Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
500 złotych na drugie i kolejne dziecko. Czy ma to sens?
ZaKotem napisał(a): Ładnie się pisze o "patologii", czyli każdym biednym człowieku, ale ciekawe, czy byście im powiedzieli że są lenie i im się nie należy,  tylko bogatszym od nich, których stać na podatki.
Chyba stać cię na więcej, niż na takie przyczynkarskie wpisy.
Jak chcesz im płacić ze swojego, to płać - mnie i innych, którzy nie chcą nie mieszaj w to.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
ZaKotem napisał(a): Ci, o których pisałem, nie lenią się i nie leżą do góry brzuchem, jak w prawicowej propagandzie przeciwko biednym, tylko są cały czas przemęczeni.

Nie ma takiej prawicowej propagandy. To raczej taka wolnorynkowa propaganda, która nie uwzględnia tego, że mogą istnieć ludzie pracowici, którzy po prostu mają pecha w życiu. Ale lenie i patole też istnieją.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): Jak chcesz im płacić ze swojego, to płać - mnie i innych, którzy nie chcą nie mieszaj w to.

A pan Wieprzowina może nie chcieć płacić na policję, bo ma ochroniarzy i dzikie pitbule, więc kto nie ma, niech sobie płaci. Nie no, w taki sposób to możemy załatwić każdą działalność państwa i dojść do akapu.

lumberjack napisał(a): Nie ma takiej prawicowej propagandy. To raczej taka wolnorynkowa propaganda, która nie uwzględnia tego, że mogą istnieć ludzie pracowici, którzy po prostu mają pecha w życiu. Ale lenie i patole też istnieją.

Oczywiście że istnieją i takich również znam. I nie zaprzeczam, że pińcetplusy i inne socjale stanowią dla nich pożywkę. Natomiast nie lubię jednostronnego spojrzenia: ani lewicowego zachwytu i niezauważania zawodowych nierobów, ani prawicowej pogardy i utożsamiania wszelkiej biedy z lenistwem i pasożytnictwem. Jedno i drugie prowadzi do zbędnych podziałów klasowych.
Odpowiedz
ZaKotem napisał(a): Natomiast nie lubię jednostronnego spojrzenia: ani lewicowego zachwytu i niezauważania zawodowych nierobów, ani prawicowej pogardy i utożsamiania wszelkiej biedy z lenistwem i pasożytnictwem. Jedno i drugie prowadzi do zbędnych podziałów klasowych.

Nie ma co utożsamiać biedy z lenistwem. Póki pracowałem u kogoś w firmach byłem biedny - mimo że pracowity. Obecnie wkładam w pracę mniej więcej tyle samo pracy (czasami więcej), a zarabiam prawie zawsze lepiej (lub nawet dużo lepiej - zależy oczywiście do czego przyrównać Oczko ) niż jakbym pracował u kogoś. Bieda może wynikać z pecha, lenistwa, miejsca urodzenia i masy przeróżnych czynników. Ale może być wynikiem lenistwa wynikającego z polegania na socjalu.

A podziałów klasowych to chyba już od dawna nie ma. Jedyny prawdziwy, liczący się podział to podział polityczny, a i to jedynie pomiędzy ludźmi mocno zaanagażowanymi w politykę (np. między partyjniakiem pisowskim, a peowskim czy kodziarzem). A jak tak popatrzeć na całość społeczeństwa, to nie zauważam klasowych podziałów. Tak mi się przynajmniej wydaje, że ich nie ma.
Odpowiedz
ZaKotem napisał(a): Trudno tu mówić o "życzeniu", to raczej pewne ograniczenia. Trudno pracować, kiedy trzeba doglądać dzieci albo starców, a profesjonalna opieka kosztuje tyle, ile by się zarobiło.

Rodzina 2+2 mieszkająca na wsi. Teraz otrzymuje tysiąc złotych z 500 +, bo oboje rodziców jest bezrobotnych, jakieś zasiłki rodzinne, pielęgnacyjne itd, do tego żarcie z paczek, ubrania z darów, opał z gminy. Pi razy oko dwa kafle, żarcie, część opału i ubrania. Zostaje dwa kafle co miesiąc do dyspozycji na całą resztę. Powiedzmy, że facet robi na czarno i dostaje dychę za godzinę a pracuje po osiem dziennie przez 20 dni w miesiącu, bo się nie lubi przepracowywać. W domu mają do dyspozycji 3600 na rękę. No kurwa mać. A jakby pracował cały miesiąc po 10 godzin, tak jak się powszechnie na wsi przyjęło to przy najnizszych stawkach mają prawie średnią krajową. A prawda jest taka że przebiedować można już za te dwa kafle i większość na dupie siedzi, bo po cholerę tyrać jak za darmo wpada akurat tyle, żeby na fajki, piwo i żarcie starczyło.

Cytat:No dobrze, czyli taka jest alternatywa? Niech zdychają, jak sarenki i cietrzewie? I to zupełnie oficjalnie mówisz?

A dowolny czlowiek to takie samo zwierzę jak sarenka czy cietrzew? Bo na moje oko to się znacznie możliwościami adaptacyjnymi różni.

Cytat:Ci, o których pisałem, nie lenią się i nie leżą do góry brzuchem, jak w prawicowej propagandzie przeciwko biednym, tylko są cały czas przemęczeni.

Jakbym na wsi nie mieszkał to może bym uwierzył. W nieco ponad dwa tygodnie zarobiłem pensję netto nauczyciela mianowanego, a jakby nie padało tak często to pewnie wyciągnąłbym już brutto. Tylko ostatnie kilka dni rypię na akord po 12-13 godzin dziennie, w zeszłym roku od lipca do grudnia tylko niedziele miałem wolne a w resztę dni albo praca albo studia a bywało, że i to i to. Skoro ja mogę to co stoi na przeszkodzie aby inni mogli?

Cytat:Brat tej babki już się powiesił od tego - więc w sumie postąpił zgodnie z twoim postulatem eugeniki.

Z nas dwóch to ty postulujesz hodowanie ludzi jak tuczników. Ja tam jestem za tym aby wzięli życie w swoje ręce.

Cytat:Tu nie chodzi o ilość pracy, tylko o jej efektywność. Nie potrafią zarobić tyle, aby poczuli poprawę.

A ile musieli by mieć aby odczuć? Jakby w totka wygrali to idę o zakład, że w niedługim czasie z wygranej zostały by tylko długi. Nie ma takiej kwoty po prostu.

Cytat:Powtarzanie takim ludziom banałów "bez pracy nie ma kołaczy" jest jak okładanie ich batem.

Trzeba im powtarzać, że tak na prawdę sytuacja w jakiej są to nie jest ich wina. To wina ... (tu wpisać wroga). I niech głosują na tych co wrogów zniszczą. To jest rozwiązanie! Tak przecież PiS doszedł do władzy.

Cytat:Sugeruję, że teraz będą się wieszać nieco rzadziej. Dla mnie to wpływ pozytywny (chociaż niewielki), rozumiem, że dla eugenika przeciwnie.

Jak widać dla eugenika im więcej materiału do rozpłodu tym lepiej. Dziwnym trafem tylko sami eugenicy tego materiału karmić i ubierać nie chcą. Chcą aby ich eksperymenty były finansowane przez wszystkich i żeby wszyscy musieli odczuwać skutki tych eksperymentów. Miłosierdzie na cudzy rachunek.
Sebastian Flak
Odpowiedz
[video=youtube]watch?v=fXXHYX5oUo0[/video]
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): [Obrazek: 37774925_403023910105002_365958882228017...e=5C133C19]

A na owym zachodzie jakie są obciążenia?
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
500 + powinno być zlikwidowane bo to jest niemoralność i niesprawiedliwość, podobnie jak cały socjalizm. Ludzie, którzy wymyślają takie rzeczy jak 500+ powinni być ukarani i napiętnowani jako wrogowie ludzkości.
Odpowiedz
Maciej1 napisał(a): 500 + powinno być zlikwidowane bo to jest niemoralność i niesprawiedliwość, podobnie jak cały socjalizm. Ludzie, którzy wymyślają takie rzeczy jak 500+ powinni być ukarani i napiętnowani jako wrogowie ludzkości.

To jest przede wszystkim upupianie obywatela. Państwo wie lepiej, jak rozdystrybuować pieniądze obywatela niż on sam. Więc jednym zabierze, a drugim da, zgodnie ze swoją wolą. Państwo traktuje nas jak swoje dzieci. Na tym polega system państwa opiekuńczego.

Człowiek dorosły czuje się w takiej sytuacji co najmniej nieswojo. A dzieci się cieszą i ku uciesze państwa płodzą mu państwowe dzieci.
Hej strzelcy wraz, nad nami orzeł biały,
A przeciw nam śmiertelny stoi wróg.
Wnet z naszych strzelb piorunne zagrzmią strzały,
A lotem kul kieruje Zbawca Bóg.
Odpowiedz
post usunięty
1. Maryja w Niebie  nie słucha modlitw gdy  śpi, masturbuje się i robi kupę, bo człowiek ma takie potrzeby oraz oddychać tlenem także w Niebie. Maryja w Niebie słucha modlitw w pokoiku bez okien i bez grawitacji, jest tam nieważkość jak w Kosmosie a Maryja nie nosi majtek.
2. Mam problem bo wynajmujący mieszkanie piętro niżej znęcają się nade mną dokuczliwym stukaniem np. w kaloryfery i zastraszaniem np. przez agresywne napieprzanie w łazience, że jestem wariatka i żeby mnie do Toszka zabrali.
3.Kościół mówi: "Cisnąć modlitwy "O ja nieboga. Mnie boli noga!" Klęczeć razem z Maryją i dzieciątkiem Jezus. Wszyscy klynczeć i spuścić głowy bo idą ksiądz z zakonnicą".
4. Nie zasłużyłam na pracę bo nie liżę dupy ludziom i Bogom. Nie zasłużyłam na chleb i wodę, 4 lata głodowałam za 50 zł miesięcznie z MOPSu bo byłam bez pracy i renty.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości