Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Listek Figowy? Mysle ze nie.
#1
Listek Figowy? 

Porozumieie Paryskie (odnosnie klimatu) omawiane bylo, i jest nadal pozytywnie omawiane, przez politykow i naukowcow na roznych szczeblach. Dlatego zdziwiony bylem cynicznym emailem od wysoce-wyksztalconego kolegi amerykanskiego. Porozumienie Paryskie, pisze on, "to tylko listek figowy, pozwalajacy przywodcom robic to co zawsze robili, a potem mowic: 'nie bylismy bierni--usilowalismy zapobiedz wzrostowi poziomu morz.' Wegiel i ropa beda nadal uzywane, o ile jest to korzystne. Nie bedzie sie to roznic od tego co mowia i robia teraz. W miedzyczasie beda troche dluzej dumni z tego ze nie sa bezczynni."

Ludwik Kowalski, autor "Wspomnienia bylego komunisty:" 

Wydanie darmowe: Internet ==> http://ludkow.info/byt

Wydanie E-bookowe --> zadzwon do Merlin ==> +48 (61) 628 6600
Jestem Ludwikiem Kowalskim, 81-cio letnim amerykanskim fizykiem jadrowym na emeryturze. Jestem tez autorem niedawno prztlumaczonego (2012) zyciorysu:

http://ludkow.info/byt

Pisanie go bylo dla mnie obowiazkem moralnym, wobec rodzicow, wobec wielu innych ofiar Stalinizmu, i wobec Polski.
Odpowiedz
#2
UE jednak wdraża pewne plany gospodarcze w kierunku obniżenia emisji dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych, p. Program Horizon 2020, Energy Roadmap 2050 etc. Duże środki wydaje się obecnie na zwiększenie udziału AZE (a w szczególności OZE) w generowaniu energii, dąży się do modernizacji niskosprawnych instalacji na paliwa konwencjonalne oraz do budowy jednostek kogeneracyjnych, współspalających np. odpady z paliwami węglowymi. Buduje się ITER (elektrownia termojądrowa w skali półtechnicznej, w której niedawno po raz pierwszy udało się uzyskać więcej energii z fuzji niż zostało przeznaczone na rozgrzanie plazmy), buduje się elektrownie jądrowe (Francja, Wlk. Bryt.), prowadzi się badania nad tanią produkcją paliwa wodorowego i tak można mnożyć przykładów.
Prawda jest taka, że nie tylko kwestie środowiskowe leżą u podstaw powyższych działań. Również istotną rolę odgrywa dywersyfikacja energetyczna, uniezależnienie się od Rosji i krajów Zatoki Perskiej od dostaw paliw energetycznych.
Gdyby III Rzesza Niemiecka potrafiła na dużą skalę tanio produkować biodiesel, kto wie jak skończyłaby się II wojna światowa Uśmiech Rzesza definitywnie przegrała wojnę po sukcesywnej radzieckiej ofensywie południowo-zachodniej zwanej także operacją jassko-kiszyniowską. Przejęcie szlaków transportowych, rafinerii i pól naftowych w Rumunii było końcem Hitlera i jego reżimu.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#3
Zaraz przyjdzie pewna osoba będąca na liście płac Gazpromu i będzie mówiła że elektrownie jądrowe są złe. A co dopiero termojądrowe. Ten przedrostek termo- budzi grozę. Lepiej kupować do końca tego millenium gaz od ruskich.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości