Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PiS, co zrobił a nie co powiedział
Widzę PiS nawet do skarbówki klechów już wrzucił xD - http://next.gazeta.pl/next/7,151003,2520...=BoxOpImg2
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
Cytat:Ktoś słusznie zauważył, że jeszcze 4 miesiące temu ten rząd nie był w stanie zapewnić nauczycielom i pielęgniarkom 4.000 zł brutto w przyszłości, a przed wyborami obiecuje taką kwotę każdemu jako płacę minimalną. Kuriozalne jest to, że podwyżki płacy minimalnej nie obejmą - uwaga ...służby zdrowia i oświaty, a także m.in. służb mundurowych, bo podlegają innej ustawie. O! Ale PiS doskonale wie, że to nie oni zapłacą za te wynagrodzenia. To kolejny łatwy, ale i bandycki sposób na podreperowanie budżetu pieniędzmi obywateli, bo przecież ktoś od tego musi zapłacić ZUS i podatek - prawda? Zobaczymy w październiku jak bardzo rozgarnięty mamy naród ?

https://www.facebook.com/andrzej.rosa.10...8s&fref=nf

cobras napisał(a): Widzę PiS nawet do skarbówki klechów już wrzucił xD - http://next.gazeta.pl/next/7,151003,2520...=BoxOpImg2

Kurwa, żeby tyle zarobić cały miesiąc muszę naprawdę ciężko zasuwać, kręgosłup już rzadko kiedy nie boli, a te kutasony odpierdolą urzędasom jakieś nabożeństwo i też mają 5 tysi. Chromolę ten mój zapierdol i idę na księdza. Dziecioka już mam, kobitę też, modlitw i mentorskiego tonu wielkiego mędrca się nauczę, więc wszystkie wymogi spełnię z palcem w dupie.
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Kurwa, żeby tyle zarobić cały miesiąc muszę naprawdę ciężko zasuwać, kręgosłup już rzadko kiedy nie boli, a te kutasony odpierdolą urzędasom jakieś nabożeństwo i też mają 5 tysi. Chromolę ten mój zapierdol i idę na księdza. Dziecioka już mam, kobitę też, modlitw i mentorskiego tonu wielkiego mędrca się nauczę, więc wszystkie wymogi spełnię z palcem w dupie.
A, to dlatego tak wymyśliłeś, żeby nie brać ślubu ze swoją żoną, bo po ślubie nie przyjmują, a nieślubna żona to w tej subkulturze norma Uśmiech
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Ktoś słusznie zauważył, że jeszcze 4 miesiące temu ten rząd nie był w stanie zapewnić nauczycielom i pielęgniarkom 4.000 zł brutto w przyszłości, a przed wyborami obiecuje taką kwotę każdemu jako płacę minimalną. Kuriozalne jest to, że podwyżki płacy minimalnej nie obejmą - uwaga ...służby zdrowia i oświaty, a także m.in. służb mundurowych, bo podlegają innej ustawie.
Zara, to nie obejmie budżetówki?!
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Prawdopodobnie nie obejmie tej części, która nie pracuje w oparciu o kodeks pracy. Przykładowo nauczyciele zatrudnieni są w oparciu o Kartę Nauczyciela, zatrudnienie pielęgniarek też określa jakaś osobna ustawa. Ale już spora cześć urzędników podlega normalnie pod kodeks pracy  więc ich to obejmie. Inna sprawa, że patrząc na podstawową pensję nauczyciela stażysty, która obecnie wynosi coś koło 2780 złotych brutto  czy kontraktowego, który ma nieco poniżej 2,9k złotych, to rządowi po podniesieniu minimalnej do tych 4 czy nawet 3 tysięcy ciężko będzie przekonać nawet swój wierny elektorat, ze nauczyciele czy pielęgniarki zarabiają odpowiednio dużo.
"Dosyć — mówił — naszukałem się po lesie i ledwie tego smolnego pniaka zdybałem, ale czem wy, moje dzieci, będzieta kiedyś świecić, skoro lasy się umykają, i coraz trudniej o smolny kawałek drzewa?”.

Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): Inna sprawa, że patrząc na podstawową pensję nauczyciela stażysty, która obecnie wynosi coś koło 2780 złotych brutto czy kontraktowego, który ma nieco poniżej 2,9k złotych, to rządowi po podniesieniu minimalnej do tych 4 czy nawet 3 tysięcy ciężko będzie przekonać nawet swój wierny elektorat, ze nauczyciele czy pielęgniarki zarabiają odpowiednio dużo.
Elektorat w pierwszym rzucie to oleje. Myk leży w tym, że nie oleją tego sami zainteresowani i można będzie się spodziewać fali ciężkich protestów.
No i mundurówka się wkurzy, jeśli minimalna za bardzo się zbliży do ich poborów.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
ZaKotem napisał(a):
lumberjack napisał(a): Kurwa, żeby tyle zarobić cały miesiąc muszę naprawdę ciężko zasuwać, kręgosłup już rzadko kiedy nie boli, a te kutasony odpierdolą urzędasom jakieś nabożeństwo i też mają 5 tysi. Chromolę ten mój zapierdol i idę na księdza. Dziecioka już mam, kobitę też, modlitw i mentorskiego tonu wielkiego mędrca się nauczę, więc wszystkie wymogi spełnię z palcem w dupie.
A, to dlatego tak wymyśliłeś, żeby nie brać ślubu ze swoją żoną, bo po ślubie nie przyjmują, a nieślubna żona to w tej subkulturze norma Uśmiech

Dokładnie. Ludzie by myśleli, że jakiś dziwny ksiądz ze mnie - taki ani bez dziecka ani bez kochanki... a tak to swój chłop Uśmiech
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): to rządowi po podniesieniu minimalnej do tych 4 czy nawet 3 tysięcy ciężko będzie przekonać nawet swój wierny elektorat, ze nauczyciele czy pielęgniarki zarabiają odpowiednio dużo.
W dzienniku telewizyjnym powiedza, ze place nauczycieli i pielegniarek ustalalo PO, a teraz nie moga podniesc bo Unia Europejska im zakazuje i bedzie git.
Niech zyje Lenin, Stalin i Jaroslaw Kaczynski!
Odpowiedz
Taka ciekawostka lokalna.

http://www.rdn.pl/news/bedzie-podwyzek-d...stow-wideo

Ta pani dyrektor szpitala to jedna z posłanek do sejmu PIS z mojego regionu. Rozwaliła mnie ta wypowiedź:
Cytat:"Ponadto w tym roku pensje pracowników wzrosły przeciętnie o 80 zł, co wynikało z ustawowej podwyżki płacy, a dodatkowo pracownicy z budżetu szpitala otrzymali po 100 zł – wyliczała na antenie RDN Anna Czech."

Skoro wzrost pensji minimalnej o 150 złotych spowodował wzrost średniej pensji w szpitali o 80 złotych oznacza to, że sporo ludzi zapierdala tam właśnie za minimalną. To by się zgadzało z tym co mówią diagności laboratoryjni, że zarabiają 1600-1800 na rękę.  To jest chyba ta "polska wersja państwa dobrobytu" o której ostatnio mówił Kaczyński. Dziesiątki miliardy na rozdawany na ślepo socjal jest, ale na pensje dla pracujących nie ma.
"Dosyć — mówił — naszukałem się po lesie i ledwie tego smolnego pniaka zdybałem, ale czem wy, moje dzieci, będzieta kiedyś świecić, skoro lasy się umykają, i coraz trudniej o smolny kawałek drzewa?”.

Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): Prawdopodobnie nie obejmie tej części, która nie pracuje w oparciu o kodeks pracy. Przykładowo nauczyciele zatrudnieni są w oparciu o Kartę Nauczyciela, zatrudnienie pielęgniarek też określa jakaś osobna ustawa. Ale już spora cześć urzędników podlega normalnie pod kodeks pracy  więc ich to obejmie. Inna sprawa, że patrząc na podstawową pensję nauczyciela stażysty, która obecnie wynosi coś koło 2780 złotych brutto  czy kontraktowego, który ma nieco poniżej 2,9k złotych, to rządowi po podniesieniu minimalnej do tych 4 czy nawet 3 tysięcy ciężko będzie przekonać nawet swój wierny elektorat, ze nauczyciele czy pielęgniarki zarabiają odpowiednio dużo.
A skąd... Wyciągną jakiegoś profesora specjalistę (najwyższy stopień wtajemniczenia w lekarskiej hierarchii, zajebiście trudno osiągalny ze względów systemowych), który zarabia 30k zasuwając po 400 godzin i powiedzą, że właśnie tyle zarabiają lekarze. Przecież to już było przy okazji strajku rezydentów i zadziałało - dlaczego mieliby zmieniać działającą strategię?
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Lumberjack
Cytat:Kurwa, żeby tyle zarobić cały miesiąc muszę naprawdę ciężko zasuwać, kręgosłup już rzadko kiedy nie boli, a te kutasony odpierdolą urzędasom jakieś nabożeństwo i też mają 5 tysi. Chromolę ten mój zapierdol i idę na księdza. Dziecioka już mam, kobitę też, modlitw i mentorskiego tonu wielkiego mędrca się nauczę, więc wszystkie wymogi spełnię z palcem w dupie.
Głupiś! Na PiaRa idź a nie na księdza. Firmę konsultingową założysz, robotę od PFNu weźmiesz i jak pączek w maśle żył będziesz. Na tłiterze albo inkszym Instagramie konto założysz, zdjęcie jakiebądź wkleisz, podpiszesz „gritings form Łorsoł” i  pięć i pół bańki (w zielonych dularach rzecz jasna) skasujesz. A przy tym nażresz się do syta i świat pozwiedzasz. A jak cię będzie co boleć to nie kręgosłup od roboty a brzuch od przeżarcia i łeb pod wódy. Normalnie polski model państwa dobrobytu i american dream w jednym.
O Lord, bless this thy hand grenade, that with it thou mayest blow thy enemies to tiny bits in thy mercy.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości