Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PiS, co zrobił a nie co powiedział
W tych mailach są jeszcze inne kwiatki.
Mnie rozbawiła konwersacja z szefem PAPu o tym, że wywiad z prezydentem jest gotowy, trzeba tylko podesłać jakiegoś 'sprytnego' dziennikarza, żeby poprzecinał go pytaniami.
Bolszewia w rozkwicie.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Dziennikarze to takie samo łajno jak politycy. Od Mazurka począwszy po szeregowego pracownika TVP skończywszy.

Ogólnie ostatnie czasy nastawiły mnie bardzo negatywnie jeśli chodzi o ufność. Co do wszystkich polityków i do TVP to wiadomo, ale też - w trochę mniejszym stopniu - do prywatnych mediów.
Odpowiedz
Europa apeluje, upomina i nawołuje do refleksji PiS w osobie Morawieckiego:

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/...=BoxOpLink

Cytat:- Wszystko zaczyna się od jakiejś jednej decyzji, potem kolejna, kolejna, tak prowadzi to do upadku. Nie ludzie tego chcą, lecz ego wielkich graczy, którzy nie myślą o tym, jaką katastrofę ściągną na siebie pod koniec tej historii - mówił w trakcie debaty w PE europoseł Guy Verhofstadt, zwracając się do premiera Mateusza Morawieckiego. Tematem debaty jest kwestia praworządności w Polsce.(...)
- Ta mroczna gra, którą pan gra, jest wbrew pozorom, jasna. Tak naprawdę TK jest upolityczniony. (..) Chodzi o to, by wyeliminować wpływ TSUE i powiedzieć: "decyzja TK jest taka, że tak naprawdę TSUE nie ma prawa ingerować w to, co dzieje się w Polsce". To dokładnie pan zrobił. Pan tutaj odwołuje się do innych, do Francuzów, Niemców, ale oni nigdy nie powiedzieli, że art. 1 i art. 19 nie znajdują zastosowania w danym kraju. A brexitowcy owszem - dodał europoseł.(...)
Proszę wycofać się z tych niemądrych decyzji, proszę zakończyć ten marsz w stronę upadku - zaapelował do Morawieckiego.
I choose not to choose life. I choose something else - Ewan McGregor

Niedostępny na forum. KONTAKT PRZEZ GG LUB MAIL
Odpowiedz
A na TVP Info zapętlona przemowa Morawieckiego. Zero odniesień z przemówień. Podobno. Bo sam nie widziałem.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Gawain napisał(a): Podobno. Bo sam nie widziałem.

Jak możesz oceniać nie oglądnąwszy uprzednio ??? /s
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
https://gospodarka.dziennik.pl/news/arty...atowa.html

Ręce opadają. UE przystawia pistolet do głowy i grozi nam III wojna światowa...
I choose not to choose life. I choose something else - Ewan McGregor

Niedostępny na forum. KONTAKT PRZEZ GG LUB MAIL
Odpowiedz
Brainless napisał(a): https://gospodarka.dziennik.pl/news/arty...atowa.html

Ręce opadają. UE przystawia pistolet do głowy i grozi nam III wojna światowa...

Russia today pochwaliła te słowa Morawieckiego nazywając je "big talk". Smutny
Jak w ogóle można być tak odrealnionym i porównać coś takiego do wojny światowej?

Z innych wieści: Ziobro proponuje dodanie krzyża do godła Polski. Język Jak gospodarka jest ciulowa, to wybory można wygrać najwyżej jakimś patriotyczno-religijnym wzmożeniem. Będziemy mieli coraz więcej takich "kwiatków".
Znany także jako KacOlek

Bóg daje najśmieszniejsze bitwy swoim najlepszym klaunom
Odpowiedz
Morawiecki może i struga wariata, ale w chałupie chleje ze szczęścia. W końcu ta IIIWS to rozgrywa się między UE a Ziobrą. Ciekawe kto wygra..
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
kmat napisał(a): Morawiecki może i struga wariata, ale w chałupie chleje ze szczęścia. W końcu ta IIIWS to rozgrywa się między UE a Ziobrą. Ciekawe kto wygra..

No nie wiem. Morawiecki jak dla mnie ostatnio nonstop przegrywa. Już są ploty, że Błaszczak ma go zastąpić. Takim tekstem o III WŚ i kompromitacją w Ojroparlemencie Vateusz traci jedną z ostatnich zalet w oczach JarKacza - bycie "cywilizowaną twarzą PiSu", która coś na Zachodzie może załatwić. Ten tekst o III WŚ to jakaś żałosna próba wkupienia się w łaski Kaczyńskiego i aparatu PiSu, by go nie spierdolili ze stanowiska premiera. Próba ogółem głupia, bo wynika z desperacji. Nie wiem, jak musiałby zaspokoić Kaczyńskiego, by ten wybaczył mu nazwanie go "dziadem". No bo gdzie jest Dworczyk? Ni ma Dworczyka z nami.
Jedyną zaletą Morawieckiego jest już w miarę dobry wynik zaufania społecznego.

No a tak poza tym Płaszczak i Kaczyński zapowiedzieli m.in. podwyższenie wydatków na wojsko z 2,4% PKB do 5% (według Zemke). Idziemy w kierunku modelu tureckiego ostro i wyraźnie. Oby zwielokrotnieniem i przekupieniem żołnierzy PiS nie chciał zrobić nam dyktaturki... Zapewne PiS chce tworzyć dalej atmosferę strachu i zyskiwać tak poparcie. No ale nie zdziwię się, jeżeli w grę wchodzi odklejenie od rzeczywistości Kaczyńskiego i innych nieudolnych fanatyków na "prawicy". Dawanie takiej kasy na wojsko, gdy usługi publiczne leżą, a ludzie cierpią przez drożyznę? Bezsens. No ale jeżeli rządzi nami Jarosław "opozycja i Rosja zabiły mi brata" Kaczyński i Zbigniew "elita i lekarze zabili mi ojca" Ziobro, to ciężko by nie było takich szaleństw.
Znany także jako KacOlek

Bóg daje najśmieszniejsze bitwy swoim najlepszym klaunom
Odpowiedz
Mustafa Mond napisał(a): Jak w ogóle można być tak odrealnionym i porównać coś takiego do wojny światowej?

Kukła do ruskich sznurków uwiązana musi ruszać się tak jak Iwan szarpie linką.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz
Mustafa Mond napisał(a):Ten tekst o III WŚ to jakaś żałosna próba wkupienia się w łaski Kaczyńskiego i aparatu PiSu, by go nie spierdolili ze stanowiska premiera.
Tym żałośniejsza, że Trzecia Światowa już się zaczęła. W Donbasie. Tzn. tak będą pisali w podręcznikach, jeżeli Hameryka pójdzie z Chinami na ostre.

Mustafa Mond napisał(a):Dawanie takiej kasy na wojsko, gdy usługi publiczne leżą, a ludzie cierpią przez drożyznę? Bezsens.
Właśnie jak czytam podobne rzeczy, to się zastanawiam, kto i po co wymyślił ten naród.

Przyszło Ci do głowy może, że są w okolicy takie państwa, których przetrwanie na tę chwilę zależy od skutecznych działań - niekoniecznie od razu kinetycznych, może starczy napięcie muskułów - Wojska Polskiego? Że NATO nie jest po to, żeby Hameryka obroniła Polskę, tylko żeby Polska obroniła Litwę?

Mustafa Mond napisał(a):Idziemy w kierunku modelu tureckiego ostro i wyraźnie. Oby zwielokrotnieniem i przekupieniem żołnierzy PiS nie chciał zrobić nam dyktaturki...
Zależy jeszcze, co by miało wynikać - jak to się dyplomatycznie mówi - z podobnej konsolidacji władzy. Bo owszem, traktowanie mało zrozumiałej polityki zagranicznej jako podrzędnego narzędzia do perfekcyjnie opanowanych rozgrywek wewnętrznych to jest esencja mentalności JarKacza i jego bezpośredniego otoczenia. Ale już Erdogan ma na odwrót i tylko dzięki temu zajarzył - z dostatecznym wyprzedzeniem - że albo pierwszy skutecznie da Kremlowi po łapach, albo Kreml mu zrobi rosyjski ekwiwalent Arabskiej Wiosny. Ja wiem, ze zawód polityka wymaga grubej skóry, ale szczypty sentymentu do losów własnego narodu akurat temu Turkowi bym nie odmawiał.

Mustafa Mond napisał(a):Nie wiem, jak musiałby [Morawiecki] zaspokoić Kaczyńskiego, by ten wybaczył mu nazwanie go "dziadem".
Nie wiesz? No proszę Cie. Kto to jest - Jarosław Kaczyński? To jest Małsiałek. Pił-Siuśki. Język

Mustafa Mond napisał(a):Jarosław "opozycja i Rosja zabiły mi brata" Kaczyński
Zabiła ich oczywiście typowo inteligencka pogarda dla techniki i procedur bezpiecznego używania jej wytworów - pilot wyląduje bezpiecznie, bo ja mu tak każę - ale nie stawiałbym głowy w zakład, czy Tusk z Putinem nie mrugnęli wtedy do siebie porozumiewawczo, że teraz zusammen zapną taką grę na JarKaczu, na której obaj z osobna skorzystają.

Mustafa Mond napisał(a):Zbigniew "elita i lekarze zabili mi ojca" Ziobro
O, Ziobro stał się interesującym człowiekiem - odkąd dotarło do niego (a dotarło), że społeczność lekarska tego Garlickiego płazem mu nie przepuści. On jest panicznie przerażony, że np. podczas ewentualnej operacji dostanie do żyły tylko środki zwiotczające, a znieczulenia już nie. Pewnie dlatego prze do władzy, największej jaką umie zagarnąć - żeby się od tej strony jako-tako zabezpieczyć.
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości