Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PiS, co zrobił a nie co powiedział
W krótkim okresie czasu zadrzeć z TSUE i z ETPCz, to nie każdy potrafi. O ile przy pierwszym wyroku jeszcze jakieś mętne uzasadnienia były, to tym razem mamy takie perełki, jak "przymiot niezawisłości nie jest zatem pochodną sposobu wyboru sędziego na urząd". Albo to, czy pojęcie "sąd" obejmuje TK. Jeżeli ktoś miał jeszcze wątpliwości co do wyboru pseudo-sędziów, albo czy trybunał Przyłębskiej jest sądem, teraz ma potwierdzenie, ten, zaprzeczenie na piśmie. Samego Trybunału.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
bert04 napisał(a): przymiot niezawisłości nie jest zatem pochodną sposobu wyboru sędziego na urząd
Pierwszy raz jak tę tezę zobaczyłem, to się za głowę chwyciłem. A potem przeczytałem ją drugi raz. I teraz widzę trzeci. I przeraża mnie to, że są ludzie, którzy rzeczywiście tak myślą, że „niezawisłość” to jest po prostu indywidualna cnota sędziego.
„Przybądź i bądź, bez zarzutu
Tak dla Tutsi, jak dla Hutu”

– Spięty
Odpowiedz
"Dziady" znowu na tapecie - co jest z tą ramotą?
Nie spodobały się ani kuratorce małopolskiej oświaty, pani Nowak, która stwierdziła, że cyt.

Cytat:... twórczość Mickiewicza została wykorzystana "dla celów politycznej walki współczesnej opozycji antyrządowej z polską racją stanu".

ani Ministrowi Edukacji, Przemysławowi Czarnkowi, który

Cytat:podziękował kurator za reakcję, a inscenizację nazwał "dziadostwem".

Jak było do przewidzenia, społeczeństwo karnie posłuchało tych nagan i ...

Cytat:Teatr wyprzedał wszystkie bilety do końca roku... Trzeba dostawiać spektakle.

Co jest z tym narodem powstałym z kolan?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Efekt Streisand. Akurat w tym narodowi czempioni są rzeczywiście czempionami.
"Gdzie kończy się logika, tam zaczyna się administracja".
Nie cierpię administracji.
Jestem absolwentem administracji.
Chcę zmieniać administrację.
Odpowiedz
Osoby zatrudnione przez PIS w tworze nazywanym TK ogłosiły, że ujawnianie majątków rodzin polityków jest niezgodne z polską Konstytucją.

https://www.prezydent.pl/aktualnosci/wy ... nego,45455

Fajnie się tam bawią w tym PISie. Teraz tylko czekać jak Kukiza zrobią w ten sam sposób w balona z jego śmiesznymi ustawami.
Nie dajcie sobie wmówić mediom, że wsadzanie widelca do kontaktu jest niebezpieczne. Przecież z powodu grypy umiera znacznie więcej osób.  

Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): Osoby zatrudnione przez PIS w tworze nazywanym TK ogłosiły, że ujawnianie majątków rodzin polityków jest niezgodne z polską Konstytucją.

To jest i tak niepotrzebne, bo chyba każdy jest świadom jak wielkimi i pazernymi pijawkami są PiSowcy politycy.

Im bardziej nie będą chcieli ujawniać swoich majątków tym bardziej będzie pracowała wyobraźnia ludzi świadomych ile np. zarabiają aniołki Glapińskiego.

DziadBorowy napisał(a): Fajnie się tam bawią w tym PISie. Teraz tylko czekać jak Kukiza zrobią w ten sam sposób w balona z jego śmiesznymi ustawami.

Żal mi Kukiza, bo zeszmacił się i nic nie osiągnął. Żeby chociaż rzeczywiście coś z tego było antykorupcyjnego, antysitwowego i antynepotycznego. A tu wychodzi na to, że się zeszmacił i na dodatek gówno z tego jest.
---
Kochaj sztukę, której się nauczyłeś, i w niej znajdź spokój.
Marek Aureliusz
Odpowiedz
bert04 napisał(a): W krótkim okresie czasu zadrzeć z TSUE i z ETPCz, to nie każdy potrafi. O ile przy pierwszym wyroku jeszcze jakieś mętne uzasadnienia były, to tym razem mamy takie perełki, jak "przymiot niezawisłości nie jest zatem pochodną sposobu wyboru sędziego na urząd". Albo to, czy pojęcie "sąd" obejmuje TK. Jeżeli ktoś miał jeszcze wątpliwości co do wyboru pseudo-sędziów, albo czy trybunał Przyłębskiej jest sądem, teraz ma potwierdzenie, ten, zaprzeczenie na piśmie. Samego Trybunału.

I co im zrobisz? Wydają wyroki pozasądowe, których nie powinno się uznawać, ale spróbuj ich nie uznawać, to cię buldogi Zera zniszczą. Przestają się kryć, przestają udawać, że nie są dyktaturą. Resorty siłowe zostały wzmocnione (ciekawe kim), podwyżki rozdane, to użytek z nich też zaczną robić jak się spróbujesz odezwać za głośno.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości