To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komitet Obrony Demokracji
Darth Eustachy napisał(a): Prorok jakiś?
http://fakty.interia.pl/felietony/ziemki...Id,2136872

 Prorok Braun: 
  
  ''No i potem będzie program ratunkowy.Całą Europę i cały świat będzie się utwierdzać w przekonaniu że Polska jest chorym człowiekiem Europy i że trzeba go ratować, że trzeba tutaj ratować demokrację''.  Uśmiech

 https://www.youtube.com/watch?v=nJK8G6p711s
Odpowiedz
zefciu napisał(a):
Cytat:2) PiS zachowuje się tak jak to przystało na prawdziwą władzę demokratyczną - nie wysyła przeciwko KODowi policji czy jakichś innych ZOMOwców, nie cenzuruje prywatnych mediów, nie prześladuje dziennikarzy. Walczy z KODem swoją własną propagandą.
Ach, Polacy są wdzięczni jak cholera, że PiS nie wysyła jeszcze ZOMOwców. Codziennie każdy Polak pada na twarz przed portretem genseka Kaczyńskiego i dziękuje mu, że nie dostanie dziś pałą przez plery.

Nie dość, że nie wysyła jeszcze, to nie wyśle ich w ogóle. Nie ma co demonizować PiSu.

exeter napisał(a): lumberjack,

Cytat:Ciekawe czy z rządów PiSu wyniknie coś oprócz tego, że jedne świnie zostaną oderwane od koryta przez inne świnie, które się do niego przyssą jak do cyca.
Zastanawia mnie, czy Ty tak pierdolisz od rzeczy, z nudów, dla zabawy, czy z głupoty?

Darth Eustachy napisał(a):
lumberjack napisał(a): No i nie wiem czy to w ogóle odnosi jakiś skutek. Mnie by np. przekonała dopiero rozbudowana krytyka działań i poglądów KODowców poparta sensownymi argumentami.
Kurde postawiłem tezę że Zefciu wykrakał smroda KOD i jako dowód dałem link do textu, w którym KOD smrod występuje. Czego jeszcze nierozumiesz???

Cieszy mnie to, że was irytuję. Najgorzej dla mnie byłoby gdybym zaczął myśleć tak jak Exeter lub Eustachy. To byłoby niczym stanięcie po ciemnej stronie mocy.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Katol napisał(a): Prorok Braun: 
  
  ''No i potem będzie program ratunkowy.Całą Europę i cały świat będzie się utwierdzać w przekonaniu że Polska jest chorym człowiekiem Europy i że trzeba go ratować, że trzeba tutaj ratować demokrację''.  Uśmiech

 https://www.youtube.com/watch?v=nJK8G6p711s

Ja tam wieszczę,  że zaczną wykorzystywać filmy i zdjęcia z Marszu Niepodległości jako dowody na łamanie standardów demokratycznych w Polsce

lumberjack napisał(a): Cieszy mnie to, że was irytuję. Najgorzej dla mnie byłoby gdybym zaczął myśleć tak jak Exeter lub Eustachy. To byłoby niczym stanięcie po ciemnej stronie mocy.

Lepiej byś zakumał związek przyczynowo-skutkowy.

Zauważcie, że KOD skutecznie przykrył ostanie wyskoki PiS, jak miliony dla Radia Maryja, bony zamiast 500zł itp.

Zauważcie, że stworzyłem wątek w którym opisałem, co macie zrobić, żeby uniknąć klęski. Posłuchaliście się? To czemu teraz biadolicie?
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
Cytat:Zauważcie, że KOD skutecznie przykrył ostanie wyskoki PiS, jak miliony dla Radia Maryja, bony zamiast 500zł itp.
Akurat te maniany z 500 uważam za nieśmiały objaw realizmu ze strony PiS (pewnie ichni min. fin. powiedział - 'zróbcie coś, żeby nie rozpierdolić mi budżetu').
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Przecież ta kasa i tak wychodziła z budżetu. Mówiąc ogólnie.

A w ten weekend były jakieś demonstracje KOD czy finito?

Jakieś hasło byscie wymyślili, chocby pisioraki
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
"Duda na pal!"
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): "Duda na pal!"

Pisioraki lepsze.
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
zefciu napisał(a):
Iselin napisał(a): No właśnie obawiam się, że niekoniecznie do niczego. Petru i spółka wyglądają na zdesperowanych.
Wybacz Isia, ale to nie Petru nazwał kontrmanifestantów "komunistami i złodziejami". To nie Petru słupki zaczęły jechać w dół. To nie Petru grozi Trybunał Stanu, gdy tylko zmieni się układ w parlamencie. To nie Petru ostatnio finansujący go próbują wystawić rachunek i to nie Petru publicznie głosi, że nie będzie wykonywał wyroków TK. Więc kogo tutaj oskarżać o desperację? Czas działa na korzyść Petru.

Jakie znowu słupki?

Cytat:[quote pid='637999' dateline='1450335517']
A co do "oddolności" - nigdy w historii ludzkości nie było żadnej oddolnej i spontanicznej akcji, więc odkrycie, że KOD nie jest oddolny jest na miarę Nobla.


Nigdy??  Duży uśmiech
A Poznań 1956, albo Wybrzeże 1970, czy też Radom i Ursus 1976 to kto "odgórnie" organizował? Towarzysz Kociołek?
Taki "spisek podchorążych" z 1830 kto inspirował? Międzynarodówka Masońska?
Słyszałeś o buntach niewolników? Sporo ich było i w starożytnym Rzymie i w Ameryce kolonialnej, zresztą gdzie ich nie było? Kto za nimi stał? Mahdi z Sienkiewicza?

Zaprawdę, zaprawdę, zwycięstwo kaczystów niejednemu odebrało rozum...
Odpowiedz
Elis napisał(a): Jakie znowu słupki?
Takie na szydełku, wiesz?
Cytat:Nigdy??  Duży uśmiech
A Poznań 1956, albo Wybrzeże 1970, czy też Radom i Ursus 1976 to kto "odgórnie" organizował? Towarzysz Kociołek?
Częściowo tak.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Elis napisał(a): Zaprawdę, zaprawdę, zwycięstwo kaczystów niejednemu odebrało rozum...

No właśnie widzę, że Tobie odebrało...
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Napisz jeszcze coś mądrego...

Odpowiedz
Dobrze.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Ciekawych rzeczy można dowiedzieć się na tym forum: oto bunty starożytnych niewolników, a także np. Poznań 56, czy Wybrzeże 70 nie były ruchami oddolnymi, tylko takimi jak KOD, czyli sponsorowanymi przez "układ". Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
Odpowiedz
Jaki układ? Retoryka pisowska lubi takie terminy, które nic nie znaczą.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Dowolny, nie ściemniaj, wyraźnie napisałeś wcześniej, że wszelkie "ruchy społeczne" były zakładane tak jak KOD, odgórnie, przynajmniej częściowo, a to oczywista nieprawda.
Tak, czy siak pozdrawiam! Uśmiech
Odpowiedz
Elis napisał(a): Dowolny
No to jak najbardziej powstanie Spartakusa było inspirowane przez dowolny układ. Układ, jaki Spartakus zawarł z innymi niewolnikami.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Elis napisał(a): Ciekawych rzeczy można dowiedzieć się na tym forum: oto bunty starożytnych niewolników, a także np. Poznań 56, czy Wybrzeże 70 nie były ruchami oddolnymi, tylko takimi jak KOD, czyli sponsorowanymi przez "układ". Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

Musisz zdefiniować cechy, jakie wg ciebie powinien spełniać jakiś ruch, żeby uznać go za oddolny i nieskażony.
Bo każda ruchawka natychmiast musi wyłonić jakichś liderów, żeby nie rozeszła się po kościach.
Nic nie dzieje się w próżni i nikt nie przychodzi znikąd.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
No właśnie, Lenina np. na rewolucje dostarczyli Niemcy z Szwjacarii. Może z Petru jest podobnie? Oczko
Odpowiedz
To dość wyraźnie widać nawet. Duży uśmiech
Odpowiedz
mkm napisał(a): No właśnie, Lenina np. na rewolucje dostarczyli Niemcy z Szwjacarii. Może z Petru jest podobnie? Oczko

Niemcy dostarczyli ale poglądy, taktykę i strategię wypracował sobie sam.
Gdyby przewidzieli długofalowe konsekwencje, to pewnie by go ustrzelili w jakimś lesie.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości