To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PiS, co zrobił a nie co powiedział
Nie prościej napisać: cały świat? Już nawet Orban zszedł na dalszy plan...

To już nawet nie jest oblężona twierdza, a deszcz rakiet Skynet'u z Terminatora III.
"Gdzie kończy się logika, tam zaczyna się administracja".
Nie cierpię administracji.
Jestem absolwentem administracji.
Chcę zmieniać administrację.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): – Krytyczne media

Nie "krytyczne" a "polskojęzyczne". Ewentualnie "głównego nurtu". Czasem będą też "media zachodnie", jak już własnych nie starczy.

Cytat:Kogoś brakuje?

Kiedyś przy okazji wspomniano wegecyklistów i tak generalnie, ekolodzy są też na liście. No i zapomniałeś Francję, co to widelcami posługiwać się od nas uczyła. Co do USA, to czasem mamy kalkę tekstów Trumpa o tamtejszych Demokratach.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a):
Gawain napisał(a): Choćby dlatego, że nie wszystko wiąże się z bezpieczeństwem kraju. Działania Gromu też nie są pokazywane w telewizji a może być powinny, bo w końcu mogą nawet mordować z premedytacją...

Działania Gromu nie są pokazywane nie dlatego aby opinia publiczna nie wiedziała co Grom robi ale przede wszystkim aby chronić sam Grom, jego członków oraz utrudnić infiltrację przez wrogie służby. 


A to się wyklucza?


Cytat:Brak mediów na granicy jest głównie po to aby nie było obrazków z małymi dziećmi, głodującymi, odwodnionymi, wyczerpanymi ludźmi i trupami znalezionymi w lesie. Oraz działaniami naszych służb, które pewnie sporej części ludzi by się nie spodobały. Wszystko po to aby łatwiej budować obraz, że wszyscy uchodźcy to lubiący dupczyć krowy terroryści.

No to też. Ale podchodząc pragmatycznie, widzisz wśród rządzących kogokolwiek, kto by w sposób cywilizowany poprowadził relokacje, akcje humanitarne i inne takie? Bo ja widzę Sasinków, wałeczki i brak jakichkolwiek umiejętności zarządzania czymkolwiek.

Cytat:Przecież na granicę nie należy wpuszczać  każdego. Wystarczy przedstawicieli akredytowanych mediów. 

Toż zaraz wymusi to opinia społeczna. I akredytację dostanie Cholecka i tygodnik WSieci.

Cytat:Ponadto uchodźców można przyjąć, przeselekcjonować - tych podejrzanych zwyczajnie zgodnie z prawem w cywilizowany sposób deportować a reszta po prostu rozpłynie się w społeczeństwie lub szybko ucieknie z państwa pisowskiej wersji dobrobytu do Niemiec.  W ciągu kilku ostatnich lat rząd PIS zezwolił na przyjazd do Polski kilkudziesięciu tysiącom (o ile pamiętam coś koło 60 tys.) imigrantów z państw gdzie muzułmanie stanowią  ponad 80% ludności.,  I jakoś nie doprowadziło to do napięć społecznych. Ba! Gdyby media nie poruszyły sprawy to nikt nawet tego by nie zauważył.

Tych będzie czterdziestu i zauważą wszyscy, zwłaszcza biorący hajs od ruskich.

Cytat:Przeceniasz też możliwości Łukaszenki. Z tego co się orientuje cały proces wygląda tak, że on zwozi tych migrantów z krajów gdzie dzieje się źle obiecując, że bez problemów przekroczą granicę z EU. Więc dobór jest raczej losowy i nie ma tam jakiejś wzmożonej selekcji aby dobierać głównie łobuzów. A część z nich to prawdopodobnie realni uchodźcy z Afganistanu po przejęciu władzy przez tamtejszy odpowiednik PIS.

Toż już napisałem, że wystarczy ze trzech łobuzów i ze dwa covidki. Zobacz, że wystarczył jeden, co miał krowy ruchać i nimb zoofila spadł na wszystkich do tego stopnia, że Wieczorne Wiadomości miały o nich materiały dzień po dniu, nawet jak się wydało, że to podpucha.

Cytat:Covid? Myślisz, ze ktoś jeszcze boi się covida? To może zadziałałoby na początku  roku 2020 a nie teraz. W momencie gdy dowolna szkoła jest pewnie większą bombą biologiczną niż wszyscy uchodźcy razem wzięci.

No właśnie na co dzień widzę, że nikt się nie boi. A wariant lambda z Afganistanu plus wariant delta z Holandii plus wariant theta z Chełma i ciul wie co jeszcze sprawią, że szczepienia będą gówno warte. Jestem w rejonie, gdzie już ciężko nie znać kogoś kto nie miał ciężkiego przebiegu albo nie zmarł. I jednocześnie nikt się nie chce szczepić. To jest problem do ogarnięcia oczywiście. Ale kto niby miałby to zrobić?

Cytat:Przeczysz sam sobie - najpierw piszesz, że medialne sprawozdawstwo z tego co się dzieje na granicy spowoduje naciski na rząd i ten będzie wpuszczał wszystkich a teraz, że wizerunki jak uchodźcy są traktowani twardą ręką przysporzy rządowi korzyści.

Wśród betonu pisowskiego. Pisowski beton raczej nie będzie naciskał na wpuszczanie kogokolwiek, w dodatku beton to nie jest większość.

Cytat:Jeżeli na granicy dzieje się coś złego to sprawa i tak wcześniej czy później wyjdzie i wizerunek będzie spierdolony. Już pojawiają się doniesienia o kilkuletnich dzieciach wraz  z rodzicami przepędzanych tam i z powrotem przez granicę - najpierw przez służby białoruskie, potem przez polskie. Wystarczy poczekać na kilka małych truchełek tych dzieciaków, które raczej wcześniej niż później się pojawią  - i sprawa będzie nie do ukrycia.


Przecież pisałem na początku, że wpuszczenie mediów równa się wpuszczeniu uchodźców. I ja bym wpuścił, ale zdaję sobie sprawę, że ten cyrk na granicy to szambo w tej chwili, bo debile grają tą samą kartą co przy LGBT i aborcji. To, że tam mediów nie należy od razu wpuszczać to zasługa PiSu. Bo jedyne co tam w tej chwili świat ujrzy to zjebane pomysły, aby wozić w te i nazad uchodźców, pewnie ich bić i zastraszać i zostawiać na śmierć.

Cytat:Dalej uważam, że media mogłyby przyczynić się do cywilizowanego rozwiązania tej sprawy. Tu nie chodzi aby wpuszczać każdego jak leci, ale jeżeli działania naszych służb narażają tych ludzi na utratę życia, bo nie ma wątpliwości, że wraz z ochłodzeniem coraz więcej tych ludzi będzie zwyczajnie umierać,  to jest to zwyczajne barbarzyństwo. I niezły temat aby ktoś potem poszedł siedzieć, jeżeli zmieni się klimat polityczny i zostanie przeprowadzone rzetelne śledztwo.

Tu się zgodzę, media mogłyby pomóc. Ale teraz to tam jest szambo po pachy, za które odpowiedzą Polacy, może pogranicznicy i nikt poza tym.

Cytat:Kurwa mać, jeżeli coraz częściej pojawiają się informacje, że państwo w którym mieszkam przegania zwyczajnie stosując przemoc ludzi z powrotem przez granicę, nawet gdy może oznaczać to dla tych ludzi poważne zagrożenie zdrowia i życia,  to zaczyna mi się to bardzo źle kojarzyć. Bo od takiego traktowania obywateli innych państw nie jest daleka droga do traktowania w ten sposób własnych, niewygodnych dla państwa obywateli.

No a jak niby dzisiaj traktowani są niewygodni Polacy? Przecież masz na razie nagonki na śmieszne mniejszości, ale de facto już od jakiegoś czasu jak ktoś wejdzie w paradę nobilom i notablom to kończy źle. My już mamy powtórkę z rządów Partii, a to jest tylko zwieńczenie całego procesu.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Kurde, macie jakąś wiedzę o tym, jak na zachodzie jest postrzegany ten pierdolnik z białorusią? To jest chore, kilka osób zmarło, a ten kretyński rząd brnie dalej w tą przepychankę z łukaszenką. Oba państwa praktycznie skazały tych ludzi na śmierć i wszyscy zdają się mieć to w dupie. Nawet jeśli byliby winni nielegalnego przekroczenia granicy, to powinni zostać zamknięci, a nie umrzeć, wtf
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
Na razie ten pierdolnik chyba szerzej za granicę się nie przebija. Coś tam o nim BBC pisało. Tyle widziałem. Ale to się zmieni w momencie gdy zaczną umierać tam małe dzieci. Kurwa mać! Obrońcy życia poczętego.

PS. Właśnie przeczytałem, że Łukaszenka zaprasza zagranicznych dziennikarzy na swoją stronę granicy. No więc ten tego...

A to jest jeszcze bardziej porąbane niż Kamiński, Błaszczak i krowa:

Cytat:Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Lewicy prosi o minutę ciszy dla uczczenia sześciu ofiar na granicy. Część posłów zaczyna odmawiać głośno modlitwę "wieczny odpoczynek racz im dać Panie". Wicemarszałek Ryszard Terlecki kończy ją słowami "amen".

Bo chyba nie muszę tłumaczyć posłowie jakiej partii modlili się za zmarłych uchodźców. Oni powinni się leczyć na głowę a nie w Sejmie siedzieć.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Prorok jaki że mnie czy co? Pisałem o zwracaniu uwagi dziennikarzy przez ruskich na to co im leży. Jest. Pisałem o braku umiejętności zarządzania czymkolwiek przez partię? Można odchaczyć. Jeszcze tylko cięgi od Zachodnich mediów i można powiedzieć, że mamy zwycięstwo. Moralno-niemoralne, czyli takie najlepsze.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Nieco inny temat:
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci...zu/rsy6q0z

Wygląda na to, że ministerstwo Ziobry lekką ręką przewaliło co najmniej kilkaset milionów złotych z Funduszu Sprawiedliwości. Część tych spraw ma charakter ewidentnie wyglądający na działania przestępcze, jak te prawie 10 mln na fundację, która w zasadzie nie istnieje i nawet siedziby nie ma. W sumie na cele niezwiązane ze statutem fundacji poszło prawie 300 mln złotych.

To jest przecież skala przekrętów, do której poprzednie rządy nawet się nie zbliżyły. Tam aferą były jakieś zegarki za 20 tysięcy oraz ośmiorniczki. I co teraz z tym się stanie? No nic się nie stanie, wygląda na to, że poza opozycją która nieudolnie grzeje temat nikogo to nie interesuje. Ziobro jest zarazem prokuratorem generalnym więc uciszy sprawę bez większego problemu.

"Wystarczy nie kraść"

A tu kolejna perełka:
https://wiadomosci.wp.pl/czlowiek-marius...395185280a

Cytat:Dziennikarze TVN24 dotarli do nagrania, na którym Grzegorz P., były bliski współpracownik Mariusza Kamińskiego, planował przemyt na wielką skalę. Jak informuje stacja, taśma od kilku lat jest w posiadaniu polskich służb specjalnych, mimo to w sprawie nie toczy się żadne postępowanie.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): Dziennikarze TVN24 dotarli do nagrania, na którym Grzegorz P., były bliski współpracownik Mariusza Kamińskiego, planował przemyt na wielką skalę. Jak informuje stacja, taśma od kilku lat jest w posiadaniu polskich służb specjalnych, mimo to w sprawie nie toczy się żadne postępowanie.

No nie toczy się. Przypuszczam, że pełno jest takich taśm-haków, które są trzymane przez ludzi typu Kaczyński aby trzymać pod kontrolą wszystkich złodziei ze swojej partii.

Nie wiem, może jestem monotonny w swych wypowiedziach, ale pragnę podkreślić iż politycy zasługują na defenestrację. Nie dość, że przyznają sobie 40-procentowe podwyżki to i tak ciągle kombinują jak by tu mieć więcej. Chciałbym, żeby jakiś Punisher ich wystrzelał kurwów pasożytów jebanych. Im więcej takich informacji czytam tym bardziej staję się anarchistą.

Politycy są gorsi od mafii gdyż robią to samo co mafia, tyle, że bezkarnie. Szkoda, że chodzą w garniturach i sprawiają wrażenie ogarniętych, (publicznie) kulturalnych ludzi. Powinni chodzić w dresach, przeklinać tak jak naturalnie przeklinają w upublicznionych nagraniach z podsłuchów, powini być bez zębów i ogoleni na łyso i jeszcze ze szlugiem w pysku i żeby co chwila spluwali na ziemię. To by do ich prawdziwej natury pasowało, a tak to ludzie się nabierają.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
lumberjack napisał(a):
DziadBorowy napisał(a): Dziennikarze TVN24 dotarli do nagrania, na którym Grzegorz P., były bliski współpracownik Mariusza Kamińskiego, planował przemyt na wielką skalę. Jak informuje stacja, taśma od kilku lat jest w posiadaniu polskich służb specjalnych, mimo to w sprawie nie toczy się żadne postępowanie.

No nie toczy się. Przypuszczam, że pełno jest takich taśm-haków, które są trzymane przez ludzi typu Kaczyński aby trzymać pod kontrolą wszystkich złodziei ze swojej partii.

Nie wiem, może jestem monotonny w swych wypowiedziach, ale pragnę podkreślić iż politycy zasługują na defenestrację.

Zgadzam się, oczywiście defenestrację w sensie przenośnym, czyli wyroki skazujące + ciężkie roboty, np. przy budowie dróg.

Cytat:Politycy są gorsi od mafii gdyż robią to samo co mafia, tyle, że bezkarnie.

Do czasu puczu, czy oddolnej rewolucji.
I choose not to choose life. I choose something else - Ewan McGregor

Niedostępny na forum. KONTAKT PRZEZ GG LUB MAIL
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Nie wiem, może jestem monotonny w swych wypowiedziach, ale pragnę podkreślić iż politycy zasługują na defenestrację.

Ale na taką prawdziwą, z 10 piętra na beton, nie na tę czeską, gdzie spadli na kupę gnoju (nomen omen) i przeżyli.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): Ale na taką prawdziwą, z 10 piętra na beton, nie na tę czeską, gdzie spadli na kupę gnoju (nomen omey) i przeżyli.

Tak, tylko trzeba by ich wyrzucać pojedynczo z każdego jednego okna po obwodzie budynku, bo jak się wyjebie 460 osób przez jedno okno to pod spodem uzbiera się po jakimś czasie stos ciał, który będzie amortyzował upadek i ratował życie kolejnym zlatującym. A jak się wyrzuci po obwodzie, to każdy jeden roztrzaska się elegancko o chodnik.

Brainless napisał(a): Zgadzam się, oczywiście defenestrację w sensie przenośnym, czyli wyroki skazujące + ciężkie roboty, np. przy budowie dróg.

No niestetyż wiem właśnie, że ogół społeczeństwa na nic więcej się nie zgodzi, więc niech już ci tam będzie. Nawet takie rozwiązanie by mnie ucieszyło. Szkoda, że nigdy nie dojdzie do skutku, a politycy będą bezkarni, gdyż nikt nie ruszy nikogo. Nie będzie żadnego Trybunału Stanu dla nikogo, bo nawet kiedy w końcu opozycja przejmie władzę, to koledzy nie ruszą kolegów przecież.

Pewnie będzie tak, że w miarę postępującej inflacji, drożyzny i upadających firm ktoś wkurwiony w końcu odjebie Kaczyńskiego czy kogoś tam i PiS będzie miał wtedy swojego męczennika za dobrą sprawę.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Lj napisał(a):Pewnie będzie tak, że w miarę postępującej inflacji, drożyzny i upadających firm ktoś wkurwiony w końcu odjebie Kaczyńskiego czy kogoś tam i PiS będzie miał wtedy swojego męczennika za dobrą sprawę

Tak się nie stanie, słyszałeś żeby ktoś odpulił Putina albo Łukaszenkę czy skorumpowanych polityków w Mołdawi? No właśnie nie. Bo ręka rękę myje. Zwykły paź z ulicy nie jest w stanie tego dokonać. Natomiast w Polsce były przypadki że gangsterzy odpierdalali polityków. Np. Jacka Dębskiego czy komendanta Papałę (do tej pory nie znaleziono sprawców a samo śledztwo prowadzono tak jakby ich znaleźć nie chcieli)

Oczywiście nie popieram zabijania polityków. No chyba że mamy doczynienia ze zbrodniarzami jak Che Gevara czy Rząd Konstytucyjny/Jakobiński

LJ napisał(a):Szkoda, że nigdy nie dojdzie do skutku, a politycy będą bezkarni, gdyż nikt nie ruszy nikogo. Nie będzie żadnego Trybunału Stanu dla nikogo, bo nawet kiedy w końcu opozycja przejmie władzę, to koledzy nie ruszą kolegów przecież

No przecież już to mówiłem. PO miało rozliczać PIS, a PIS miał rozliczać PO. I co? Gówno. To jedna i ta sama kliku klik kilka. Dopóki nie pogoni się wszystkich darmozjadów z tej kliki w tym kraju nic się nie zmieni

Baeinless napisał(a):Do czasu puczu, czy oddolnej rewolucji

To i tak by nic nie dało i tak. Bo oni są drudzy do koryta. Każda rewolucja kończyła się tym że na miejsce obalonej kliki, wchodziła ta która ją obalała. Często dużo gorsza
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): Wczorajsza konferencja pokazująca jak Kamiński i Błaszczak patrzą się na zdjęcie tego jak facet uprawia seks z krową znalezione rzekomo na telefonie jednego z uchodźców. Kolejny raz gdy jestem pewien, że PIS już osiągnął totalne dno - oni negatywnie mnie zaskakują.  Takiego zbydlęcenia nie spodziewałem się nawet po nich.

Swoją drogą sprytne z tym stanem wyjątkowym. O tym co na prawdę dzieje się na granicy można "dowiedzieć się" albo z mediów Łukaszenki albo z mediów PIS. Do wyboru do koloru - jedna propaganda warta drugiej.

Sprytne i nic nie dające, bo to są tak ułomni ludzie, że w konsekwencji brak dostępu mediów po polskiej stronie wykorzystuje Baćka. Ogólnie pisowscy kretyni w ogóle nie radzą sobie z tym problemem sprowadzając go do wzrostu popularności swojej partii. Zrobienie z konferencji najwyższych urzędników medium do nadawania aktów zoofilskich... O matko pokazuje jak te osoby są skretyniałe i odczłowieczone.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
lumberjack napisał(a):
Brainless napisał(a): Zgadzam się, oczywiście defenestrację w sensie przenośnym, czyli wyroki skazujące + ciężkie roboty, np. przy budowie dróg.

No niestetyż wiem właśnie, że ogół społeczeństwa na nic więcej się nie zgodzi, więc niech już ci tam będzie. Nawet takie rozwiązanie by mnie ucieszyło. Szkoda, że nigdy nie dojdzie do skutku, a politycy będą bezkarni, gdyż nikt nie ruszy nikogo. Nie będzie żadnego Trybunału Stanu dla nikogo, bo nawet kiedy w końcu opozycja przejmie władzę, to koledzy nie ruszą kolegów przecież.

No ale po co pozbywać się taniej siły roboczej, kiedy można zaprząc ich do zbudowania prawdziwego Nowego Ładu? Przecież większość z nich i tak nie dałaby rady, więc wykitowałaby z wycieńczenia. Na jedno by wyszło, a przed śmiercią byłby z nich jakiś pożytek. Ponadto transmisja w necie na żywo z przebiegu prac tak, żeby każdy mógł siedząc wygodnie w fotelu, pijąc whisky z lodem (podstawić inny ulubiony trunek) napawać się widokiem Ziobry układającego worki z komponentami na taczce pchanej przez Kaczyńskiego.

Cytat:Pewnie będzie tak, że w miarę postępującej inflacji, drożyzny i upadających firm ktoś wkurwiony w końcu odjebie Kaczyńskiego czy kogoś tam i PiS będzie miał wtedy swojego męczennika za dobrą sprawę.

Wystarczyłoby, żeby na wybory chodzili ci, którzy zazwyczaj je olewają i nie trzeba by było nikogo odjebywać.
I choose not to choose life. I choose something else - Ewan McGregor

Niedostępny na forum. KONTAKT PRZEZ GG LUB MAIL
Odpowiedz
Brainless napisał(a): Wystarczyłoby, żeby na wybory chodzili ci, którzy zazwyczaj je olewają
Chuja tam. Większość olewających to ludzie z klimatu "PiS to też Żydy". Lepiej, że nie chodzą na wybory.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Żarłak napisał(a): Ogólnie pisowscy kretyni w ogóle nie radzą sobie z tym problemem sprowadzając go do wzrostu popularności swojej partii.


Czyli PIS radzi sobie z tym problemem doskonale. Bo przecież o nic innego jak wzrost poparcia im nie chodzi. Należy się spodziewać, że będą ciągnąć tą sprawę tak długo jak to tylko możliwe. Stąd pozorna nieporadność przejawiająca się chociażby brakiem akcji informacyjnej na terenach skąd Łukaszenka rekrutuje uchodźców.

Cytat: Zrobienie z konferencji najwyższych urzędników medium do nadawania aktów zoofilskich... O matko pokazuje jak te osoby są skretyniałe i odczłowieczone.

Dla osób, które nie nabierały się do tej pory na retorykę PIS jest to przejaw całkowitego zbydlęcenia tej partii. Twardy elektorat oraz mniej ogarnięci niezdecydowani jednak to kupią.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Cytat:te osoby są skretyniałe i odczłowieczone
Cytat:jest to przejaw całkowitego zbydlęcenia
Cytat:PiS to też Żydy
Rzygać, rzygać.
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
ErgoProxy napisał(a):
Cytat:jest to przejaw całkowitego zbydlęcenia

Rzygać, rzygać.

Owszem akcja z "filmikiem z krową" również takie reakcje może powodować, jeżeli spojrzymy na moralny aspekt tego zagadnienia.
Dobrze, że wspomniałeś też coś o Żydach bo tu również przy akcji Błaszczaka i Kamińskiego pojawiają się pewne analogie z propagandą hitlerowską odnośnie Żydów.

Natomiast czy akcja ta była efektem skretynienia tych panów, co oznacza, że nie zdawali sobie sprawy dlaczego to co robią jest do gruntu złe, odczłowieczenia które powoduje brak elementarnej empatii, czy też zbydlęcenia - co oznacza, że doskonale wiedzieli co robią i dlaczego jest to złe, ale stwierdzili, że im się to opłaci pozostawiam każdemu do osobistego osądu.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Nie, proszę pana. Rzygać z tego, co wy wypisujecie. Bo to wy w tym momencie degradujecie pisowców do takiego poziomu, na którym potraktowanie ich jak prezydenta Adamowicza staje się nie tylko możliwe, ale wprost oczywiste, a może nawet i konieczne. Wy nakręcacie siebie i czytelników tego forum na bezmyślny hejt spod znaku soku z buraka i ośmiu gwiazd. Wy wykazujecie się zerową odpowiedzialnością za słowo. Wy okazujecie wolę pogłębiania podziałów w kraju, który jest aktualnie pod hybrydowym atakiem, obliczonym właśnie na to, że Polacy się żreją tak dalece, że przyszłość państwa schodzi im na dalszy plan. Bo dla niektórych Polaków najważniejsze jest dowalenie pisowcom; i jeśli zniszczenie państwa okaże się tutaj środkiem do celu, to oni po ten środek sięgną i państwo zniszczą. Bo furda Polska; najważniejsze, żeby PiS przestał rządzić. Na (uwaga, metafora) atomowym pobojowisku siłą rzeczy rządzić nie będzie w stanie.

Jest taki trop w bajkach dla dzieci, że kto zabije smoka, sam staje się smokiem; dosłownie. Wam właśnie to się przytrafiło; tak się zapiekliście w nienawiści do PiSu, że nie da się już was odróżnić od wizerunku pisowca, jaki rozpowszechniacie. Ja w zasadzie rozumiem emocje, ale nie rozumiem bezrozumności i nie chcę jej zrozumieć. Skoro uważacie się za wykształconych światowców i tak się przedstawiacie, to się zachowujcie jak wykształceni światowcy, a nie jak, pardon, małpy w klatkach, którym byle Gladiator może przejechać łomem po prętach, żeby się zaraz ich kosztem rozweselić.
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
A teraz zanim okopiesz się dalej w obronie tej oblężonej twierdzy i dalej ze sprawców będziesz robił ofiary to przeczytaj sobie jeszcze raz czy mowa jest tutaj o PISowcach w ogóle czy o dwóch konkretnych PISowcach którzy podjęli konkretne - krytykowane tutaj działanie. Za swoje słowa biorę odpowiedzialność - i jeżeli widzę zbydlęcenie to będę to nazywał zbydlęceniem - nawet jeżeli ten ktoś należy do PIS.

Natomiast jeżeli nie widzisz różnicy pomiędzy nazwaniem czyichś działań zbydlęceniem - a wzywaniem do przemocy, czy też gróźb wobec tej osoby - to już nie mój problem.


Po drugie. Nie mamy do czynienia z żadnym hybrydowym atakiem, który jest wymysłem PISu oraz jego mediów. Atak hybrydowy polega na połączeniu działań konwencjonalnych i niekonwencjonalnych. Więc do czasu jak Łukaszenka nie podeśle tutaj zielonych ludzików możemy co najwyżej mówić o białoruskich prowokacjach.

Nie kupuje też retoryki powtarzanej jak mantra przez kolejnych polityków partii rządzącej, której jak się mi zdaje uległeś, że "jak nie damy rządowi spokoju to państwo polskie zostanie zniszczone". Skala kryzysu jest rozdmuchana sztucznie a Polska jako państwo 37 milionowe ma możliwości i potencjał aby poradzić sobie z nim w sposób cywilizowany. Zwłaszcza, że EU oferuje pomoc, której my nie chcemy. To, że Polska sobie radzi jak radzi wynika z celowych działań rządu, który zyskuje na tym kryzysie i retoryce przeciw uchodźcom. Wiec pretensje o zbędne podziały, antagonizowanie społeczeństwa i "grzanie" sprawy proszę kierować do osób, które o tym decydują i które na tym korzystają. Nie pierwszy raz zresztą ludzie Ci korzystają na tworzeniu podziałów i szczuciu na określone grupy. Pół roku temu głównym wrogiem było LGTB - ale temat zaczął się sam wypalać. No to z nieba im uchodźcy spadli. Można straszyć, że przyjdą i wydupczą polskie narodowe krowy.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: Gladiator, 8 gości