To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oświadczenie Kurii Metropolitalnej w związku z "Marszem
#1
http://www.archpoznan.org.pl/index2.php

Oświadczenie Kurii Metropolitalnej w związku z "Marszem Równości"

Kuria Metropolitalna w Poznaniu wyraża swój zdecydowany sprzeciw wobec zaplanowanego po raz kolejny w naszym mieście tzw. Marszu Równości. Prawo do wolności wyrażania myśli, zapisane w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, nie może jednocześnie być prawem do obrażania uczuć religijnych osób wierzących. Marsze równości tymczasem, próbując wywrzeć presję na opinię publiczną, starają się doprowadzić do akceptacji błędnego przekonania, że czyny homoseksualne nie posiadają żadnego negatywnego wydźwięku moralnego. Kościół troszczy się o poszanowanie godności każdego człowieka i wielokrotnie z szacunkiem wypowiadał się na temat osób o skłonnościach homoseksualnych, nie może się jednak godzić z publicznym zachęcaniem do praktyk, które są sprzeczne z zasadami moralności chrześcijańskiej i w ostateczności, godząc w życie, są sprzeczne z interesem społecznym.


W tym kontekście szczególnie niepokoi zgoda na rozpoczęcie manifestacji na placu Adama Mickiewicza, który był miejscem historycznego zrywu robotniczego mieszkańców Poznania w 1956 roku, upamiętnionego pomnikiem Poznańskich Krzyży. Miejsce to stało się szczególnie drogie dla ludzi wierzących po wizycie papieża Jana Pawła II w 1997 roku. Podczas historycznego spotkania z młodzieżą Ojciec Święty wyraził tam swoje uznanie dla wszystkich obrońców wartości religijnych i narodowych.


Warto zauważyć, że planowana na 10 listopada 2006 roku manifestacja środowisk homoseksualnych w Jerozolimie, która ostatecznie nie doszła do skutku, spotkała się z wyraźnym sprzeciwem zarówno środowisk żydowskich, jak i Stolicy Apostolskiej. Wypada też przypomnieć słowa Jana Pawła II wypowiedziane w związku z podobną manifestacją zorganizowaną w roku 2000 w Rzymie: "W imieniu Kościoła rzymskiego zmuszony jestem wyrazić rozgoryczenie z powodu zniewagi, jaką wyrządzono Wielkiemu Jubileuszowi Roku 2000, oraz obrazy chrześcijańskich wartości tego miasta, tak bardzo drogiego sercom katolików na całym świecie. Kościół nie może przemilczać prawdy, gdyż uchybiłby wierności wobec Boga Stwórcy i nie pomagałby w odróżnianiu dobra od zła".

ks. Maciej Szczepaniak
Rzecznik Prasowy Kurii Metropolitalnej w Poznaniu

Poznań, 16 listopada 2006


Jestem ciekaw w jaki sposób Marsz Równości obraża uczucia religijne wierzących...Przecież nie jebią si ę w kakao się na tych marszach!

I wielkie oburzenie że marsz zacznie się na palcu Mickiewicza bo kiedyś stał tam JP2! Czy mnie też ma obrażać procesje z martwym gościem na krzyżu? Przecież takie publiczne pokazywanie zwłok może szkodzić małym dzieciom!
Michał Wójtowicz

Religion can never reform mankind because religion is a slavery


Cytat:
pilaster napisał(a):Proszę zwrócić uwagę, że nawet osoby nie podejrzewane o sympatię do Krk, jak Śsz, przyznają, że reakcja na "pedofilię" jest czysto emocjonalna, instynktowna, nie mająca żadnego uzasadnienia racjonalnego

Nadal Pilaster nie wyjaśnił nam czy jest idiotą i nie zrozumiał co napisał ŚS czy jest manipulatorem i specjalnie wyciaga błędne wnioski.
Odpowiedz
#2
Kościół wprowadza zamęt. Mamy pewne standardy wolności słowa, i partykularne wciskanie wszystkim, że jeżeli komuś się nie podoba, co ja myślę to wyrażając, to go obrażam, jest podważaniem tych standartów. Powinniśmy raz na zawsze ustalić, że co najmniej kiedy się nie wypowiadam na czyjś temat to nie mogę go obrazić (choć w gruncie, rzeczy to nawet, jeżeli mówię o kimś a nie poddaje go negatywnej ocenie to nie mogę go obrazić, a gdy poddaje go negatywnej ocenie, to mogę bądź nie, w zależności od faktów). To kościół obraża gejów, twierdząc, że są niemoralni, a Wojtyła był ******, który próbował zawłaszczyć sobie starożytne miasto, z którego ideami *****miał wspólnego.



-----------------------
Proszę wyrażać swoje zdanie odnosnie innych osób w sposób kulturalny. Admin
Odpowiedz
#3
Adam napisał(a):z którego ideami gówno miał wspólnego.
Jeśli chodzi o władze i kase, to miał wspólnego aż nadto....
Odpowiedz
#4
Adam napisał(a):Proszę wyrażać swoje zdanie odnosnie innych osób w sposób kulturalny. Admin
To kultura starożytnego dorzecza prasęty, którą pierdoleni Polacy zniszczyli wieki temu. Ale nasz tajny związek walczy teraz o jej przywróceni, a ja się nauczyłem swoich zwyczajów od jednego pierdolonego chuja i cipy, więc są kulturą i proszę ją sznować!

Gora Eszkari eszkatuda! Biska la terra illure! Ubama da Parsowia!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości