To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dalsza integracja UE a Polska racja stanu
Grim,

Cytat:Niedawno ogłoszono wyrok 25 lat więzienia dla chłopaka i dziewczyny, oboje wspólnie zabili rodziców tego chłopaka. 

Czy według ciebie wyrok 25 lat jest sprawiedliwy? 
A jaki wyrok byłby sprawiedliwy za odebranie życia, jeszcze w wyjątkowo okrutny sposób?
Kara śmierci? Po pierwsze, byłaby, jak napisałem wcześniej, aktem zemsty. Po drugie, byłaby niezwykle łagodną karą - pstryk i po wszystkim. Wieloletni pobyt w więzieniu i rozpamiętywanie tego co się zrobiło, jest według mnie o wiele surowszą karą.
Cytat:A może jednak dożywotnie utrzymywanie tych zwyrodnialców w więzieniu według ciebie byłoby bardziej odpowiednie?
Nasza wygoda nie powinna być usprawiedliwieniem "pójścia na skróty". Tak jak i nie powinna być powodem oddawania starych, schorowanych rodziców do domów starców.
Cytat:Bo jeśli stwierdzisz, że wykonanie kary śmierci na tych zwyrodnialcach, za zbrodnię którą popełnili, to tylko zaspokojenie zemsty, to mam pytanie, zaspokojenie zemsty wobec kogo? Nieżyjących rodziców? Innych członków rodziny? Czy może społeczeństwa?
Źle postawiłeś pytanie. Nie wobec kogo? Tylko, czyją?
Naszą, społeczeństwa, potrzebę zemsty na sprawcach. Mamy biologicznie warunkowaną potrzebę sprawiedliwości w relacjach pomiędzy ludźmi. Starszą, niż nasz gatunek. Obserwujemy takie zachowania u naszych zwierzęcych krewnych - u małp naczelnych. I to ten zwierzęcy odruch musimy kontrolować.
Odpowiedz
Cytat:A jaki wyrok byłby sprawiedliwy za odebranie życia, jeszcze w wyjątkowo okrutny sposób?
Kara śmierci? Po pierwsze, byłaby, jak napisałem wcześniej, aktem zemsty.

Nawet jeśli to prawda, to co złego w sprawiedliwej zemście?

Cytat:Po drugie, byłaby niezwykle łagodną karą - pstryk i po wszystkim. Wieloletni pobyt w więzieniu i rozpamiętywanie tego co się zrobiło, jest według mnie o wiele surowszą karą.

I to już nie byłoby aktem zemsty? Dlaczego?

Cytat:Naszą, społeczeństwa, potrzebę zemsty na sprawcach. Mamy biologicznie warunkowaną potrzebę sprawiedliwości w relacjach pomiędzy ludźmi. Starszą, niż nasz gatunek. Obserwujemy takie zachowania u naszych zwierzęcych krewnych - u małp naczelnych. I to ten zwierzęcy odruch musimy kontrolować.

I jest kontrolowany, jeżeli zemsta jest wymierzana w usankcjonowany sposób, jeżeli wymierzana jest wskutek procesu sądowego a nie linczu. W czym problem?
Odpowiedz
"A jaki wyrok byłby sprawiedliwy za odebranie życia, jeszcze w wyjątkowo okrutny sposób?
Kara śmierci? Po pierwsze, byłaby, jak napisałem wcześniej, aktem zemsty."

Mogłeś napisać, ale to nie sprawi, że to będzie akt zemsty.
Piszesz tu masy głupot i samo to że je napiszesz nie gwarantują ich prawdziwości.
Nie wykazałeś, że to będzie akt zemsty.
Nie wykazałeś też, że to coś niedobrego się mścić.
A poza tym widzę, że odchodzisz od tematu.

"Po drugie, byłaby niezwykle łagodną karą - pstryk i po wszystkim. Wieloletni pobyt w więzieniu i rozpamiętywanie tego co się zrobiło, jest według mnie o wiele surowszą karą."

Czyli kara główna jest zła bo jest zbyt okrutna dla exetera i dlatego, że jest dla exetera zbyt mało okrutna...
Weź i takiemu dogódź!

Odpowiedz
Christoff,

dzielę uczestników dyskusji na tych, którzy dyskutują przy pomocy argumentów zamieszczanych w postach, i na takich, którzy "dyskutują" przy pomocy minusów. Z tymi pierwszymi wymieniam argumenty, drugich ignoruję.
Sam zdecyduj do której grupy chcesz się zaliczać.
Odpowiedz
exeter napisał(a):Kara śmierci? Po pierwsze, byłaby, jak napisałem wcześniej, aktem zemsty.

A nawet jeśli, to co z tego?
Odpowiedz
exeter napisał(a):A jaki wyrok byłby sprawiedliwy za odebranie życia, jeszcze w wyjątkowo okrutny sposób?

Kara śmierci? Po pierwsze, byłaby, jak napisałem wcześniej, aktem zemsty. Po drugie, byłaby niezwykle łagodną karą - pstryk i po wszystkim. Wieloletni pobyt w więzieniu i rozpamiętywanie tego co się zrobiło, jest według mnie o wiele surowszą karą.
Biorąc pod uwagę że pewne osobniki (zwykła kryminałka, nie jacyś fanatycy) się same pchają do więzienia, to raczej nie wierzę że to surowsza kara, a już na pewno nie dla wszystkich.
Szczególnie nie dla tych, którzy "rozpamiętując to co zrobili" rozpamiętują coś, co ich zdaniem jest bohaterstwem w świętej wojnie, więc sobie to rozpamiętują całkiem chętnie. Przecież gdyby myśleli że zabijanie niewiernych w ramach jihadu to coś złego to by tego nie robili. Dodatkowo żyjąc we względnie komfortowych warunkach na garnuszku niewiernego psa-podatnika (koło 3 tysięcy dla przeciętnego więźnia miesięcznie). A jak niewierny podatnik da za mało, to jeszcze go można w Strasburgu albo Brukseli pozwać.
Dla porównania strzał z pistoletu kosztuje 2 zł jeśli nie mniej.
Jak już mowa o faktycznie surowych karach to kolonie karne, jak w Rosji, albo po prostu wykopać takiego do Somalii czy innego zadupia, niech żyje (lub zdycha) w biedzie, smrodzie i chorobie, o ile go miejscowi maczetami nie posiekają.
Nations do not survive by setting examples for others. Nations survive by making examples of others.
Odpowiedz
exeter napisał(a): Christoff,

dzielę uczestników dyskusji na tych, którzy dyskutują przy pomocy argumentów zamieszczanych w postach, i na takich, którzy "dyskutują" przy pomocy minusów. Z tymi pierwszymi wymieniam argumenty, drugich ignoruję.
Sam zdecyduj do której grupy chcesz się zaliczać.

Jak mam to rozumieć? Chcesz na piśmie, że już nigdy nie dam ci minusa?
Odpowiedz
Marlow napisał(a):a działalność islamistów na terenach państw europejskich które ich uprzednio przyjęły i zaoferowały gościnę trudno zakwalifikować do nawet szeroko rozumianego odwetu.
Zemsta za kolonializm. Myślisz, że te Paryże i Londyny nie czerpały z łez Afrykanów, Azjatów... Czara goryczy wreszcie się przelała i teraz trzeba płacić cenę za zaprowadzenie kolonializmu w Afryce i Azji. To takie trudne do zrozumienia?
"Każdej nocy nawiedza mnie Yeszua i szarpie za kuśkę." /pisownia oryginalna/.
Komentarz pod jednym z filmów na youtube. Rozbawił mnie.
Odpowiedz
Nonkonformista napisał(a):
Marlow napisał(a):a działalność islamistów na terenach państw europejskich które ich uprzednio przyjęły i zaoferowały gościnę trudno zakwalifikować do nawet szeroko rozumianego odwetu.
Zemsta za kolonializm. Myślisz, że te Paryże i Londyny nie czerpały z łez Afrykanów, Azjatów... Czara goryczy wreszcie się przelała i teraz trzeba płacić cenę za zaprowadzenie kolonializmu w Afryce i Azji. To takie trudne do zrozumienia?

To bzdura absolutna. "Nie trzeba', tylko właśnie bogaci idioci z Paryża i Londynu, tacy bogaci i wpływowi że im się w dupach poprzewracało, się sami pchają by płacić, pieniędzmi obywateli którzy wcale tak bardzo "płacić" nie chcą.
Nikt ich nie zmusza. Gdyby chcieli, to by tym Afrykanom postawili parę niszczycieli pod portami i kazali dalej płacić podatki do Paryża i Londynu, zamiast posyłać im pomoc finansową.
Nations do not survive by setting examples for others. Nations survive by making examples of others.
Odpowiedz
Adam_S napisał(a):
Nonkonformista napisał(a):
Marlow napisał(a):a działalność islamistów na terenach państw europejskich które ich uprzednio przyjęły i zaoferowały gościnę trudno zakwalifikować do nawet szeroko rozumianego odwetu.
Zemsta za kolonializm. Myślisz, że te Paryże i Londyny nie czerpały z łez Afrykanów, Azjatów... Czara goryczy wreszcie się przelała i teraz trzeba płacić cenę za zaprowadzenie kolonializmu w Afryce i Azji. To takie trudne do zrozumienia?

To bzdura absolutna. "Nie trzeba', tylko właśnie bogaci idioci z Paryża i Londynu, tacy bogaci i wpływowi że im się w dupach poprzewracało, się sami pchają by płacić, pieniędzmi obywateli którzy wcale tak bardzo "płacić" nie chcą.
Nikt ich nie zmusza. Gdyby chcieli, to by tym Afrykanom postawili parę niszczycieli pod portami i kazali dalej płacić podatki do Paryża i Londynu, zamiast posyłać im pomoc finansową.

Ale po co, kiedy można tam zamontować swoich ludzi i wprowadzić swoje korporacje. Na co komu potrzebne niszczyciele?
Odpowiedz
Witold,

Cytat:
exeter napisał(a): napisał(a):Kara śmierci? Po pierwsze, byłaby, jak napisałem wcześniej, aktem zemsty.

A nawet jeśli, to co z tego?
Zemsta prowadzi do destrukcji psychicznej osób ją praktykujących, dlatego Chrześcijaństwo, czy Buddyzm, nakazują poniechanie jej i wybaczanie. Czego Was uczą w tych szkołach. zwłaszcza na lekcjach religii?
Ponadto, coś się zmieniło w egzekwowaniu sprawiedliwości od czasów Hammurabiego, prawda?

Adam_S,

Cytat:Biorąc pod uwagę że pewne osobniki (zwykła kryminałka, nie jacyś fanatycy) się same pchają do więzienia, to raczej nie wierzę że to surowsza kara, a już na pewno nie dla wszystkich.
Szczególnie nie dla tych, którzy "rozpamiętując to co zrobili" rozpamiętują coś, co ich zdaniem jest bohaterstwem w świętej wojnie, więc sobie to rozpamiętują całkiem chętnie. Przecież gdyby myśleli że zabijanie niewiernych w ramach jihadu to coś złego to by tego nie robili. Dodatkowo żyjąc we względnie komfortowych warunkach na garnuszku niewiernego psa-podatnika (koło 3 tysięcy dla przeciętnego więźnia miesięcznie). A jak niewierny podatnik da za mało, to jeszcze go można w Strasburgu albo Brukseli pozwać.
Dla porównania strzał z pistoletu kosztuje 2 zł jeśli nie mniej.
Jak już mowa o faktycznie surowych karach to kolonie karne, jak w Rosji, albo po prostu wykopać takiego do Somalii czy innego zadupia, niech żyje (lub zdycha) w biedzie, smrodzie i chorobie, o ile go miejscowi maczetami nie posiekają.
Więzienie ma przede wszystkim izolować osobniki niebezpieczne od społeczeństwa. A to, w jakim standardzie ma się ta izolacja odbywać, jest nie tylko kwestią człowieczeństwa, ale i pragmatyzmu, gdyż każdy z nas może tam trafić, choćby za wypadek komunikacyjny z ofiarami w ludziach, i nie jest obojętne w jakich warunkach będzie odbywał karę.

Christoff,

Cytat:
exeter napisał(a): napisał(a):Christoff,

dzielę uczestników dyskusji na tych, którzy dyskutują przy pomocy argumentów zamieszczanych w postach, i na takich, którzy "dyskutują" przy pomocy minusów. Z tymi pierwszymi wymieniam argumenty, drugich ignoruję.
Sam zdecyduj do której grupy chcesz się zaliczać.

Jak mam to rozumieć? Chcesz na piśmie, że już nigdy nie dam ci minusa?
Rozum to jak chcesz. Jesteś dużym chłopcem.
Odpowiedz
Rozumiem, że odpowiedzi na moje pytania nie będzie (tak samo jak na sporo wcześniejszych) bo jesteś obrażony za otrzymane minusy. A przynajmniej takie wrażenie starasz się stworzyć. Na pewno to łatwiejsze.
Odpowiedz
exeter napisał(a):Więzienie ma przede wszystkim izolować osobniki niebezpieczne od społeczeństwa. A to, w jakim standardzie ma się ta izolacja odbywać, jest nie tylko kwestią człowieczeństwa, ale i pragmatyzmu,
Alternatywy które podałem też izolują osobniki niebezpieczne od społeczeństwa. Jedna nawet permanentnie.
Inna kwestia to ile społeczeństwo taka izolacja kosztuje - są sposoby tańsze i droższe, dlaczego mamy wybierać ten najdroższy?
exeter napisał(a):gdyż każdy z nas może tam trafić, choćby za wypadek komunikacyjny z ofiarami w ludziach, i nie jest obojętne w jakich warunkach będzie odbywał karę.
To w końcu więzienie jest od karania ludzi co spowodowali nieumyślnie wypadek (w których przypadku więzienie jest w ogóle wątpliwe) i tym podobnych czy od izolowania osobników niebezpiecznech, jak fanatycznych terrorystów i zawodowej kryminałki? Jednego karzemy za głupotę lub przekręty, innego izolujemy od społeczeństwa bo jest niebezpieczny dla otoczenia. Czyż to nie sugeruje że te dwie grupy powinno się traktować inaczej?
Nations do not survive by setting examples for others. Nations survive by making examples of others.
Odpowiedz
Korzeń Marianny napisał(a): To są ludzie, ktorych nawet nie sposob zrozumiec, porozumiewaja się nieartykulowanymi dźwiękami zrozumialymi tylko dla siebie. Oni wszyscy wykonują najpodlejsze prace a elita żyje za murami rezydencji. Czesto gesto nawet zębów nie mają. Znajoma protetyczka nierzadko wykonuje cale protezy mlodym Anglikom

No poptrz - to wypisz-wymaluj ludkowie z mojej okolicy, tylko protez nie potrzebują.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Korzeń Marianny napisał(a): To są ludzie, ktorych nawet nie sposob zrozumiec, porozumiewaja się nieartykulowanymi dźwiękami zrozumialymi tylko dla siebie.
Porozumiewają się językiem angielskim, w którym "th" wymawiają [v] albo [d] (co akurat Polaków dziwić nie powinno, bo sami tak często wymawiają), a "t" wymawiają [ʔ]. Dodatkowo zlewają pewne dyftongi. Co nie zmienia faktu, że są to jak najbardziej artykułowane dźwięki, podobnie jak artykułowane są lokalne gwary polskie.

Nie rozumiem, dlaczego tak lubisz obrażać ludzi. A to kobiety. A to użytkowników Cockney English.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
exeter napisał(a): Christoff,

dzielę uczestników dyskusji na tych, którzy dyskutują przy pomocy argumentów zamieszczanych w postach, i na takich, którzy "dyskutują" przy pomocy minusów. Z tymi pierwszymi wymieniam argumenty, drugich ignoruję.
Sam zdecyduj do której grupy chcesz się zaliczać.

No to czemu nadal mi nie odpowiedziałeś? Nie dałem ci minusa. Mam ochotę wysłać cię do obozu dla najeźdźców, żebyś sobie zobaczył czego bronisz, ale to jest zupełnie inna kwestia. Nie jestem skłonny wierzyć, że aż tak bardzo nienawidzisz kobiet, homoseksualistów, kóz i muzyki, że życzysz im zarażenia Polski islamem.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Korzeń Marianny napisał(a): Mnie jak pytano we Francji czy Polska leży na terenie Rosji nie przyszło do głowy żeby się obrażać.
Zarzut niesuwerenności kraju, a zarzut braku zdolności do posługiwania się artykułowaną mową to jednak trochę różna waga zarzutów, prawda?
Cytat:No, ale trzeba mieć trochę dystansu do siebie.
A do kogo teraz pijesz? Nie wiem, ile dystansu ma do siebie ten lub inny przedstawiciel londyńskiej working class. Wiem, że Twój tekst był skrajnie obraźliwy, chamski, durny i ignorancki.
Cytat:Ty, natomiast jako obronca mowy polskiej i wszelkich dialektow dałeś mi minusa za to, ze posłużylam się zwrotami z mojego rejonu.
Łżesz. Nigdy czegoś takiego nie uczyniłem.
Cytat:Jako, że nie mam problemów ze swoim pochodzeniem plebejsko, rzemislniczo- robotniczym, moi dziadkowie i pradziadkowie prowadzili male sklepiki miejskie
A posługiwali się ludzką mową, czy nieartykułowanymi dźwiękami?
Cytat:a ja wychowywalam sie na podwórkach i klatkach schodowych zabytkowych kamienic gdzie do popularnych zwrotow naleza miedzy innymi - "zdupcaj albo szczac za winklem" co ciebie zbulwersowalo.a dla mnie sa naturalne i nie wstydze sie ich. Ale powiem Ci kogo brzydzi taka mowa.
Ludzi ze wsi z wielkopanskimi fantazjami, ktorzy chca szybko zapomniec skąd pochodzą.
Ale mnie nie brzydzi taka mowa. Mnie brzydzi sama praktyka szczania w miejscach, w których szczanie powoduje późniejszy smród.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Cytat:muzyki
?? Nie rozumiem. Muzyka w islamie ma się całkiem dobrze.
"Każdej nocy nawiedza mnie Yeszua i szarpie za kuśkę." /pisownia oryginalna/.
Komentarz pod jednym z filmów na youtube. Rozbawił mnie.
Odpowiedz
Socjopapa,

Cytat:o to czemu nadal mi nie odpowiedziałeś? Nie dałem ci minusa.
Nie, Ty tylko nazwałeś mnie zdrajcą i zaprzańcem. Oczko
Cytat:Mam ochotę wysłać cię do obozu dla najeźdźców, żebyś sobie zobaczył czego bronisz,
A czego ja bronię?
Ciebie też należałoby wysłać do obozu dla uchodźców, żebyś zobaczył jak miliony ludzi żyją bez żadnej nadziei na przyszłość.
Cytat:Nie jestem skłonny wierzyć, że aż tak bardzo nienawidzisz kobiet, homoseksualistów, kóz i muzyki, że życzysz im zarażenia Polski islamem.
Zagrożenie kobiet Islamem jest bardzo mgliste i odległe. W odróżnieniu od całkiem bliskiego i realnego, o którym nikt na ateistycznym forum nawet się nie zająknie:
"Wygaszanie" In-vitro



Korzeń Marianny,

Cytat:Są granice ludzkiej wytrzymalosci, ktorych przekroczenie powoduje że tylko zemsta przyniesie ulgę. To zdrowy odruch , ktory owszem powinien być pod kontrola ale nie powinien być wyparty z psychiki.
Brak mi takich doświadczeń, ale nie sądzę, żeby zemsta komukolwiek przynosiła ulgę. Choć przyznaję, może podtrzymywać przy życiu i dawać impuls do działania.
Przydałby się nam fachowiec z zakresu psychologii, by to rozstrzygnąć.
Cytat:Multi- kulti to latwy frazes ktorym władza chce scementowac różne środowiska kulturowe w jeden konglomerat pracujący. To pojęcie nie ma nawet podłoża ideologicznego. To nowoczesny kolonializm.
Nie sądzę. Elity rozumieją, że niemożliwy jest w dzisiejszym świecie powrót do homogenicznych społeczeństw. A te, jeszcze w miarę jednorodne, bardzo szybko będą się różnicowały w wyniku naturalnych procesów. Jednym z nich, bardzo silnym, jest dobór płciowy. Ludzie szukają partnerów seksualnych z odmiennym zestawem genów. I dlatego w naszych oczach obcy wygląd jest tak atrakcyjny. Nie zabronisz Polkom wychodzić za "ognistych" Południowców, czy Polakom uprawiania seksu z "czekoladkami". Dlatego warto społeczeństwa przygotować na taki rozwój wydarzeń i zmniejszać lęk przed "obcym". Temu służy ideologia multikulti.
Odpowiedz
Cytat:Zagrożenie kobiet Islamem jest bardzo mgliste i odległe. W odróżnieniu od całkiem bliskiego i realnego, o którym nikt na ateistycznym forum nawet się nie zająknie:
"Wygaszanie" In-vitro

Po raz kolejny zamiast odpowiadać na niewygodne pytania dotyczące tego tematu (założonego przez exetera) mamy unik poprzez offtop. I co to za zagrożenie, wycofanie się przez państwo z dotowania procedury medycznej nie związanej z ratowaniem życia?
Znamienne zresztą, że z co najmniej kilku istotnych tematów poruszonych w artykule, exetera interesuje tylko jeden, bo akurat jest kontrowersyjny ideologicznie. I jak tu nie minusować takiego ananasa?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości