To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PiS, co zrobił a nie co powiedział
Iselin napisał(a):
DziadBorowy napisał(a): Przecież to było robione na szybko, z tak krótkim vacatio legis, ze sami księgowi nie mieli czasu porządnie zapoznać się z treścią nowych przepisów a co dopiero szkolić z nich pracowników.
Chodziło mi o to, że nie informują od wielu lat o czymś, co od dawna istnieje. Kilkanaście lat temu mogłam dostawać od razu więcej kasy na konto zamiast czekać na zwrot w kolejnym roku i nic o tym nie wiedziałam. Sam PIT-2 to nie jest nowa zasada, po prostu zlewano to, kiedy kwota zmniejszająca podatek była niska.

Dziwi mnie, że Ciebie to dziwi. Toż to standard absolutnie wszędzie. Na ten przykład odpisy podatkowe, korzystne przepisy przy budowie budynku gospodarczego (25m2 można powiększyć do 35m2 już na etapie budowy), przepisy pozwalające na zebranie dodatkowych lat pracy, doliczenia do emerytury staży pracy, środki na wymianę eternitów, terminy zdobywania środków na modernizację, solary czy inne tego typu pierdoły to są tajemnice, które muszą być skrzętnie ukrywane, bo jak za dużo ludzi skorzysta to dla zainteresowanych zabraknie. A nawet jak nie zabraknie, to może z tego tytułu nie zarobią np. na wypełnieniu PiTu? Albo w ogóle trzeba będzie wypełnić jakiś dodatkowy druk? A może szefostwo zakazało, albo grozi to sprawdzaniem przez jakiś urząd kontroli urzędów? A tak w ogóle to po co miałoby być komuś lżej? To są standardy biurokratyczne. Na zadupiach powszechne do tego stopnia, że nauczyłem się czytać ustawy i bryki przed pójściem do urzędu. Bo jeżeli ja wiem czego chcę i w jaki sposób to załatwić to mnie nie zbędą i nie wsadzą na gorsze, z mojego punktu, rozwiązanie.

kmat napisał(a):
Gawain napisał(a): Niby tak. Jednak taki scenariusz mówi wprost o tym, że mamy tu punkt bifurkacji na horyzoncie. Patrząc na to jak dzielnie trzymała się ekipa do tej pory to zakrawa o ponury żart. Stworzyli goebbelsowską machinę opartą o haki i podsłuchy i tak nagle okazuje się że te haki to w sumie niewypały a machina mimo, że działa to od środka dzieje się wolna Amerykanka. To już rozpad ZSRR logiczniej przebiegał.
To akurat specyfika charakteropatii prezesa. On tolerował tylko bardzo "specyficzne" typy osobowości w swoim otoczeniu. Kompletnych debili, totalnych pojebów, zupełnych nieudaczników, pokręconych socjopatów (należy zauważyć, że dobry pisowiec jest częścią wspólną co najmniej dwóch z tych zbiorów). Dekompozycja tego zacieru musi przebiegać burzliwie.

No może i dam się przekonać. Faktycznie ciężko o to żeby się nie pozagryzali. Ale ten stan świadczy o słabości Prezesa i raczej stanie się tak, że w momencie najgorszej bessy PiS akurat rządził nie będzie. Czyli Kaczyński ma wszelkie szanse, aby zostać "Wielkim Patriotą". Takim na miarę Edwarda Szczodrego. A to grozi wiecznym powrotem pisoidów i rozpierdolem w momencie gdy osiągniemy stabilny wzrost.
Odpowiedz
Wszystko się pierdzieli, ale PiS sypie dodatkowym hajsem i w sumie poparcie spadło mu tylko o 1%:

https://businessinsider.com.pl/twoje-pie...ow/cc6fvzs

Cytat:W ciągu tygodnia rodzice i opiekunowie złożyli wnioski o kapitał opiekuńczy dla ponad 300 tys. dzieci – poinformowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Resort szacuje, że w tym roku świadczeniem objętych będzie w sumie ok. 615 tys. dzieci.

Nowe świadczenie w łącznej wysokości 12 tys. zł jest przyznawane na drugie i każde kolejne dziecko w wieku od 12. do ukończenia 35. miesiąca życia. Rodzice i opiekunowie mogą sami wybrać, czy chcą by świadczenie było wypłacane po 500 zł przez dwa lata, czy po 1 tys. zł przez rok. Najczęściej decydują się na tę drugą opcję.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Gawain napisał(a): Dziwi mnie, że Ciebie to dziwi.
Od jakiegoś czasu nie dziwi mnie to w ogóle. Dziwiło, kiedy byłam młoda i bardziej naiwna.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
Gawain napisał(a): Faktycznie ciężko o to żeby się nie pozagryzali.
Oni muszą się pozagryzać. To jest partia Sasina, Mejzy, Piotrowicza, Pawłowicz, Terleckiego, Kurskiego i innych tego sortu. Do tego sam prezes tak to ustawił, że trwa tam permanentna walka wszystkich ze wszystkimi, każdy patrzy jak drugiemu świnię podłożyć, jak pod drugim dołek wykopać, jak jeden drugiemu szydło pod ziobro wbić. Prezes jest realnie jedynym czynnikiem spajającym. Bez niego chwilę ten burdel na kółkach potoczy się jeszcze chwilę siłą inercji, ale szybko się rozleci. O ile Lepper budował mafię a Korwin sektę, to Kaczyński stworzył sobie harem, gdzie nałożnice walczą na noże o dostęp do łoża sułtana, a eunuchy snują dworskie intrygi typu kto kogo utopi w pałacowym wychodku. To nie jest stabilny układ, zdolny przetrwać swojego twórcę.
Gawain napisał(a): Ale ten stan świadczy o słabości Prezesa
Owszem. Ci ludzie wbrew pozorom nie są zbyt lojalni. To nie BMW a jedynie BM, a jak się trafi samo M to kłopot murowany. Przykłady Banasia i na swój sposób Ziobry jasno wskazują jak to realnie wygląda. Do tego prezesa chyba demencja dopada, bo coraz bardziej widać, że tym burdelem żadna burdel-mama już nie kieruje.
Gawain napisał(a): i raczej stanie się tak, że w momencie najgorszej bessy PiS akurat rządził nie będzie.
Bessa sama jest w dużym stopniu zasługą PiSu. Pewnie bez jakiejś nowej terapii szokowej się nie obejdzie, ale przy sensownej polityce gospodarczej odbicie przyjdzie szybko.
Gawain napisał(a): Czyli Kaczyński ma wszelkie szanse, aby zostać "Wielkim Patriotą". Takim na miarę Edwarda Szczodrego.
Edward Szczodry jednak rządził tylko około 1/3 tamtej bryndzy (choć to on ją wywołał). Gdyby Jaruzelski zaczął prowadzić w miarę sensowną politykę gospodarczą na początku lat 80-tych, a nie pod koniec, to mitu Gierka Dobrego Gospodarza by nie było.
Gawain napisał(a): A to grozi wiecznym powrotem pisoidów i rozpierdolem w momencie gdy osiągniemy stabilny wzrost.
Ryzyko jest, taka Argentyna do dziś nie może się uwolnić od peronizmu. Ale nie byłbym pesymistą. Jak pisałem ten burdel jest mało spójny. Po prezesie tam się zacznie wojna sukcesyjna na noże i siekiery. Na dziś mamy pecetów, ziobrystów, coś dla siebie chce wyrwać Morawiecki, Szydło może chcieć wybić się na niepodległość, Androni też pewnie ostaniego słowa nie powiedział, a w cały ten cyrk od zakrystii wjedzie Korwin na białym Bosaku ze swoim wiernym giermkiem Sancho Braunem u boku. Do tego profil demograficzny zwolenników. PiS to jednak opcja mocno geriatryczna, poza baby boomersami marginalna. Problemy przyszłości będą związane raczej z Konfą.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Iselin napisał(a): Jeśli ktoś mówi, że straci kilka stów rocznie w stosunku do starych przepisów, to informacja, czy tej osobie zostanie na rękę 100 tysięcy, czy dwadzieścia tysięcy, mówi dość dużo. Na przykład w kontekście narzekania tejże osoby, że tu się nie da żyyyyyć.

Ale faktu, że straci kilka stów miesięcznie (nie rocznie) to nie zmieni. Wpłynie tylko na Twój odbiór faktu, że straci kilka stów miesięcznie.

Iselin napisał(a): Nie rozumiem tego, co napisałeś  Cwaniak

Kwota wolna jest opodatkowana 9% podatkiem zwanym dla niepoznaki "składką zdrowotną, której nie można odliczyć". Dotychczas tak nie było.

Iselin napisał(a): Taki ktoś może być w.urwiony. Miejmy nadzieję, że chodzi o ten pierdolnik z PIT-2 i zaraz im oddadzą.

Nie oddadzą. PIT-2 tylko trochę złagodzi skalę straty na Polskim Wale, ale nie załatwi problemu. W kontekście rozporządzenia-co-wcale-nie zmienia-sposobu-liczenia-zaliczki już parę osób to liczyło.

Sofeicz napisał(a): Dzisiaj zapłaciłem ZUS ale okazuje się, że chyba powinienem zapłacić podwójny w grudniu, bo teraz może nie będę mógł odliczyć składki zdrowotnej (pomimo iż zapłaciłem za grudzień).Pewnie kilka stów w plecy.K... ich pisowska mać!

Ano. O tym było tak głośno, że pomyślałem, że każdy o tym słyszał.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Socjopapa napisał(a):
Sofeicz napisał(a): Dzisiaj zapłaciłem ZUS ale okazuje się, że chyba powinienem zapłacić podwójny w grudniu, bo teraz może nie będę mógł odliczyć składki zdrowotnej (pomimo iż zapłaciłem za grudzień).Pewnie kilka stów w plecy.K... ich pisowska mać!

Ano. O tym było tak głośno, że pomyślałem, że każdy o tym słyszał.

Ano, zbyt dużo przyłożyłem się do lektur o mechanice kwantowej i innych pierdołach i jakoś mi ta proza umknęła.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
https://www.scigacz.pl/Przetarg,na,nowe,...ZF3gvU44kQ

Cytat:Niedawno pojawiła się informacja, że policja chce kupić 100 nowych nieoznakowanych radiowozów. Warunki przetargu są dość precyzyjne, czemu sprzeciwił się jeden z dilerów.

O sprawie pisze Dziennik.pl. Jeden z salonów wysłał do Komendy Głównej Policji pismo, w którym kwituje opis przedmiotu postępowania przetargowego i jego punktację jako faworyzowanie konkretnego modelu samochodu. Policja szuka aut z silnikiem benzynowym, które rozpędzą się do setki w czasie poniżej 6 sekund. To wyklucza samochody elektryczne i wszystkie rodzaje hybryd. Moc silnika nie może być niższa niż 190 KM, a długość musi wynosić przynajmniej 4750 mm.

Jeden z salonów wskazuje na szczegół z punktacji postępowania przetargowego. Okazuje się, że policja wysoko ceni tylne poduszki boczne, za które daje 10 pkt. Przedstawiciel salonu poszedł jeszcze dalej i twierdzi, że po prostu ktoś w policji postanowił ukierunkować przetarg na Skodę Superb w wersji Ambition 2.0 TFSI 206 kW 4X4 AT, która w bazowej wersji kosztuje 150 tys. zł. Choć na specyfikację łapią się też VW Aerton i KIA Stinger, to nie mogą one konkurować ceną ze Skodą.

Diler zwrócił się do KGP z prośbą o rozważenie możliwości zmiany parametrów technicznych pojazdów, które mogą stanąć do postępowania. Pismo jest dość długie, a policja postanowiła odpowiedzieć zwykłym "Dzięki za info" w postaci "Zamawiający informuje, że nie wyraża zgody na zaproponowane rozwiązanie i podtrzymuje zapisy Specyfikacji Warunków Zamówienia."

Ciekawe kto z pisowskiej policji wziął kasę od Skody i ile wynosiła ta łapówka.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiado...v,79cfc278

Cytat:Komisja Europejska poinformowała w czwartek na konferencji prasowej, że wysłała do Polski dwa wezwania do zapłaty kar dotyczących kopalni Turów i jak dotąd nie otrzymała pieniędzy. Rzecznik KE Balazs Ujvari przekazał, że zgodnie z procedurą jeśli nie otrzyma pieniędzy, potrąci środki z funduszy należnych z budżetu UE.

20 września Trybunał Sprawiedliwości UE na skutek czeskiego wniosku nałożył na Polskę karę 500 tys. euro dziennie za niewdrożenie środka tymczasowego i niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni.

Rzecznik rządu Piotr Müller, komentując stanowisko KE, podkreślił, iż rząd "zasadniczo nie zgadza się" z decyzją TSUE o nałożeniu kary na nasz kraj, ponieważ - jak ocenił - "wykracza poza kompetencje UE".

— W związku z tym, to, co możemy robić, to czekać na działania Komisji Europejskiej w tym zakresie. Jeżeli Komisja Europejska będzie chciała ostatecznie, w sposób naszym zdaniem niezgodny z przepisami prawa unijnego potrącić te środki z tych środków, które są przekazywane do budżetu polskiego, to oczywiście zawsze może tak zrobić, natomiast bezpieczeństwo Polaków pod kątem energetycznym jest dla nas najważniejsze —oświadczył Müller.

Dodał, że rząd "jest w stanie ponieść koszt, który zabezpieczy polskie rodziny przed wyłączeniem energii elektrycznej dla kilku milionów ludzi".

To niech jebany rząd poniesie ten koszt. Niech komornicy zlicytują prywatny majątek członków rządu i oddadzą go Czechom. Będzie to prawdziwie patriotyczne poświęcenie rządu.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
13 z 17 członków Rady Medycznej przy Premierze podało się do dymisji w odpowiedzi na olewanie ich ekspertyz i zaleceń pandemicznych.
Polska mistrzem Polski.

Ch... tam z pandemią i konowałami.
Wystarczy zawierzyć Najjaśniejszą św. Andzejowi Boboli i szlus, wirus padnie na kolana przed taką mocą.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
A ja znowu poczytalem chyba w Onecie o uwaleniu przez Macierewicza kontraktu na Caracale i o tym ze fabryke, ktora miala byc w Lodzi buduja teraz Wegrzy. Ni i co? I g..o, zadnych smiglowcow polska armia nie ma a Macierewicz dalej pieprzy o katastrofie smolenskiej. No i jestescie lzejsi o 80 mln zl kary za zerwanie kontraktu.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): 13 z 17 członków Rady Medycznej przy Premierze podało się do dymisji w odpowiedzi na olewanie ich ekspertyz i zaleceń pandemicznych.
Polska mistrzem Polski.

Ch... tam z pandemią i konowałami.
Wystarczy zawierzyć Najjaśniejszą św. Andzejowi Boboli i szlus, wirus padnie na kolana przed taką mocą.

Spokojnie. Już trwają prace nad nową formułą Rady Medycznej. Zaproszą tam Sochę, "dokrora" Ziębę, Brauna i posłankę Siarkowską.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): Ch... tam z pandemią i konowałami.
Wystarczy zawierzyć Najjaśniejszą św. Andzejowi Boboli i szlus, wirus padnie na kolana przed taką mocą.

https://www.onet.pl/informacje/onetslask...m,79cfc278

Cytat:Antyszczepionkowcy mają nowy autorytet. To Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich i założyciel ruchu "Polska Jest Jedna". Organizacji, która skupia antyszczepionkowych celebrytów, wśród których znaleźli się politycy, dziennikarze i lekarze. Kim jest Rafał Piech, który zarządzanie miastem oddał Matce Boskiej, a szczepienie przeciw COVID-19 nazywa eksperymentem?

Tak mi się jakoś skojarzyło.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Cytat:jako prezydent zdecydował, że powierzy miasto Niepokalanemu Sercu Maryi.
Ufundował też specjalny klucz do bram miasta dla Matki Boskiej.
Od tego czasu często powtarza, że to matka Jezusa jest menedżerką miasta.


I jak tu k... nie być ateistą Uśmiech
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Cytat:Wtórował jej m.in. poseł PiS Sławomir Zawiślak. "Stanowcze NIE dla segregacji sanitarnej. Nie wolno dzielić narodu polskiego, który - jak potwierdza historia - tylko zjednoczony może pokonać wszelkie przeciwności. Szczególnie w obecnym, tak trudnym z wielu powodów czasie. "

Jedność narodowa jako pomysł na walkę z pandemią. Tego jeszcze nie grali.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Jak czystki za Stalina w 1937. Normalnie RUSKI ŁAD.

Cytat:W tym tygodniu zmarł pracownik CBA, który pracował nad systemem do inwigilacji Pegasus. Dyrektor był odpowiedzialny za uruchomienie i funkcjonowanie systemu. W ostatnich tygodniach niezależne badania wykazały, że Pegasus był wykorzystywany do inwigilacji polityków opozycji i nie tylko. Politycy PiS początkowo zaprzeczali, że Polska korzysta z systemu, jednak w końcu przyznali, że jest w użyciu. Dowody na zakup Pegasusa ze środków Funduszu Sprawiedliwości przedstawiła NIK.
Tylko całkowity, gospodarczy PiSdziec (пиздец) i hiperinflacja jak z 1989 mogą uratować Polskę. Skurwerenowi musi zabraknąć na chleb, wódę i kiełbę. Wtedy pogoni PiSbolszewię widłami.
Odpowiedz
PiS nieraz zachowywał się lub mówił tak, że posądzano tę partię o prorosyjkość. Na przykładzie Orbana i Węgier widzimy jak prorosyjskość wygląda w praktyce. Polski rząd na tę chwilę zachowuje się wzorowo i trzeba przyznać, że miał swój udział w propagowaniu prawidłowej postawy wobec Rosji. Robią to co powinno się robić, a chujowy Duda w dobrych czasach stał się zajebistym Dudą w chujowych czasach.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): PiS nieraz zachowywał się lub mówił tak, że posądzano tę partię o prorosyjkość. Na przykładzie Orbana i Węgier widzimy jak prorosyjskość wygląda w praktyce. Polski rząd na tę chwilę zachowuje się wzorowo i trzeba przyznać, że miał swój udział w propagowaniu prawidłowej postawy wobec Rosji. Robią to co powinno się robić, a chujowy Duda w dobrych czasach stał się zajebistym Dudą w chujowych czasach.

Będą robić co trzeba jeżeli zrezygnują z rusyfikacji kraju poprzez swoją politykę kadrową, zakończą idiotyczny spór z Unią Europejską, utemperują Ziobrę a TVP przestanie przypominać rosyjskie media publiczne. Bo niestety na ten moment pod osłoną słusznego wspierania Ukrainy wszystko jest po staremu.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Dokładnie. To, że są otwarcie antyrosyjscy i stanęli na wysokości zadania jeżeli chodzi o pomoc Ukrainie (czy nawet utarcie nosa Niemcom) nie zmienia faktu, że swoją polityką pełnią rolę pożytecznych dla Putina idiotów. Niech uciszą swoich antyunijnych szczekaczy z Solidarnej Polski, niech przestaną w końcu przedstawiać Unię jako wroga, niech polski premier przestanie się ślinić do pani Le Pen czy pana Orbana, to sam dam plusika. Na razie robią to, co powinien robić każdy polski rząd ze względu na nasze położenie geopolityczne.
"Gdzie kończy się logika, tam zaczyna się administracja".
Nie cierpię administracji.
Jestem absolwentem administracji.
Chcę zmieniać administrację.
Odpowiedz
Nieśmiało warto przypomnieć, że Stalin też walczył z faszyzmem Duży uśmiech, a jak się to potem skończyło to każdy może przeczytać w podręcznikach do histori.
Odpowiedz
Przecież komunizm to był faszyzm tylko międzynarodowy. Stalin nie miał problemów robić interesów z Hitlerem i na odwrót. Dopiero gdy Adiemu kończyła się ropa i postanowił zająć Kaukaz, Józkowi się odmieniło
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): PiS nieraz zachowywał się lub mówił tak, że posądzano tę partię o prorosyjkość. Na przykładzie Orbana i Węgier widzimy jak prorosyjskość wygląda w praktyce. Polski rząd na tę chwilę zachowuje się wzorowo i trzeba przyznać, że miał swój udział w propagowaniu prawidłowej postawy wobec Rosji. Robią to co powinno się robić, a chujowy Duda w dobrych czasach stał się zajebistym Dudą w chujowych czasach.
A cóż takiego zrobili, żeby tę kwalifikację zmienić? Czy zrobili chociaż jedną rzecz, która faktycznie interesom Ruskich zaszkodziła? Nie, robienie sobie słitfoci do wysiłków Polaków, żeby pomóc Ukraińcom się nie liczy. Zamykanie przestrzeni powietrznej też nie, bo do prowadzenia wojny polska przestrzeń powietrzna nie jest im potrzebna. A rękami swoich funkcjonariuszy "medialnych" zaczęli już szerzyć ruską propagandę pt. "Niemcy są winni wojnie".
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości