To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PiS, co zrobił a nie co powiedział
InspektorGadżet napisał(a): Oglądałem sobie ostatnio urwyki z wiadomości puszczanych za komuny. I muszę postawić śmiałą tezę że w tamtych wiadomościach było mniej propagandy niż w TVP. Nawet silono się na jakąś krytykę PRL(choć na zasadzie "jest źle ale będzie dobrze bo partia zaradzi").

Tu zapewne należy odróżnić, o jakiej epoce PRL mówimy, mimo wszystko to były 44 lata. Pooglądaj sobie stare kroniki filmowe, te z Łapickim jako głosem, to odnajdziesz więcej podobieństw. O wielkim Stalinie, o bikiniarzach i cinkciarzach, o zdrajcach na służbie Zachodu (wtedy to byli biskupi dla Watykanu, dziś jest Tusk dla Brukseli). Pod względem propagandy TVP to nawet nie PRL, to PRL okresu stalinowskiego. A ty pewnie widziałeś Dziennik Polski z czasów Jaruzelskiego.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
No o lata 80 mi chodziło
Odpowiedz
https://spidersweb.pl/autoblog/e-toll-aplikacja-opinie/

O tym jak zajebiście działa nowy system E-Toll opracowany przez ten Gang Olsena za 450 mln złotych.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Wczoraj miałem podczas pewnego spotkania nieprzyjemność zerkać okiem na TVP Info. Dawno tego nie widziałem więc zapomniałem jakie to jest gówno. Zasadniczo sprawa była poświęcona konfliktowi wokół kopalni w Turowie.

Przemilczano oczywiście to, że:
- sprawa ciągnie się od 2016 roku więc był czas aby problem rozwiązać
- nikt nie chciał rozmawiać z Czechami
- Gang Olsena odnowił koncesję na wydobycie z pominięciem opinii wpływu na środowisko co otworzyło Czechom drogę do skargi
- jeszcze niedawno w Polsce był premier Czech z propozycją, że jak Polska wybuduje mur ochronny, wypłaci odszkodowania i utworzy fundusz pozwalający finansować alternatywne źródła wody w poszkodowanych gminach to problemu w zasadzie nie będzie, koszt - rozłożony na lata stanowiłby ułamek obecnie płaconych kar - nikt oczywiście nie chciał z nim rozmawiać

Za to zaserwowali mieszankę winy Tuska, wini Niemiec, winy Czechów, winy EU a w opozycji do tego bohaterski rząd PIS który chroni Polaków przed tymi zakusami i ogólnie gdyby nie PIS to Polakom nagle zabrakło by prądu w gniazdkach a tak w ogóle to wreszcie mamy rząd, który twardo potrafi bronić interesów Polaków nie to co i tu znowu wina Tuska. Do tego wypowiedzi ekspertów z dupy i ogólnie kółeczko wzajemnej adoracji. Mózg po prostu w poprzek staje - co najgorsze ludzie kupują tą narrację.

Po Turowie głównym tematem była bohaterska obrona Polskich granic przed uchodźcami - ale tu już się wyłączyłem i przestałem na to patrzeć aby nie dostać depresji.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Sprawa Turowa to nie tyle kwestia ochrony środowiska co bardziej ochrony czeskiej własności. Sąd unijny, który ogółem dużo wyżej ceni prawo własności niż prawo polskie ceni własność, nie mógł zasądzić inaczej.
Dziwne, że pomija się w dyskursie tę płaszczyznę.

Smutne, że ludzie się dają tym manipulacjom. Edukacja stoi nisko, a świat stał się dla wielu jakby nazbyt skomplikowany. Smutny
Sam już nie mogę oglądać TVP. Kiedyś miałem też z tego bekę. Dziś jestem już tylko przerażony.
Odpowiedz
Ale ja tylko zaznaczę że akurat w kwesti Turowa opozycja i rząd są zgodni. Można było to zobaczyć w debacie dnia na Polsat News

Jedna rzecz. Dlaczego UE czy Czesi nie dopieprzają się do Niemieckich kopalni?
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a): Ale ja tylko zaznaczę że akurat w kwesti Turowa opozycja i rząd są zgodni. Można było to zobaczyć w debacie dnia na Polsat News

Jedna rzecz. Dlaczego UE czy Czesi nie dopieprzają się do Niemieckich kopalni?

Widocznie niemieckie kopalnie i elektrownie nie rozwalają czeskich gruntów lub Niemcy rekompensują Czechom szkody i inne immisje.
Odpowiedz
Czy wiecie ze obecny premiar Czech jest wlascicielem czeskich kopalni i elektrowni w tym rejonie? To podano w tej debacie dnia o ktorej pisal I. G. i dla mnie to troche inaczej rozklada akcenty tego calego sporu.
Odpowiedz
Wczorajsza konferencja pokazująca jak Kamiński i Błaszczak patrzą się na zdjęcie tego jak facet uprawia seks z krową znalezione rzekomo na telefonie jednego z uchodźców. Kolejny raz gdy jestem pewien, że PIS już osiągnął totalne dno - oni negatywnie mnie zaskakują. Takiego zbydlęcenia nie spodziewałem się nawet po nich.

Swoją drogą sprytne z tym stanem wyjątkowym. O tym co na prawdę dzieje się na granicy można "dowiedzieć się" albo z mediów Łukaszenki albo z mediów PIS. Do wyboru do koloru - jedna propaganda warta drugiej.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): Wczorajsza konferencja pokazująca jak Kamiński i Błaszczak patrzą się na zdjęcie tego jak facet uprawia seks z krową znalezione rzekomo na telefonie jednego z uchodźców. Kolejny raz gdy jestem pewien, że PIS już osiągnął totalne dno - oni negatywnie mnie zaskakują.  Takiego zbydlęcenia nie spodziewałem się nawet po nich.

A ja się spodziewałem. Przecież oczywistym jest, że jako fakt, kupi to większość wyborców, mnóstwo prymitywów i ksenofobów niezwiązanych z żadną partią. Ba, kupi to masa ludzi, którzy po prostu chcą widzieć imigrantów właśnie w taki sposób, bo im to na rękę. Antemurale wiecznie żywe...


Cytat:Swoją drogą sprytne z tym stanem wyjątkowym. O tym co na prawdę dzieje się na granicy można "dowiedzieć się" albo z mediów Łukaszenki albo z mediów PIS. Do wyboru do koloru - jedna propaganda warta drugiej.

Ale to konieczność z kilku względów. Po pierwsze nie kręcą się tam masy pikietujących refugewelcomeistów, po drugie nie ma starć, bardzo medialnych z resztą, po trzecie coś czuję, że Łukaszenka zbyt zdrowych to tych imigrantów nie wybiera. Jakiś zjadliwy covidek omega przy imigrancie trojańskim mógłby jednak wpaść, zwłaszcza przy natężeniu pikiet. No i powstał blok informacyjny. Na dobrą sprawę nie iadomo co się dzieje. Jakbyśmy mieli normalny rząd to Prezydent powinien ogłosić, że wpuszczamy wykształconych imigrantów i ich rodziny i on za nich ręczy, a resztę za 1000 dolców od łba. Z miejsca nastąpiłby szturm na Litwę czy Estonię a u nas problem by się skończył. Ale straszak by wtedy znikł, więc to tak nie będzie...
Sebastian Flak
Odpowiedz
Gawain napisał(a): A ja się spodziewałem. Przecież oczywistym jest, że jako fakt, kupi to większość wyborców, mnóstwo prymitywów i ksenofobów niezwiązanych z żadną partią. Ba, kupi to masa ludzi, którzy po prostu chcą widzieć imigrantów właśnie w taki sposób, bo im to na rękę. Antemurale wiecznie żywe...

Żeby tylko prymitywi i ksenofobi. Wśród znajomych kupili to ludzie , których określiłbym jako dość rozgarniętych. Tymczasem po pierwsze nie wiadomo skąd te filmiki, przecież jeżeli to prowokacja Łukaszenki to pewnie co drugiemu tu przysyłanemu wgrałbym jakieś materiały wiążące z terrorystami, po drugie jeżeli chodzi o filmik z krową prezentowany przez Kamińskiego i Błaszczaka to pewnie jeszcze lepsze treści można by znaleźć gdyby przeglądnąć telefony 30 losowym gimnazjalistom.



Cytat:Ale to konieczność z kilku względów. Po pierwsze nie kręcą się tam masy pikietujących refugewelcomeistów, po drugie nie ma starć, bardzo medialnych z resztą, po trzecie coś czuję, że Łukaszenka zbyt zdrowych to tych imigrantów nie wybiera. Jakiś zjadliwy covidek omega przy imigrancie trojańskim mógłby jednak wpaść, zwłaszcza przy natężeniu pikiet. No i powstał blok informacyjny. Na dobrą sprawę nie iadomo co się dzieje. Jakbyśmy mieli normalny rząd to Prezydent powinien ogłosić, że wpuszczamy wykształconych imigrantów i ich rodziny i on za nich ręczy, a resztę za 1000 dolców od łba. Z miejsca nastąpiłby szturm na Litwę czy Estonię a u nas problem by się skończył. Ale straszak by wtedy znikł, więc to tak nie będzie...

Mimo wszystko przydałoby się dopuścić jakieś organizacje zewnętrzne, które monitorowałyby sytuację na granicy. Bo doniesienia stamtąd odnośnie działań strony polskiej (białoruskiej też -ale to akurat nie dziwi) są dość niepokojące, Jak z tym 16 -latkiem, który wg organizacji pozarządowych był już po stronie polskiej i został przez nasze służby siłą przepchany na Białoruś, gdzie w nocy zmarł. Tego jest dużo więcej - tylko ciężko oddzielić prawdę od dezinformacji.

Natomiast co do prób realnego rozwiązania problemu to żadnych bym się nie spodziewał. PIS na prowokacjach Łukaszenki zdecydowanie zyskuje, co widać po sondażach więc sytuacja jest im na rękę.

Ciekawe czy do masowego odwoływania uchwał anty-LGTB przyczyniło się tylko ryzyko utraty kasy z Unii czy też dodatkowo to, że PIS ma dodatkowego straszaka w postaci uchodźców.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a):
Gawain napisał(a): A ja się spodziewałem. Przecież oczywistym jest, że jako fakt, kupi to większość wyborców, mnóstwo prymitywów i ksenofobów niezwiązanych z żadną partią. Ba, kupi to masa ludzi, którzy po prostu chcą widzieć imigrantów właśnie w taki sposób, bo im to na rękę. Antemurale wiecznie żywe...

Żeby tylko prymitywi i ksenofobi. Wśród znajomych kupili to ludzie , których określiłbym jako dość rozgarniętych.

Toż mówię, że kupi to masa ludzi, którym to na rękę.


Cytat:Tymczasem po pierwsze nie wiadomo skąd te filmiki, przecież jeżeli to prowokacja Łukaszenki to pewnie co drugiemu tu przysyłanemu wgrałbym jakieś materiały wiążące z terrorystami, po drugie jeżeli chodzi o filmik z krową prezentowany  przez Kamińskiego i Błaszczaka to pewnie jeszcze lepsze treści można by znaleźć gdyby przeglądnąć telefony 30 losowym gimnazjalistom.


Ja myślę, że jeżeli to prowokacja to jest to krajowa prowokacja. Łukaszenka niewiele zyskuje, za to PiS sporo.



Cytat:Mimo wszystko przydałoby się dopuścić jakieś organizacje zewnętrzne, które monitorowałyby sytuację na granicy. Bo doniesienia stamtąd odnośnie działań strony polskiej (białoruskiej też -ale to akurat nie dziwi) są dość niepokojące, Jak z tym 16 -latkiem, który wg organizacji pozarządowych  był już po stronie polskiej i został przez nasze służby siłą przepchany na Białoruś, gdzie w nocy zmarł. Tego jest dużo więcej - tylko ciężko oddzielić prawdę od dezinformacji.

Moim zdaniem, im mniej osób na granicy, tym paradoksalnie, lepiej. Mamy coś w rodzaju wymuszania rozwiązań przez darcie ryjów, naciski medialne i zwiększanie ryzyka strat wizerunkowych. Toż to specjalność takiego Greenpeace'u i BLMów oraz tworów im podobnych np.. A działanie w myśl uginania się z powodu nacisków jakichś zewnętrznych sił to prosta droga do bagna informacyjnego i grania na uczuciach. Dopuszczenie kogokolwiek na granicę to praktycznie nakaz wpuszczenia imigrantów. Pytanie czy to jakikolwiek lepszy wybór.

Cytat:Natomiast co do prób  realnego rozwiązania problemu to żadnych bym się nie spodziewał. PIS na prowokacjach Łukaszenki zdecydowanie zyskuje, co widać po sondażach więc sytuacja jest im na rękę.

Dlatego ja sądzę, że część prowokacji, jak np. ta z krową to rodzimy wytwór. Zawsze można zrzucić na Łukaszenkę winę jak się wyda, że to fake.

Cytat:Ciekawe czy do masowego odwoływania uchwał anty-LGTB  przyczyniło się tylko ryzyko utraty kasy z Unii czy też dodatkowo to, że PIS ma dodatkowego straszaka w postaci uchodźców.

Raczej tylko to pierwsze. W razie czego to zawsze pozostaje aborcja, sekty, Nergal, narkomania, atak z mediów wrogich reżymowi i sto innych skrajnie niewielkich powodów.
Sebastian Flak
Odpowiedz
https://www.msn.com/pl-PL/news/national/...reappshare

A tu niespodzianka. Okazuje się, że nagranie pochodzi z netu i jest dość stare, więc raczej nie występuje na nim żaden uchodźca... Dziwne...
Sebastian Flak
Odpowiedz
Gawain napisał(a): Moim zdaniem, im mniej osób na granicy, tym paradoksalnie, lepiej. Mamy coś w rodzaju wymuszania rozwiązań przez darcie ryjów, naciski medialne i zwiększanie ryzyka strat wizerunkowych. Toż to specjalność takiego Greenpeace'u i BLMów oraz tworów im podobnych np.. A działanie w myśl uginania się z powodu nacisków jakichś zewnętrznych sił to prosta droga do bagna informacyjnego i grania na uczuciach. Dopuszczenie kogokolwiek na granicę to praktycznie nakaz wpuszczenia imigrantów. Pytanie czy to jakikolwiek lepszy wybór.

Korespondenci wojenni byli obecni na wojnach, gdzie ginęło w ch... ludzi, i jakoś nikt nie pomyślał o tym, żeby ich programowo wyp....
A tu mamy taki cyrk, prawdziwy czeski film, gdzie nikt nie wie co jest grane.
Dzisiaj nie wpuścili prawników z nakazem Trybunału Praw Człowieka.

Trzeba chyba będzie reaktywować Berezę Kartuską dla tego pisowskiego ścierwa moralnego.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a):
Gawain napisał(a): Moim zdaniem, im mniej osób na granicy, tym paradoksalnie, lepiej. Mamy coś w rodzaju wymuszania rozwiązań przez darcie ryjów, naciski medialne i zwiększanie ryzyka strat wizerunkowych. Toż to specjalność takiego Greenpeace'u i BLMów oraz tworów im podobnych np.. A działanie w myśl uginania się z powodu nacisków jakichś zewnętrznych sił to prosta droga do bagna informacyjnego i grania na uczuciach. Dopuszczenie kogokolwiek na granicę to praktycznie nakaz wpuszczenia imigrantów. Pytanie czy to jakikolwiek lepszy wybór.

Korespondenci wojenni byli obecni na wojnach, gdzie ginęło w ch... ludzi, i jakoś nikt nie pomyślał o tym, żeby ich programowo wyp....
A tu mamy taki cyrk, prawdziwy czeski film, gdzie nikt nie wie co jest grane.
Dzisiaj nie wpuścili prawników z nakazem Trybunału Praw Człowieka.

Trzeba chyba będzie reaktywować Berezę Kartuską dla tego pisowskiego ścierwa moralnego.

No ale wojna jest mało fotogeniczna i raczej grupa hipisów nie miała możliwości z dnia na dzień wyprodukowania takiej liczby materiałów, żeby przekonać opinię publiczną i duże media do nacisków na rządy, aby zaprzestać walk. A tutaj można. Wystarczy smartfon, parę osób i już w zasadzie nie ma innego wyjścia jak przygarnąć imigrantów niezależnie od tego czy to ma sens czy nie. Problem zaczyna się w momencie kolejnych dostaw imigrantów, bo przeca wystarczy podrzucić kilku z jakimś zjadliwym covidkiem, ebolą, albo po prostu mających historię kryminalną. I nawet nie musi być ich dużo. Ot, ze trzy przypadki wystarczą i będzie takie grillowanie, że PiS popuści ze szczęścia, Łukaszenka też, a UE umyje ręce. Rozwiązanie jest banalne, wystarczyło żeby P. O. Prezydenta ich wszystkich przygarnął, wysłał do obozu w Szczecinie czy Lubinie na kwarantannę ogłosił, że Ci wykształceni i z czystą kartoteką zostają a reszta ma tu autokar i hajs na kawę i ciastko i niech se jadą... Ale to już za późno i nie po drodze.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Gawain napisał(a): No ale wojna jest mało fotogeniczna i raczej grupa hipisów nie miała możliwości z dnia na dzień wyprodukowania takiej liczby materiałów, żeby przekonać opinię publiczną i duże media do nacisków na rządy, aby zaprzestać walk. A tutaj można. Wystarczy smartfon, parę osób i już w zasadzie nie ma innego wyjścia jak przygarnąć imigrantów niezależnie od tego czy to ma sens czy nie.

Dlaczego zatem nie przenieść tego typu rozumowania na inne dziedziny życia i nie odciąć mediów od wszystkiego co robi rząd a może nie spodobać się opinii publicznej?

Zresztą zdecydowanie przeceniasz możliwości mediów w tej kwestii w państwie gdzie zdecydowana większość społeczeństwa nieprzychylnym okiem patrzy na kwestię uchodźców. Wpuszczenie tam dziennikarzy co najwyżej ograniczyło by skalę łamania praw człowieka, również ze strony Polskiej, jakie tam prawdopodobnie zachodzą lub rozwiała wątpliwości jeżeli te informacje to tylko propaganda Łukaszenki. Ale po tym co dało się obserwować gdy media jeszcze były obawiam się, że część doniesień może być prawdziwa.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Gawain napisał(a): Problem zaczyna się w momencie kolejnych dostaw imigrantów, bo przeca wystarczy podrzucić kilku z jakimś zjadliwym covidkiem, ebolą, albo po prostu mających historię kryminalną. I nawet nie musi być ich dużo. Ot, ze trzy przypadki wystarczą i będzie takie grillowanie, że PiS popuści ze szczęścia, Łukaszenka też, a UE umyje ręce.

Uderzę w smutną nutkę, ale pewnie podobnie myślano o pasażerach St. Louis, że Hitler pewnie dał tam jakichś terrorystów, jakichś szpiegów, jakich zarażonych pierwotniakami i tak dalej. A Tobie chyba udziela się paranoja produkowana przez PiS. Chować krowy, uchodźcy idą, dupczyć będą.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): Dlaczego zatem nie przenieść tego typu rozumowania na inne dziedziny życia  i nie odciąć mediów od wszystkiego co robi rząd a może nie spodobać się opinii publicznej?

Choćby dlatego, że nie wszystko wiąże się z bezpieczeństwem kraju. Działania Gromu też nie są pokazywane w telewizji a może być powinny, bo w końcu mogą nawet mordować z premedytacją...

Cytat:Zresztą zdecydowanie przeceniasz możliwości mediów w tej kwestii w państwie gdzie zdecydowana większość społeczeństwa nieprzychylnym okiem patrzy na kwestię uchodźców. 

Raczej myślę o tym w kontekście globalnym. Mamy tragiczną politykę zagraniczną i do tego w trymiga pojawiło by się sto różnych organizacji pożytecznych idiotów, płatnych lub nie. Mielibyśmy Polskich Tituszków alias Cycuszków, bijących kobiety i dzieci. Różaniec do Granic z tym typem co bronił kościołów, których nikt nie ruszał, jakichś czerwonych z tęczami, którzy by walili jakieś kocopoły w stylu uwielbienia dla Moli, Simonów Moli i byłby jeden wielki burdel, bo oprócz pilnowania granicy byłyby burdy ww., nagonka na bogu ducha winnych uchodzców i incydenty, o których by trąbił cały świat. Codziennie, non stop. Putin i Baćka dostali by chyba orgazmów wielokrotnych. A to tylko w momencie naganiania uchodzców. Co by było po wpuszczeniu? No ja dam se jajko uciąć, że atak na baraki, prowadzone przez jakichś "patriotów". Brak chęci przyjęcia uchodzców na Zachodzie, konieczność ich kwarantannowania... A jak już by zaczął pisać Der Spiegel i NY Time to nasze mądre władze odjebały by znowu spektakularny popis, aby na rodzimym rynku wytłumaczyć dlaczego PolExit to jedyne wyjście a Zachód to zło. Już tak próbują tłumaczyć, już w teb bębenek biją... I tu pytanie za tysiąc Sasinów, czemu niby Putin z Łukaszenką mieli by naprowadzać jakichś spokojnych i bezproblemowych imigrantów, skoro ani nie muszą, ani im to nie na rękę? Przecież wystarczy dodać smarków covidowca do czegokolwiek co ma styczność z uchodźcami i już się potęguje chaos tworząc, żywą broń biologiczną.



Cytat:Wpuszczenie tam dziennikarzy co najwyżej ograniczyło by skalę łamania praw człowieka, również ze strony Polskiej,  jakie tam prawdopodobnie zachodzą lub rozwiała wątpliwości jeżeli te informacje to tylko propaganda Łukaszenki. Ale po tym co dało się obserwować gdy media jeszcze były obawiam się, że część doniesień może być prawdziwa.

No i kto dostanie po łbie? Rząd? Nie... Im to na rękę, beton lubi jak się ludźmi poniewiera. Dostanie Polska czyli my wszyscy, wstrzymane fundusze, dopłaty, kary płacone z budżetu... I rozpierdolny wizerunek bo materiałów byłoby sto razy więcej. W to, że zachowają się jak ludzie nie jestem w stanie uwierzyć.

bert04 napisał(a): Uderzę w smutną nutkę, ale pewnie podobnie myślano o pasażerach St. Louis, że Hitler pewnie dał tam jakichś terrorystów, jakichś szpiegów, jakich zarażonych pierwotniakami i tak dalej. A Tobie chyba udziela się paranoja produkowana przez PiS. Chować krowy, uchodźcy idą, dupczyć będą.

Toż ja bym ich przyjamował z wdzięcznością. Wszystkich I umieszczał pod niemiecką granicą. Wyleczył, wylegitymował, gwarancji udzielił i obiecał obywatelstwo po nauce języka i przy wyższym wykształceniu. A jak coś to dawał bym glejt do poruszania się swobodnie po całej UE. Maks. dwa tygodnie i by było po problemie. Przynajmniej u nas. Sęk w tym, że PiS nie myśli w taki sposób a debile będą taki chaos generować, że im mniej oczy widzą, tym lepiej śpią wszyscy. Wiem, cyniczne, ale pragmatyczne i realistyczne.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Gawain napisał(a): Choćby dlatego, że nie wszystko wiąże się z bezpieczeństwem kraju. Działania Gromu też nie są pokazywane w telewizji a może być powinny, bo w końcu mogą nawet mordować z premedytacją...

Działania Gromu nie są pokazywane nie dlatego aby opinia publiczna nie wiedziała co Grom robi ale przede wszystkim aby chronić sam Grom, jego członków oraz utrudnić infiltrację przez wrogie służby. Brak mediów na granicy jest głównie po to aby nie było obrazków z małymi dziećmi, głodującymi, odwodnionymi, wyczerpanymi ludźmi i trupami znalezionymi w lesie. Oraz działaniami naszych służb, które pewnie sporej części ludzi by się nie spodobały. Wszystko po to aby łatwiej budować obraz, że wszyscy uchodźcy to lubiący dupczyć krowy terroryści.

Cytat:Raczej myślę o tym w kontekście globalnym. Mamy tragiczną politykę zagraniczną i do tego w trymiga pojawiło by się sto różnych organizacji pożytecznych idiotów, płatnych lub nie. Mielibyśmy Polskich Tituszków alias Cycuszków, bijących kobiety i dzieci. Różaniec do Granic z tym typem co bronił kościołów, których nikt nie ruszał, jakichś czerwonych z tęczami, którzy by walili jakieś kocopoły w stylu uwielbienia dla Moli, Simonów Moli i byłby jeden wielki burdel, bo oprócz pilnowania granicy byłyby burdy ww., nagonka na bogu ducha winnych uchodzców i incydenty, o których by trąbił cały świat. Codziennie, non stop. Putin i Baćka dostali by chyba orgazmów wielokrotnych. A to tylko w momencie naganiania uchodzców. Co by było po wpuszczeniu? No ja dam se jajko uciąć, że atak na baraki, prowadzone przez jakichś "patriotów". Brak chęci przyjęcia uchodzców na Zachodzie, konieczność ich kwarantannowania... A jak już by zaczął pisać Der Spiegel i NY Time to nasze mądre władze odjebały by znowu spektakularny popis, aby na rodzimym rynku wytłumaczyć dlaczego PolExit to jedyne wyjście a Zachód to zło. Już tak próbują tłumaczyć, już w teb bębenek biją... I tu pytanie za tysiąc Sasinów, czemu niby Putin z Łukaszenką mieli by naprowadzać jakichś spokojnych i bezproblemowych imigrantów, skoro ani nie muszą, ani im to nie na rękę? Przecież wystarczy dodać smarków covidowca do czegokolwiek co ma styczność z uchodźcami i już się potęguje chaos tworząc, żywą broń biologiczną.

Przecież na granicę nie należy wpuszczać każdego. Wystarczy przedstawicieli akredytowanych mediów. Ponadto uchodźców można przyjąć, przeselekcjonować - tych podejrzanych zwyczajnie zgodnie z prawem w cywilizowany sposób deportować a reszta po prostu rozpłynie się w społeczeństwie lub szybko ucieknie z państwa pisowskiej wersji dobrobytu do Niemiec. W ciągu kilku ostatnich lat rząd PIS zezwolił na przyjazd do Polski kilkudziesięciu tysiącom (o ile pamiętam coś koło 60 tys.) imigrantów z państw gdzie muzułmanie stanowią ponad 80% ludności., I jakoś nie doprowadziło to do napięć społecznych. Ba! Gdyby media nie poruszyły sprawy to nikt nawet tego by nie zauważył.

Przeceniasz też możliwości Łukaszenki. Z tego co się orientuje cały proces wygląda tak, że on zwozi tych migrantów z krajów gdzie dzieje się źle obiecując, że bez problemów przekroczą granicę z EU. Więc dobór jest raczej losowy i nie ma tam jakiejś wzmożonej selekcji aby dobierać głównie łobuzów. A część z nich to prawdopodobnie realni uchodźcy z Afganistanu po przejęciu władzy przez tamtejszy odpowiednik PIS.

Covid? Myślisz, ze ktoś jeszcze boi się covida? To może zadziałałoby na początku roku 2020 a nie teraz. W momencie gdy dowolna szkoła jest pewnie większą bombą biologiczną niż wszyscy uchodźcy razem wzięci.


Cytat:No i kto dostanie po łbie? Rząd? Nie... Im to na rękę, beton lubi jak się ludźmi poniewiera. Dostanie Polska czyli my wszyscy, wstrzymane fundusze, dopłaty, kary płacone z budżetu... I rozpierdolny wizerunek bo materiałów byłoby sto razy więcej. W to, że zachowają się jak ludzie nie jestem w stanie uwierzyć.

Przeczysz sam sobie - najpierw piszesz, że medialne sprawozdawstwo z tego co się dzieje na granicy spowoduje naciski na rząd i ten będzie wpuszczał wszystkich a teraz, że wizerunki jak uchodźcy są traktowani twardą ręką przysporzy rządowi korzyści.

Jeżeli na granicy dzieje się coś złego to sprawa i tak wcześniej czy później wyjdzie i wizerunek będzie spierdolony. Już pojawiają się doniesienia o kilkuletnich dzieciach wraz z rodzicami przepędzanych tam i z powrotem przez granicę - najpierw przez służby białoruskie, potem przez polskie. Wystarczy poczekać na kilka małych truchełek tych dzieciaków, które raczej wcześniej niż później się pojawią - i sprawa będzie nie do ukrycia.

Dalej uważam, że media mogłyby przyczynić się do cywilizowanego rozwiązania tej sprawy. Tu nie chodzi aby wpuszczać każdego jak leci, ale jeżeli działania naszych służb narażają tych ludzi na utratę życia, bo nie ma wątpliwości, że wraz z ochłodzeniem coraz więcej tych ludzi będzie zwyczajnie umierać, to jest to zwyczajne barbarzyństwo. I niezły temat aby ktoś potem poszedł siedzieć, jeżeli zmieni się klimat polityczny i zostanie przeprowadzone rzetelne śledztwo.


Kurwa mać, jeżeli coraz częściej pojawiają się informacje, że państwo w którym mieszkam przegania zwyczajnie stosując przemoc ludzi z powrotem przez granicę, nawet gdy może oznaczać to dla tych ludzi poważne zagrożenie zdrowia i życia, to zaczyna mi się to bardzo źle kojarzyć. Bo od takiego traktowania obywateli innych państw nie jest daleka droga do traktowania w ten sposób własnych, niewygodnych dla państwa obywateli.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Sporządziłem sobie taką listę chochołów, które PiS sobie hoduje w ramach etosu:

– Kasty (prawnicy, lekarze, dziennikarze)
– Łżeelity, wykształciuchy
– UE i jej trybunały
– Niemcy
– Rosja
– Białoruś
– Czechy
– Bidenowskie USA
– Totalna Opozycja
– LGBT
– Krytyczne media
– Samorządy
– Uchodźcy

Kogoś brakuje?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości