To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PiS, co zrobił a nie co powiedział
Cytat:Kaczyński: Lubię bywać u Julii Przyłębskiej

Kaczyński przekonywał, że "nie jest pracoholikiem". - Jestem wielką sową, puchaczem. Nie lubię rano wstawać. Dużo pracuję, idę spać często około trzeciej w nocy - mówił prezes PiS. Mimo to, jak stwierdził, "pracuje na półtora etatu". - A kiedyś były nawet dwa - dodał.

Ano, przecież Teleranka, którego nie było też przespał.

Cytat:Kaczyński dodał, że "nie może mieć psa, bo go trzeba wyprowadzać". Stwierdził również, że nawet koty "obrażają się, ja go dłużej nie ma".

Logiczne. Nie będzie wyprowadzał, bo nie ma czasu.


Cytat:Pytany o to w jaki sposób się relaksuje Kaczyński mówił, że lubi czytać, ale również utrzymywać kontakty towarzyskie.  - Mam wielu przyjaciół w polityce, ludzi z którymi bardzo lubię rozmawiać - wyjaśnił.

No ba, zdrajca Kurski, Ziobro czy niejaki Austriak.


Cytat:W tym kontekście wymienił m.in. prezes TK Julię Przyłębską, którą nazwał "swoim odkryciem towarzyskim ostatnich lat". - Ona jest prezesem TK, ale to są całkiem prywatne znajomości, bardzo lubię u niej bywać. Zresztą tam wiele osób bywa, to jest bardzo towarzyska (osoba) - podkreślił.

https://www.rp.pl/Prawo-i-Sprawiedliwosc...skiej.html

O!  Cwaniak

Pewnie robi mu schabowe. Jarosław dał jej pracę, to teraz musi mu gotować i karmić koty. Logiczne.  Duży uśmiech


[Obrazek: 6ccfd81f6a91f25505d5872d7e0f082a,860,0,0,0.jpg]

Cytat:„Gazeta Wyborcza” opublikowała zdjęcia z monitoringu budynku przy al. Szucha w Warszawie, w który mieszka prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska. Widać na nich, jak z budynku wychodzi prezes PiS Jarosław Kaczyński. Za monitoring odpowiada City Security. Prezes tej firmy Beniamin Krasicki mówił „GW” w 2013 r., że City Security od 2010 r. prowadzi interesy w Moskwie, Sankt Petersburgu i Kijowie. – Branża ochroniarska w Rosji jest całkowicie kontrolowana przez byłych funkcjonariuszy KGB i GRU – mówił wtedy gazecie informator.

W 2013 r. „Gazeta Wyborcza” opisywała kulisy dymisji szefa Kontrwywiadu Wojskowego gen. Noska. Według dziennika powodem dymisji było dopuszczenie do przetargu na ochronę lotnisk wojskowych w Malborku i Pruszczu Gdańskim firmy, która ma związki z Rosją. Chodzi o firmę City Security.

https://www.tvp.info/42752426/gw-udostep...sy-w-rosji


Myślicie, że Rosjanie ich inwigilują? Ja tak nie uważam. Po prostu protokolant przekazuje sprawozdanie w cyrylicy zaraz po spotkaniu. Nie ma żadnej potrzeby inwigilowania Jarka, melduje się sam. Anioł
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Podejrzewam, że Wolfgangowa jest cwańsza od np. Adriana Dupy i zauważyła, że to prezes jest jej klientem, a nie ona jego.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): Nie zgadzam się jedynie z teorią, że KRK dysponuje wiedzą magiczną i w 2002 roku specjalnie kazał temu proboszczowi  sprzedać te działki ze stratą dla siebie

Co do tej wiedzy magicznej to jasne, że to bzdura, ale nie jest wykluczone, że sprzedaż dla Mateuszka nastąpiła za przysługę od kogoś innego, chociażby tatusia Mateuszka. Możliwe też, że Mateuszek po prostu dał komu trzeba kasę pod stołem, ale akurat to uważam za mniej prawdopobne. Tych dziwnych zbiegów okoliczności nie bardzo da się wyjaśnić uwzględniając tylko stricte legalne okoliczności sprawy.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Oczywiście, że jest to możliwe. Dalej jednak byłyby to doraźne partykularne interesiki a nie jakaś długofalowa strategia dążąca do dominacji nad światem i "korumpowanie najważniejszych osób w państwie" Uśmiech
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Tymczasem PiS zrobił ostatnio też coś pozytywnego:

Czerwony Front napisał(a):W całej burzy, jaką wywołał film „Tylko nie mów nikomu” i absurdalne, czy wręcz oburzające reakcje rządu na niego, większości osób, włącznie z tymi z radykalnej lewicy, umknęło przepchnięcie jednocześnie z zaostrzeniem kar za przestępstwa seksualne, nowelizacji niesławnego art. 256 kk.

Z: "PiS próbuje kryminalizować komunistów – nie pozwólmy im na to!"

Ustawodawca napisał(a):w art. 256:
a) § 1 otrzymuje brzmienie:
„§ 1. Kto publicznie propaguje nazistowski, komunistyczny, faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”,
b) po § 1 dodaje się § 1a w brzmieniu:
„§ 1a. Tej samej karze podlega, kto publicznie propaguje ideologię nazistowską, komunistyczną, faszystowską lub ideologię nawołującą do użycia przemocy w celu wpływania na życie polityczne lub społeczne.”,
c) § 2 otrzymuje brzmienie:
„§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, zbywa, oferuje, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 lub 1a albo będące nośnikiem symboliki nazistowskiej, komunistycznej, faszystowskiej lub innej totalitarnej, użytej w sposób służący propagowaniu treści, określonej w § 1 lub 1a.”;

Papa, komuszki!
Odpowiedz
To miłe z twojej strony, że czytasz jakiś "Czerwony front", przypuszczam że stanowisz jakieś 50% ich czytelników. Gdyby komunistów w Polsce było więcej niż trzech i znajdowali się poza pokojami bez klamek, zrobiliby to samo, co naziści. Zamiast sierpa i młota na czerwonym tle użyliby kilofa z łopatą, zamiast "komunistami" nazwaliby się "internacjonalistami" i nikt nic by im nie zarzucił, przynajmniej zgodnie z prawem.
Odpowiedz
ZaKotem
Cytat:nikt nic by im nie zarzucił, przynajmniej zgodnie z prawem
Nie zapominaj jednak, że w sytuacji gdy zarzutu nie sposób postawić zgodnie z prawem, to w odwodzie zawsze pozostaje jeszcze sprawiedliwość...
O Lord, bless this thy hand grenade, that with it thou mayest blow thy enemies to tiny bits in thy mercy.
Odpowiedz
Cytat:„§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, zbywa, oferuje, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 lub 1a albo będące nośnikiem symboliki nazistowskiej, komunistycznej, faszystowskiej lub innej totalitarnej, użytej w sposób służący propagowaniu treści, określonej w § 1 lub 1a.”;

Czyli mam rozumieć, że moje zbiory obejmujące np. wiele książek z okresu hitlerowskiego (np. "Mit Hitler in Polen") i komunistycznego (zeszyty z biblioteczki oficera politycznego) podpadają pod kryminał?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): Czyli mam rozumieć, że moje zbiory obejmujące np. wiele książek z okresu hitlerowskiego (np. "Mit Hitler in Polen") i komunistycznego (zeszyty z biblioteczki oficera politycznego) podpadają pod kryminał?

Tylko, jeśli posiadasz w celu rozpowszechniania. Po czym jednak odzyskany i niezawisły od obcego kapitału sąd rozpozna, w jakim celu posiadasz, doprawdy trudno przewidzieć. Na przykład ta piosenka:

Ciemna dziś noc,
Świszczą kule po stepie i znów
Za depeszą depeszę przez mrok
Wiatr po drutach przesyła.
Wiem, że tę noc
Znowu spędzisz do świtu bez snu
Przy łóżeczku dziecinnym i znów
W oczach łzy, moja miła.

Jakże bym chciał,
Gdy tak płaczesz, scałować te łzy,
Jakże bym chciał
Właśnie teraz przytulić czule.
Ciemna dziś noc,
Step rozdzielił nas czarny i zły
I dlatego nie słyszysz mych słów,
Gdy wiatr świszcze i kule.

Wierzę i wiem,
Żeś ty moja i ja jestem twój
I ta wiara serdeczna nie raz
Była tarczą od kuli.
Błogo mi tak,
Choć śmiertelny rozpętał się bój
I z uśmiechem już myślę o dniu,
Gdy mnie znowu przytulisz.

Co mi tam śmierć,
Choć na stepie złowieszcza jej moc
Nad głową mą
Tak jak teraz zakrąży srożej.
Czekasz mnie, wiem,
Przy łóżeczku dziecinnym w tę noc
I dlatego wiem dobrze, że nic,
Nic mi stać się nie może.


w jakiś sposób propaguje komunistyczny ustrój, bo parę dni temu podczas gdańskiej "Nocy muzeów" pisoski dyrektor Muzeum II WŚ przerwał i zakończył występ artystów ją prezentujących krzycząc o jej "bolszewickości". Toteż ustalenie, co będzie propagowaniem totalitaryzmu po odzyskaniu sądów, jest raczej niemożliwością.
Odpowiedz
kmat napisał(a): Podejrzewam, że Wolfgangowa jest cwańsza od np. Adriana Dupy i zauważyła, że to prezes jest jej klientem, a nie ona jego.

A a wątpię. Gdyby była cwana, to nie pytałaby jakie orzeczenia ma wydawać. Cwaniak Duży uśmiech
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Organ rządowy "Nasz Dziennik" zapowiada renacjonalizację "Ruchu". To pozwoli "równoważyć rynek kolportażu i zachować pluralizm w mediach".

https://naszdziennik.pl/polska-kraj/2091...prase.html
Odpowiedz
To już Poczta Polska im nie wystarcza? Tam przecież całe witryny zapełnione prasą prawdziwie polską.  I czemu mam wrażenie, że to ratowanie "polskiej" prasy dotyczy raczej różnych Gazet Polskich czy Warszawskich a nie przykładowo Wyborczej Uśmiech


https://menway.interia.pl/militaria/news...Id,3018014

Mieliśmy mieć 50 Caracali i fabrykę w Łodzi. Fabryka powstanie jednak na Węgrzech a my będziemy mieć 4 śmigłowce AW101 za cenę prawie dwa razy większą od ceny Caracala.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
He, he, he. Bank Morawieckiego doradzał jak sprzedawać akcje Zelmer.



Cytat:DM BZ WBK ukarany 400 tys. zł


Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) ukarała Dom Maklerski BZ WBK za nieprawidłowości przy sprzedaży akcji Zelmera, Agory, Próchnika i 13 NFI Fortuna. Zdaniem KNF, DM umożliwił inwestorom indywidualnym Zelmera przy wprowadzaniu go na giełdę w 2004 r. składanie zapisów na akcje w kilku lub kilkunastu biurach, co spowodowało przekroczenie limitu ich puli określonego w prospekcie. Brak kontroli DM nad zleceniami na obrót Agorą i Próchnikiem doprowadził do nieuzasadnionych wzrostów lub spadków cen ich walorów.
https://www.pb.pl/dm-bz-wbk-ukarany-400-tys-zl-404739


Pamiętajcie, tylko PiS, najlepsza partia!



Cytat:Krótko podsumujmy to, co wiemy po trzech latach – złożono prawie 50 zawiadomień do prokuratury. Kancelaria premiera i ministerstwo finansów nie złożyły żadnych zawiadomień, nie było także żadnych wniosków z ministerstw cyfryzacji, nauki, kultury i rodziny. Znakomita większość tych złożonych została umorzona. Dwie sprawy wobec niższych urzędników trafiły do sądu. Żaden z byłych ministrów czy wiceministrów nie ma postawionych zarzutów, wobec żadnego nie toczy się związane z audytem postępowanie. Ministerstwa Obrony Narodowej, Edukacji, Energii, Zdrowia, Administracji i Spraw Wewnętrznych czy Sportu po prostu nie odpowiedziały na nasze pytania.

https://www.newsweek.pl/polska/polityka/...ta/4x7bvj7

Tylko PiS!
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Korwin ładnie wszystko wypunktował:

Cytat:Poniżej lista podatków, które podniósł, wprowadził lub niebawem zamierza wprowadzić rząd PiS:
1. Podatek bankowy, czyli od kredytów - ok. 4 mld zł rocznie (w większości banków wprowadzono opłaty za wypłaty z innych bankomatów).
2. Podatek handlowy, czyli od zakupów.
3. Podatek „galeryjny" - początkowo od galerii handlowych i biurowców,
4. następnie od wszelkich nieruchomości komercyjnych,
5. w tym nawet od budynków z mieszkaniami na wynajem.
6. Rząd utrzymał wyższą stawkę VAT 23%.
7. Podniósł VAT z 8 na 23% na wybrane produkty, np. na prezerwatywy.
8. Podwyżka godz. płacy minimalnej - do 14,70 zł/h - zapewne zauważyliście wzrost cen np. w restauracjach. Wyższa płaca minimalna to większe wpływy bo budżetu z tytułu składek i podatków.
9. Podwyżka pensji minimalnej do 2.250 zł - podwyżka o 100 zł kosztuje pracodawcę 121 zł. Pracownik otrzymuje z tego 69 zł a rząd 52 zł - 75% tego co pracownik
10. Wzrost składek ZUS z 1121,52 zł (2016) do 1316,97 zł (2019).
11. Akcyza na e-papierosy w wysokości 50 gr/ml - ok. 100 mln rocznie.
12. Podwyższenie minimalnej stawki za godzinę parkowania w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców do prawie 10 zł/h.
13. Kara za brak opłaty parkingowej - 222 zł.
14. Opłata za wjazd do strefy "eko" - 2,5 zł/godz.
15. Kara za wjazd do strefy "eko" bez opłaty nawet 500 zł.
16. Postanowił owatować „Noc Muzeów" i inne imprezy promujące instytucje kultury (muzea nie będą mogły w całości odliczać VAT-u z faktur dokumentujących wydatki związane z organizacją tych imprez).
17. Zaostrzył sposób naliczania akcyzy od samochodów sprowadzanych z zagranicy.
18. Opodatkowanie farm wiatrowych.
19. Zamrożenie progu podatkowego, przez co coraz więcej osób płaci wyższy podatek dochodowy w wysokości 32%.
20. Wprowadził "daninę solidarnościową" - dla osób zarabiających powyżej 87 tys. zł miesięcznie (wprowadzenie III progu podatkowego) - 1,15 mld zł rocznie.
21. Zlikwidował liniowy PIT dla przedsiębiorców.
22. Zniósł limit składek emerytalno-rentowych,
23. obniżył do zera kwotę wolną od wysokich zarobków,
24. i pozbawił wiele grup podatników możliwości korzystania z 50% kosztów uzyskania przychodów.
25. Opodatkował wkłady pieniężne wnoszone do firm,
26. oraz przychody z dziedziczonego majątku lub,
27. otrzymanego jako darowizna, którego nie będzie można już amortyzować (w lipcu ma zostać przywrócona możliwość amortyzowania dziedziczonego majtku).
28. Ograniczył możliwość zaliczania do kosztów podatkowych wydatków poniesionych na usługi świadczone przez podmioty powiązane, na odsetki, opłaty, premie, czy prowizje od pożyczek i kredytów, jak również na znaki towarowe, czy licencje.
29. Zlikwidował możliwość pomniejszania przychodów z działalności operacyjnej o koszty uzyskania przychodów kapitałowych.
30. Zawęził listę przychodów (dochodów) z tytułu udziału w spółce kapitałowej zwolnionych z opodatkowania. Oprócz wyżej wymienionych rząd zwiększył lub wprowadził quasi-fiskalne opłaty:
31. opłatę przejściową,
32. i tzw. opłatę mocową za prąd,
33. opłatę emisyjną od paliw w wysokości 10g/litr,
34. opłatę wodną,
35. "podatek od deszczu",
36. opłatę jakościową za badanie techniczne pojazdów (wzrost opłaty za przegląd techniczny samochodu z 99 zł do 126 zł),
37. i opłatę dodatkową, jeśli przeprowadzi się je po terminie - 50% ceny badania technicznego,
38. opłatę denną od przystani,
39. czy opłatę recyklingową.

https://www.facebook.com/janusz.korwin.m...__tn__=K-R
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Krótko pisząc - dobra zmiana ^_^ To się nazywa przyjazne państwo.
Sebastian Flak
Odpowiedz
A co się dziwicie? Jak się rozdupca z helikoptera kilkadziesiąt miliardów rocznie, to trzeba skądś te pieniądze wziąć. Zadłużyć się, ciąć na elementarnych wydatkach budżetowych, docisnąć śrubę podatkową tym, którym najłatwiej docisnąć, czyli średniakom. Tyle dobrze, że Mennica Państwowa drukarek nie uruchomiła.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Jak to nie? Wydrukowali pięćsetki i banki wywalają dwusetki do obiegu. Ostatnio znalazłem taką z serii AA w świetnym stanie. Leżała biedaczka najwyżej w kilku bankowych sejfach. Czekam teraz aż Sobiescy wyjadą na Wiedeń i zastąpi ich Lech II Wspaniały z nominałem milion złotych polskich...
Sebastian Flak
Odpowiedz
Antoni Smoleński jaki będzie miał nominał?
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Sto tysięcy. To święty, ale nie król :-|
Sebastian Flak
Odpowiedz
kmat napisał(a): A co się dziwicie? Jak się rozdupca z helikoptera kilkadziesiąt miliardów rocznie, to trzeba skądś te pieniądze wziąć. Zadłużyć się, ciąć na elementarnych wydatkach budżetowych, docisnąć śrubę podatkową tym, którym najłatwiej docisnąć, czyli średniakom. Tyle dobrze, że Mennica Państwowa drukarek nie uruchomiła.
To prawda.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 9 gości