 90 chodziłem do zwykłej szkoły - korki mało kto brał - maturę zdali wszyscy większość dobrze. Za to u kumpli w tzw. elitarnych szkołach korki brała zdecydowana większość - z tym samym skutkiem.   Jest zapotrzebowanie  to i jest podaż - mniejsza z tym czy ma to sens czy nie. Ale to absurd, bo  jak dawno temu korki kojarzyły się z uczniami słabymi teraz biorą je głównie uczniowie zdolni. Mam jednak wrażenie, że za plagę korepetycji odpowiadają nie tyle nauczyciele co uczniowie i ich rodzice.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
ZaKotem napisał(a): Majster, jak sama nazwa wskazuje, jest wrogiem ludu i to podwójnym. Po pierwsze, jest to nazwa obca, bo niemiecka i wiadomo, kto za nimi stoi. Po drugie, kto sam siebie nazywa Mistrzem, obojętnie w jakim języku, ten stawia się ponad Naród i wywyższa ponad Prawdziwych Polaków.

Tylko partacz może być Prawdziwym Polakiem.  Uśmiech
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): W ogóle to ja to wszystko pierdzielę. Jak jest krowa+ i świnia+, to ja chcę 500 zł na każdą wiertarkę i 300 zł na każdą wkrętarkę. A co. Czemu rządzący podlizują się tylko rolnikom, a nie majstrom? Smutny Majstrów też dużo jest.

Albo grafików komputerowych (nie mówiąc o specach od marketingu po niedzielnych studiach), jest ich jak brojlerów na fermie - co brama, to grafik.
Będę się domagał abonamentu na Photoshopa dla każdego grafika.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Żarłak napisał(a):
Battlecruiser napisał(a): Weź. Demonstracja to nie strajk

To nie wina inny, że w przeciwieństwie do PiS potrafią z różnymi grupami rozmawiać nie doprowadzając do strajku. PiS Przez ostatnie 3,5 roku w ogóle nie rozmawiał. Za to chętnie darli mordę.

Jak mogli rozmawiać jak Broniarz nie żądał 1600 na rękę, bo tyle wychodzi 1000 podstawy.
2. Dyskutowali za pomocą gazu łzawiącego i gumowych kul.
3. W zasadzie ten obraz jest ważki:

[Obrazek: D3ugTF-W0AEHopo.jpg]Widać wyraźnie, że celem Broniarza jest próba wywrócenia Kaczora, a nie jakieś podwyżki.

lumberjack napisał(a):
DziadBorowy napisał(a): Ale kto by się martwił tym co za dwa lub trzy lata skoro teraz micha pełna. No nie ?

To jest mentalność krejzi piętnastki - baw się i szalej, nie myśl co dalej Duży uśmiech

---

A co do nauczycieli - wie ktoś może jak wyglądają zarobki w sektorze prywatnym? Ciekawym bardzo. Byłoby to też jakieś porównanie/punkt odniesienia.

---

W ogóle to ja to wszystko pierdzielę. Jak jest krowa+ i świnia+, to ja chcę 500 zł na każdą wiertarkę i 300 zł na każdą wkrętarkę. A co. Czemu rządzący podlizują się tylko rolnikom, a nie majstrom? Smutny Majstrów też dużo jest.
Poczytaj se wywód pani Koc. Sprzeciw wobec świni+ to wyprowadzanie Polski z Unii Europejskiej. Widać, kto chce wyrzucić Polskę z UE.
[Obrazek: attachment.php?aid=870]

Redaktor Ziemkiewicz pasie swoje ego oglądając Mellera TVN 24bis a ja pasę moje czytając wasze wypowiedzi na forum.


Załączone pliki
.jpg   57154200_2320411481566973_7269998452249985024_n.jpg (Rozmiar: 189.53 KB / Pobrań: 105)
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
Smok Eustachy Batelkruzerem zwany
Cytat:Widać wyraźnie, że celem Broniarza jest próba wywrócenia Kaczora, a nie jakieś podwyżki.
A co jest celem przewodniczącego Proksy?
O Lord, bless this thy hand grenade, that with it thou mayest blow thy enemies to tiny bits in thy mercy.
Odpowiedz
@2litry

Proksa jest w PIS więc jest apolityczny. Broniarz nie jest w PIS więc jest polityczny. Czego nie rozumiesz ?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): @2litry

Proksa jest w PIS więc jest apolityczny. Broniarz nie jest w PIS więc jest polityczny. Czego nie rozumiesz ?

W którym miejscu mniamniałem, że nie jest?
Natomiast jak już ma być polityczny to chyba lepiej, żeby nie był porąbany?

O ja cię kręcę. Jest już protest song:
https://twitter.com/ZawadaMarcin/status/...6474954752
Powtórka z ciamajdanu czyli ciamajdan 2 czyli riposta.
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
Ale Proksa wcale nie jest porąbany. Jestem przekonany, że jego postawa sprzeczna z oczekiwaniami szeregowych członków Solidarności bardzo mu się opłaci i już czeka na niego  ciepła posadka w jakiejś spółce skarbu państwa czy też intratny stołek w jakimś ministerstwie Uśmiech
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
DziadBorowy
Cytat:Proksa jest w PIS więc jest apolityczny. Broniarz nie jest w PIS więc jest polityczny. Czego nie rozumiesz ?
Smoka nie rozumiem.

Smok Eustachy Batelkruzerem zwany
Cytat:Natomiast jak już ma być polityczny to chyba lepiej, żeby nie był porąbany?
A związkowcy z Solidarności są (a)polityczni, czy jednak porąbani?


Nawiasem mówiąc setnie ubawiłem się czytając jak to Morawiecki zaproponował związkowcom (i innym zainteresowanym) rozmowy w formacie tzw. „okrągłego stołu”. Nie dość, że Morawiecki nazwał te negocjacje w sposób, który w pisiej retoryce zawsze, ale to zawsze, był synonimem zmowy elit i zdrady Narodu, to zważywszy na historyczne analogie, obsadził rządzący dziś PiS w roli PZPRu…
O Lord, bless this thy hand grenade, that with it thou mayest blow thy enemies to tiny bits in thy mercy.
Odpowiedz
Battlecruiser napisał(a): 2. Dyskutowali za pomocą gazu łzawiącego i gumowych kul.

Tymi środkami pacyfikowali policjanci, a nie rząd, chuliganów. Miałeś na myśli, że podczas rozmów rządu z przedstawicielami różnych środowisk ktoś na tych spotkaniach strzelach do tych drugich?
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
25-40 zł za godzinę za pracę w weekendy to nie jest żadna rewelacja. Szkoły prywatne mają to do siebie, że są bardzo różne i płace w nich też. Poza tym oferują różne rzeczy. W niektórych płaci się za jakość, a w innych za to, żeby mało zdolne dziecko było w stanie skończyć cokolwiek.
U mnie całkiem prywatna lekcja norweskiego indywidualnie przez Skype kosztuje 90 zł za godzinę, są zniżki za płatność z góry oraz za lekcje dłuższe niż 60 minut.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
Dlaczego dłuższe są tańsze, skoro robisz nadgodziny?
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Bo mi się tak podoba Oczko
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
Żarłak napisał(a):
Battlecruiser napisał(a): 2. Dyskutowali za pomocą gazu łzawiącego i gumowych kul.

Tymi środkami pacyfikowali policjanci, a nie rząd, chuliganów. Miałeś na myśli, że podczas rozmów rządu z przedstawicielami różnych środowisk ktoś na tych spotkaniach strzelach do tych drugich?
Tacy sami chuligani jak i nauczyciele.
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
Dwa Litry Wody napisał(a): DziadBorowy
Cytat:Proksa jest w PIS więc jest apolityczny. Broniarz nie jest w PIS więc jest polityczny. Czego nie rozumiesz ?
Smoka nie rozumiem.
To spróbuj zrozumieć na początek:
https://twitter.com/waldemarkowal/status...1604353025
W Gorzowie przed jednym z gimnazjum, w czasie pisania przez młodzież egzaminu, KOD/KE puszczali przez megafon odgłosy trzody chlewnej i krów. Strajkujący nauczyciele ZNP wyszli do nich, bili im brawa i dziękowali.
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
Smok Eustachy Batelkruzerem zwany
Cytat:Tacy sami chuligani jak i nauczyciele.
Znaczy się nauczyciele palą oponyrzucają w policję kostką brukową?
Cytat:W Gorzowie przed jednym z gimnazjum, w czasie pisania przez młodzież egzaminu, KOD/KE puszczali przez megafon odgłosy trzody chlewnej i krów. Strajkujący nauczyciele ZNP wyszli do nich, bili im brawa i dziękowali.
No i co z tego? Czym tu się podniecać? Jakby palili opony to byłbyś szczęśliwy?
O Lord, bless this thy hand grenade, that with it thou mayest blow thy enemies to tiny bits in thy mercy.
Odpowiedz
No jakby palili opony to byłoby coś. A najlepiej jakby pobili uczniów piszących egzamin.

No bo trochę lipa - wiadomo, że pelikany i inne Smoki wszystko łykną, ale już tzw szary człowiek widzi, że miały być problemy z opieką nad dziećmi a problemów nie ma, miały być odwołane egzaminy a te odbywają się zgodnie z planem.  Pozostaje jedynie szczucie, że nauczyciel pracuje 2,5 godziny dziennie i za to zarabia  dużo tysięcy złotych. A PIS dał już dwa razy podwyżkę po 5% co daje kolejne dużo tysięcy złotych. Tego zwykły człowiek już tak łatwo nie zweryfikuje.

A tak w ogóle to zauważyliście jakich wrogów ma aktualna władza? Najpierw sędziowie potem lekarze, teraz nauczyciele. Do kompletu brakuje kadr uniwersyteckich.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): A tak w ogóle to zauważyliście jakich wrogów ma aktualna władza? Najpierw sędziowie potem lekarze, teraz nauczyciele. Do kompletu brakuje kadr uniwersyteckich.

Niby zgodnie z planem, żeby szczuć na Zepsute Elyty, tylko że tu się mści ich zaborowa mentalność. Bo dzisiaj w XXI wieku nauczyciele to przecież nie żadna elita, tylko plebs. Zazwyczaj nie są nawet dobrze wykształceni. Lekarza czy prawnika jeszcze nie każdy ma w rodzinie, a nauczyciela prawie każdy. Nie ma żadnej różnicy klasowej między nauczycielem a ukochanym przez PiS Małorolnym. Czyli walcząc z nauczycielami, uderzają we własny elektorat. Są zresztą tego świadomi i dlatego propaganda antynauczycielska jest łagodna, nie uderza w sam lud nauczycielski, tylko w Złych Upolitycznionych Związkowców którzy zawiązali spisek mający na celu obalenie i wykorzystują naiwnych. Jest to dokładna kopia propagandy z 1980 i wtedy też nie pomogła.
Odpowiedz
Przesadzasz. Ostatnio jechałem busem i miałem nieszczęście słuchać debaty kilku zwolenników PIS w późnym średnim wieku.  Nie miałem najmniejszych problemów aby stwierdzić, że są jednak małorolnymi a nie nauczycielami - nawet nie trzeba było słuchać dokładnie co mówią - zapach, liczba przekleństw, zainteresowania oraz luźne podejście do polszczyzny nie pozostawiały żadnych wątpliwości.

W swoim życiu spotkałem sporo nauczycieli, tak dobrych jak i beznadziejnych, paru z nich było wręcz głupich, mam też ich w bliskiej rodzinie oraz kilku znajomych i żadnego z tych ludzi (z wyjątkiem jednego WFisty) nie zaliczyłbym jednak do plebsu. Choć takie próby wrzucenia ich tam są czynione, chociażby słynne "jak im się nie podoba, to niech idą na do marketu na kasę, tylko najpierw niech zajmą się moim dzieckiem".   Uśmiech

Nauczyciele może nie są jakoś wybitnie wykształceni, nie jest to też już z pewnością inteligencja w dawnym rozumieniu tego słowa ale jeżeli podzieliłby społeczeństwo na dwie równe połówki pod względem wykształcenia to większość nauczycieli jednak załapała by się do tej górnej podczas gdy większość elektoratu partii takich jak PIS to siłą rzeczy dolna połówka.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a):Do kompletu brakuje kadr uniwersyteckich.

Nie brakuje. Pomysły PiSu są znienawidzone. Nawet protesty się odbywały. Aby powszechne strajki się odbyły brakuje jeszcze zamachu na pensje i urlopy.
Sebastian Flak
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości