To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
500 złotych na drugie i kolejne dziecko. Czy ma to sens?
#21
Baptiste napisał(a): A jest przeludniona, ponieważ?

Polska: 123/km2
Chiny: 145/km2

Wiadomo że jest przeludniona, ponieważ wystepują typowe negatywne zjawiska związane z przeludnieniem.  Degradacja środowiska, zanieczyszczenie, problemy z dostępnością wody pitnej, zatory komunikacyjne, bezrobocie, wysokie relatywne ceny nieruchomości, powodzie będące skutkiem zmniejszenia terenów leśnych na rzecz upraw, znieczulica, alienacja.
I parawaning.

Machefi napisał(a): Widać, że dwuletni kurs (2005-2007) poszedł w zapomnienie, stąd zdziwienie.
No cóż, niektórzy muszą powtarzać klasę, inaczej się nie nauczą, a są tacy którym nawet to nie pomoże.

Szykuje się fala cudownych odzyskań pamięci,
niejeden bystrzak na własną prośbę obudzi się z cudzą łapą w kieszeni.
Odpowiedz
#22
Machefi napisał(a):
lumberjack napisał(a): O kierwa... Smutny To masakra jakaś... do tej pory myślałem, że PO to zasrane kutafony, ale PiS przebiło ich dwudziestokrotnie Smutny
Widać, że dwuletni kurs (2005-2007) poszedł w zapomnienie, stąd zdziwienie.
No cóż, niektórzy muszą powtarzać klasę, inaczej się nie nauczą, a są tacy którym nawet to nie pomoże.

Piszesz do mnie jakbym głosował na PiS, a wcale tak nie było. 

Mam tylko nadzieję, że te 500 zł pójdzie w zapomnienie. Że teraz robią tylko szum, że niby wywiązują się z obietnic, a po jakimś czasie jak zainteresowanie ucichnie, schowają sobie ten pomysł tam skąd go wyciągnęli (tak, chodzi mi o dupę).
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#23
lumberjack napisał(a): Piszesz do mnie jakbym głosował na PiS, a wcale tak nie było. 
Co mnie obchodzi na kogo głosowałeś? Odniosłem się do twojego konkretnego wpisu, zacytowałem go, pomimo że wypowiadałem się bezpośrednio po tobie własnie po to by, nie trzeba było się domyślać do czego się odnoszę.
Cytat:Mam tylko nadzieję, że te 500 zł pójdzie w zapomnienie.
Nie pójdzie, będzie wiecznie wprowadzanym projektem, marchewką, kiełbasą wyborczą ale ciągle będzie brakowało na ten pomysł pieniędzy. Oczywiście będzie brakowało, bo Tusk i PO rozkradła, a nie dlatego że PiS nie umie znaleźć.

Typowe dla populistycznej partii jest obiecywanie bez spełniania.
Przecież jak spełnią te 500 zł, to co obiecają następnego?
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
#24
Na to liczę. Nowy MF takie cuda w wywiadzie opowiadał że nie tylko dadzą 500 złotych ale jeszcze deficytu ma nie być a jak już, to malutki Duży uśmiech
Sebastian Flak
Odpowiedz
#25

Kłobuk napisał(a): Kobiety wychowane bardziej tradycyjnie zawsze będą rodziły dzieci bo uważają to za coś całkowicie naturalnego natomiast kobiety "nowoczesne" mają w dużej mierze zmienione priorytety i mogą decyzję o urodzeniu dziecka odkładać na bliżej nieokreśloną przyszłość. O ile przykładamy wagę do genetyki i zakładamy że "nowoczesne" kobiety należą do głównie do klasy "wyższej" to nie jest chyba najlepsza tendencja, ale:
Bo niby tylko kobiety mają dzieci?

Jak na razie, to tylko kobiety rodzą dzieci więc jeśli chodzi o świadome macierzyństwo to ostateczna decyzja wciąż należy do kobiety...
Odpowiedz
#26
lumberjack napisał(a): Ciekawe ile Cyganów się namnoży. Jak tak dalej pójdzie to Araby i bambucze i do nas zaczną się zjeżdżać po socjal Smutny  :/

To prawda, bylibyśmy wówczas całkiem "konkurencyjni" dla UK, gdzie z tego co pamiętam jest ok. 20 funtów na pierwsze dziecko i ok. 15 na następne - tygodniowo. Może im nic z tego nie wyjdzie Oczko
Odpowiedz
#27
Kłobuk napisał(a):

Jak na razie, to tylko kobiety rodzą dzieci więc jeśli chodzi o świadome macierzyństwo to ostateczna decyzja wciąż należy do kobiety...
Akurat w przypadku świadomego macierzyństwa dużo zależy od odpowiedzialnego partnera. Rozsądna kobieta nie zdecyduje się raczej na dziecko z gościem typu wieczny Piotruś Pan, który w życiu chce się tylko dobrze bawić.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#28
Iselin napisał(a):
Kłobuk napisał(a):

Jak na razie, to tylko kobiety rodzą dzieci więc jeśli chodzi o świadome macierzyństwo to ostateczna decyzja wciąż należy do kobiety...
Akurat w przypadku świadomego macierzyństwa dużo zależy od odpowiedzialnego partnera. Rozsądna kobieta nie zdecyduje się raczej na dziecko z gościem typu wieczny Piotruś Pan, który w życiu chce się tylko dobrze bawić.

Ależ oczywiście, mam na myśli tylko świadomą decyzję a predyspozycje mentalne partnera są bardzo istotne... 

Dodam tylko, że z chłopami tak już jest, że często chcą być Piotrusiami Panami jak najdłużej ale zmieniają się dopiero wtedy gdy pojawią się konkretne obowiązki...
Odpowiedz
#29
Sofeicz napisał(a):
lumberjack napisał(a):
Cytat:Skąd PiS weźmie miliard na nowe becikowe i skąd weźmie dodatkową kasę na swoją obietnicę pięciuset złotych na dziecko?

Jak to skąd. Od ciebie, ode mnie, od Smoka i Idioty...... przecież nie z kieszeni Prezesa & Co.

Zważ, że to jest tylko przystawka. W kolejce czeka podwyższenie progu opodatkowania (kilkanaście miliardów) i jeszcze parę, jakże słusznych pomysłów.

Powiem ostro - KAŻDY KTO WPĘDZA KRAJ W SPIRALĘ DŁUGÓW JEST JEBANYM ZDRAJCĄ NARODU I POWINIEN ZOSTAĆ NA MIEJSCU ROZSTRZELANY.
Tuska z Rostowskim jakoś nie rozstrzelałeś.....

2. Jakby Polska nie była zadłużona i nie musiała płacić odsetek to by kasa była lajtowo.
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#30
Przykład:
Nicolae Ceaușescu robił wszystko by nie zadłużać kraju i był to kraj biedny ale niezadłużony.
Został zatem rozstrzelany. Jego miejsce zajęli ci co zadłużają kraj na potęgę choć przy okazji kraj się bogaci.
W związku z tym nikt nie myśli do nich strzelać.
Twój pogląd Sofeiczu nie jest więc zbyt popularny.
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
#31
Smok Eustachy napisał(a):
Sofeicz napisał(a): Powiem ostro - KAŻDY KTO WPĘDZA KRAJ W SPIRALĘ DŁUGÓW JEST JEBANYM ZDRAJCĄ NARODU I POWINIEN ZOSTAĆ NA MIEJSCU ROZSTRZELANY.
Tuska z Rostowskim jakoś nie rozstrzelałeś.....

Kraj zadłuża nie ten, za czyjej kadencji wystepuje deficyt, ale ten, kto zwiększa wydatki i/lub obniża przychody. Dług z czasów PO jest wynikiem działań wielu poprzedników Tusk z Rostowskim próbowali lekko obniżyć tempo przyrostu długu, ale efekty podniesienia wieku emerytalnego byłyby odczuwalne dopiero za kilka lat, gdyby nie to że sprawa się rypła.

Jedynym sposobem na wyjście ze spirali długów jest likwidacja systemu emerytalnego w obecnej postaci, ale jak widać po reakcji społecznej na delikatną korektę systemu , można o tym tylko pomarzyć.
W tym sensie to przeciętny Kowalski wpędza kraj w spiralę długów, jego rozstrzelanie raczej jest kiepskim pomysłem, tym bardziej że nie można nazwać go zdrajcą, gdyż głupi i nie wie co czyni.
Odpowiedz
#32
Machefi napisał(a): Przykład:
Nicolae Ceaușescu robił wszystko by nie zadłużać kraju i był to kraj biedny ale niezadłużony.
Został zatem rozstrzelany. Jego miejsce zajęli ci co zadłużają kraj na potęgę choć przy okazji kraj się bogaci.
W związku z tym nikt nie myśli do nich strzelać.
Twój pogląd Sofeiczu nie jest więc zbyt popularny.

Wiem o tym.
To przekracza zdolność kojarzenia faktów przez wielu ziomków, co wykorzystują cyniczni politycy.
Pijak który przepija wypłatę też ma chwilową przyjemność.

PS. Odpowiadając Smokowi - tak, duet Tusk/Rostowski też się solidnie przyłożył, co wiele razy potępiałem.
Ale mam wrażenie, że będziemy ich wspominać, jako skąpych Szkotów (obym się mylił, co do nowej miotły).
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#33
Doszły mnie słuchy, że PO we wrześniu zadłużyło Skarbu Państwa na 18.5 mld złotych... Jakby tak pociągnęli 4 lata....

Ponoć to 500 zł na dziecko jest nierealne bo po 8 latach rządu PO administracja nie jest w stanie wypłacić
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#34
Smok Eustachy napisał(a): Doszły mnie słuchy, że PO we wrześniu zadłużyło Skarbu Państwa na 18.5 mld złotych... Jakby tak pociągnęli 4 lata....

Ponoć to 500 zł na dziecko jest nierealne bo po 8 latach rządu PO  administracja nie jest w stanie wypłacić

1) Teraz rządzi PIS nie PO.
2) To PIS nie PO obiecał 500 złotych na dziecko
3) PIS obiecując znał lub przynajmniej powinien znać stopień zadłużenia państwa - to są dane jawne.

Ale właśnie tak podejrzewałem, że taka będzie wymówka PIS Duży uśmiech
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
#35
PiS nie wyciąga takiej wymowki.
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#36
Na razie nie wyciąga ale najwyraźniej jego sieciowe trolle przygotowują pod to grunt. Skądś przecież tą wiadomość, że "Ponoć ...." wziąłeś.


Z resztą wycofanie się z tego projektu świadczyć będzie o tym, że resztki rozsądku jeszcze mają - a jak to uzasadnią to już ich sprawa.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
#37
Już wczoraj Szydło mówiła, że będą jakieś zmiany bo z kimś tam rozmawiała i chyba nie wszyscy dostaną etc.
"Nie można powiedzieć, która masa ludowa ma więcej źródeł piękna. Są wieki całe, że jakiś naród przoduje drugim, są znów wieki, że idzie za drugim. Kto tępi narody, ten jakby zrywał struny z harfy świata. Cóż komu przyjdzie, że będzie miał harfę o jednej tylko strunie? Nie tępić, lecz rozwijać należy narodowości. A rozwijać je może wolność narodów, niepodległość i poszanowanie ich odrębności…"

Ignacy Daszyński
Odpowiedz
#38
Przecież 500 złotych ma zastąpić szereg innych świadczeń a dla ludzi mających jakikolwiek przychód łatwo da się zablokować, bo otrzymując je przekroczą granice dochodu Uśmiech Zamiast n-świadczeń będzie jedno i to dostępne tylko dla 'najbiedniejszych'. A żeby im dać to zabiorą tym z jakimkolwiek przychodem Duży uśmiech I w ten oto sposób będzie spełniona obietnica. Już widzę to oburzenie że miało być, a ni ma. Masy ludzi stracą drobne zyski jakie ciągnęli a niezadowolenie będzie jakby im oszczędności zabrano. Ale mina.
Sebastian Flak
Odpowiedz
#39
Podobno rozważają teraz bony zamiast pieniędzy do ręki.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#40
Widać ktoś tam wpadł na to że Polmosy i inne Jabolexy mogą dużo zyskać a efekt finalny takiego stanu rzeczy będzie dla wszystkich widoczny. A w połączeniu z niezadowoleniem tych, którzy albo stracą albo poczują się oszukani bo nic nie dostali... No cóż, wystarczyłoby czekać aż opozycja to wykorzysta i wcześniejsze wybory murowane.
Sebastian Flak
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości