Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komitet Obrony Demokracji
bombom,

Cytat:
Cytat:czas na moje pytania - napisz proszę, dlaczego uważasz, że Jarek nie zdecyduje się na sfałszowanie wyników przyszłych wyborów? Na czym opierasz takie przekonanie, skoro wiemy, że dla władzy nie wahał się zadłużyć następnych pokoleń i zadrzeć z całym światem.
Ostateczny argument. Udowodnij że coś nie istnieje. Udowodnij ze Kaczyński nie ma woli manipulowania wyborami. Udowodnij że Bóg nie istnieje. Skoro wygłaszasz jakąś tezę pozytywną to chyba na tobie spoczywa ciężar dowodu?
Nie prosiłem o "argument ostateczny", tylko o wyjaśnienie, dlaczego uważasz, że Kaczyński odda władzę bez oporu i nie zdecyduje się na fałszowanie, czy manipulowanie procesu wyborczego, skoro jego dotychczasowe posunięcia wyraźnie sugerują istnienie takiego zamiaru, oraz świadczą o braku skrupułów i zahamowań?
Chyba Twoja pewność z czegoś wynika, i nie jest to tylko ślepa wiara w jarkową dobroć.
Cytat:Ma przeszłość opozycyjną(najpierw by obalał żeby potem wprowadzać kolejny ustrój autorytarny?)
Nie ma przeszłości opozycyjnej - gdy 13 12 1981 internowano działaczy Solidarności, Jarek spał do południa a potem doglądał kota. Oczko
Był anonimowym członkiem Solidarności , jednym z 10 milionów i tyle. A o jego stosunku do PRLu, świadczy desygnowanie peerelowskich urzędników i aparatczyków do demolowania demokratycznego państwa prawa. To nie przypadek - Kaczyński chciał w ten sposób upokorzyć tych, którzy przeciwko tamtemu reżimowi występowali.
Cytat: nie jest z KGB,
Z NBA, ani z FIFA też nie. I co z tego wynika?
Cytat:nie mówił że demokracja jest czymś co trzeba zastąpić (jak np ONR, czy faszyści z Niemiec i Włoch przywołując historyczne wydarzenia),
Przeciwnie, nie mówi niczego innego, niż to, że liberalna demokracja jest dla niego głównym wrogiem, a III RP to bękarci pomiot rodem z Magdalenki, który należy jak najszybciej zniszczyć. Jego retoryka jest pełna odniesień do historycznych wydarzeń, traktowanych instrumentalnie. Nie liczy się dla niego prawda historyczna, traktuje przeszłość jako polityczny oręż. Robi dokładnie to, co robili komuniści w PRLu.
Cytat:nie ma bojówek paramilitarnych ( zaraz pewnie napiszesz ,,A babcie i dziadkowie z pod Krzyża? ,,),
Nie, tego nie napiszę. Co nie znaczy, że się z Tobą zgadzam. Robi coś znacznie bardziej niebezpiecznego - tworzy prywatną armię, wyjętą ze struktur wojskowych i podporządkowaną całkowicie politykowi - Antoniemu M.
Chyba nie sądzisz, że OT przyda się do czegokolwiek na współczesnym polu walki? Za to do tłumienia protestów, 60 tys. wyselekcjonowanych pod kątem ideowym i uzbrojonych bojówkarzy nadaje się znakomicie.
Cytat:nie tworzy Policji politycznej, nikt go nie podsłuchał jak spiskuje z innymi żeby obalić ustrój demokratyczny,
Przeciwnie, utworzenie policji politycznej było najważniejszym celem Kaczyńskiego i zabrał się do tego tuż po wygraniu wyborów. Zlikwidował niezależność prokuratury, przejął nadzór nad wszystkimi służbami specjalnymi i błyskawicznie przepchnął przez Sejm ustawę "podsłuchową". Motywując to zewnętrznym zagrożeniem(imigranci), nadał służbom specjalne uprawnianie w inwigilacji i kontroli społeczeństwa. Nigdy od 1989, służby nie miały tak szerokich uprawnień, jak teraz.
Ale jeśli chodziło Ci o to, że nie stworzył jednego Gestapo, czy NKWD, to tak, masz rację - nie stworzył. Z obawy, żeby służby za bardzo nie urosły w siłę i nie zagroziły jemu samemu - to największa obawa każdego dyktatora.
Cytat:nikt go nie podsłuchał jak spiskuje z innymi żeby obalić ustrój demokratyczny, mówi że nie chce obalić ustroju demokratycznego, 
Duży uśmiech
Cytat: kocha zwierzęta, (ktoś kto kocha zwierzęta nie może być zły),
Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

W takim razie, ten to dopiero był wcieleniem dobra Oczko:
[Obrazek: 513-2.jpg]
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcR-9jrvFYRRNjmNaRIQwst...uzP54U-Mra]
Cytat: Nic by nie zyskał gdyby obalił, raczej by dużo stracił.
Gdy obali demokratyczny porządek, ma pewność rządzenia do śmierci, gdy nie obali, pójdzie siedzieć. Doprawdy zyska niewiele. Język
Cytat:Powodzenie takiej próby obalenia jest raczej mało prawdopodobne biorąc pod uwagę charakter Polaków, członkostwo w UE, obecność w Polsce prywatnego biznesu, korporacji zagranicznych itp. Ma zbyt małe poparcie w społeczeństwie.
I to jest jedynie Twoje stwierdzenie, które zawiera trochę prawdy. Ale ja bym się nie pocieszał, gdyż Kaczyński sprawia wrażenie desperata, mającego gdzieś racjonalne rachuby i ważenie szans. On chce się zemścić i zniszczyć ten system, który obciąża odpowiedzialnością za śmierć brata bliźniaka. Nigdy nie dowiedzie na drodze prawnej, że w Smoleńsku był zamach. Ale to mu nie będzie potrzebne, gdy podporządkuje sobie wymiar sprawiedliwości. Wtedy sędziowie wydadzą takie wyroki, jakich pragnie zwykły poseł rezydujący na Nowogrodzkiej.
Niewiadomymi w tym równaniu są: reakcja Europy i świata, a także reakcja polskiej gospodarki, która może sypnąć się wcześniej niż wszyscy myślimy.
Odpowiedz
(12.05.2017, 15:46)exeter napisał(a): Nie prosiłem o "argument ostateczny", tylko o wyjaśnienie, dlaczego uważasz, że Kaczyński odda władzę bez oporu i nie zdecyduje się na fałszowanie, czy manipulowanie procesu wyborczego, skoro jego dotychczasowe posunięcia wyraźnie sugerują istnienie takiego zamiaru, oraz świadczą o braku skrupułów i zahamowań?
Chyba Twoja pewność z czegoś wynika, i nie jest to tylko ślepa wiara w jarkową dobroć.

Moja ślepa wiara opiera się na tym iż nie zaobserwowałem w świecie następującej prawidłowości: populizm, język wykluczający, niezaprzysiężenie sędziów, przejęcie telewizji publicznej z 51 % prawdopodobieństwem kończy się fałszowaniem wyborów. Twoje rozumowanie to coś w rodzaju zakładu Pascala. Co prawda szanse są małe ale lepiej wierzyć bo skutki niewiary będą zatrważające.
Odpowiedz
Cytat:Wejście do UE scementowalo antydemokratyczne sitwy, ktore są obecnie rozbijane

Chyba w rządowych limuzynach.

Cytat:A co z kryteriami kopenhaskimi i madryckimi które mówią m.in. o tymm że państwo przystępujące do UE musi byc demokratyczne i musi mieć sądownictwo zdolne egzekwować prawo unijne?
I kto wie co się stanie, kiedy przestaniemy kryteria spełniać?

PiSowcy musieliby być jeszcze bardziej ułomni na umyśle niż obecnie są, by po tak beznadziejnych, pełnych korupcji i nepotyzmu rządach umożliwić komukolwiek dojście do władzy. A to co robią z prokuraturą i sądownictwem potencjalnie daje im środki do zapobieżenia takiej sytuacji. Po drugie nie widzę żadnego innego powodu ich upolitycznienia.
"Obrońcy" życia = mordercy kobiet

"Sranie na meczet jako wyraz pogardy, który ma dotrzeć do świadomości innych takze jest przejawem patriotyzmu." - Krystkon
Odpowiedz
(12.05.2017, 17:50)Dragula napisał(a): Po drugie nie widzę żadnego innego powodu ich upolitycznienia.
J a widzę. Źle działają. Wyborcy oczekują że będą działać lepiej.
Odpowiedz
Stwierdzenie: Sądy źle działają to populizm. Równie dobrze, a właściwie źle, można tak powiedzieć o wszystkim. Jakieś konkrety na temat źle działających sądów?
Btw, też jestem wyborczynią i nie uważam, żeby sądy działały źle. Najwyraźniej więc w tej kwestii zdania są podzielone.
You got so much to say, say what you mean
Mean what you're thinkin', and think anything
Oh why, why must you waste you're life away
You've got to live for today, then let it goOdpowiedz
Więc będą działać gorzej. Ku twojemu zadowoleniu
"Obrońcy" życia = mordercy kobiet

"Sranie na meczet jako wyraz pogardy, który ma dotrzeć do świadomości innych takze jest przejawem patriotyzmu." - Krystkon
Odpowiedz
(12.05.2017, 19:02)znaLezczyni napisał(a): Stwierdzenie: Sądy źle działają to populizm. Równie dobrze, a właściwie źle, można tak powiedzieć o wszystkim. Jakieś konkrety na temat źle działających sądów?
Btw, też jestem wyborczynią i nie uważam, żeby sądy działały źle. Najwyraźniej więc w tej kwestii zdania są podzielone.
Nie ja to mówię tylko PiS.

Do wymiaru sprawiedliwości trzeba przykładać te same kryteria co do lotnictwa. Standardem powinno być zero wypadków. Nie można z góry zakładać, że pomyłki się zdarzają i musimy się liczyć z jakąś liczbą niesłusznych oskarżeń czy skazań. Gdy w lotnictwie zdarzy się katastrofa, powołuje się specjalną komisję, aby wyciągnąć z tego systemowe wnioski. A co się dzieje w polskim wymiarze sprawiedliwości, gdy ściga się lub – co gorsza – skazuje niewinnego człowieka? Nic.

Leszek Balcerowicz
Odpowiedz
To w koncu  mowisz  to czy nie?
You got so much to say, say what you mean
Mean what you're thinkin', and think anything
Oh why, why must you waste you're life away
You've got to live for today, then let it goOdpowiedz
Źle się wyraziłem. PiS uważa że sądy źle działają i trzeba je naprawiać. Dodam tylko że w Polsce jest najwięcej sędziów i prokuratorów w Europie a np bardzo mało adwokatów, jednocześnie wymiar sądownictwa jest bardzo drogi w porównaniu z innymi państwami, a poziom zarobków nie odzwierciedla szybkości działania  i jakości w wymiarze sądownictwa.
Odpowiedz
(12.05.2017, 19:39)bombom napisał(a): Źle się wyraziłem. PiS uważa że sądy źle działają i trzeba je naprawiać. Dodam tylko że w Polsce jest najwięcej sędziów i prokuratorów w Europie a np bardzo mało adwokatów, jednocześnie wymiar sądownictwa jest bardzo drogi w porównaniu z innymi państwami, a poziom zarobków nie odzwierciedla szybkości działania i jakości w wymiarze sądownictwa.
Myślę, że ludzie tutaj wiedzą, co uważa PiS. Także polecałbym przedstawianie własnych opinii albo przynajmniej odważne przyznanie się do popierania opinii PiSu. Inaczej to jest taka gra w kotka i myszkę.
"O gustach się nie dyskutuje; a ja twierdzę, że całe życie to kłótnia o gusta." (Nietzsche F.)
Odpowiedz
Ale ich nie naprawia. Liczba sędziów na mieszkańców i liczba spraw przypadających na jednego sędziego jest w Polsce przeciętna na tle EU. wyprzedzamy państwa wschodnie, a gonimy zachodnie, jak w większości aspektów. Poziom zarobków jest niski, jak to zarobki w całej Polsce
"Obrońcy" życia = mordercy kobiet

"Sranie na meczet jako wyraz pogardy, który ma dotrzeć do świadomości innych takze jest przejawem patriotyzmu." - Krystkon
Odpowiedz
bombom,

Cytat:Źle się wyraziłem. PiS uważa że sądy źle działają i trzeba je naprawiać.
Dobrze się wyraziłeś Uśmiech - to politycy PIS uważają, że sądy źle działają, czytaj - nie wydają wyroków po ich myśli. Dlatego trzeba je "naprawić", czyli spowodować, by sędziowie orzekali zgodnie z oczekiwaniami Kaczyńskiego et consortes. Oczko

Chodzi tylko o to, a nie o poprawę funkcjonowania jakiegokolwiek segmentu państwa. Powiedz, czy ludzie z takimi kwalifikacjami są  w stanie naprawić cokolwiek?

Ministerstwo Śmiesznych Kroków


Ministerstwo Śmiesznych Kroków II

Cytat:Dodam tylko że w Polsce jest najwięcej sędziów i prokuratorów w Europie a np bardzo mało adwokatów, jednocześnie wymiar sądownictwa jest bardzo drogi w porównaniu z innymi państwami, a poziom zarobków nie odzwierciedla szybkości działania  i jakości w wymiarze sądownictwa.
Dane misiu, dane poproszę, które to potwierdzą. Mówić każdy może, jeden lepiej, a drugi gorzej, że sparafrazuję słowa piosenki. Na razie wykazałeś jedynie, że jesteś pilnym słuchaczem pisowskich przekazów propagandowych.
Odpowiedz
(12.05.2017, 17:50)Dragula napisał(a):
Cytat:Wejście do UE scementowalo antydemokratyczne sitwy, ktore są obecnie rozbijane

Chyba w rządowych limuzynach.
W tefałenowskich

(12.05.2017, 19:02)znaLezczyni napisał(a): Stwierdzenie: Sądy źle działają to populizm. Równie dobrze, a właściwie źle, można tak powiedzieć o wszystkim. Jakieś konkrety na temat źle działających sądów?
Btw, też jestem wyborczynią i nie uważam, żeby sądy działały źle. Najwyraźniej więc w tej kwestii zdania są podzielone.

W zestawieniu z pisoskim rozpasaniem powyższa deklaracja wypada słabo: https://youtu.be/0HdEyRVrxN8?t=4m20s
Komitet Obrony Demokracji przed Komitetem Obrony Demokracji

"Gdy kobieta osiąga orgazm z mężczyzną, kolaboruje z systemem patriarchalnym, erotyzując tylko opresję, której ulega."

 - Sheila Jeffreys, profesorka nauk politycznych na Uniwersytecie w Melbourne w Australii, feministka i lesbijka.

Odpowiedz
(11.05.2017, 21:53)Baptiste napisał(a):
Cytat:A kto fetyszyzuje wolność? I przy okazji, "wolność" jest wartością "wyższą". Tak samo jak np.: miłość, przyjaźń, otwartość.
1.Ty, z resztą czynisz to w tym samym wpisie, w którym o to pytasz.


Zacytuj.


(11.05.2017, 21:53)Baptiste napisał(a): 2. No co ty nie powiesz captain obvious. Wskaż mi tylko gdzie twierdziłem iż wolność nie jest wartością wyższą.

No dobrze.


(11.05.2017, 21:53)Baptiste napisał(a): Widzisz, jak wspomniałem przed chwilą ja bardzo cenię sobie pewne wolności. Nie cenię sobie totemu jakim jest "wolność" filozofów, myślicieli i ideologów.

Historia ludzkiej cywilizacji to wychodzenie ze stanu naturalnego a nie nabytego, bo tą twoją naturalną, wrodzoną wolnością dysponują zwierzęta. O ile oczywiście całkowicie pominiemy ich biologiczny determinizm.


Jak wolisz. A jeśli nie pominiemy faktu biologicznego determinizmu to okazuje się, że człowiek dysponował naturalnymi zdolnościami, które umożliwiły mu przezwyciężenie biologicznych ograniczeń, a obecnie, kształtowanie które wolności pragnie pielęgnować oraz w jakim zakresie na co dzień.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości