To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komitet Obrony Demokracji
bombom napisał(a): Źle się wyraziłem. PiS uważa że sądy źle działają i trzeba je naprawiać. Dodam tylko że w Polsce jest najwięcej sędziów i prokuratorów w Europie a np bardzo mało adwokatów, jednocześnie wymiar sądownictwa jest bardzo drogi w porównaniu z innymi państwami, a poziom zarobków nie odzwierciedla szybkości działania i jakości w wymiarze sądownictwa.
Myślę, że ludzie tutaj wiedzą, co uważa PiS. Także polecałbym przedstawianie własnych opinii albo przynajmniej odważne przyznanie się do popierania opinii PiSu. Inaczej to jest taka gra w kotka i myszkę.
"O gustach się nie dyskutuje; a ja twierdzę, że całe życie to kłótnia o gusta." (Nietzsche F.)
Odpowiedz
Ale ich nie naprawia. Liczba sędziów na mieszkańców i liczba spraw przypadających na jednego sędziego jest w Polsce przeciętna na tle EU. wyprzedzamy państwa wschodnie, a gonimy zachodnie, jak w większości aspektów. Poziom zarobków jest niski, jak to zarobki w całej Polsce
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
bombom,

Cytat:Źle się wyraziłem. PiS uważa że sądy źle działają i trzeba je naprawiać.
Dobrze się wyraziłeś Uśmiech - to politycy PIS uważają, że sądy źle działają, czytaj - nie wydają wyroków po ich myśli. Dlatego trzeba je "naprawić", czyli spowodować, by sędziowie orzekali zgodnie z oczekiwaniami Kaczyńskiego et consortes. Oczko

Chodzi tylko o to, a nie o poprawę funkcjonowania jakiegokolwiek segmentu państwa. Powiedz, czy ludzie z takimi kwalifikacjami są  w stanie naprawić cokolwiek?

Ministerstwo Śmiesznych Kroków


Ministerstwo Śmiesznych Kroków II

Cytat:Dodam tylko że w Polsce jest najwięcej sędziów i prokuratorów w Europie a np bardzo mało adwokatów, jednocześnie wymiar sądownictwa jest bardzo drogi w porównaniu z innymi państwami, a poziom zarobków nie odzwierciedla szybkości działania  i jakości w wymiarze sądownictwa.
Dane misiu, dane poproszę, które to potwierdzą. Mówić każdy może, jeden lepiej, a drugi gorzej, że sparafrazuję słowa piosenki. Na razie wykazałeś jedynie, że jesteś pilnym słuchaczem pisowskich przekazów propagandowych.
Odpowiedz
Dragula napisał(a):
Cytat:Wejście do UE scementowalo antydemokratyczne sitwy, ktore są obecnie rozbijane

Chyba w rządowych limuzynach.
W tefałenowskich

znaLezczyni napisał(a): Stwierdzenie: Sądy źle działają to populizm. Równie dobrze, a właściwie źle, można tak powiedzieć o wszystkim. Jakieś konkrety na temat źle działających sądów?
Btw, też jestem wyborczynią i nie uważam, żeby sądy działały źle. Najwyraźniej więc w tej kwestii zdania są podzielone.

W zestawieniu z pisoskim rozpasaniem powyższa deklaracja wypada słabo: https://youtu.be/0HdEyRVrxN8?t=4m20s
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
Baptiste napisał(a):
Cytat:A kto fetyszyzuje wolność? I przy okazji, "wolność" jest wartością "wyższą". Tak samo jak np.: miłość, przyjaźń, otwartość.
1.Ty, z resztą czynisz to w tym samym wpisie, w którym o to pytasz.


Zacytuj.


Baptiste napisał(a): 2. No co ty nie powiesz captain obvious. Wskaż mi tylko gdzie twierdziłem iż wolność nie jest wartością wyższą.

No dobrze.


Baptiste napisał(a): Widzisz, jak wspomniałem przed chwilą ja bardzo cenię sobie pewne wolności. Nie cenię sobie totemu jakim jest "wolność" filozofów, myślicieli i ideologów.

Historia ludzkiej cywilizacji to wychodzenie ze stanu naturalnego a nie nabytego, bo tą twoją naturalną, wrodzoną wolnością dysponują zwierzęta. O ile oczywiście całkowicie pominiemy ich biologiczny determinizm.


Jak wolisz. A jeśli nie pominiemy faktu biologicznego determinizmu to okazuje się, że człowiek dysponował naturalnymi zdolnościami, które umożliwiły mu przezwyciężenie biologicznych ograniczeń, a obecnie, kształtowanie które wolności pragnie pielęgnować oraz w jakim zakresie na co dzień.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Warto chyba napisać, że KOD ma nowego przewodniczącego - Krzysztofa Łozińskiego, wieloletniego działacza opozycji antykomunistycznej. Jak myślicie - czy tchnie on w KOD nowe życie, czy może jest to "reanimowanie trupa"?


PS Witam wszystkich forumowiczów w swoim pierwszym poście.
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło. W moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył! - Stanisław Lem
Odpowiedz
Gargamel napisał(a): Warto chyba napisać, że KOD ma nowego przewodniczącego - Krzysztofa Łozińskiego, wieloletniego działacza opozycji antykomunistycznej. Jak myślicie - czy tchnie on w KOD nowe życie, czy może jest to "reanimowanie trupa"?
Zobaczymy. Jakaś forma zorganizowanego, społecznego oporu wobec rządu PiS jest potrzebna. Więc jeśli Łozińskiemu się nie uda reanimować KOD, to pojawi się jakiś inny twór. Próżni na pewno tutaj nie będzie.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Gargamel napisał(a): Warto chyba napisać, że KOD ma nowego przewodniczącego - Krzysztofa Łozińskiego, wieloletniego działacza opozycji antykomunistycznej. Jak myślicie - czy tchnie on w KOD nowe życie, czy może jest to "reanimowanie trupa"?

Nie sądzę, żeby KOD mógł wejść dwa razy do tej samej rzeki. Nie wystarczy być miłym człowiekiem.
Trzeba być jeszcze wyrazistym zwierzęciem politycznym. Kijowski takim był ale sp.... wszystko.
Kiedy oglądałem migawki z obrad łódzkiego KODu, to ogólnie towarzystwo z mojego pokolenia 50+.
Bez młodych nie da się zrobić porządnej ruchawki.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
[Obrazek: DCG1h7sXUAEGZUx.jpg]

I poważny cios w warstwę artystyczną KOD:
[Obrazek: DCN9heOXUAIFQWr.jpg]

Człowiek z Karakałem siadł, chociaż 6,5 roku za handel kobietami w takich rozmiarach to śmieszny wyrok. Chyba że jest niewinny, to wtedy nie. Co ciekawe handel ten nie znajduje potępienia w szeregach feministek czy działaczek PO, które nie uważają znajomości z owym M. za kompromitującą.

3. I rozróby wewnętrzne:
[Obrazek: DCHUdLzWAAAKfW6.jpg]

[Obrazek: DCHTvMYXcAA1ZAK.jpg]

[Obrazek: DCHXE8FXoAA8MnM.jpg]

Swoją drogą: Frasyniuk usiłuje się wykreować robiąc burdy, co jest dowodem na totalny upadek waszej formacji ideowej. Ograniczacie się do środowiska tzw. UBywateli, co dobrze nie wróży,

Komitet Obrotu Dziewczynami.
Alfons, Alimenciarz, co to kurna jest?

[Obrazek: DCOnzk0W0AAUlYr.jpg]

"Alfons z różą" Płótno nieznanego artysty czasów prawdziwej demokracji ...
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
Cytat:"Alfons z różą" Płótno nieznanego artysty czasów prawdziwej demokracji ...
Raczej Róża z JPII - uderzające podobieństwo.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Chyba w ruskim filmie:
[Obrazek: DCNjcCJXkAEB1eu.jpg]

Cała polska jest dziś świadkiem
Co pisiory robią z Władkiem
Policyjna prowokacja
Tak umiera demokracja!
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
KODpKOD napisał(a): Człowiek z Karakałem siadł, chociaż 6,5 roku za handel kobietami w takich rozmiarach to śmieszny wyrok. Chyba że jest niewinny, to wtedy nie. Co ciekawe handel ten nie znajduje potępienia w szeregach feministek czy działaczek PO, które nie uważają znajomości z owym M. za kompromitującą.
Nie wiem, jak działaczki PO, ale na Feminotece potępienie widziałam. Natomiast na osobistych stronach znanych feministek, które kojarzę, rzeczywiście dominują pierdoły.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
A Środa?

https://twitter.com/TomieKawakami13/stat...6483790848
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
Środa wypowie się we czwartek Uśmiech
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
KODpKOD napisał(a): Co ciekawe handel ten nie znajduje potępienia w szeregach feministek czy działaczek PO, które nie uważają znajomości z owym M. za kompromitującą.

Mam nadzieję, że feministki i kobiety z PO potępią tego jegomościa tak samo jak mam nadzieję, że zwolennicy PiS potępią Szyszkę i Błaszczaka za "córkę leśniczego". Za tak kompromitującą korupcję, tak bezpośrednio nagraną, jeden i drugi raz dwa powinni zostać wyjebani z partii na zbity pysk. Szyszko za złożenie oferty i przekazanie koperty, a Błaszczak za to, że kopertę przyjął. Bo zauważcie, że Błaszczakowi nie przeszkadzało otrzymanie koperty. Jemu przeszkadzało nagrywanie tego wydarzenia. Gdyby nie było kamery nie byłoby dla Błaszczaka żadnego problemu. Jak mnie wkurwia ta ich bezczelność z jaką dopychają się do koryta.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Kobiety z PO miały świadomość zarzutów cały czas, łącznie z całym KODem. Nikomu ot nie przeszkadza.
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
lumberjack napisał(a):
KODpKOD napisał(a): Co ciekawe handel ten nie znajduje potępienia w szeregach feministek czy działaczek PO, które nie uważają znajomości z owym M. za kompromitującą.

Mam nadzieję, że feministki i kobiety z PO potępią tego jegomościa tak samo jak mam nadzieję, że zwolennicy PiS potępią Szyszkę i Błaszczaka za "córkę leśniczego". Za tak kompromitującą korupcję, tak bezpośrednio nagraną, jeden i drugi raz dwa powinni zostać wyjebani z partii na zbity pysk. Szyszko za złożenie oferty i przekazanie koperty, a Błaszczak za to, że kopertę przyjął. Bo zauważcie, że Błaszczakowi nie przeszkadzało otrzymanie koperty. Jemu przeszkadzało nagrywanie tego wydarzenia. Gdyby nie było kamery nie byłoby dla Błaszczaka żadnego problemu. Jak mnie wkurwia ta ich bezczelność z jaką dopychają się do koryta.

No ale to list przecież jest. Laurka może, przecież Błaszczak ma to przeczytać, Szyszko go o to prosił tak niewinnie Duży uśmiech
Sebastian Flak
Odpowiedz


To, że niepotrzebnie się pobili to jedna rzecz.

Druga rzecz, która mnie poirytowała - czemu tam nie było żadnej policji lub chociażby straży miejskiej... kiedy trzeba dać mandat babci handlującej nielegalnie rzeżuchą, to zawsze się znajdą, a jak kroi się coś poważnego to ani widu ani słychu.

Tylko jakiś niby tajniak, ale cholera wie czy ktoś kto go po prostu nie udaje, żeby ochłodzić gorące głowy. Smutne to wszystko. Trochę się zawiodłem na ludziach - myślałem, że są trochę mądrzejsi.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Trochę się zawiodłem na ludziach - myślałem, że są trochę mądrzejsi.

Ja się trochę zawiodłem na pani rzecznik Beacie Mazurek: "takie wydarzenia nie powinny mieć miejsca, ale też ich rozumiem" oraz na panu (ciężko mi przychodzi pisanie o tym człowieku per "pan") ministrze Błaszczaku: "oni podburzają, oni szczują, oni dążą do tego, żeby doszło do awantur na ulicach polskich miast". Oczywiście ta wypowiedź dotyczy nie chuliganów z Młodzieży Wszechpolskiej, a ... polityków Platformy Obywatelskiej! To już chyba jakaś mania...
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło. W moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył! - Stanisław Lem
Odpowiedz
Gargamel napisał(a):
lumberjack napisał(a): Trochę się zawiodłem na ludziach - myślałem, że są trochę mądrzejsi.

Ja się trochę zawiodłem na pani rzecznik Beacie Mazurek: "takie wydarzenia nie powinny mieć miejsca, ale też ich rozumiem" oraz na panu (ciężko mi przychodzi pisanie o tym człowieku per "pan") ministrze Błaszczaku: "oni podburzają, oni szczują, oni dążą do tego, żeby doszło do awantur na ulicach polskich miast". Oczywiście ta wypowiedź dotyczy nie chuliganów z Młodzieży Wszechpolskiej, a ... polityków Platformy Obywatelskiej! To już chyba jakaś mania...


Ci ludzie są nieodpowiedzialni i głupi. Należy dołączyć do nich pana Suskiego i tę całą grupę, która stała za nim, kiedy mówił, że pobity jegomość napadł na Wszechpolaków. Żenada.
Zastanawiające jest co innego. Czy zwolnienie komendanta policji było konieczne? Bo to wygląda tak, że nie chodzi o ukaranie komendanta, tylko o dupochron dla Błaszczaka żeby znowu nie mówili, że nic nie robi.

Skoro o tej miernocie Błaszczaku mowa to zobaczcie to. Nie wiem kiedy założyli ten profil, ale znając obecnego ministra MSWiA i jego zastępcę sformułowanie "Polska Policja" nabiera jednoznacznego kolorytu. Niezależnie od czasu powstania profilu jest nazwany niefortunnie, a przede wszystkim błędnie.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości